Elżbieta II swoim pracownikom podarowała... zakupy z Tesco!

Pracownicy Pałacu Buckingham dostają co roku na święta drobne upominki od Elżbiety II. Pradziadek królowej, Jerzy V, zapoczątkował tradycję, według której każdemu wręczany jest świąteczny pudding. Do tej pory dania były przygotowywane przez firmy, które specjalizowały się w deserach, np: Fortnum&Mason czy Harrods. Tym razem, oczywiście w celu zadbania o finanse swojego kraju, słodkie podarunki zostały zakupione... w Tesco. Jedynie dwójka ludzi, którzy są najdłużej związani z Pałacem, dostała specjalne vouchery. Myślicie, że to pazerność czy puszczenie oka w kierunku podwładnych? Dajcie znać!

królewskawpadkajedzeniewpadkipolityków

Samobójstwu 14-letniego Kacpra "winne liberalno-lewackie środowiska". Internauci chcą usunięcia Pawłowicz z Facebooka

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz odniosła się do głośnego samobójstwa 14-letniego Kacpra z Gorczyna. Jej wpis na Facebooku wywołał prawdziwą burzę. Nie bez powodu... "Liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania – nienaturalne postawy i relacje, a potem, gdy te zaburzone zachowania są przez rówieśników brutalnie wytykane, i w skrajnych sytuacjach kończą się tragicznie, to lewaccy ideolodzy patologii obyczajowych odwracają kota ogonem i fałszywie, bezczelnie lamentują nad 'morderczą nietolerancją' rówieśników" - napisała Pawłowicz, a w sieci zawrzało. Jej komentarz wywołał falę negatywnych reakcji. Internauci wzywają do bojkotowania jej osoby, zarzucają polskiej polityk "zgniliznę moralną, bezczelność, głupotę, brak przyzwoitości i empatii". Powstała petycja o usunięcie konta Krystyny Pawłowicz z Facebooka. Podpisało ją już 10 tys. osób. Użytkownicy największego portalu społecznościowego zgłaszają profil aktywność posłanki PiS jako "wykorzystywanie mediów społecznościowych do szerzenia nienawiści wobec Polaków".

posamobójstwieKacprahejtwpadkipolityków

Andrzej Duda nie mógł opanować śmiechu po własnym żarcie. Wystarczyły dwa słowa

Ten śmiech na długo pozostanie nam w pamięci... :D Prezydent Andrzej Duda wystąpił w wywiadzie dla Telewizji Republika i pozwolił sobie na żart, którym "wszystko popsuł", jak żartobliwie skomentowała Katarzyna Górska-Hejke. Podczas programu "W Punkt" najpierw przedstawili się prowadzący, by następnie przedstawić gościa. Prezydent postanowił ich wyprzedzić i sam, zwracając się do kamery, wypowiedział swoje nazwisko. Żart najbardziej rozśmieszył jego autora. Zresztą... obejrzyjcie sami!

żartDudyAndrzejDudawpadkipolityków

"Czy Pani jest tak słabo wykształcona czy tak podła?" - Wojewódzki ostro o wpadce Szydło

"Szanowna Pani Premier. Mam tylko jedno pytanie. Czy Pani jest tak słabo wykształcona czy tak podła?"- napisał na Facebooku Kuba Wojewódzki. Ostre słowa gwiazdy TVNu dotyczą wypowiedzi Beaty Szydło z obchodów 77. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz. Premier miała wtedy wykorzystać tragedię Holokaustu do uzasadniania swojej polityki wobec uchodźców. "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli" - mówiła premier.

wpadkipolitykówUchodźcyWojewódzki

Polityk próbował przybić piątkę koleżance, ale mu nie wyszło. O jego zabawnej wpadce mówią wszyscy! [WIDEO]

Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii dobiegły końca. Partia Konserwatywna Theresy May co prawda zwyciężyła, jednak według sondażowych wyników uzyskała zbyt mało mandatów, by samodzielnie sprawować rządy. Z takiego obrotu spraw cieszą się zwolennicy Partii Pracy Jeremy'ego Cobryna, którzy wychwalają postawę swojego lidera. Corbyn jednak nie tylko z tego powodu jest teraz na ustach wszystkich. Brytyjski polityk stał się internetową sensacją po tym, jak w dość nieudolny sposób próbował przybić piątkę swojej koleżance Emily Thornberry. Kamery nagrały wszystko! Jego ręka niechcący znalazła się na piersi Thornberry. Jak widać na nagraniu, które z prędkością światła obiegło internet, kobieta chyba nie zauważyła omyłki swego kolegi. Jeśli jeszcze tego nie widzieliście, to koniecznie kliknijcie play! To wszystko z powodu tej radości... ;)

piątkapolitykawyborywpadkipolityków

Kompromitacja Trumpa. Tak prezydent USA wpisał się do księgi pamiątkowej muzeum ofiar Holokaustu

Podczas dwudniowej wizyty w Izraelu Donald Trump odwiedził m.in. Instytut Yad Vashem. Podobnie jak jego poprzednicy, dokonał wpisu w pamiątkowej księdze muzeum ofiar Holokaustu. Jego słowa zaskoczyły nie tylko internautów, ale również media. "To ogromny zaszczyt być tutaj ze wszystkimi moimi przyjaciółmi - niesamowite, nigdy tego nie zapomnę!" - napisał prezydent Stanów Zjednoczonych. Wpis umieścił ukosem, użył wielkich liter i złożył rzucający się w oczy podpis, który, zdaniem dziennikarzy, nie pasuje do klimatu miejsca. Rażące jest także zbyt entuzjastyczne podejście Trumpa do okoliczności. Dla porównania przeczytajcie wpis, jakiego w tym samym miejscu dokonał Barack Obama: "Jestem wdzięczny Jad Waszem i wszystkim osobom odpowiedzialnym za tę wspaniałą instytucję. W czasie wielkich zagrożeń i nadziei, wojny i konfliktu, prawdziwym błogosławieństwem jest to potężne przypomnienie o tym, do jak wielkiego zła zdolny jest człowiek, ale także o naszej mocy do podźwigania się z tragedii i odtworzenia naszego świata. Niech nasze dzieci przyjdą tutaj i poznają tę historię, aby ich głosy mogły dołączyć do mówiących: nigdy więcej. I pamiętajmy o tych, którzy zginęli, nie tylko jako o ofiarach, ale jako o jednostkach, które marzyły i kochały i śniły jak my, i które stały się symbolami ludzkiego ducha".

kompromitacjaTrumpaDonaldTrumpwpadkipolityków

Cztery słowa i rażący błąd - tak Ministerstwo Kultury życzyło powodzenia na maturze z języka polskiego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło okazać wsparcie maturzystom i życzyć im powodzenia. Na Facebooku opublikowano wpis, który, mimo innego zamierzenia, zdecydowanie uczniów... rozluźnił! "Życzymy powodzenia tegorocznym maturzystą!" - taki post widoczny był przez kilkanaście minut na profilu ministerstwa. Później błąd ortograficzny poprawiono, ale historia edycji wpisu wciąż jest obecna, a pierwotne zdanie tylko z pozoru skasowane. Co ciekawe, życzenia dotyczyły egzaminu dojrzałości z... języka polskiego!

wpadkipolitykówmaturaedukacja

"Mamo, a co to jest gorszy sort?" - spot PO promujący "Marsz Wolności" w ogniu krytyki

6 maja w Warszawie ruszy organizowany przez Platformę Obywatelską "Marsz Wolności". "Partie opozycyjne muszą pokazać, że potrafią być koło siebie, iść razem i razem protestować przeciw złym rządom PiS. Nie ma równych i równiejszych" - mówi lider PO Grzegorz Schetyna. W walce o wysoką frekwencję na marszu zrealizowano kampanię społeczną, a w jej ramach kilka spotów. Liczne kontrowersje wzbudza ten z udziałem kilkuletniej dziewczynki, która, w nawiązaniu do słów Jarosława Kaczyńskiego o "gorszym sorcie" Polaków, pyta: "Mamo, a co to jest gorszy sort?". Internauci bardzo krytycznie podeszli do opublikowanego na Facebooku filmu PO. Według większości angażowanie dzieci w politykę i "sprawy dorosłych" to "chwyt poniżej pasa". Szczególnie, gdy dotyczy to udziału nieletnich w podobnych kampaniach... "A potem PO da spot: 'mamusiu, ja już nie chcę 500+, tylko żeby pan Rzepliński znowu był prezesem'", "To uczucie, gdy nie zgadzasz się z obecną władza, ale 'wolnościowcy' wytwarzają do siebie taką nie chęć, że już sam nie wiesz, w co masz wierzyć" - to niektóre z licznych wpisów komentujących wideo. Obejrzyjcie spot i oceńcie sami.

marszwolnościdzieckowpadkipolityków

Beata Szydło stoi za sukcesem Dworca Fabrycznego? Łodzianie są oburzeni

Dworzec Łódź Fabryczna to powód do dumy dla wielu łodzian. Na jego uroczyste otwarcie 11 grudnia 2016 roku przyszły prawdziwe tłumy. Radość mieszkańców Łodzi przerwało jednak zdjęcie, które pojawiło się na facebookowym profilu Rząd Dla Łodzi. Dlaczego? Jest na nim widoczna obecna pani premier Beata Szydło, a w tle dworzec Łódź Fabryczna. Na ten obraz wylała się prawdziwa fala hejtu. Wiele osób zwróciło uwagę na fakt, że przebudowa dworca rozpoczęła się podczas rządów PO oraz że obecna premier nie miała z nim nic wspólnego. Mieszkańcy Łodzi domagają się zastąpienia obecnej fotografii zdjęciem swojej prezydent Hanny Zdanowskiej.

ŁódźFabrycznaBeataSzydłowpadkipolityków

San Escobar jednak istnieje? Internauci stworzyli przewodnik po tym pięknym kraju!

Tej wpadki internauci długo nie zapomną. Po tym jak szef MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie z Polsat News powiedział o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z przedstawicielami San Escobaru, w internecie zawrzało. Ministra szybko okrzyknięto "polskim Kolumbem". Reakcje na wpadkę Waszczykowskiego dowodzą, że ten kraj jednak istnieje! San Escobar doczekał się już konta na Twitterze i Facebooku. Za pośrednictwem mediów społecznościowych jego mieszkańcy dziękują ministrowi i Polsce za to, że jako pierwsi uznali jego istnienie. Aby lepiej poznać piękno tego państwa, powstała szczegółowa mapa zawierająca m.in. dowód na istnienie fabryki długopisów Las Dudas oraz park wodny Arianagrande. Jesteście ciekawi, jaka książka jest bestsellerem w San Escobar, jak wyglądają samoloty państwa oraz kult religii? Obejrzyjcie galerię!

SanEscobarwpadkipolityków

"Kacper, Belzebub i Melchior" - wpadka posła PO

Za sprawą wpadki Arkadiusza Myrchy w programie "Gość poranka" TVP Info zrobiło się naprawdę szatańsko! Gafa posła Platformy Obywatelskiej była godna zeszłorocznego występu samego Ryszarda Petru, kiedy ten stwierdził, że króli jest sześciu (link do nagrania poniżej)... Polityk zapytany przez dziennikarza o imiona Trzech Króli odpowiedział: "Kacper, yyy Belzebub ...Melchior i Baltazar". Myrcha zdążył już odnieść się do swojej pomyłki. "Chyba jakiś 'diabeł' czuwa nad TVP ;) Pozdrawiam hejterów" - napisał na Twitterze. Sam prowadzący Adrian Klarenbach nie zwrócił nawet uwagi na przejęzyczenie.

wpadkipolitykówtvpTrzechKróli