Między drzewami ukryło się sześciu wojskowych. Ta zagadka podbiła sieć!

Mistrzowie kamuflażu - to żołnierze brytyjskiej formacji The Household Cavalry, którzy w święta zaskoczyli swoich fanów nietypową zagadką. Na swoim profilu na Twitterze i Facebooku opublikowali zdjęcie, na którym na pierwszy rzut oka widać wyłącznie małą polanę wśród drzew. Ale to tylko pozory! Gdzieś tam w zieleni skryli się wojskowi. Zadaniem, jakie postawili internautom, było odnalezienie ich wszystkich. Nie jest to łatwe! Na fotografii wykonanej w lipcu na równinie Salisbury w południowo-środkowej Anglii widać bowiem przede wszystkim drzewa i gęste trawy! Przed opublikowaniem rozwiązania autorzy zagadki ujawnili zdjęcie, na którym częściowo odkryto wojskowych. Mimo wszystko dalej ich odnalezienie było dla wielu niemożliwe! W drugi dzień świąt w końcu pojawiła się w mediach społecznościowych fotka, na której widać ich wszystkich. Znajdziecie ją w jednym z poniższych linków. Ale nie zerkajcie tam od razu! Spróbujcie znaleźć mistrzów kamuflażu na tym zdjęciu! Powodzenia!

zagadkaodmistrzówkamuflażuwojskoniesamowite

By służyć w armii, muszą przejść test dziewictwa. Procedurze przyglądają się wojskowi!

Na kobiety w Indonezji, które marzą o tym, by wstąpić do wojska (indonezyjskie siły zbrojne są jednymi z największych na świecie), czekają nie tylko testy sprawnościowe i psychiczne. Obowiązkowo muszą one także przejść tzw. "test dwóch palców", który sprawdza, czy wciąż są dziewicami. Okropnej procedurze poddawane są kobiety mające od 18 do 20 lat, przyszłe żołnierki i narzeczone oficerów. Z kilkoma z nich rozmawiali działacze organizacji Human Rights Watch (HRW) zajmujący się ochroną praw człowieka, którzy już kilka lat temu uznali praktykę indonezyjskich wojskowych za nieludzką i poniżającą. Relacje "pacjentek" szokują. Jak przebiega kontrowersyjne badanie? Lekarz dwoma palcami rozsuwa wargi sromowe kobiety, a trzeci palec wsuwa do odbytu. Przy "teście dwóch palców" obecni są także wojskowi, często w zatrważającej liczbie (mówi się o co najmniej 20 mężczyznach). Wiele kobiet musi później uporać się z traumą... HRW zwróciła się do prezydenta Indonezji z prośbą o zakazanie haniebnych, poniżających praktyk. Jednak nie zanosi się na to, by podejście do tamtejszych kobiet w armii mogło się zmienić. Wojskowi uważają bowiem, że test dziewictwa pokazuje czy są one zdolne do subordynacji i wierności partnerom, których często poznają w wojsku. To nie do pomyślenia, że w XXI wieku stosuje się takie metody!

testdziewictwakobietawojsko

Tata żołnierz podarował córce wyjątkowy prezent. Internauci zachwycają się reakcją dziewczynki!

David Villegas z San Antonio w Teksasie jest żołnierzem. Z powodu swojej pracy często nie może być ze swoimi bliskimi w najważniejszych momentach ich życia... Ostatnio jego córeczka Ellianna świętowała swoje piąte urodziny. W tym ważnym dla niej dniu Davida zabrakło. Mężczyzna, którego od rodziny dzieli ogromna odległość, znalazł jednak sposób na to, by córka poczuła się tak, jakby był tuż obok niej (i to nie tylko w urodziny, ale i w każdym kolejnym dniu). David skorzystał z usług firmy, która tworzy maskotki na zamówienie i poprosił o wyjątkową przytulankę. Miś w wojskowych barwach i takim też mundurze trafił do rąk szczęśliwej 5-latki i okazał się strzałem w dziesiątkę. Szczęśliwy tata zadbał bowiem o bardzo ważny szczegół. Zabawka Ellianny różni się od innych nie tylko strojem, ale też tym, że mówi głosem jej ojca! "Hej, mała. Tato cię kocha i bardzo tęskni! Nie mogę się doczekać, aż znów będę trzymał cię w ramionach. Kocham cię!" - te słowa dziewczynka będzie mogła słyszeć, kiedy tylko zapragnie. Moment, w którym otrzymuje ona zabawkę, trafił do sieci. Wideo od razu zaskarbiło sobie tysiące serc. "O Boże, to tatuś!" - piszczy szczęśliwa 5-latka. Wideo znajdziecie w pierwszym poniższym linku! Wzruszenie gwarantowane!

miśodtatyżołnierzawojskorodzicielstwo

Wojskowy śmigłowiec ląduje na drodze. Piloci pytają o trasę

Do nietypowego zdarzenia doszło na stepach Kazachstanu. Kiedy jadący w konwoju kierowcy ciężarówki zauważyli, że przed nimi ląduje śmigłowiec, nie szczędzili przekleństw. Nagle z pokładu wysiadł żołnierz (pilot) i podbiegł do kierowcy. Przywitał się i zapytał o drogę. Kierowca tira twierdzi, że załoga zabłądziła i szukała drogi do wojskowej bazy. Jednak ministerstwo obrony Kazachstanu podaje, że były to specjalne ćwiczenia, podczas których piloci mieli za zadanie zorientować się w jakim są położeniu i uzyskać informacje od "źródeł osobowych".

wojskosamolotykazachstan

Rosja transportuje system rakiet Iskander do Kaliningradu?

Według estońskiego portalu informacyjnego ERR Rosyjska Flota Bałtycka przewodzi systemem rakiet Iskander z portu Ust-Luga do Kaliningradu. Statek cywilny Ambal obecnie zmierza w kierunku stolicy obwodu kaliningradzkiego. Według ERR istnieje również możliwość, że w czwartek została naruszona przestrzeń powietrzna Estonii przez rosyjski samolot wojskowy. Iskander to rakieta balistyczna przeznaczona do niszczenia celów strategicznych, tj. lotnisk, portów, węzłów kolejowych czy dowództw wojskowych w odległości od 500 do 700 kilometrów. Jeżeli broń zostanie zamontowana w Kaliningradzie, jej zasięg będzie sięgał z południa Polski do centralnej Finlandii.

RosyjskieRakietyIskanderRosjawojsko