Coca-Cola o smaku kawy, lasagne od Colgate... W Szwecji powstaje Muzeum Porażki!

Na 7 czerwca w szwedzkim mieście Helsingborg zaplanowano otwarcie Museum of Failure (Muzeum Porażki). Znajdą się w nim te przedmioty, które, jak zdradza już sama nazwa miejsca, okazały się totalną klapą i solą w oku wielu producentów. Zupełnie zbyteczne, niefunkcjonalne, nieprzydatne, pozostawiające wiele do życzenia pod względem wizualnym eksponaty to kolekcja psychologa Samuela Westa. W muzeum znajdziemy m.in. perfumy marki Harley Davidson, długopis Bic stworzony specjalnie dla kobiet, Coca-Colę o smaku kawy, wersję Monopoly z Donaldem Trumpem, lasagne z wołowiną od Colgate czy maskę upiększającą, którą użytkownik miał przykładać sobie do twarzy i dobrowolnie poddawać się delikatnym wstrząsom elektrycznym! Skąd pomysł na stworzenie Muzeum Porażki? "Zauważyłem, że sukces zawsze stawiany jest na piedestale, podczas gdy porażki szybko zamiatane są pod dywan. Jednak ja wiem, i wie to też większość ludzi, że 90 procent innowacji nie udaje się" - tłumaczy West. Muzealna kolekcja jest więc świetnym dowodem na to, że potrzeba wielu prób i błędów, by coś osiągnąć! Na pewno tak nietypowe miejsce na kulturalnej mapie Szwecji przyciągnie niejednego zaciekawionego turystę.

MuzeumPorażkisztukazwiedzanie

Wyjazd do Polski ryzykowniejszy niż do Francji! Nowa mapa bezpiecznych kierunków podróży

Planujesz już przyszłoroczne wakacje? Jeśli tak, to lepiej zapoznaj się z mapą przygotowaną przez International SOS oraz Control Risks, aby zobaczyć, czy z kraju do którego się udasz, wrócisz cały i zdrowy! Mapa została sporządzona na postawie sondażu przeprowadzonego przez organizację Ipsos Mori, która zebrała doświadczenia podróżników z całego świata. Główne obawy turystów dotyczą oczywiście ataków terrorystycznych i wirusa Zika, jednak w rzeczywistości największe szkody są wynikiem przestępczości i niskiego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Według tegorocznych badań, najbardziej niebezpieczne kraje to: Syria, Afganistan, Jemen, Libia, Somalia, Sudan Południowy, Timbuktu, a także Darfur - region leżący w zachodniej części Sudanu i Kidal - miasto w północno-wschodnim Mali. Z kolei za najbezpieczniejsze miejsca na świecie uważa się: Norwegię, Szwecję, Finlandię, Islandię, Danię, Szwajcarię i Słowenię. Bardzo ciekawe jest to, że nasz kraj został uznany za ryzykowniejszy kierunek podróży niż Francja, w której często dochodzi do ataków terrorystycznych! Mapkę znajdziecie tutaj: https://www.internationalsos.com/risk-outlook. To gdzie wybierzecie się za rok?

niebezpiecznekrajezwiedzanieturystyka

Miasta świata, które nie są przyjazne dla turystów. Tam nie będziesz czuł się dobrze!

Dziennikarze "The Independent" postanowili stworzyć ranking miast, w których turyści nie zostaną mile przyjęci i nie będą mogli liczyć na udany pobyt. Oczywiście to ranking subiektywny, więc może być on jedynie wskazówką przed naszą planowaną podróżą. Co ciekawe, wśród miejsc z całego świata nie zabrakło także polskiego akcentu. Jakie miasta znalazły się na liście? Baku (stolica Azerbejdżanu) - za zbytnią nachalność mężczyzn, Dallas (Stany Zjednoczone) - za zbyt małą liczbę atrakcji, Miami (również Stany Zjednoczone) - za chamskie zachowanie personelu licznych hoteli, Reykjavik (Islandia) - za "dziwnych", nieuprzejmych mieszkańców, Władykaukaz (Rosja) - za fatalną pogodę...i korupcję w służbach mundurowych. Polskę w rankingu reprezentuje stolica. Za co oberwało się Warszawie od "The Independent"? Za prostytutki! Jeden z dziennikarzy brytyjskiego dziennika za nieskorzystanie z ich usług został wyrzucony z jednego z klubów! Zgadzacie się z tym rankingiem Hubowicze? ;)

nieatrakcyjnemiastazwiedzanieturystyka

Rezydencja Prince'a dostępna dla zwiedzających

Posiadłość Prince'a będzie udostępniona dla odwiedzających. Bilety warte 38,5 dol będą uprawniały do wejścia na 70-minutową wycieczkę. Jego posiadłość Paisley Park zarządzana będzie przez firmę, która opiekuje się się również Graceland – rezydencją należącą dawniej do Elvisa Presleya. Udostępnienie jego rezydencji dla zwiedzających, było marzeniem zmarłego artysty. Do Paisley Park należą posiadłość Prince'a oraz studio nagraniowe.

Princemuzykazwiedzanie

Meet Poland- nowa aplikacja mobilna dla odwiedzających nasz kraj

Pojawiła się nowa aplikacja Meet Poland! To wspaniała wizytówka Polski, a zarazem niesamowity przewodnik po najpiękniejszych jej częściach i nieznanych zakątkach. Meet Poland powstała z myślą o licznych turystach, którzy każdego roku odwiedzają nasz kraj, ale także- nie ma co kryć- dla pielgrzymów, którzy zjechali do Krakowa z okazji Światowych Dni Młodzieży. Na aplikację składa się 6 działów: Patrząc wstecz, Skarby natury, Polska w kalejdoskopie, Kultura i sztuka, Biznes i innowacje oraz Smakowita Polska. Apka opisuje ciekawe miejsca i atrakcje naszego kraju, a także zawiera propozycje wycieczek, które w każdej chwili można wcielić w życie. Meet Poland dostępna jest na razie w angielskiej wersji językowej, ale już na jesień planowane jest uruchomienie aplikacji w polskiej wersji. Macie już ją na swoich telefonach? My też możemy przecież z niej korzystać ;)

aplikacjaMeetPolandzwiedzanie