Źle odpowiedziała w programie "Jaka to melodia?". Uciekła z płaczem [WIDEO]

1 stycznia w Telewizji Polskiej został wyemitowany finałowy odcinek programu "Jaka to melodia?". Wystąpili w nim najlepsi uczestnicy 2017 roku. W ostatniej przed finałem, trzeciej rundzie, prowadzący program Robert Janowski zapytał o tytułową piosenkę z debiutanckiej płyty Andrzeja Dąbrowskiego. Wtedy uczestniczka Kinga Jurzec zdecydowała się odpowiedzieć "po jednej nutce" i niestety podała złą odpowiedź. Dziewczyna zaczęła płakać, a po chwili szybkim krokiem opuściła studio. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Jedni są rozbawieni, inni zaś oburzeni postawą telewizji. Jak wiadomo, "Jaka to melodia?" nie jest transmitowana "na żywo", więc ekipa telewizyjna mogła powtórzyć ujęcie i zaoszczędzić dziewczynie kompromitacji na oczach tysięcy widzów.

uciekłazJakaToMelodiatvpświatmuzyki

"Miłość w Zakopanem” lepsze niż "Despacito”! Polacy oburzeni występem Luisa Fonsiego

Zdecydowana większość publiczności sylwestrowej nocy w Zakopanem lepiej bawiła się podczas utworu Sławomira "Miłość w Zakopanem”, mimo że gwiazdą wieczoru miał być Luis Fonsi. Zagraniczny muzyk wykonał utwór "Despacito” z playbacku. Ta piosenka i dwie inne kosztowały Telewizję Polską blisko pół miliona złotych. Co prawda oglądalność w czasie występu portorykańskiego piosenkarza wzrosła, czym chwali się na Twitterze Jacek Kurski, ale fakt, że wszystkie trzy utwory zostały puszczone z taśmy, już raczej nie jest powodem do dumy prezesa TVP. Na szczęście na scenie pojawił się także Sławomir, który razem z Kayrą poprawił nastroje wszystkim sylwestrowiczom piosenką "Miłość w Zakopanem". To on okazał się wykonawcą, do muzyki którego Polacy bawili się najlepiej.

światmuzykitvpSylwester

Luis Fonsi od "Despacito" wystąpi na sylwestrze w Zakopanem!

Podczas Sylwestra Marzeń z telewizyjną Dwójką w Zakopanem wystąpi autor największego światowego przeboju mijającego roku. Nie zdarza się często, żeby wokalista z absolutnego światowego topu pojawił się w Polsce i to z występem w noc sylwestrową, kiedy artyści są wręcz rozchwytywani. Warto przypomnieć, że piosenka "Despacito" jest najczęściej odtwarzanym teledyskiem w historii YouTube'a. Na tę chwilę liczba wyświetleń to 4,5 miliarda, a klików wciąż przybywa. "Mamy to! Hit 2017 i jego wykonawca Luis Fonsi z wielu propozycji wybrał Zakopane i TVP!" - podał na Twitterze prezes TVP i tym samym oficjalnie zapowiedział gwiazdę sylwestra. Widocznie Telewizja Polska chce powitać rok 2018 z wielkim przytupem!

Sylwester2017tvpYouTube

Nowy program muzyczny w TVP. Gwiazdy będą dyrygować orkiestrą?

W internecie pojawiły się informacje o tym, że Telewizja Polska rozważa produkcję nowego, muzycznego programu rozrywkowego. Maestro, bo tak nazywałby się nowy talent show, przedstawiałby występy aktorów i gwiazd showbiznesu. Uczestnicy programu pod okiem wykwalifikowanych osób uczyliby się dyrygowania orkiestrą, a następnie prezentowali swoje umiejętności przed jury. Program może zainteresować osoby lubiące muzykę klasyczną oraz przyciągnąć nowych widzów. Przygotowania do Maestro są na etapie szukania przez TVP źródeł finansowania.

MaestroTVPtvptalentshow

Ogromna wpadka TVP na Twitterze! "Choć raz media narodowe napisały prawdę"

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Nie mogło obyć się bez przemówienia Andrzeja Dudy. Prezydent wspomniał o umocnieniu niepodległości i cenie, jaką trzeba nam było za nią zapłacić. Najważniejsze zdanie wypowiedziane przez głowę państwa brzmiało: "Niech żyje wolna, suwerenna Polska u progu 100-lecia odzyskania niepodległości". Na Twitterze TVP Info doszło jednak do ogromnej pomyłki. W cytowanym wyżej fragmencie zapomniano o dwóch ostatnich literach. W efekcie zamiast "Niech żyje..." pojawiło się "Nie żyje...". Przez pół godziny wpis był dostępny na oficjalnym profilu telewizji publicznej. Internauci od razu zareagowali, pisząc m.in.: "Choć raz media narodowe napisały prawdę o obecnej sytuacji w Polsce". Należy pamiętać, że jest to zwykła literówka, więc mamy nadzieję, że nie zostały wyciągnięte poważniejsze konsekwencje wobec osoby zajmującej się Twitterem stacji.

wpadkaTVPtvppolskarzeczywistość

"Krzychu, nie można kłamać. Rzuć ten podły zawód" - Owsiak do Ziemca o materiale TVP

"Krzychu, znamy się jeszcze z Programu Trzeciego Polskiego Radia. To była wtedy niesamowicie rodzinna atmosfera. Budowała dziennikarstwo solidne, bardzo wiarygodne oraz pełne przyjaźni wobec wszystkich, którzy tam pracowali" - zwrócił się do Krzysztofa Ziemca Jurek Owsiak. "Uwierz mi jak staremu znajomemu, byłem tam, odpowiadałem za ten Przystanek Woodstock i powiem ci tylko jedną rzecz - brałeś udział w niezwykle zmanipulowanej wiadomości. Od początku do końca – od złego tłumaczenia gazety, poprzez mówienie, że są tacy, którzy określają Woodstock jako nieprzygotowany organizacyjnie. Krzysztof, rzuć ten podły zawód, w tym miejscu, w którym jesteś. Znajdź coś innego, przyzwoitego, tak żebyś mógł znowu ze mną rozmawiać o podróżach i żebym znowu mógł się z tobą napić wódki" - podsumował materiał "Wiadomości" organizator "najpiękniejszego festiwalu świata". Opublikowanym na Facebooku filmem Owsiak nawiązuje do podsumowania tegorocznego Przystanku Woodstock przez Telewizję Polską, która od wtorku ostro krytykowana jest za stronniczość i manipulowanie mediami. Czarę goryczy przelał pasek zapowiadający materiał zaprezentowany przez Ziemca. Zdanie "Najbardziej obskurny festiwal świata" zostało błędnie przetłumaczone z artykułu brytyjskiego tabloidu Daily Star. Kolejno pokazano zdjęcia woodstockowych śmieci, wspomniano o policyjnych interwencjach, a także o "wykorzystujących muzyczny festiwal" politykach PO. Więcej na ten temat znajdziecie w materiałach poniżej.

NajbardziejObskurnyFestiwaltvpWoodstock

"Kiepscy w średniowieczu" - pierwsza wielka produkcja TVP od ponad 30 lat?

Na planie "Korony Królów" padł pierwszy klaps. Telewizja Polska ruszyła z produkcją serialu kostiumowego o czasach panowania Kazimierza Wielkiego i Władysława Łokietka. Jak zapewnia prezes TVP, realizowany "z rozmachem" obraz pokaże "wielką potęgę polskiej historii". Jacek Kurski zapowiada także, że "Korona Królów" będzie "pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od ponad 30 lat". Entuzjastyczne komentarze Kurskiego zdają się nie mieć odzwierciedlenia w opiniach internautów. "Po miniaturce myślałem, że to jakiś kadr ze Świata wg Kiepskich" - pisze jeden z użytkowników Wykopu. Inni internauci ironicznie porównują najnowszą serialową produkcję TVP do "biedniejszej wersji 'Gry o tron"' czy "polskiego 'Wspaniałego stulecia"'. Złośliwe uwagi są uzasadnione? Zdjęcie z planu oceńcie sami, ale z ostateczną krytyką powinniśmy poczekać do premiery pierwszego odcinka. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy "Korona Królów" trafi na antenę.

Kiepscywśredniowieczuserialetvp

"Trumping and Jumping, Duda is trendy" - żenująca piosenka stała się hitem sieci

Satyryk, kabareciarz i wokalista - Andrzej Rosiewicz - nagrał piosenkę dedykowaną Donaldowi Trumpowi. Czy przewidział, że utwór stanie się hitem internetu? Może wtedy przemyślałby jej wykonanie dwukrotnie... Dzisiaj z kawałka "For Mr President From Warsaw With Love" śmieją się wszyscy. Muzyczna niespodzianka dla prezydenta Stanów Zjednoczonych została przygotowana na prośbę "Gazety Polskiej" z okazji przyjazdu Donalda, Melanii i Ivanki Trump do Polski. Nagrany w studiu "Pytanie na śniadanie" przebój swoją premierę miał w programie TVP - "W tyle wizji". Nagranie jest obecnie dostępne na YouTubie, ale możliwe, że już niedługo zostanie skasowane - mamy do czynienia prawdopodobnie z niekontrolowanym wyciekiem. Jeśli jeszcze nie słyszeliście, jak Rosiewicz śpiewa "Trumping and Jumping, Duda is trendy" i skacze w rytm "obciachowego" numeru, przekonajcie się sami - hejt jest uzasadniony, czy może piosenka posiada jakieś walory artystyczne!

TrumpingandJumpingDonaldTrumptvp

Zenek Martyniuk wystąpi na festiwalu w Opolu. To nie żart!

Z występu na tegorocznym festiwalu w Opolu zrezygnowało już ponad dwudziestu artystów. Organizatorzy wydarzenia dbają jednak o to, by 54. festiwal nie stracił na oglądalności i ogłosili kolejną gwiazdę, która na scenie zaśpiewa. 9 czerwca w Opolu ma pojawić się m.in... Zenek Martyniuk. Nie od dziś wiadomo, że Jacek Kurski jest fanem muzyki disco polo. W grudniu zeszłego roku prezes Telewizji Polskiej publicznie wyraził swoje uwielbienie wobec zespołu Akcent. "Ludzie to kochają i ma pan zawsze otwarte drzwi w TVP" - mówił Kurski o muzyce Zenka Martyniuka. Czy jednak twórczość disco polo na festiwalu w Opolu to dobry pomysł?

festiwalwOpolutvpZenekMartyniuk

"Klan" znów stał się obiektem żartów. A wszystko przez tę scenę! [WIDEO]

Emitowany od 1997 roku na antenie TVP1 serial "Klan" wielokrotnie był przyczyną gromkich wybuchów śmiechu w polskich domach. Wystarczy przypomnieć sobie, jak obiektem kąśliwych żartów stała się scena, w której Rysiek Lubicz (w tej roli Piotr Cyrwus) zmarł po przepychance ze złodziejem w szpitalnej sali (memy z Rysiem powstają do dziś), czy też fakt, że niemal wszyscy bohaterowie popularnego tasiemca sypiają pod jedną pościelą. Tym razem internauci wzięli pod lupę scenę z udziałem Jacka Boreckiego (granego przez Tomasza Bednarka) i Piotra Rafalskiego (Jacek Borkowski). W krótkiej scenie Borecki najpierw żali się Rafalskiemu na "cholerny, złośliwy los", a następnie wyładowuje się na... kawałku mięsa! "Jak długo można to znosić? Cieszysz się? Cieszysz? No to masz, masz, masz.." - mówi, uderzając w filet. Zmaltretowana przez bohatera pierś z kurczaka szerokim echem obiła się w internecie. "Człowieku, mistrzowie grozy by tego lepiej nie nakręcili" - napisał jeden z użytkowników Twittera. "Prawie jak u Hitchcocka" - dodał inny. Zobaczcie to na własne oczy! ;)

grozawKlanietvppolskieseriale

To nagranie jest legendą. Własnie mija 10 lat od pamiętnej wpadki dziennikarki

"Szyny były złe i podwozie też było złe" - na pewno doskonale pamiętacie ten tekst! :D Legendarna wpadka początkującej dziennikarki Ewy Michalskiej ma już dokładnie 10 lat! Prezenterka TVP próbując wytłumaczyć na wizji przyczynę wykolejenia pociągu, stała się hitem sieci. Nagranie nieustannie cieszy się popularnością. Bohaterka wtopy w prywatnych rozmowach tłumaczyła później, że tuż przed wejściem na wizję ktoś ją zagadywał, przez co nie mogła się skoncentrować i zapomniała wszystkiego, co miała powiedzieć. Internauci jednak nie zapominają :D Obejrzyjcie to jeszcze raz!

szynybyłyzłetvpwpadki

Tysiące osób będą bronić Makłowicza. Organizują "Wielkie gotowanie pod siedzibą TVP"

"Wielkim gotowaniem pod siedzibą TVP" zainteresowanych jest już ponad 25 tysięcy osób. Internauci dołączając do facebookowego wydarzenia wyrażają swój sprzeciw wobec działań władz publicznej telewizji. "W naszej opinii współpraca z Panem Makłowiczem została przez TVP zerwana nie dlatego, że zaangażował się on w politykę, a właśnie dlatego, że chciał się od niej trzymać z daleka" - informują organizatorzy. "Jesteśmy zwykłymi, młodymi ludźmi, którym zależy, by media publiczne w Polsce zachowały rozum i godność człowieka" - dodają. Wspólne gotowanie zaplanowane jest na 2 kwietnia od godziny 11 przy ulicy Wronowicza 17 w Warszawie. Przypominamy, że Robert Makłowicz w piątek udostępnił na Facebooku wpis, którym poinformował, że "po prawie dwudziestu latach jego programy znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane". TVP oskarżył także o manipulację jego wypowiedzi.

RobertMakłowicztvppolskarzeczywistość

"Moja wypowiedź w TVP została zmanipulowana" - grzmi Makłowicz. Afera o nowy spot stacji

"Od niej wszystko się zaczyna", "Nie boi się ryzyka", "Jedzie na ostro i nie odstawia nogi", "Broni najsłabszych", "Jest jak namiętność, która spala, ale bez której nie można żyć" - tymi słowami Telewizję Polską opisują gwiazdy stacji w jej nowym spocie wizerunkowym. W klipie nakręconym na potrzeby ramówki pojawili się m.in. Robert Janowski, Przemysław Babiarz, Danuta Holecka, Włodzimierz Szaranowicz, czy Robert Makłowicz. Właśnie wystąpienie tego ostatniego sprawiło, że o spocie zrobiło się głośno. Krytyk kulinarny twierdzi bowiem, że jego wypowiedź została zmanipulowana. "Smakuje wyłącznie słodko i doskonale" - mówi w klipie. Okazuje się jednak, że pochwała wcale nie dotyczyła TVP, a programu "Bake Off: Ale ciacho!", którego Makłowicz jest częścią. Na Facebooku zamieścił on sprostowanie dotyczące swojego wystąpienia, w którym pisze: "Z pewnym opóźnieniem, wywołanym nieobecnością w naszej Ukochanej Ojczyźnie, obejrzałem spot reklamowy Telewizji Polskiej, a w nim siebie, prawiącego komplementy pod adresem tejże. Słowa, których użyłem, dotyczyły programu Bake Off: Ale ciacho! - o czym świetnie wiedzieli realizujący spot - jednak świadomie i bez mej wiedzy zacytowali je w innym kontekście". Jak wytłumaczy się z tego TVP? Będzie słodko, słono, a może gorzko?

spotTVPtvpRobertMakłowicz

"Randki gejów są niezgodne z Konstytucją RP". Wypowiedź prezesa TVP wywołała burzę

W wiosennej ramówce TVP2 pojawi się nowy program "Pierwsza randka". Inspirowane brytyjskim formatem "First dates" show zakłada spotkania nieznajomych na randkach w ciemno. Za granicą program cieszy się dużą popularnością i nikogo nie dziwi udział w nim osób homoseksualnych. Okazuje się, że spotkania gejów i lesbijek w polskiej edycji nie będą możliwe. O tym, że "randki służą powoływaniu rodziny" powiedział Jacek Kurski. Wypowiedź prezesa TVP wywołała prawdziwą burzę. "Nie sądzę, żeby pary jednopłciowe pojawiły się w programie, ponieważ jesteśmy telewizją publiczną i musimy przestrzegać pewnych zasad twardo wyrażonych zarówno w konstytucji, jak i w prawie. Konstytucja mówi, że rodzina, według polskiego prawa, to związek kobiety i mężczyzny. A ponieważ randki służą temu, żeby powołać rodzinę, czyli związek małżeński, a ten w rozumieniu prawa i polskiej tradycji oraz moralności to związek kobiety i mężczyzny, to oczywistym jest, że muszą to być dwupłciowe pary. Dlatego w 'Pierwszej randce' nie przewiduję małżeństw jednopłciowych" - powiedział Kurski.

randkihomoseksualistówtvpdyskryminacja

Festiwal w Opolu z muzyką disco polo? Propozycja zmian u Jacka Kurskiego!

"Jestem za tym, żebyśmy mieli swój jeden dzień w festiwalu opolskim. Żebyśmy mogli pokazać całe spektrum tego, co się w Polsce tworzy, a nie tylko muzykę wybraną przez 3-4 firmy fonograficzne, które uważają, że mają monopol na sukces" - powiedział w programie "Teraz ja" stacji Nowa.TV Sławomir Świerzyński, lider zespołu disco polo Bayer Full. Propozycja muzyka trafiła już do Jacka Kurskiego (prezesa TVP), który nie ukrywa, że ten gatunek muzyczny bardzo lubi i nie zgadza się na traktowanie go jako gatunku podrzędnego w stosunku do innych. Świerzyński powołuje się na wyniki badań telemetrycznych i popularność sylwestrowego koncertu Dwójki. Występ Zenona Martyniuka z Marylą Rodowicz okazał się hitem - przyciągnął przed ekrany telewizorów prawie 5 milionów osób! Czy to oznacza, że disco polo wejdzie na stałe do programu Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu? Ostatnią wielką zmianą w festiwalu było wprowadzenie przeglądu kabaretów. A Wy chcielibyście zobaczyć na opolskiej scenie największe gwiazdy disco polo?

discopolotvpZenekMartyniuk

"Kacper, Belzebub i Melchior" - wpadka posła PO

Za sprawą wpadki Arkadiusza Myrchy w programie "Gość poranka" TVP Info zrobiło się naprawdę szatańsko! Gafa posła Platformy Obywatelskiej była godna zeszłorocznego występu samego Ryszarda Petru, kiedy ten stwierdził, że króli jest sześciu (link do nagrania poniżej)... Polityk zapytany przez dziennikarza o imiona Trzech Króli odpowiedział: "Kacper, yyy Belzebub ...Melchior i Baltazar". Myrcha zdążył już odnieść się do swojej pomyłki. "Chyba jakiś 'diabeł' czuwa nad TVP ;) Pozdrawiam hejterów" - napisał na Twitterze. Sam prowadzący Adrian Klarenbach nie zwrócił nawet uwagi na przejęzyczenie.

wpadkipolitykówtvpTrzechKróli

Maryla Rodowicz zaśpiewała z Zenkiem Martyniukiem - to trzeba zobaczyć!

Królowa sceny muzycznej i król disco polo wystąpili wspólnie na scenie i zaśpiewali największy hit formacji Akcent. Obok kawałka "Przez twe oczy zielone" w wykonaniu Maryli Rodowicz i Zenka Martyniuka trudno przejść obojętnie. Tak, jak pod sceną Telewizyjnej Dwójki szalała widownia, tak w mediach społecznościowych szaleją internauci - "Widziałam już wszystko", "Kwintesencja polskiej rozrywki", "Moje życie stało się lepsze" - to niektóre z komentarzy, których fala zalewa od wczoraj internet. Część jest mocno... ironiczna :D "Największe muzyczne wydarzenie 2016 roku"? Oceńcie sami!

ZenekMartyniuktvpSylwester

Sylwester TVP w stolicy Tatr, główną gwiazdą Zenek Martyniuk. Internet drwi...

Pomimo zapowiedzi i rozpoczętych już przygotowań, Sylwester z Dwójką nie odbędzie się w Toruniu. Jacek Kurski postanowił, że tegoroczne powitanie Nowego Roku z TVP będzie miało miejsce w Zakopanem. Stolica Tatr, szczególnie w tym okresie, przyciąga setki tysięcy turystów. W zabawie sylwestrowej 2015/16 we Wrocławiu uczestniczyło ok. 20 tys. osób. Spróbujmy sobie wyobrazić korki na 100-kilometrowej trasie z Krakowa do Zakopanego oraz szukanie tam noclegu 31 grudnia... Może jednak warto...? Sylwester to przede wszystkim dobra zabawa! A w noc 2016/2017 będziemy świętować w rytmach... disco polo. Gwiazdą imprezy TVP 2 będzie Zenek Martyniuk. "Osobiście go uwielbiam" - powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski prezes zarządu Telewizji Polskiej.

SylwestertvpZenekMartyniuk

Perwersyjna orgia na ekranie telewizji publicznej. Efekt "dobrej zmiany"?

Naturalistyczne przedstawienie sadyzmu i dewiacji seksualnych, pełne przemocy i okrucieństwa traktowanie Włochów przez biskupa, sędziego, bankiera i księcia... To pokrótce opis ostatniego filmu Piera Paolo Pasoliniego "Salò, czyli 120 dni Sodomy". W zakazanej w 40 krajach produkcji zwarto sceny m.in. chłopaka jedzącego własne odcięte genitalia, oprawców zaszywających w pochwie dziewczyny żywe szczury, skalpowanie żywcem... Reżyser mający na celu przede wszystkim ukazanie prawdziwego oblicza ludzkiego zła oraz krytykę faszyzmu, w swoim dziele balansował na granicy perwersyjnej pornografii a szeroko pojętej sztuki. Jednak czy takie filmy powinny być emitowane w telewizji publicznej, narażając na ich obrazy nieświadomych widzów? "Salò, czyli 120 dni Sodomy" został nadany w poniedziałek 12 grudnia przez kanał TVP Kultura 20 minut po północy. Oburzeni ofertą programową telewizji publicznej widzowie przypominają o deklaracjach obecnego zarządu TVP: "Mieli stawiać na tradycyjne wartości"...

dladorosłychtvpprogramtv

"Nigdy jeszcze nie było tak upolitycznionej telewizji" - Orłoś o odejściu z TVP

"Polityka ma ogromny wpływ na media w Polsce, i to nie od dzisiaj. Uważam, że tak być nie powinno" - powiedział w wywiadzie dla portalu Witrualmemedia.pl Maciej Orłoś, który po 25 latach odszedł z TVP. "Przestałem mieć złudzenia, że 'Teleexpress' pozostanie 'zieloną wyspą', oazą całkowitej niezależności, odrębności" - dodaje dziennikarz. Cały wywiad znajdziecie w materiałach zamieszczonych poniżej. Orłoś w telewizji WP poprowadzi program informacyjny #dziejesięnażywo.

politykawmediachtvpMaciejOrłoś