Zaoferowała mieszkania za darmo tym, którzy stracili wszystko w pożarze Grenfell Tower. Nazywają ją "aniołem"!

Pożar wieżowca Grenfell Tower to kolejna tragedia, która w ostatnim czasie wstrząsnęła Wielką Brytanią. Londyńskie służby potwierdziły śmierć 30 osób, a osoby uznane za zaginione, według ich szacunków, nie przeżyły. Ludzie w pożarze stracili dach nad głową, dobytek całego swojego życia... Wielu nie mogło przejść obojętnie obok tak ogromnego ludzkiego nieszczęścia, dlatego postanowili przyjść z pomocą poszkodowanym. Jedną z takich osób była 28-letnia Laura-Jayne Cannel, managerka w firmie wynajmującej mieszkania studentom w Ladbroke Grove, niedaleko miejsca, gdzie doszło do pożaru. Umowy najmu mieszkań wygasły, dlatego kobieta mogła zaoferować je pogorzelcom. "Mam dostępne 21 mieszkań, każde z łazienką i kuchnią. Są dostępne za darmo dla tych, którzy potrzebują pomocy. Proszę, udostępniajcie" - napisała na Twitterze. Brytyjskie media określiły ją "dobrą Samarytanką", inni nazywają ją "aniołem". Nie tylko ona jednak ruszyła na pomoc tym, którzy ucierpieli w pożarze. Z pomocą ruszyli również przedsiębiorcy i właściciele hoteli z okolic Grenfell Tower. Codziennie pojawiają się od nich kolejne ogłoszenia, w których oferują darmowe noclegi pogorzelcom. Dzięki wsparciu takich osób z pewnością będzie im łatwiej rozpocząć wszystko od nowa.

pożarGrenfellTowerwielkabrytaniapomoc

Odebrali zasiłek niewidomemu, bo nie przeczytał listu!

60-letni Alan Moody mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii dziesięć lat temu został uznany za niezdolnego do pracy z uwagi na to, że z powodu ciężkiego schorzenia genetycznego stracił wzrok. Department for Work and Pensions dla porządku postanowił jednak wezwać mężczyznę na komisję, która miała ocenić jego zdolność do pracy. 60-latek mimo wezwania nie pojawił się, nie usprawiedliwił także swojej nieobecności, dlatego przysługujący mu zasiłek został mu odebrany. Urzędnicy nie przemyśleli swojego postępowania - wysłali tradycyjny list do osoby niewidomej, która przecież nie miała możliwości go przeczytać! Choć brzmi to jak żart, żartem wcale nie jest...To jeden z kolejnych absurdów brytyjskiej opieki społecznej!

niewidomybezzasiłkuwielkabrytaniaprawo

Tajemnicze znalezisko na plaży w Wielkiej Brytanii! Wygląda jak syren!

Na plaży w Norfolk we wschodniej Anglii pewien mężczyzna podczas spaceru natrafił na niezwykłe znalezisko. To szczątki, które swoim wyglądem przypominają...martwego syrena! Korpus jest ludzki, czaszka należy do mężczyzny, ale najbardziej zastanawia wszystkich...ogon! Zdjęcia rozkładającego się ciała wyrzuconego na plażę przez morskie fale z prędkością światła obiegły media społecznościowe! Pod zdjęciami toczy się zażarta dyskusja na temat pochodzenia zwłok.Niektórzy twierdzą, że to martwa foka. Inni z kolei wskazują na to, że znalazca jest zapalonym modelarzem i mógł sam wykonać "martwego syrena". A Wy jak myślicie, to postać z ogonem niczym z bajki Disneya, czy ktoś nas tu po prostu wkręca?

syrenzAngliiwielkabrytanianiezwykłe

Brytyjczycy decydują o przyszłości UE. Ostatnie sondaże wskazują na niedużą różnicę

Wielka Brytania zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej. W referendum wzięło udział ponad 33,5 mln obywateli i prawie 17,5 mln zagłosowało za opuszczeniem Wspólnoty. Frekwencja wyniosła aż 72,2 proc. Zdecydowanie więcej zwolenników pozostania w UE było tylko w Szkocji i Irlandii Północnej. W mediach w całej Europie wrze. Komentarze są jednoznaczne - Unia musi się zmienić albo czeka ją katastrofa.

BrexitwielkabrytaniaUE

90 urodziny królowej!

Dziś swoje 90 urodziny obchodzi królowa Wielkiej Brytanii - Elżbieta II. Jest ona najdłużej panującym brytyjskim monarchą. Z okazji urodzin Pałac Buckingham przypomina rzadko widywane zdjęcia Elżbiety z młodości - głównie z młodszą siostrą, Małgorzatą (zmarła w 2002 roku). Dodatkowo już wczoraj opublikowano zdjęcie pokazujące królową wraz z jej następcami w linii prostej - księciem Karolem, księciem Williamem oraz księciem Georgiem. Elżbieta II zainauguruje swoje urodziny otwarciem 6-kilometrowego królewskiego szlaku pieszego, a wieczorem zapali jeden z 900 lampionów, Principal Beacon, które we wszystkich krajach Wspólnoty Narodów mają być z tej okazji zapalone. Oficjalne uroczystości w Wielkiej Brytanii obchodzone będą jak zwykle w drugą sobotę czerwca.

urodzinywielkabrytaniakrólowa