Polityk próbował przybić piątkę koleżance, ale mu nie wyszło. O jego zabawnej wpadce mówią wszyscy! [WIDEO]

Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii dobiegły końca. Partia Konserwatywna Theresy May co prawda zwyciężyła, jednak według sondażowych wyników uzyskała zbyt mało mandatów, by samodzielnie sprawować rządy. Z takiego obrotu spraw cieszą się zwolennicy Partii Pracy Jeremy'ego Cobryna, którzy wychwalają postawę swojego lidera. Corbyn jednak nie tylko z tego powodu jest teraz na ustach wszystkich. Brytyjski polityk stał się internetową sensacją po tym, jak w dość nieudolny sposób próbował przybić piątkę swojej koleżance Emily Thornberry. Kamery nagrały wszystko! Jego ręka niechcący znalazła się na piersi Thornberry. Jak widać na nagraniu, które z prędkością światła obiegło internet, kobieta chyba nie zauważyła omyłki swego kolegi. Jeśli jeszcze tego nie widzieliście, to koniecznie kliknijcie play! To wszystko z powodu tej radości... ;)

piątkapolitykawyborywpadkipolityków

Komentarze po pierwszej debacie Clinton i Trumpa

W poniedziałek w Stanach Zjednoczonych odbyła się pierwsza debata rywalizujących ze sobą o fotel prezydencki kandydatów Partii Republikańskiej i Demokratycznej - Hilary Clinton i Donalda Trumpa. Zainteresowanie politycznym starciem było ogromne - CNN szacuje, że przed telewizorami zasiadło prawie 100 milionów widzów! Amerykańscy komentatorzy twierdzą, że w debacie zdecydowanie prym wiodła Clinton, jednak według sondażu przeprowadzonego przez portal WikiLeaks to Trump górował nad kandydatką Demokratów! A jak pierwszą telewizyjną debatę oceniają znani aktorzy, politycy, dziennikarze? Zebraliśmy dla Was ich najlepsze komentarze. Zobaczcie sami!

wyborydebataClintonTrump

Avengersi wracają, żeby uratować świat przed...Donaldem Trumpem!

Robert Downey Jr, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Julianne Moore, Keegan-Michael Key, James Franco i inni aktorzy z produkcji "Avengers" wystąpili w spocie, który nakłania Amerykanów do uczestnictwa w wyborach prezydenckich planowanych na 8 listopada i oddania swojego głosu na Hilary Clinton. To wyraźny sprzeciw aktorów wobec kandydata Republikanów Donalda Trumpa i prowadzonej przez niego polityki. Aktorzy apelują do wyborców, żeby zjednoczyli się przeciwko "rasistowskim nadużyciom tchórza, który może trwale uszkodzić tkankę ich społeczeństwa". Reżyser Joss Whedon twierdzi, że filmik był konieczny i chce za jego pomocą zwalczyć apatię wyborców. Co myślicie o takiej odsłonie prezydenckiej kampanii w USA? Nie od dziś swoje poparcie dla kandydatów wyrażają tam przecież aktorzy...Jesteśmy jednak ciekawi reakcji Polaków na wideo, w którym np. gwiazdy "M jak miłość" zachęcałyby do głosowania na Andrzeja Dudę :)

wyboryAmerykaAvengers

Meryl Streep popiera Clinton w walce o fotel prezydencki

Wczoraj pisaliśmy Wam o tym, że Hillary Clinton została oficjalnie wybrana przez Demokratów do walki o prezydenturę w USA, dzięki czemu ma dużą szansę stać się pierwszą kobietą prezydentem w Stanach. Wiele znanych osobistości ze świata polityki wspiera ją w jej dążeniach, a światek Hollywood również nie jest obojętny na te ważne dla każdego państwa wydarzenia. Na Konwencji Demokratów, znana z wielkiego zaangażowania w walkę o równouprawnienie Meryl Streep, wygłosiła emocjonalne przemówienie, w którym poparła kandydaturę Clinton na prezydencki fotel. O jej wystąpieniu huczy cały internet. Zobaczcie wideo! Przyznajcie, że aktorka potrafi porwać za sobą tłumy :)

HillaryClintonwyboryAmeryka

Londyńskie wybory na burmistrza

W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się wybory samorządowe, podczas których wyłoniony zostanie m.in. nowy burmistrz Londynu. Największe szanse mają Sadiq Khan - kandydat Partii Pracy,zwolennik pozostania Wielkiej Brytanii w UE oraz konserwatysta Zak Goldsmith. Pierwszy z nich to syn kierowcy autobusu, dorastający w dzielnicy mieszkań socjalnych a drugi to miliarder. Co więcej, jeśli wygra Sadiq Khan będzie on pierwszym muzułmaninem stojącym na czele w europejskiej stolicy. Wyniki zostaną podane najszybciej w piątek popołudniu.

muzułmaninwyborylondyn

W Bułgarii wprowadzono obowiązek głosowania w wyborach

W Bułgarskim parlamencie dużą większością głosów przyjęto ustawę wprowadzającą obowiązek udziału w wyborach. Ma on obowiązywać od przyszłych wyborów prezydenckich. Osoby, które nie dostosują się do tego zostaną skreślone z listy wyborców. Nie przewidziano kary grzywny, która obowiązuje m.in. w Belgii.

wyboryparlamentświat