Złodziej próbował okraść bar. Nie pozwolił mu na to odważny klient

W jednej z kalifornijskich restauracji Starbucks doszło do napadu. W godzinach porannych zamaskowany mężczyzna wszedł do środka lokalu i machając przed oczami ekspedientki pistoletem, próbował wymusić przekazanie pieniędzy. Na szczęście broń okazała się atrapą. Na napastnika rzucił się siedzący w barze klient. Uderzył go w plecy znajdującym się obok krzesłem. Chwile później pomiędzy mężczyznami wywiązała się bójka. Starszy pan zdarł z głowy złodzieja maskę i okładał go pięściami, ten natomiast ranił go nożem w szyje. Kiedy próbował uciec złapała go policja. Napastnik przebywa obecnie pod obserwacją w szpitalu. Funkcjonariusze policji, choć mówią, ze zachowani klienta nie powinno do końca tak wyglądać, mogą nazwać go bohaterem, który uratował bar przed kradzieżą dużej sumy pieniędzy.

złodziejprawokradzież

Niepełnosprawny nastolatek ofiarą szokującego żartu. Wytatuowali mu na czole „Jestem złodziejem"

W południowo-wschodniej Brazylii w miasteczku Sao Bernardo do Campo 17-letni Brazylijczyk został wytatuowany przez dwóch innych mężczyzn- 27-latka i 29-latka. Co więcej tatuaż został wykonany na czole chłopaka. Napis brzmiał: "Jestem złodziejem i przegranym". Wszystko przez to, że uważają iż nastolatek próbował ukraść jeden z ich rowerów. Postanowili go ukarać. Policja złapała sprawców czynu, ponieważ udostępnili zdjęcia z wytatuowanym napisem w mediach społecznościowych."Poprosiłem, żeby zrobili ten tatuaż na ramieniu, ale powiedzieli, że zrobią to na czole i zaczęli się śmiać" - opowiada 17-latek. Mężczyźni obcięli nastolatkowi włosy aby lepiej było widać napis. Chłopak uważa, że był pijany i przewrócił się z rowerem, nie zamierzał niczego kraść. Na brazylijskich portalach ruszyła zbiórka pieniędzy na usunięcie tatuażu chłopca. Cel to 15 tysięcy reali (ok. 17 tys. zł). Ale kwota przekroczyła już ponad 19 reali brazylijskich.

tatuazprawozłodziej

Złodziej w koparce masakruje bankomat

W USA nie brakuje pomysłowych złodziei. W amerykańskim Maryland jeden z nich postanowił ukraść jedną z koparek, wykorzystywaną na budowie. Jednak ten łup nie był wcale tym czego chciał złodziej. Maszyna miała posłużyć mu jeszcze do innych celów. Na nagraniu z monitoringu widać, jak łyżką koparki, ktoś usilnie uderza w bankomat. Został on praktycznie doszczętnie zniszczony, jednak sprawcy nie udało się wyciągnąć żadnych pieniędzy. Złodziej wciąż poszukiwany jest przez tamtejszą policję.

złodziejmonitoring

Spanikowany złodziej w Nowym Orleanie. Policja wciąż poszukuje mężczyzny

Policja w Nowym Orleanie poszukuje złodzieja, który włamał się do jednego ze sklepów odzieżowych. Rabuś, kiedy znajdował się w środku myślał, że nikt i nic go nie zaskoczy. Jednak w pewnym momencie w sklepie włączył się alarm. Mężczyzna próbował wydostać się po linie po której prawdopodobnie wcześniej do sklepu wszedł. Jednak nie było to proste zadanie. Próbował pod sufit dostać się poprzez wspinanie na półki z artykułami - to również nie przyniosło efektu. Spanikowany wybiegł za ściankę lecz i stamtąd nie było wyjścia. Na filmiku widzimy frustrację bohatera. Na końcu podjął raz jeszcze próbę wspięcia się po linie na górę sufitu, a stamtąd zapewne jakimś przejściem dalej do wyjścia. Kiedy wydawało się, że cała akcja przebiegła pomyślnie...spadł na podłogę sklepu. Ostatecznie złodziej wydostał się tylnymi drzwiami, które nie sprawiły mu problemów. Ciekawe czy po tym zdarzeniu będzie chciał jeszcze okradać sklepy.

prawozłodziejmonitoring

Po dwóch miesiącach aresztowano złodzieja karty płatniczej

12 stycznia br. na stronie małopolskiej policji ogłoszono, że złodziej który dwa miesiące temu ukradł kartę płatniczą został zatrzymany. Kobieta będąca właścicielką skradzionej karty niestety nie zorientowała się o tym fakcie wystarczająco szybko, nim po kilku dniach zablokowała dostępne środki, złodziej zakupił produkty warte 2 tysiące złotych. Wiedząc, iż jest poszukiwany 56-letni mężczyzna często zmieniał miejsce pobytu, dlatego policji tak trudno było go znaleźć, złapany został w jednym ze sklepów gdzie wcześniej użył skradzionej karty. W identyfikacji złodzieja pomogły sklepowe kamery, na podstawie nagrań z monitoringu stworzono rysopis złodzieja, który rozesłano po okolicznych sklepach. Mężczyźnie postawiono 36 zarzutów oszustwa i grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

policjaKrakówzłodziej