Chciała zorganizować wesele marzeń. Goście musieli zapłacić za swój udział!

Przyszła panna młoda z Kanady postanowiła spełnić swoje marzenie o weselu jak z bajki. Wpadła na szalony pomysł, który zamiast pomóc zrealizować jej to pragnienie, pozbawił ją znajomych, dobrego imienia i ... narzeczonego. Jedyną przeszkodą blokującą Susan przed organizacją wesela marzeń były fundusze. Szybki zastrzyk gotówki w kwocie 60 tys. dolarów kanadyjskich (170 tys. złotych) mieli zapewnić jej goście weselni. Gdyby każdy z uczestników imprezy wydał 1500 dolarów (ponad cztery tys. zł), panna młoda miałaby problem z głowy. Susan przeżyła bolesne rozczarowanie. Ludzie nie chcieli płacić, dlatego postanowiła zorganizować zbiórkę internetową. Udało jej się uzbierać tylko 250 dolarów. Na domiar złego nawet najbliższa rodzina zrezygnowała ze wsparcia pomysłu kobiety. Kiedy wszystko zakończyło się porażką, niedoszła panna młoda podzieliła się swoją opinią na Facebooku. W bardzo długim poście pisała o tym jak bardzo zawiodła się na swoich "przyjaciołach", którzy nie wsparli ją w potrzebie. Choć post usunęła ze swojego profilu, od kilku dni krąży po internecie po tym, jak umieszczono go na jednym z portali dla młodych mam. Susan ostatecznie rozstała się ze swoim byłym narzeczonym i zerwała kontakt z jego rodziną, druhnami, świadkami i przyjaciółkami. Pożegnała się ze wszystkimi i skasowała konto na Facebooku. Teraz planuje oddać się podróżowaniu i doznawaniu życia. Może przy okazji znajdzie też czas na przemyślenie swojego szalonego pomysłu.

weselepannamłoda

17-letnia druhna zmarła na weselu. Goście mieli ją zmuszać do toastów

Na weselu alkohol leje się strumieniami, a toastów za zdrowie młodej pary trudno zliczyć na palcach obu rąk. W takich chwilach nie myśli się niestety o wpływie zbyt dużej ilości procentów na organizm... Jak pokazuje przypadek pewnej 17-latki z Chin, nieodmówienie kieliszka nawet w takich chwilach może skończyć się tragicznie. Nastolatka była druhną na weselu, które odbywało się w w mieście Meizhou w południowych Chinach. Początkowo dziewczyna piła jedynie napoje bezalkoholowe, a dopiero później, gdy zaczęła się część tradycyjnych toastów, przeszła do tzw. "baijiu" - chińskiego wysokoprocentowego alkoholu mocniejszego od wódki. Według tamtejszego zwyczaju, kiedy panna młoda odmówi wypicia kolejnego kieliszka, obowiązek biesiadowania z gośćmi musi przejąć druhna. Tak też miało być w przypadku 17-latki. Materiał z monitoringu hotelowego pokazuje, że po zakończeniu wesela dwóch mężczyzn odprowadziło ją pijaną do pokoju (kamery zarejestrowały jej kilkukrotne upadki), a nad ranem znaleziono ją tam martwą. Rodzina zmarłej twierdzi, że była ona zmuszana do picia alkoholu ponad siły, ale panna młoda temu zaprzecza. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

śmierćnastoletniejdruhnyweselealkohol

Odtworzyli taniec z "Dirty dancing" na własnym weselu!

Lindsay Pergola i Richie Guarini, nowożeńcy ze stanu New Jersey, wpadli na oryginalny pomysł pierwszego tańca. Na własnym weselu postanowili odtworzyć kultowy taniec z "Dirty dancing" do utworu "(I’ve Had) The Time Of My Life"! Nagranie z wirującą parą udostępniła na Facebooku kuzynka pana młodego. Wideo błyskawicznie zdobyło popularność w sieci! Ponad 17 milionów wyświetleń, ponad 75 tysięcy polubień i 170 tysięcy udostępnień to naprawdę imponujący wynik! Zobaczcie, czym tak zaimponowali internautom!

DirtyDancingweseleYouTube

Ślub bez konieczności wierności!

We Włoszech pojawiła się propozycja zmiany prawa cywilnego dotyczącego osób stających na ślubnym kobiercu. Jeśli tylko wejdzie w życie, pary, które chcą zawrzeć związek małżeński, nie będą musiały ślubować sobie wierności. Poprawka odnosi się do usunięcia słowa „wierność”, znajdującego się dotychczas w przysiędze. Z wielu przeprowadzonych badań wynika, że Włosi to najbardziej niewierny naród w Europie, dlatego też zdaniem rządzących krajem, domaganie się tego od małżonków nie przystaje do obecnych czasów. A Wy co sądzicie na ten temat?

weselezdradawierność

Kiedy ślub może zmienić się w pogrzeb

Podczas uroczystości ślubnej w Chinach goście prawie zabili pana młodego! Zwyczaj jaki panuje w tym kraju, nakazuje podczas drogi po pannę młodą zastawiać na przyszłego męża liczne niespodzianki i przeszkody, aby utrudnić mu zadanie. Każde wesele jest tam obchodzone w radosny sposób. Tutaj jednak na pana młodego będącego z zawodu strażakiem, czyhali uzbrojeni w gaśnice goście. Złapali mężczyznę i zaczęli rozpylać nad nim substancję. Wszystko wydawało się dosyć zabawne, jednak ilość pary spowodowała u pana młodego duszności. Postronne osoby wezwały szybko na pomoc służby ratunkowe. Do mężczyzny na końcu nagrania podbiega pani młoda krzycząc, aby ktoś podał mu wodę. Czy takie zwyczaje mają zachęcić czy przestraszyć przyszłych mężów? A wy jak myślicie?

ślubChinywesele

Jak kraść to miliony? Nie! On ukradł flaszkę!

W miejscowości Kiczyce w powiecie Cieszyńskim (województwo śląskie) doszło do nietypowej sytuacji podczas wesela. W trakcie oczepin na salę weselną wdarł się nieproszony gość (nawet nie próbował udawać, że nie jest jednym z gości państwa młodych!) i ukradł butelkę wódki! Kradzież została zarejestrowana przez kamerzystę i dzięki niemu cały internet może teraz podziwiać to zdarzenie! Zobaczcie, jak wyglądała jedna z najbardziej zuchwałych kradzieży ostatnich lat :D

weseleśmiesznekradzież

Wesele córki prezydenta

W Stambule, odbył się w sobotę ślub Sumeyye, najmłodszej córki prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana z producentem tureckich dronów Selcukiem Bayraktarem. Na wesele zostało zaproszonych ponad 6 tysięcy gości. Wokół domu weselnego zostały zamknięte drogi. Wszytko w celach bezpieczeństwa rodziny i zaproszonych.

turcjaśubwesele