Kule zorb na ulicach! Mężczyzna przestrzega przepisów ruchu drogowego?

Poruszając się ulicami jednego z rosyjskich miasteczek, piesi mieli nie lada widok. Główną drogą zamiast samochodów nagle ujrzeć można było wielką dmuchaną kulę zorb, w której znajdował się człowiek. Osoba w kuli pędziła wprost na innego pieszego, nie łamiąc przy tym nawet przepisów ruchu ulicznego. Dmuchane kule zorb przeznaczone są do zabawy nad wodą - morzem, jeziorami, zalewami. Kilka miesięcy temu z powodu niewłaściwego zastosowania i zbyt wielu wypadków śmiertelnych z powodu tych kul rząd amerykański zakazał ich używania. Około 4 lat temu, również w Rosji, jeden z mężczyzn, który postanowił w dmuchanej kuli "sturlać" się z góry. Prędkość z jaką zaczął spadać była tak wielka, że mężczyzna zginął na miejscu.

zabawakulazorb

To zdecydowanie nie była pora snu! Nocna zabawa dwulatków podbija internet!

Czy maluchy idą grzecznie spać, gdy lądują w swoich łóżeczkach? To nagranie z elektronicznej niani rozwiewa wszelkie wątpliwości! Bohaterami filmiku są urocze dwuletnie bliźniaki - Andrew i Ryan. Chociaż rodzice ułożyli maluchów do snu, one zdecydowały, że mimo późnej pory chcą jeszcze trochę poszaleć. Bliźniaki przekomarzają się, skaczą... W ruch poszły też wszystkie znalezione w pokoju poduszki! W tej sytuacji rodzice niewiele mogli zdziałać! Zobaczcie sami!

imprezowebliźniakidziecizabawa

Już w maju otwarcie "Pandora: The World of Avatar"! Fanów filmu czekają niesamowite atrakcje!

Wcześniej niż zakładano, bo już 27 maja tego roku pierwsi zwiedzający pojawią się w parku rozrywki inspirowanym superprodukcją Jamesa Camerona "Avatar". O zbliżającym się wielkimi krokami otarciu poinformował Bob Iger, szef Disneya. Znajdujący się na terenie Disney's Animal Kingdom w Orlando na Florydzie park jest już praktycznie gotowy, trwają w nim ostatnie prace porządkowe. Ruszyła nawet strona internetowa https://www.visitpandora.com, na której znajdziecie wszystkie informacje na temat tego (już zapierającego dech w piersiach) obiektu. Twórcy parku, w tym sam reżyser "Avatara", postarali się o atrakcje, których nie spotkacie nigdzie indziej: reagujące na ciężar ciała podświetlane ścieżki, symulator lotu nad krainą, a także lewitujące skały z wodospadami! Ale to tylko ich mała część! Zobaczcie wideo, które przybliży Wam to cudo! Ktoś pisze się na wycieczkę? ;)

parkAvatarDisneyzabawa

Przez stan wojenny nie zorganizowali studniówki. Po 35 latach zatańczą jednak poloneza!

Maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Zamościu zaprosili do udziału w tegorocznej studniówce swoich starszych kolegów z rocznika 1982, którzy z powodu trwającego wówczas stanu wojennego nie mogli zorganizować wymarzonego balu studniówkowego. Godzina policyjna, a także aresztowania kolegów i nauczycieli przyczyniły się do odrzucenia przez nich propozycji dyrekcji, która chciała zorganizować dla nich zabawę. Po 35 długich latach dzięki trzecioklasistom otrzymali jednak szansę na zatańczenie poloneza! Oficjalne zaproszenie do absolwentów skierował przewodniczący samorządu uczniowskiego. Chętni wciąż zgłaszają się do organizatorów. "Chyba nikomu z nas nie marzyło się, że jeszcze będziemy mieć studniówkę. Jesteśmy zachwyceni" - mówiła Barbara Bajak, maturzystka z 1982 roku. Pomysł młodych uczniów zasługuje na pochwałę! Niezwykły bal odbędzie się 4 lutego. Na pewno w oczach niejednego z uczestników pojawią się łzy wzruszenia...

studniówkapolskazabawa

Energylandia z największym rollercoasterem w Europie!

Ogromny, rodzinny park rozrywki w Zatorze od otwarcia w 2014 roku nieustannie zwiększa liczbę oferowanych atrakcji - liczne rollercoastery, karuzele, kolejka górska z pociągami poruszającymi się pod torem czy kolejka na napęd elektromagnetyczny to tylko niewielka część tego, co możemy zobaczyć w Energylandii. Wielbiciele prędkości, wysokości i mocnych wrażeń będą wniebowzięci również tym, że już w 2018 roku w granicach parku znajdzie się największy w Europie rollercoaster! Według zapowiedzi ma mieć 80 metrów wysokości, a jego wagoniki mają poruszać się z prędkością 140 km/h! W poniższym filmiku zobaczycie wizualizację projektu. Robi wrażenie, prawda? Odważycie się na przejazd taką kolejką?

największyrollercoasterzabawaEnergyLandia

Powstanie park rozrywki inspirowany filmem "Avatar"

Na pewno pamiętacie "Avatara", arcydzieło Jamesa Camerona. Produkcja cieszyła się tak wielką popularnością, że zdecydowano o nakręceniu aż 4 kolejnych części, które kolejno mają ukazać się w 2018, 2020, 2022, 2023 roku. Od pierwszego filmu z serii minęło już sporo czasu, ale być może z racji zbliżających się premier jego kolejnych odsłon, które do kin przyciągną na pewno liczną widownię, Disney ogłosił, że w Disney's Animal Kingdom w Orlando powstanie park inspirowany superprodukcją Camerona! Otwarcie "Pandora - The World of Avatar" zaplanowano na wakacje 2017 roku. Co zobaczymy w parku? Disney zdradził na razie, że będziemy mogli przepłynąć się w nim fikcyjną rzeką Na'vi, a podziwiać będziemy m.in. fluorescencyjne rośliny z lasów deszczowych i pływające góry! Czy park odniesie taki sukces jak film?

parkAvatarAvatarzabawa

Kolejka górska jak z kultowych filmów science fiction

Pamiętacie filmy "Tron" i "Tron: Dziedzictwo"? Wirtualny świat stworzony na potrzeby tych produkcji wciągnął niejednego z nas! Niedawno w jednym z Disneylandów powstała kolejka górska inspirowana właśnie tymi kultowymi filmami. TRON Lightcycle Power Run znajduje się w Szanghaju. Dla śmiałków, którzy nie boją się prędkości, wysokości, ciemności i wrzasków, przejazd nią może być naprawdę niezwykłym przeżyciem. Można się w niej poczuć jak w całkiem innym świecie!

kolejkajakzfilmuzabawadisneyland

W świecie dziecka - niezwykłe domki do zabaw z dostępem do Wi-Fi

W dzieciństwie bawiliście się w mamę i tatę, szkołę lub sklep? Ale wasze domki były tylko prowizoryczne, zbudowane z krzeseł, pościeli czy gałęzi? Dzisiaj PoshTots, czyli firma zajmująca się produkcją zabawek dla dzieci proponuje nowe rozwiązania. Tworzy luksusowe domki, zamki i sklepy dla dzieci, które wyglądają ja prawdziwe. Co więcej, mają one dostęp do bieżącej wody, elektryczność a nawet Wi-Fi! Koszt takiego budynku osiąga cenę nawet do 54,000 $. Można wybierać spośród zamków dla księżniczek, londyńskich domków w wiktoriańskim stylu czy też sklepików. Projektanci dbają także o wewnętrzny wystrój budynku, tak aby dziecko czuła się tam jak w swoim włsanym świcie. Domek przeznaczony jest dla rodzin, które mają duże ogrody i miejsce w nich, aby zamontować ten budynek. A wam jak podobają się te budynki? Czy również marzyliście o takich w dzieciństwie?

NiezwykłeDomkiDlaDzieckadzieckozabawa