Decyzja w sprawie ekstradycji Romana Polańskiego !

Dnia 6 grudnia 2016 roku, o godzinie 9 rano sędziowie Izby Karnej Sądu Najwyższego zebrali się , aby podjąć ostateczną decyzję w sprawie Romana Polańskeigo. Reżyser został oskarżony o odurzenie narkotykami i gwałt Samanthy Geimer. Ekstradycji domagły się bowiem władze Stanów Zdjednoczonych, to właśnie w tym kraju w 1977 roku polski artysta zostal oskarżony o wyżej wymienione przestępstwa. Sąd Najwyższy uznał jednak, iż ekstradycja byłaby niedopuszczalna prawnie. "Roman Polański odbył już karę, którą przewidywała ugoda z USA z lat 70." - tak sędzia uzasadnił oddalenie kasacji. Dzięki takiej decyzji Roman Polański będzie mógł przylecieć do Polski bez obaw o aresztowanie.

wyroksądekstradycja

Dariusz K. skazany na 7 lat więzienia

Były mąż Edyty Górniak, Dariusz K. został skazany na 7 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów samochodowych. Mężczyzna oskarżony został o śmiertelne potrącenie 63-letniej kobiety na pasach. Dwa lata temu wjechał na przejście dla pieszych na czerwonych światłach, przekraczając przy tym prędkość. Dodatkowo badania wykazały, że mężczyzna był pod wpływem kokainy.

gwiazdywyroksąd

Dożywocie dla zabójcy dziewczynki z Kamiennej Góry

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Jeleniej górze skazał Samuela N, za zabójstwo 10- letniej dziewczynki na dożywocie. Mężczyzna 19 sierpnia 2015 roku podczas gdy ofiara wchodziła z księgarni zadał jej cios siekierą w tył głowy. Był to czyn w którym N. nie tylko wyraził pogardę dla życia, ale również dla odczuć innych osób, bo zabił dziecko na oczach matki"- mówił sędzia" Andrzej Żuk. Dodatkowo skazany musi wypłacić rodzicom zamordowanej dziewczynki 200 tys. zł odszkodowania.

zbrodniawyrokkara