Ten gigantyczny ośrodek wczasowy nad Bałtykiem wybudowali hitlerowcy. Do dziś budzi grozę! [GALERIA]

Na malowniczej wyspie Rugia, która znajduje się nieco ponad 100 kilometrów w linii prostej od polskiej granicy, mieści się niedokończony nazistowski ośrodek wczasowy Prora. Ciągnący się na 4,5 kilometra kolos został wybudowany między 1936 a 1939 rokiem przez hitlerowców. Za projekt odpowiadał niemiecki architekt Clemens Klotz, ale jego pracę nadzorował sam Adolf Hitler. Fuhrer za wszelką cenę chciał utrzymać przy sobie podwładnych, dlatego zapewnienie im relaksu i zadowolenia stało się podstawowym celem, który przyświecał budowie. W założeniach gigantyczny hotel przeznaczony był dla 20 tysięcy osób. W jego skład miało wchodzić 10 tysięcy pokoi, z których widok rozciągałby się na piękne morze, a także baseny, kompleksy sportowe czy kina. Budowy Prory jednak nie dokończono. Pracę na budowie przerwał wybuch II wojny światowej, a Prora po 1945 roku nie spełniła swoich podstawowych założeń. Najpierw wykorzystano ją jako koszary dla oddziałów Armii Czerwonej, później Narodowej Armii Ludowej NRD, a następnie, już w 2011 roku, otworzono tam schronisko młodzieżowe. W jednej z części giganta powstaje hotel i luksusowe apartamentowce. Historia odcisnęła na Prorze swoje piętno. Jej wnętrza do dziś straszą przybyłych... Zobaczcie galerię zdjęć z tego niezwykłego miejsca!

hitlerowskiośrodekwakacjeNiemcy

Naturalność zamiast idealnych kształtów

Marka Target postanowiła w nowej kampanii reklamowej postawić na naturalność. Modelki, które występują w klipie nie mają idealnej figury znanej z kanonów współczesnej mody. W reklamie występują m.in. Kamie Crawford, blogerka i prezenterka telewizyjna, Megan Batton, tancerka i youtuberka oraz Denise Bidot, właścicielka marki NoWrongWayMovement. Panie mają różne typy figur, jednak marka zdecydowała się nie ingerować w żaden sposób w to, jak wyglądają. Nie użyto w reklamie żadnego retuszu. Co ciekawe kilka lat wcześniej Targetowi zarzucano dużą ingerencję w zdjęcia swoich modelek. Co myślicie o takich kampaniach?

modawakacjereklama

Minimalizm i pełna opalenizna

W Brazylii powstało niezwykłe SPA. Pomimo wysokich temperatur i ciągłego dostępu do słońca i plaż, wiele kobiet decyduje się na skorzystanie z usług u Eriki Romero Martins. Kobieta, która jest właścicielką SPA udostępniła dla wielu kobiet swój własny taras. Panie mają tam rozłożone leżaki, na których mogą wygrzewać się w 30 stopniowym słońcu. Aby uzyskać jeszcze szybciej efekt brązowej skóry, Erika zapewniła im opalanie natryskowe. Dlaczego to SPA jest takie niezwykłe i co ma w sobie takiego czego nie uzyskamy na plaży? Sama nazwa mówi, ze kobiety mogą tam bez zakłócania spokoju spędzić czas. Co więcej mogą uzyskać efekt opalenizny na prawie całym swoim ciele. Erika stosuje specjalne, cienkie taśmy, które dokleja przy okolicach piersi, okolic intymnych i pośladków. Kobiety leżąc na tarasie nie są nagie. Po ściągnięciu taśmy na ciele pozostaje jasny ślad, świadczący o naturalnym opalaniu w słońcu. Paski są na tyle wąskie, że kobiety mogą cieszyć się opalenizną w prawie każdym miejscu, ale zgodnie z panującą modą chcą mieć efekt jak po opalaniu w stroju. Czy podoba się wam taki sposób? Czy cienkie paski robią furorę i są lepsze niż standardowe solarium?

opalaniewlistopadziewakacjebrazylia

Nie pływaj po alkoholu!

Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy, Białorusini, nakręcili dosadny spot, który pokazuje, jakie skutki ma pływanie po spożyciu alkoholu. Bohaterami filmiku jest grupka młodych plażowiczów, z których jeden- pijany, mimo próśb znajomych, postanawia wejść do wody...Co wydarzy się dalej? Zobaczcie sami!

spotwakacjepływanie