Zrobiła zdjęcie przypadkowo spotkanej rodzinie. Później dowiedziała się, że stało się ono dla nich wszystkim

Bohaterami zdjęć Joyce Rhinehart, której ogromną pasją jest fotografia, często stają się przypadkowe osoby, które codziennie spotyka na swojej drodze. Kobieta stara się zatrzymać w kadrze ich wspólne, szczęśliwe chwile, a następnie przesyła im fotografie, by do końca życia mogli cieszyć się piękną pamiątką. Jedno spotkanie z przypadkową rodziną sprawiło, że Joyce utwierdziła się w przekonaniu, że jej postępowanie, które dla wielu może wydawać się niezrozumiałe bądź nie na miejscu, jest jak najbardziej potrzebne. Po wyjściu z wnukiem z lodziarni zauważyła roześmianą, delektującą się lodami rodzinę, której zaproponowała zdjęcie. Bez wahania przystali na propozycję Joyce, która przesłała im pamiątkę telefonem. Kilka dni później otrzymała wiadomość z nieznanego numeru, w którym mężczyzna ze zdjęcia spod lodziarni napisał: "Szanowna Pani, 8 czerwca zrobiła nam Pani zdjęcie przed restauracją Rita's. Moja żona wczoraj zmarła, a to zdjęcie okazało się ostatnim, na którym jest cała nasza rodzina. Dziękuję Pani z całego serca". Treść poruszyła kobietę do głębi. Po wymienieniu z mężczyzną jeszcze kilku wiadomości okazało się, że jego żona od roku poważnie chorowała... Teraz przypadkowe zdjęcie stało się dla niego i jego dzieci wszystkim! Joyce opisała całą historię na Facebooku, gdzie również umieściła pamiętną fotografię.

rodzinazezdjęciakobietazdjęcia

To nie Photoshop! To miejsce przeżywa prawdziwą inwazję motyli! [GALERIA]

Ogromne chmary pięknych motyli pojawiły się na Syberii w okolicach Tomska i Nowosybirska, a zdjęcia z tej niezwykłej inwazji zalały media społecznościowe. Chociaż zjawisko to w tych okolicach występuje dość często, to w tym roku jego natężenie w porównaniu z poprzednimi latami jest o wiele większe, a ilość owadów imponuje. Gatunek, który "zaatakował" na Syberii to niestrzęp głogowiec przypominający swym wyglądem popularnego bielika, a występujący w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Za wymarłego bądź zagrożonego uważa się go w Wielkiej Brytanii i części Skandynawii. Larwy i motyle niestrzępa głogowca obsiadają przede wszystkim drzewa owoce, tworząc imponujące kompozycje. Zobaczcie kilka zdjęć tego niezwykłego zjawiska! Przyznajcie, że jest piękne! ;)

inwazjamotylizdjęcianiezwykłe

Sfotografowali żołnierzy, którzy wrócili z wojen w Iraku i Afganistanie. Ich zdjęcia są przerażająco prawdziwe! [GALERIA]

Dla nich wojna nigdy się nie skończy. Chociaż wrócili do rodzin, chociaż nie biorą już udziału w akcjach zbrojnych, nie trzymają karabinów w dłoniach, nie prowadzą czołgów, to do końca swojego życia zmuszeni są żyć z wojennym piętnem. Ludzie na całym świecie chwalą ich odwagę, ich służbę krajowi, ale zapominają, bądź nie chcą myśleć o tym, że pociski i bomby wpłynęły nie tylko na ich ciało, ale też umysł. Właśnie z tego powodu fotografowie - David Jay i James Nachtwey - postanowili przybliżyć w jednym ze swoich projektów młodych, ciężko rannych amerykańskich żołnierzy, którzy wrócili z wojen w Iraku i Afganistanie. Na ich czarno-białych fotografiach widzimy byłych żołnierzy bez nóg, bez rąk, z okropnymi bliznami, żołnierzy na wózkach inwalidzkich, często z dziećmi u boku. Za każdym zdjęciem, które znalazło się w projekcie o nazwie "Nieznany żołnierz", kryje się osobna historia. "Fotografie są okazją do tego, by rozpocząć dyskusję na temat kwestii, które są dla nas niekomfortowe, i za które jesteśmy odpowiedzialni. Zdjęcia mogą być trudne w odbiorze. To zmusza nas do konfrontacji z naszymi lękami i przekonaniami na temat życia, śmierci, seksualności, chorób czy relacji międzyludzkich. Rzeczywistość nie zawsze jest ładna" – mówi David Jay. Zobaczcie ich wyjątkowe zdjęcia!

weteraniwojennizdjęciawojna

Organizują ceremonie dla wcześniaków, które mogą opuścić szpital. Te maluchy rozczulają internautów!

Wiele dzieci przychodzi na świat stanowczo za wcześnie, dlatego pierwsze tygodnie, często pierwsze miesiące ich życia związane są nie z rodzinnym domem, a ze szpitalami. To tam, w otoczeniu specjalistów i czuwających rodziców nabierają sił tak potrzebnych do życia poza szpitalnymi oddziałami. Wypis wcześniaka jest dla jego rodziców drugim najważniejszym, po jego narodzinach, dniem w życiu. W centrum noworodkowym Regionalnego Centrum Medycznego CaroMont w Gastonii w Północnej Karolinie postanowiono podkreślić znaczenie tej daty. Pielęgniarki i personel placówki organizują mini ceremonie ukończenia dla swych najmniejszych pacjentów, którzy urodzili się przynajmniej trzy miesiące za wcześnie i są już gotowi opuścić szpital. "Program został uruchomiony jako sposób na świętowanie tego kamienia milowego w życiu niemowląt" - mówiła pielęgniarka Melissa Jordan. Kobietę do organizacji tak wyjątkowych ceremonii zainspirował czas spędzany z maluchem, który urodził się zaledwie w 29. tygodniu ciąży. "W dniu, w którym go wypisano, zebraliśmy personel i poszliśmy śpiewać i tańczyć, daliśmy mu czapeczkę, a jego rodzice po prostu uśmiechali się od ucha do ucha. Wtedy wiedzieliśmy, że to coś, co chcieliśmy robić dla innych rodzin" - dodała. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia małych istotek w uroczych czapeczkach! Tymi bobasami zachwyca się cały świat!

ceremoniadlawcześniakówzdjęciadziecko

Mąż wojskowy nie mógł uczestniczyć w ciążowej sesji swojej żony. Znaleźli jednak sposób, by połączyć się przez fotografię! [GALERIA]

Veronica i Brandon Phillips to małżeństwo, które spodziewa się właśnie pierwszego dziecka. Radość kobiety z ciąży miesza się ze smutkiem spowodowanym częstą nieobecnością Brandona w domu. Mężczyzna służy bowiem w lotnictwie wojskowym za granicą i nie może być przy swojej partnerce w tak ważnych dla niej chwilach. Zabraknie go także przy porodzie... Ważnym dla kobiety momentem była ostatnio profesjonalna, ciążowa sesja zdjęciowa. Veronica nie chciała pozować sama i znalazła sposób na to, by Brandona mimo wszystko na zdjęciach nie zabrakło. Poprosiła fotografkę z Miami, Jennifer McMahon, o ty, by wkleiła męża na jedno ze zdjęć. Tym sposobem powstała oszałamiająca fotografia, która podbiła serca internautów. Sama McMahon wyznała, że zdjęcie obojga małżonków znajdujących się w różnych częściach świata jest najlepszym w jej karierze. "Widziałam wiele zdjęć, gdzie ludzie zostali doklejeni. Po wielu modyfikacjach przez kilka dni i wielu godzinach edycji, udało mi się stworzyć coś, co naprawdę łapie za serce" - powiedziała. Trudno się z nią nie zgodzić. Wyszło pięknie! Na pozostałych fotografiach Veronica pozuje już sama. Zobaczcie kilka zdjęć z jej sesji!

ciążowasesjakobietazdjęcia

Świetlista Europa widziana z kosmosu

Jak wyglądała wieczorna Europa kilka dni temu?Z jednego miejsca można podziwiać w jednej chwili widok całego kontynentu! To stacja kosmiczna, na której przebywa, opisywany już przez nas w naszym serwisie Thomas Pesquet. Na nagraniu można zaobserwować w jaki sposób nocą oświetlona jest Europa. Jak z najdalszej odległości widać miasta. Który kraj jest najbardziej oświetlony? Oczywiście Belgia, która ma na swoich drogach wszędzie lampy uliczne. Oprócz świateł zaobserwować można tu także powstające burze, oraz zmieniający się kolor atmosfery. Zobaczcie sami jak piękna jest Europa widziana z kosmosu.

Kosmoszdjęcia

Nie podobało im się retuszowanie kobiecych sylwetek w reklamach. Tą sesją postanowiły zawołać o naturalność!

Nie za gruba, nie za chuda, ale żeby było "za co złapać", o zgrabnych, długich nogach, ciele bez grama cellulitu, ponętnych ustach, krągłych piersiach i pupie - taki ideał piękna lansują dzisiaj media. Wiele kobiet, starając się osiągnąć pożądaną przez wszystkich perfekcję, popada we frustracje... A przecież to naturalność jest piękna! O tym jak ważna jest akceptacja swojego ciała postanowiło przypomnieć piętnaście pochodzących z Australii kobiet w różnym wieku. To na Facebooku dzieliły się one ze sobą swoim rozczarowaniem reklamami uwielbianej bielizny, które zamiast pokazywać naturalne piękno kobiecego ciała retuszują je często do granic możliwości. Z ich gorących dyskusji zrodził się niebanalny pomysł, który miał pokazać kobietom na całym świecie, że powinny w pełni zaakceptować całą siebie, a nie zwracać bez przerwy uwagę na "standardy" przedstawiane przez mass media - kolorowa, naga sesja. Bez ubrań, pokryte jedynie brokatem odważnie stanęły przed obiektywem. Jill Kerswill, autorka zdjęć, po skończeniu z nimi pracy napisała na Instagramie: "Nic tak nie sprawia, że kocham to, co robię, jak patrzenie na silne i pewne siebie kobiety, które potrafią docenić to, jak wyglądają i kim są!". Zobaczcie zdjęcia!

sesjawbrokaciekobietazdjęcia

Nagie zdjęcia na Świętej Górze. Ta modelka oburzyła miejscową ludność

Yaylene Cook znana nowozelandzka modelka, pozująca w Playboyu, pod koniec kwietnia zdobyła nowozelandzką górę Taranaki. Pomimo leżącego wokół śniegu postanowiła zrobić sobie tam zdjęcie, chwaląc się później swoim wyczynem na portalach społecznościowych. Pozowała tam prawie nago, miała na sobie tylko czapkę, buty i rękawiczki. Wywołała tym wielką kontrowersję wśród żyjących tam Maorysów, czyli rdzennej ludności Nowej Zelandii. Taranaki jest bowiem ich świętą górą. Fotografia uznana została za brak jakiegokolwiek szacunku. Wulkan o tej samej nazwie uważany jest za miejsce pochówku przodków ludności, a samo wspinanie się na górę uważane jest przez nich za niewłaściwe. W rozmowie z BBC rzecznik plemienia Maorysów Dennis Ngawhare mówił: "To tak, jakby ktoś wszedł do Bazyliki świętego Piotra w Watykanie i zrobił sobie w niej nagie zdjęcie". Modelka nie przejęła się sprawą. Stwierdziła, że przed zrobieniem zdjęcia zaczerpnęła różnych informacji, z których wynikało, że taka fotografia nie będzie obraźliwa. "To miejsce, które powinno być traktowane z najwyższym szacunkiem przez cały czas" mówi Ngawhare.

religiamodazdjęcia

Tymi zdjęciami zachęcają do adopcji bezpańskich zwierzaków. Ich magia tkwi w optycznej iluzji!

Porzucone zwierzaki potrzebują kogoś, kto obdarzy ich miłością, potrzebują ciepłego domu, w którym nie spotka ich już żadna krzywda. Często myślimy o tym, żeby przygarnąć takie zwierzę do domu, jednak na tym się kończy, pomysły nie doczekują realizacji... Nie dziwi więc fakt, że powstaje coraz więcej kampanii zachęcających do zaadoptowania porzuconych psów czy kotów. O jednej z takich kampanii mówi dziś cały świat! Akcję pod hasłem "Zawsze znajdzie się miejsce. Adoptuj" promują niezwykłe zdjęcia autorstwa fotografa Amola Jadhava i dyrektora artystycznego Pranava Bhide'a. Na niesamowity projekt składa się seria iluzji optycznych - dwóch obrazów w jednym. Artyści dzięki temu uzyskali wspaniały efekt, pokazali, że między ludźmi znajdzie się miejsce także dla zwierzaka. W Mombaju, gdzie kampania promowała wydarzenie World For All Adoptathon, frekwencja w adopcji zwierząt wzrosła aż o 150 procent w porównaniu do ubiegłego roku, a jednego dnia adoptowano tam aż 42 zwierzaki! Gratulujemy twórcom kampanii fenomenalnego pomysłu!

iluzjaoptycznazdjęciazwierzęta

Niezwykła sesja uczestników oscarowej gali!

Emocje po rozdaniu nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej już nieco opadły. Oprócz tragicznej wpadki, do której doszło podczas ceremonii, mówiono oczywiście o gwiazdach, które w tę wyjątkową noc wyglądały zjawiskowo. Nieco inne światło (niż to z czerwonego dywanu) rzuca na aktorów, aktorki i modelki sesja zdjęciowa, która co roku odbywa się na Vanity Fair Oscars Afterparty. W tym roku zdjęcia utrzymano w klimacie filmu "Wielki Gatsby". Autorem zdjęć był amerykański fotograf Mark Seliger. Kogo zobaczymy na fotkach? Oczywiście zdobywców Oscarów w najważniejszych kategoriach, ale także tych, którzy wręczali statuetki. Zobaczcie galerię!

oscarowasesjaOscaryzdjęcia

Wybrano najlepszą fotografię 2016 roku. Wyniki World Press Photo

Do World Press Photo, najważniejszego konkursu branżowego fotografów z całego świata pracujących dla prasy, zgłoszono około 80 tys. zdjęć autorstwa ponad 5 tys. fotoreporterów z aż 125 krajów! Jury stanęło przed niezwykle trudnym wyborem. Autorem zdjęcia, które zdobyło ich największe uznanie jest pracujący dla agencji Associated Press fotograf Burhan Ozbilici. Wykonane przez niego zwycięskie zdjęcie przedstawia 22-letniego Mevluta Merta Altintasa, policjanta po służbie, zabójcę ambasadora Rosji w Turcji Andrieja Karłowa. Konflikt w Syrii i Iraku, kryzys migracyjny, czy igrzyska w Rio to tematy pozostałych wyróżnionych zdjęć. Wśród prac nie brakuje także zdjęć natury, które pokazują niszczycielskie działanie człowieka na otaczający świat. W naszej galerii zobaczycie kilka nagrodzonych prac, wśród nich oczywiście tę zwycięską. Wszystkie znajdziecie na: https://www.worldpressphoto.org/collection/photo/2017.

WorldPressPhotonagrodyzdjęcia

W niesamowity sposób parodiuje zdjęcia kobiet!

Telefon jest dzisiaj nieodłączną częścią naszego życia, z którą niechętnie się rozstajemy. Selfie ze znajomymi, zdjęcia u fryzjera, z plaży czy z zakupów - robimy fotki wszędzie, a następnie umieszczamy je na portalach społecznościowych. Chociaż trend na selfie zapanował również wśród panów, to jednak panie są ich niekwestionowanymi mistrzyniami! Ten fakt postanowił wykorzystać posługujący się nickiem Bros Being Basic twórca, który na swoim Instagramie umieszcza zdjęcia, na których parodiuje najbardziej typowe pozy kobiet! Jego konto obserwuje 545 tysięcy użytkowników! Koniecznie musicie to zobaczyć!

parodiainstagramzdjęcia

Ze szpitala na biegun północny! Niezwykła sesja dla chorych dzieci

Nie wszystkim dzieciom dane jest spędzać święta we własnym domu. Dla niektórych z nich drugim domem staje się niestety szpital, w którym przykute do łóżka przebywają nie tylko w Boże Narodzenie, ale też przez większość swojego dzieciństwa. Radość w życie takich małych pacjentów postanowiła wnieść fotograf Karen Alsop, która zorganizowała im niesamowitą sesję zdjęciową! Miejscem, które wybrała do realizacji swojego pomysłu był Szpital Dziecięcy Monash w Melbourne (Australia). Na każdej fotografii autorstwa Karen małemu pacjentowi towarzyszy święty Mikołaj, a czasami także jeden z rodziców. Zimowa, prawdziwie świąteczna sceneria, a przede wszystkim uśmiech chorych sprawiają, że od razu robi nam się cieplej na sercu! Dla Alsop najlepszym momentem sesji była oczywiście radość i wdzięczność na twarzach dzieci i ich rodzin! Więcej zdjęć zobaczycie w pierwszym poniższym linku! Jej pomysł zasługuje na medal!

świętawszpitaluzdjęciadzieci

Tak wiele może nam dać nocne niebo!

Astrofotografia (dziedzina fotografii zajmująca się wykonywaniem zdjęć sfery niebieskiej i znajdujących się na niej obiektów) cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród amatorów, jak i zakochanych w swoim fachu profesjonalistów. Okazji do wspaniałych zdjęć nieba nie brakuje - superksiężyc czy spadające gwiazdy to tylko namiastka tego, co oferuje nam nocą niebo. Tym razem mamy dla Was niesamowite zdjęcia nocnego nieba z Nowej Zelandii. Pochodzący stamtąd astrofotografowie poświęcają porę na sen dla najlepszych ujęć. Każde wykonane zdjęcie wrzucają na Facebooka i opatrują opisem, który zdradza, jakie przygody spotkały ich podczas pracy nad nimi. Naprawdę mają się czym pochwalić! Zobaczcie sami!

fotografienocnegoniebazdjęcianiebo

Ryzykował życie dla jednego zdjęcia!

Mike Mezeul II, fotograf z Teksasu, na swoich zdjęciach uwiecznia piękno otaczającego go świata. Fotografie, które zamieszcza na swoim Instagramie zapierają dech w piersiach. Niedawno Mike pochwalił się na nim zdjęciem, z którego, jak do tej pory, jest najbardziej dumny. Podczas wycieczki do znajdującego się na wyspie Big Island Parku Narodowego Wulkanów Hawajskich udało mu się na jednym zdjęciu uchwycić kilka niesamowitych zjawisk: spadającą gwiazdę, Drogę Mleczną i wydostający się z jednego z wulkanów strumień lawy! Fotograf przyznaje, że było to jedno z najbardziej ekstremalnych miejsc, w jakich przebywał, ponieważ groziło mu poparzenie przez strzelający wulkan! Zobaczcie jego niesamowite dzieło! Według Was warto tak ryzykować dla sztuki?

ryzykownezdjęciezdjęcianiesamowite

Ten fotograf odkrywa historie ludzi kryjących się za tatuażami! Niesamowite zdjęcia!

Fotograf Mark Leaver jest autorem niezwykłego projektu, który pokazuje ludzi z tatuażami na twarzy! Jego zdjęcia są hipnotyzujące i od pierwszego spojrzenia fascynują. Za ich pomocą próbuje on walczyć ze stereotypami, które narosły wokół ludzi, którzy niemal od stóp do głów pokryci są kolorowymi malunkami. Wielu bowiem, patrząc na osoby z dziarami (zwłaszcza na twarzy), bierze je (oczywiście niesłusznie) za recydywistów, chorych psychicznie lub...niedoszłych samobójców! Fotograf twierdzi, że mimo że tatuaże są coraz bardziej akceptowalne przez społeczeństwo, to te znajdujące się na twarzy wciąż budzą kontrowersje! Chyba się z nim zgodzicie prawda? W swoim cyklu fotografii Leaver starał się pokazać autentycznych, szczęśliwych ludzi z różnych środowisk, mających rodziny i świetną pracę, ludzi, którzy pomimo pokrytych tatuażami twarzy są tacy jak my! I przyznajemy, że świetnie mu się to udało! Zobaczcie zdjęcia!

zdjęciatatuażeniezwykłe

Magiczne zdjęcia burzy i zorzy polarnej widziane z kokpitu!

Christiaan van Heijst to holenderski pilot i podróżnik, który dzieli się z ludźmi swoimi jakże niezwykłymi fotografiami! Robi zdjęcia spektakularnym widokom. Na swojej stronie internetowej pisze : "We wczesnym wieku znalazłem wielką radość, mogąc uchwycić piękno naturalnego światła we wszystkich jego formach". Później do jego pasji z fotografią doszła kolejna- latanie! Pilot czuje się wręcz uprzywilejowany do tego, aby pokazywać nam świat jaki sam jest w stanie zobaczyć. Jakie fotografie znajdują się w jego galerii? Zdjęcia burzy, słońca, księżyca w pełni, a nawet zorzy polarnej! Obejrzyjcie sami!

pilotzdjęcia

Dlaczego Polka na Instagramie pokazuje się zupełnie nago?

Magdalena Wosińska to Polka, która robi furorę w USA jako fotograf. Głośno o niej przede wszystkim ze względu na jej autorski projekt, nad którym spędziła aż osiem lat. Na czym on polegał? Przez kilka lat Wosińska fotografowała siebie na tle pejzaży, które kojarzą się przede wszystkim z wiecznymi wakacjami. Robiła to nie bez celu. Swoimi nagimi zdjęciami chciała promować naturalność i akceptację własnego ciała przez kobiety. Fotografie nie są wulgarne, imponują kolorystyką i niezwykłą umiejętnością wpisywania kobiecego ciała w krajobraz. Zobaczcie kilka przykładowych zdjęć! Na pewno będziecie pod wrażeniem, tak jak my!

instagramzdjęciaMagdalenaWosińska

Wyprowadziła swojego mężczyznę na spacer, trzymając go na smyczy!

W Chinach w mieście Fuzhou, przechodnie patrzyli z niedowierzaniem na to co działo się obok nich. Kobieta szła ze smyczą, na której przypięty był mężczyzna! Świadkowie mówią, że poklepała go nawet po głowie, w taki sposób jak głaska się psa. Człowiek na smyczy miał powiedzieć, że nie jest osobą tylko psem. Na miejsce przyjechała policja, którą wezwali inni ludzie, gdyż para spowodowała wielki korek przechodząc pomału przez jezdnię. Funkcjonariuszom udało się przekonać kobietę aby uwolniła swojego partnera, jednak wciąż nie wiadomo co kierowało jej postawą. Takie zachowanie zostało skomentowane jako uwłaczające mężczyźnie.

Chinyzdjęciamężczyzna

Ma'nene. Niezwykłe święto zmarłych

Czy pozowalibyście do zdjęć z ciałami waszych zmarłych? Brzmi dziwacznie, ale właśnie taki rytuał istnieje w Sulawesi w Indonezji. Tamtejsi mieszkańcy od ponad stu lat pielęgnują rytuał związany z odkopywaniem zwłok zmarłych przodków. Co 3 lata w sierpniu ekshumują ciała, przebierając je w różne ubrania. Ceremonia ta nosi nazwę "Czyszczenia zwłok" (Ma'nene). Oprócz pielęgnacji zmarłych, mieszkańcy wymieniają stare trumny na nowe. Ma to zapobiec szybkiemu rozkładaniu się ciała. Dla mieszkańców wyspy pogrzeb jest ważnym elementem przejścia duszy.

postmortemzdjęciapogrzeb