Kot-robot ma pocieszać i uspokajać swoim ogonem. Czy zastąpi prawdziwe zwierzaki?

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby mieć w domu zwierzaka, ale obawiają się wszechobecnej sierści i kilku spacerów dziennie Japończycy proponują kota-robota Qoobo, który swoją obecnością ma działać cuda. Ta przypominająca poduszkę z długim ogonem maszyna została zaprogramowana tak, by posiadać najlepsze cechy żywego kota. Qoobo reaguje na głaskanie i drapanie, dzięki czemu jest świetnym pocieszycielem. Gdy właściciel kilka dni nie będzie się nim zajmował, powiadomi o potrzebie czułości swoim ogonem. Ruchy tej części robota zostały odwzorowane na podstawie obserwacji zachowań żywych zwierzaków. Jak zapowiadają producenci, ogon Qoobo tak jak ogony jego żywych odpowiedników ma uspokajać! Elektroniczny kompan został wyceniony na sto dolarów. Do sprzedaży, w dwóch kolorach, ma trafić na początku 2018 roku. Będzie świetnym prezentem na Walentynki?

kotrobotwynalazekzwierzęta

Pożeracze popcornu doprowadzają Cię w kinie do szaleństwa? On wymyślił, jak ich nie słyszeć!

Dochodzący zewsząd dźwięk chrupania popcornu w sali kinowej jest irytujący, co tego zgodzimy się chyba wszyscy. Ale zgodzimy się również, że popcorn podczas kinowego seansu smakuje znacznie lepiej niż gdziekolwiek indziej. Pomysłowy wynalazca, Dominic Wilcox, z którym firma Vue Entertainment nawiązała współpracę przy kampanii promocyjnej filmu "Gru, Dru i Minionki”, znalazł sposób na pogodzenie tych dwóch palących kwestii. Dla wrażliwych na odgłosy zajadania się prażoną kukurydzą zaproponował coś w rodzaju dźwiękoszczelnej maski, która miałaby wytłumić głośne przeżuwanie i mlaskanie. Munch Muffler (bo tak Wilcox nazwał swój nowy wynalazek do zrealizowania) miałby przykrywać część twarzy od nosa w dół, przez co dochodzące z ust dźwięki byłyby ograniczone. Inne jego pomysły są równie interesujące. Co powiedzielibyście na "dodatkowe" dłonie zakrywające oczy podczas przerażającej sceny albo sterowany za pomocą guzika przesuwacz, który zbliżałby się do Was, kiedy tylko byście zapragnęli kolejnej porcji popcornu? Jesteście na tak? ;) Więcej o jego projektach przeczytacie w pierwszym poniższym linku.

sposóbnapopcornkinowynalazek

Ten genialny 10-latek wymyślił urządzenie, które może uchronić dzieci przed śmiercią w nagrzanym pojeździe!

Nadeszły upały, a wraz z nimi obawa przed tym, że znów usłyszymy czy przeczytamy o pozostawionych w nagrzanych od słońca samochodach dzieciach lub zwierzętach, które albo zostaną uratowane przez czujnych przechodniów, albo niestety przez lekkomyślność opiekunów nie przeżyją... Statystyki niepokoją. Od 1998 roku w samych Stanach Zjednoczonych z tego powodu zmarło 712 kilkulatków! Chłopiec ze zdjęcia, 10-letni Bishop Curry Junior z McKinney w Teksasie, po śmierci 6-miesięcznego dziecka swoich sąsiadów, która spowodowana była właśnie udarem cieplnym wywołanym zbyt dużą temperaturą w zamkniętym samochodzie, założył sobie, że postara się zapobiec tak tragicznym zgonom. Wymyślił gadżet, którego celem jest monitorowanie temperatury w pojeździe. Oczywiście to nie jest jego jedyna funkcja. Gdy temperatura okaże się zbyt wysoka i zagrażająca życiu, ma ono emitować chłodne powietrze, równocześnie informując o niebezpieczeństwie rodziców i odpowiednie służby. Urządzenie to nadal jest prototypem 3-D, ale Bishop pracuje nad tym, aby zamienić swój sen w rzeczywistość. Chłopiec razem z ojcem zebrali już ponad 24 000 dolarów na swój wynalazek za sprawą strony gofoundme.com. Pieniądze zostaną przeznaczone na produkcję urządzenia, a także na uzyskanie patentu. Trzymamy kciuki za pomyślną realizację planów!

małygeniuszdzieckowynalazek

Chińscy naukowcy stworzyli papier odporny na ogień i wodę!

Grupa naukowców z Chińskiej Akademii Nauk i Szanghajskiego Instytutu Ceramiki stworzyła papier, którego nie zmoże żaden płyn ani nawet sięgająca kilkuset stopni Celsjusza temperatura! Podarcie go również nie wchodzi w grę. Ten niezniszczalny materiał został wykonany z hydroksyapatytu, który jest głównym składnikiem ludzkich kości i zębów. Według naukowców, papier ten może być wykorzystywany np. do przechowywania ważnych dokumentów lub może służyć jako materiał pod billboardy. Wniosek patentowy został już złożony. Teraz pozostaje tylko czekać, kiedy papier wejdzie na rynek.

niezwykłypapierChinywynalazek

Nie ukradną ci roweru, bo...zwymiotują!

W międzynarodowym serwisie Indiegogo, który pozwala zabiegać o fundusze dla idei, działalności charytatywnej czy rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, pojawił się przedmiot, który wprawi w osłupienie przede wszystkim wielbicieli rowerów! Mamy na myśli blokadę SkunkLock, która różni się od typowych rowerowych zabezpieczeń - tak jak inne ma kształt litery "u", ale w jej środku znajduje się pojemnik z gazem nazywanym "formułą D_1", który uwalniany jest podczas próby kradzieży jednośladu! Gaz ten wywołuje u złodzieja....wymioty i problemy z oddychaniem, objawy podobne do zatrucia gazem pieprzowym! Blokada nie należy do tanich - każdy, kto chciałby ją nabyć, musiałby wesprzeć kampanię zbiórki w serwisie Indiegogo kwotą 109 dolarów. Nasz rower z takim zabezpieczeniem byłby pewnie nie do ruszenia!

blokadarowerowarowerwynalazek

"Incepcja" w rzeczywistości? Wynalazek umożliwiający świadomy sen

Większość z nas o świadomym śnie (ang. Lucid Dreaming, LD) dowiedziała się z filmu "Incepcja" z niesamowitym Leonardem DiCaprio, a tak na prawdę technika ta była stosowana od wieków przez niektóre plemiona Ameryki czy Azji, zwłaszcza mieszkańców Tybetu. Po seansie, zasypiając marzyliśmy o tym, aby móc kontrolować swój sen, przenieść się w odległe zakątki świata i przeżywać niezwykłe przygody. Naukowcy postanowili wyjść nam naprzeciw i stworzyli coś, co ma ułatwić osiągnięcie świadomego snu. To opaska iBand+, która monitoruje aktywność mózgu użytkownika podczas snu, a także bada ruch jego ciała, tętno i temperaturę. Gdy tylko na podstawie tych wszystkich wskaźników wykryje, że użytkownik osiągnął stan głębokiego snu, przez głośniki nadaje dźwięki, które mają nam uzmysłowić, że śnimy! Gadżet można już zamówić na Kickstarterze! Czy nasz następny sen będzie w pełni świadomy?

świadomysenwynalazekIncepcja

Niezwykłe wynalazki firmy Intel na Paris Fashion Week

Podczas pokazów odbywających się w ramach Paris Fashion Week publiczność będzie mogła zobaczyć "stan umysłu modeli" dzięki dwóm niezwykłym wynalazkom firmy Intel! Największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów postanowił poeksperymentować z modą! Firma nawiązała współpracę z brytyjskim projektantem Husseinem Chalayanem i stworzyła dla niego i jego kolekcji na sezon wiosna/lato 2017 inteligentne okulary i paski, które pokażą poziom stresu u modelek i modeli! Elektrody ukryte w okularach będą czytać fale mózgowe, a czujniku ukryte w pasku będą mierzyć tętno. W pasku znajdował się będzie także mikrofon, za pomocą którego zgromadzona na pokazie publiczność będzie słyszała rytm serca i oddychania modela. Czujniki za pomocą technologii Bluetooth Low Energy będą przesyłać dane do umieszczonego w pasie projektora, który następnie wszystko wyświetli! Wow!

wynalazekIntelParisFashionWeek

"Marychomat" powie policji, czy paliłeś zioło

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda chwalą się swoim nowym wynalazkiem, który internauci już okrzyknęli mianem "marychomatu". Jak możecie się domyślić z nazwy, "marychomat" będzie wskazywał obecność THC w organizmie, a służyć będzie przede wszystkim policjantom. Okazuje się bowiem, że w niektórych stanach po wprowadzeniu legalizacji marihuany drastycznie wzrosła liczba kierowców, którzy jeżdżą po wypaleniu skręta! Jak będzie działał ten wynalazek? Wystarczy, że funkcjonariusz, albo niepewny swojego stanu kierowca, pobierze próbkę śliny, a urządzenie wyśle poprzez Bluetooth informacje o wykrytym stężeniu wprost na ekran smartfona. Pomiar ma trwać nie więcej niż 3 minuty! Jednak ze względu na to, że THC utrzymuje się długo w organizmie (prawie miesiąc), to policjanci muszą ustalić, jakie stężenie substancji będzie mieściło się w normie. Naukowcy chwalą się również, że urządzenie można też przystosować do wykrycia w organizmie innych substancji np. heroiny, morfiny czy amfetaminy. Co myślicie o tym wynalazku? Czekamy na Wasze komentarze!

marihuanawynalazekmarychomat

"Lewitujący" autobus wjechał na drogi

Projekt Transit Elevated Busa wydawał się być szalonym pomysłem niemożliwym do zrealizowania. Mieszczący 300 pasażerów pojazd miał skutecznie walczyć z ulicznymi korkami, umożliwiając przejazd samochodów... pod nim! W Chinach zaprezentowano pierwszego TEBa, który aktualnie poddawany jest testom. Niestety trudno sobie wyobrazić tę zasilaną elektrycznie platformę na europejskich drogach, ponieważ ma prawie 8 m szerokości, 5 m wysokości i 60 m długości!

transportChinywynalazek