To będzie najnowocześniejszy zalew w Polsce. Atrakcje przyciągną tłumy!

Niecałe 50 km od Warszawy rozpoczęto prace modernizacyjne zalewu, który najprawdopodobniej będzie najchętniej takim miejscem odwiedzanym w Polsce. Nad Zalew Żyrardowskim powstanie kurort pełen atrakcji. Oprócz samego zbiornika wodnego, którego powierzchnia wyniesie ok 11 hektarów, w Żyrardowie powstaną także m.in. dwie plaże (piaszczysta i wyłożona trawą), wypożyczalnia sprzętu wodnego, hotel, boisko wielofunkcyjne, strefa z hamakami i pole namiotowe. Wczasowisko ma zostać otwarte w połowie maja przyszłego roku. Tymczasem dostępne są jego wizualizacje. Po przebudowie akwenu Zalew Żyrardowski może zostać najnowocześniejszym obiektem tego typu nie tylko na Mazowszu, ale również w całej Polsce. Jeśli w 2018 roku nie planujecie wyjeżdżać za granicę, ale chcecie aktywnie spędzić wakacyjny czas, na pewno warto rozważyć to miejsce!

najnowocześniejszyzalewwPolscewakacjeturystyka

Samotna noc w zamku? Otwarto pierwszy na świecie zamek-hotel tylko dla jednej osoby

W Piemoncie na północy Włoch otwarto hotel, który jest wymarzonym miejscem każdego introwertyka, a także wszystkich osób szukających relaksu i odpoczynku od miejskiego zgiełku. Wyjątkowość Castel Rosso polega na tym, że jest przeznaczony wyłącznie dla... jednej osoby! Jak przekonują włoskie media, to pierwszy na świecie taki zamek-hotel. Żeby jedyny gość luksusowego przybytku nie narzekał jednak na brak rozrywek, zadbano o różne atrakcje, z jakich może skorzystać. Wrażenie robi już sposób dotarcia do zamku - można się tam dostać helikopterem lub balonem. Na miejscu do dyspozycji gościa są majordomus, nauczyciel jogi, masażysta, instruktor jeździectwa oraz kucharze. Za nocleg w jednym z dwóch apartamentów o powierzchni 100 metrów kwadratowych trzeba zapłacić 1,5 tysiąca euro. Jeśli jednak macie zamiar wybrać się do "Czerwonego Zamku" w weekend, musicie liczyć się z dwa razy większymi kosztami!

zamekhotelpodróżeturystyka

"Cudze chwalicie, swego nie znacie!" - Kraków z lotu ptaka robi wrażenie [WIDEO]

O różnorodności przyrody Polski nie trzeba nikogo przekonywać. Morze Bałtyckie, Pojezierze Mazurskie, Tatry wpływają na obecny wzrost liczby turystów odwiedzających nasz kraj. Obcokrajowcy zachwyceni są polską kulturą, tradycją oraz historią. Do największych atrakcji należą Kraków, Wrocław, Warszawa i Gdańsk. Te miasta przyciągają najwięcej zagranicznych gości. Nic dziwnego! W sieci coraz częściej pojawiają się filmy przedstawiające ich piękno. Dech zapierają szczególnie materiały kręcone z lotu ptaka. 2 kwietnia za pośrednictwem Facebooka oficjalny profil Krakowa udostępnił 2-minutowy film obrazujący dawną stolicę Polski z nowej perspektywy. Obejrzyjcie niesamowite wideo z drona i zachwyćcie się fantastycznymi ujęciami Krakowa jak my!

polskazlotuptakaKrakówturystyka

Jak żyłoby się nam na drugim końcu świata? Ta strona to powie!

Rzucić wszystko i wyjechać, być może już nigdy nie wracać - chyba każdy choć raz miał taką myśl. Problemem stawał się niejednokrotnie budżet, ale też wybór kraju, który mógłby stać się naszym rajem na ziemi. Z myślą właśnie o ludziach pragnących zmiany otoczenia na dłużej niż kilka dni powstała strona, która szybko porówna państwa z całego świata! Ifitweremyhome.com zestawia dwa wybrane kraje, dzięki czemu dowiadujemy się np. jak w porównaniu z Wielką Brytanią, czy odległą Argentyną wypada nasza polska służba zdrowia, nasze zarobki, średnia długość życia, czy nawet prawdopodobieństwo tego, że... zostaniemy zamordowani! Planując emigrację lub dłuższy wyjazd warto sprawdzić, który kraj w pełni by nas usatysfakcjonował. Wyniki potrafią być naprawdę zaskakujące!

porównywaniekrajówpodróżeturystyka

Tą kolorową wioską zachwyca się cały świat. Leży w Małopolsce! [GALERIA]

Licząca niewiele ponad 700 mieszkańców, leżąca ok. 100 km od Krakowa miejscowość zwróciła na siebie uwagę zagranicznych mediów. BBC, Daily Mail, Unusual Places i inni zachwycają się bajkową aurą polskiej wioski. Dlaczego? Obejrzyjcie naszą galerię 10 fotografii i przekonajcie się sami! W Zalipiu znajduje się obecnie ok. 20 pięknie malowanych chatek. Motywy kwiatowe ozdabiają domy, studnie i płoty. Zwyczaj malowania wzorów sięga XIX wieku. Gospodynie domowe w ten sposób rozjaśniały okopcone ściany dymnych chat.

malowanawieśturystykaPolskazagranicą

Tatry w czterech porach roku! Najpiękniejszy film z gór

Adam Brzoza, fotograf National Geographic Polska, fascynuje się fotografią gór. Zwłaszcza naszych Polskich Tatr. Właśnie tam narodziła się jego pasja do wykonywania zdjęć. A trzeba przyznać, że zapierają dech w piersiach! Niedawno pan Adam opublikował na YouTube swój film pt. "Four seasons with my camera". Przedstawia on rozległe panoramy gór i górskich szczytów o każdej porze roku. Nad swoim projektem autor pracował od 3 lat, zbierając materiały to produkcji. W końcu się udało, a efekt jest powalający! Obejrzyjcie sami!

górytatryturystyka

"Spacer wstydu" za kradzież roweru!

Na wyspie Gili Trawangan w Indonezji panuje wśród miejscowych nietypowy zwyczaj. Każdy z mieszkańców, który dopuści się kradzieży musi przejść przez tzw. "spacer wstydu". Na czym on polega? Na szyi oskarżonego wiesza się tabliczkę z napisem "Jestem złodziejem. Nie róbcie tego, co ja zrobiłem", a po pokonaniu wyznaczonej trasy zmusza się go do opuszczenia wyspy. Chociaż nie jest to do końca zgodne z prawem - to mieszkańcy bowiem utworzyli lokalne siły bezpieczeństwa i egzekwują własne prawa - taka kara spotkała ostatnio dwóch australijskich turystów, którzy w jednym z indonezyjskich hoteli ukradli rower! Muhamad Taufik, przedstawiciel miejscowych władz, przyznał, że kradzież została zarejestrowana przez hotelowe kamery i nie może być mowy o pomyłce. Sprawców ujęto i upokorzono, wieszając na ich szyjach wspomniane tabliczki, by zniechęcić innych do podobnych czynów. Zdjęcia z owego incydentu zostały udostępnione na oficjalnej stronie wyspy Gili na Facebooku. Australijscy turyści są pierwszymi w tym roku cudzoziemcami, którzy musieli przejść "spacer wstydu".

spacerwstyduturystykakradzież

Tłumaczący megafon ułatwi życie turystom w Japonii!

Z każdym rokiem rośnie liczba turystów odwiedzających Japonię. Pierwszą trudnością, z jaką spotykają się obcokrajowcy tuż po przybyciu, jest oczywiście niezrozumiały język! Firma Panasonic, by ułatwić porozumiewanie się mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni z turystami, opracowała tłumaczący megafon - Megahonyaku! Nazwa powstała z połączenia dwóch japońskich słów: megafon i tłumaczenie. Nowy wynalazek pozwala na przetłumaczenie języka japońskiego na język angielski, chiński lub koreański! Możemy wypowiedzieć zdanie, które zostanie poddane analizie i automatycznie przetłumaczone lub użyć gotowych zdań z opcji znajdujących się na dotykowym ekranie. Megahonyaku będzie wykorzystywany w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów. Urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, a koszt miesięcznej subskrypcji będzie wynosił 200 dolarów.

tłumaczącymegafonturystykanowetechnologie

Wyjazd do Polski ryzykowniejszy niż do Francji! Nowa mapa bezpiecznych kierunków podróży

Planujesz już przyszłoroczne wakacje? Jeśli tak, to lepiej zapoznaj się z mapą przygotowaną przez International SOS oraz Control Risks, aby zobaczyć, czy z kraju do którego się udasz, wrócisz cały i zdrowy! Mapa została sporządzona na postawie sondażu przeprowadzonego przez organizację Ipsos Mori, która zebrała doświadczenia podróżników z całego świata. Główne obawy turystów dotyczą oczywiście ataków terrorystycznych i wirusa Zika, jednak w rzeczywistości największe szkody są wynikiem przestępczości i niskiego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Według tegorocznych badań, najbardziej niebezpieczne kraje to: Syria, Afganistan, Jemen, Libia, Somalia, Sudan Południowy, Timbuktu, a także Darfur - region leżący w zachodniej części Sudanu i Kidal - miasto w północno-wschodnim Mali. Z kolei za najbezpieczniejsze miejsca na świecie uważa się: Norwegię, Szwecję, Finlandię, Islandię, Danię, Szwajcarię i Słowenię. Bardzo ciekawe jest to, że nasz kraj został uznany za ryzykowniejszy kierunek podróży niż Francja, w której często dochodzi do ataków terrorystycznych! Mapkę znajdziecie tutaj: https://www.internationalsos.com/risk-outlook. To gdzie wybierzecie się za rok?

niebezpiecznekrajezwiedzanieturystyka

"Nie" dla alkoholu w górach!

Czy podczas wypadu w góry nie napijemy się już piwa w schronisku? Tak wynika z wypowiedzi naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zakopanem, Zofii Kiełpińskiej, która jest stanowczo przeciwna spożywaniu wszelkich napojów alkoholowych w górskich schroniskach ze względu na dzieci. Kiełpińska nie chce, żeby dzieci zapamiętały ze szkolnej wycieczki jedynie podchmielonych starszych zamiast pięknych widoków. Wypowiedź pani naczelnik skomentował kandydat na burmistrza Zakopanego, Dariusz Galica, który stwierdził, że wprowadzenie zakazu nic nie da, bo ludzie i tak znajdą sposób, żeby go obejść. Jak na ten pomysł zareagują turyści? Czy Wam brakowałoby w górach procentów?

alkoholwgórachpiwoturystyka

Miasta świata, które nie są przyjazne dla turystów. Tam nie będziesz czuł się dobrze!

Dziennikarze "The Independent" postanowili stworzyć ranking miast, w których turyści nie zostaną mile przyjęci i nie będą mogli liczyć na udany pobyt. Oczywiście to ranking subiektywny, więc może być on jedynie wskazówką przed naszą planowaną podróżą. Co ciekawe, wśród miejsc z całego świata nie zabrakło także polskiego akcentu. Jakie miasta znalazły się na liście? Baku (stolica Azerbejdżanu) - za zbytnią nachalność mężczyzn, Dallas (Stany Zjednoczone) - za zbyt małą liczbę atrakcji, Miami (również Stany Zjednoczone) - za chamskie zachowanie personelu licznych hoteli, Reykjavik (Islandia) - za "dziwnych", nieuprzejmych mieszkańców, Władykaukaz (Rosja) - za fatalną pogodę...i korupcję w służbach mundurowych. Polskę w rankingu reprezentuje stolica. Za co oberwało się Warszawie od "The Independent"? Za prostytutki! Jeden z dziennikarzy brytyjskiego dziennika za nieskorzystanie z ich usług został wyrzucony z jednego z klubów! Zgadzacie się z tym rankingiem Hubowicze? ;)

nieatrakcyjnemiastazwiedzanieturystyka

Tatry w jesiennych barwach [GALERIA]

Powoli mija piękna jesień w Tatrach. Przygotowaliśmy dla Was galerię przedstawiającą jak pięknie podczas tej pory roku jest w polskich górach. Zdjęcia robione są m.in. z drogi na Halę Gąsienicową, Zawrat oraz Świnicy. Czy nasze góry nie są piękne?

tatryturystyka

Krzyż na Giewoncie "zdobyty"!

Niestety, ale to co widzicie na zdjęciu wydarzyło się na prawdę! Pewien mężczyzna zdobył nie tylko Giewont, ale i mieszczący się na jego szczycie krzyż! To chyba szczyt głupoty w Tatrach! Zdjęcie pobija filmik o kąpieli w Morskim Oku, ale też liczne zdjęcia turystów w "górskiej" odmianie japonek i obcasów! Dodamy tylko, że Giewont ma 1894 m n.p.m., a sam krzyż aż 15 metrów! Co myślicie o tego typu akcjach?

tatryGiewontturystyka

Kąpiel w Morskim Oku? Rosyjski turysta łamie zakazy

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak pewien turysta z Rosji kąpie się w Morskim Oku w Tatrach. Mężczyzna pomimo zaazu kąpieli w tamtym miejscu wszedł do wody. Za kąpiel w znajdujących się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego stawach i jeziorach, grozi mandat w wysokości 500 zł. Władze parku apelują aby przestrzegać panujących tam zasad, a najczęściej łamią je niestety zagraniczni turyści. Co wy sądzicie o tym zdarzeniu? Było to celowe, czy może turysta nie wiedział o panującym zakazie?

tatryturystykamorskieoko