To nie zdjęcia, to tatuaże. Polak robi nimi furorę w sieci! [GALERIA]

Tatuaże 30-letniego Karola Rybakowskiego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, to małe (i duże!) dzieła sztuki. Trudno od nich oderwać wzrok, gdyż są tak realistyczne, że można je pomylić ze zdjęciami. Chociaż wielokrotnie podejrzewano go o ingerowanie w zdjęcia swoich wzorów programami przeznaczonymi do obróbki graficznej, to ten konsekwentnie udowadnia, że cała magia tkwi w jego rękach, a nie w technice. To sprawia, że jego talent wychwalają fachowcy z całego świata! Na co dzień tatuażysta pracuje w Rybniku w studio tatuażu Ink-Ognito, a swoimi pracami chwali się w sieci, zdobywając coraz większą popularność. Do naszej galerii wybraliśmy tylko kilka tatuaży. Więcej znajdziecie na profilu Rybakowskiego na Facebooku i Instagramie. Jesteśmy fanami jego talentu! Wy też zostaniecie, jak zobaczycie dzieła, które wyszły spod jego ręki!

realistycznetatuażesztukatatuaż

Lekarze nie podjęli akcji reanimacyjnej przez tatuaż. Mężczyzna zmarł

30 listopada zagraniczne media podały, że w jednym ze szpitali na Florydzie zmarł mężczyzna, którego personel medyczny nie próbował nawet ratować. Kontrowersyjna decyzja lekarzy wynikała z faktu posiadania przez 70-latka tatuażu. Na klatce piersiowej pacjenta widniał napis "Do not resuscitate" - "Nie reanimujcie mnie". Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala w Miami z POHP (przewlekłą obturacyjną chorobą płuc), cukrzycą i obecnością alkoholu we krwi. Medycy nie mogli ustalić tożsamości chorego, ani skontaktować się z jego rodziną, ponieważ nie znaleźli przy nim żadnych dokumentów. Pracownicy pogotowia ratunkowego nie widzieli także, aby mężczyzna posiadał pisemną deklarację "Do not resuscitate", która wiąże się z prośbą pacjenta o niepodejmowanie reanimacji w razie sytuacji zagrażającej jego życiu i jest akceptowana m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Kanadzie i Australii. Personel medyczny stanął przed trudną decyzją, jaką było uznanie wytatuowanej deklaracji za legalną. Ostatecznie postanowiono uszanować wolę chorego. Ratownicy poinformowali o sprawie szpitalny zespół ds. etyki i przepisali oświadczenie na odpowiedni formularz. Argumentem przemawiającym za ich postępowaniem miał być wytatuowany na klatce piersiowej, obok istotnego zdania, podpis mężczyzny. Tego samego dnia 70-latek zmarł.

śmiertelnytatuażmedycynatatuaż

Jego ciało pokrywa 40 tysięcy krzyżyków. Każdy z nich symbolizuje jedno zabijane zwierzę [GALERIA]

Alfredo Meschi (na zdjęciach) porzucił pracę dla korporacji, by całkowicie poświęcić się od dawna palącym go kwestiom, szczególnie, jak mówi, "ratowaniu zwierząt przed holocaustem". Początkowo wegetarianin, a od 2014 roku weganin, angażuje się w różne akcje mające uświadamiać o bestialstwie człowieka wobec żywych istot zaliczanych do kategorii "mięso". By codziennie pamiętać o ich cierpieniu, a tym samym dawać o nim świadectwo, postanowił niemal całe swoje ciało pokryć 40 tysiącami krzyżyków - oczywiście wegańskich. "Dlaczego zdecydowałem się zrobić sobie 40 000 wegańskich tatuaży? Bo to właśnie liczba osób nie będących ludźmi mordowanych na całym świecie co sekundę tylko po to, aby zaspokoić nasz apetyt" - mówi. Alfredo uważa, że ludzie w ogóle nie liczą się ze zwierzętami, a ilość spożywanego przez nich nabiału i mięsa jest większa od ich potrzeb. Na swoim Instagramie dzieli się często odważnymi zdjęciami, także ze swoimi "podopiecznymi". Jego przekaz jest naprawdę mocny! Sprawdźcie naszą galerię!

wobroniezwierząttatuażzwierzęta

19-latce z bliznami po samookaleczaniu nie chciał pomóc żaden tatuażysta... oprócz jednego

Depresja obok schorzeń układu krążenia i cukrzycy jest jedną z najpowszechniejszych chorób na świecie. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, cierpi na nią 350 milionów osób na całym świecie. Wiele z nich, nie mogąc poradzić sobie z problemami psychicznymi, okalecza się. Samookaleczanie pozostawia blizny, które nie pozwalają zapomnieć o trudnej przeszłości. Coraz popularniejsze staje się zakrywanie ich tatuażami. 19-letnia Aoife Lovett, która leczyła się na depresję, przez kilka lat nosiła na swoim ciele ślady choroby. Aby o niej zapomnieć, postanowiła zakryć swoje blizny. Przez długi czas szukała odpowiedniego studia, ale żaden z tatuażystów nie chciał pomóc jej w ukryciu wstydliwych szram. Wtedy jej mama usłyszała o projekcie Ryana Kelly'ego. "Blizny za pięknem" to akcja, która ma na celu dodać pewności siebie takim osobom jak Aoife. Tatuażysta zajmuje się pokrywaniem małymi dziełami sztuki fragmentów ciał osób, które okaleczały się. To, co robi, ma ogromne znaczenie, ale nie oczekuje od swoich klientów pieniędzy. Ludziom z trudną przeszłością ofiarowuje nie tylko czas, ale przede wszystkim wiarę w lepsze jutro!

bliznyzapięknemtatuażproblemypsychiczne

Chciała tatuażu oka jak Popek. Teraz przestrzega innych przed niebezpiecznym zabiegiem!

Popek znany jest ze specyficznego stylu ozdabiania swojego ciała. Prócz blizn na policzkach (na własne życzenie), licznych tatuaży, raper w 2012 roku wytatuował sobie także oczy (!), twierdząc, że tylko tego elementu brakuje mu do uzyskania wizerunku, jaki sobie wymarzył. Dziara w oku to jednak bardzo ryzykowny zabieg... Catt Gallinger z Ottawy w Kanadzie nie miała tyle szczęścia, co Popek. Pewnego dnia, tak jak on, postanowiła mieć w oku swój ulubiony, fioletowy kolor. Ta zachcianka nie zdziwiła jej bliskich - Catt bowiem wyróżnia się z tłumu strojem, fryzurą, makijażem, tatuażami i... rozciętym językiem. Dziewczyna na Facebooku podzieliła się efektami zabiegu, ale nie po to, by się nimi pochwalić, ale by przestrzec wszystkich tych, którzy rozważają tak drastyczną zmianę w swoim wyglądzie. Zdjęcia szokują! Specjaliści podejrzewają, że tatuaż u Catt nie udał się z kilku powodów - grubości igły, głębokości nakłucia i sposobu przeprowadzenia zabiegu. Zastosowane narzędzia prawdopodobnie nie były sterylne... Na jednym ze zdjęć wypływa jej z oka fioletowy płyn! Antybiotyk, który miał pomóc zniwelować opuchliznę, nie pomógł, a dziewczyna częściowo straciła wzrok. Teraz czeka ją operacja. Jeśli marzy Wam się coś równie ekscentrycznego jak tatuaż w oku, zastanówcie się nad tym więcej niż dwa razy...

dziarawokuPopektatuaż

Pamiętne zdjęcia z dzieciństwa przenosi na ciało. Zapragniecie takiego tatuażu! [GALERIA]

W rodzinnych albumach można znaleźć prawdziwe perełki. My u mamy na kolanach, na imieninach u cioci, z rodzeństwem w piaskownicy, pierwszy raz samodzielnie na rowerze... Wracają wspomnienia, a te najpiękniejsze chcielibyśmy zawsze mieć przy sobie. Można zrobić odbitkę poruszającej nas fotografii i włożyć do portfela, ale jest także inne rozwiązanie. Można ją wytatuować! Niejaki Alican Gorgu z Turcji zajmuje się właśnie przenoszeniem na ciało starych zdjęć z dzieciństwa. Zgłaszają się do niego osoby z wybraną fotografią, którą potem on zamienia w małe, kolorowe dzieło sztuki. Jego bajeczne prace zachwycają największych sceptyków tatuażu. Wprost nie możemy się na nie napatrzeć! Wy też nie będziecie mogli oderwać od nich wzroku! W przygotowanej przez nas galerii znajdziecie kilka jego małych arcydzieł. Ale jest ich o wiele więcej! Resztę znajdziecie na Instagramie artysty (link do jego profilu znajdziecie pod każdym zdjęciem, a także w poniższych materiałach). Prawda, że cudowne? ;)

zdjęciazdzieciństwatatuażemtatuażciało

Nowy hit wśród tatuaży. Dzięki nim skóra pachnie kwiatami i ziołami!

Tymczasowe tatuaże wracają do łask. W ubiegłym roku świat zwariował na punkcie samoprzylepnych tatuaży o złotym blasku, dziś coraz popularniejsze stają się te... pachnące! Amerykańska firma Tattly zainspirowana obrazami malarza Vincenta Jeannerota stworzyła kwiatową linię akwarelowych tatuaży, które utrzymują się na skórze od 2 do 4 dni. Przez cały ten czas ozdoby uwalniają cudowny aromat - róży, hortensji, rozmarynu, kolendry lub szałwi. Ich cena to 5 dolarów, czyli ok. 20 złotych, a dostępne są na stronie producenta (www.tattly.com). Obejrzyjcie naszą galerię 5 zdjęć pachnących tatuaży i zachwyćcie się razem z nami!

pachnącetatuażekobietatatuaż

Tak ryzykownych oświadczyn internet jeszcze nie widział! Poprosił ją o rękę... tatuażem! [WIDEO]

Jak na szanującego się tatuażystę przystało, Vinny Capaldo-Smith z Kolorado niemal od stóp do głów pokryty jest tatuażami. Na jego ciele znalazło się jednak jeszcze miejsce na tatuaż wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, którym mógł wprawić swoją partnerkę Brooke Wodark (internautów także) w osłupienie. Vinny postanowił bowiem w nietypowy sposób oświadczyć się dziewczynie. Na nodze wytatuował sobie kluczowe pytanie wraz z odpowiedziami "tak" i "nie" i poprosił, by Brooke, która przed momentem wytatuowała mu na nodze małe serduszko, maszynką z czerwonym tuszem na trwałe umieściła swoją odpowiedź. "Od zawsze mówił, że chciałby, żebym zrobiła mu tatuaż. Dziś podjął spontaniczną decyzję i powiedział, że nadszedł odpowiedni moment. Narysowałam proste serce na jego nodze i po chwili zaskoczył mnie pierścionkiem i oświadczynami. Jestem taka szczęśliwa" - napisała przyszła panna młoda na Facebooku. Dziewczyna pochwaliła się w sieci nie tylko zdjęciem pierścionka zaręczynowego, ale także krótkim wideo, które w całości pokazuje zorganizowaną przez Vinny'ego akcję! Klip z ryzykownych oświadczyn odtworzono już 12 milionów razy! Musicie go zobaczyć!

ryzykowneoświadczynytatuażmiłość

Ma dopiero 11 lat, a już tatuuje ludzi. Jego prace są niesamowite!

11-letni Ezrahom z Panamy to plastycznie uzdolniony chłopiec, którego rysunki zostały docenione przez właściciela lokalnego studia tatuażu Ali'ego Garcię. Teraz ma okazje przenoszenia swoich prac na ludzką skórę! Pierwszą klientką młodziutkiego tatuatora była jego mama (zdjęcie z sesji matki i syna znajdziecie w naszej galerii). "Jesteś najlepszą mamą, jaką kiedykolwiek mógłbym mieć" - napisał Ezrahom pod zdjęciem na Instagramie, dziękując mamie za zaufanie. Sztuki tatuowania uczył się poprzez uzupełnianie określonych dziar kolorem. Teraz tworzy własne wzory i samodzielne malunki od podstaw. Marzeniem utalentowanego 11-latka jest otwarcie własnego studia tatuażu. Wierzymy, że mu się uda!

11letnitatuatordzieckotatuaż

Tatuaże, które słychać. Od teraz będziesz mógł uwiecznić dźwięk na swoim ciele!

Śmiech dziecka, szczekania psa, bicie serca - te i inne bliskie Twojemu sercu dźwięki będziesz mógł uwiecznić na swoim ciele! Nate Siggard wpadł na pomysł wykonywania tatuaży wyglądających jak ścieżki dźwiękowe. Przy użyciu odpowiedniej aplikacji możliwe jest ich zeskanowanie i... odtworzenie dźwięku! Inicjatywa artysty spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem. Krótkie filmy przedstawiające pomysł artysty z prędkością światła obiegły siec. Nic dziwnego, że autor "słyszalnych tatuaży" rozpoczął wdrażanie swojej koncepcji. Już niedługo będziemy mogli zapisać na swoim ciele niemal każdy dźwięk! Po ukończeniu ostatnich testów aplikacja "Skin Motion" zostanie oficjalnie wydana. Jej finalną wersję poznamy już w czerwcu!

słyszalnetatuażeaplikacjetatuaż

Sztuka na ciele - dosłownie! Zainspiruj się jednym z 10 niezwykłych tatuaży

Liczba wzorów tatuaży jest tak nieskończona, jak nasza wyobraźnia. We współpracy z artystą tworzymy małe dzieła, które chcemy nosić na swojej skórze jako jedyni. Są też tacy, którym wcale nie zależy na posiadaniu niepowtarzalnego, jedynego wzoru. Uwieczniają na sobie fragmenty popularnych obrazów lub inspirują się znanymi klasykami. W ten sposób ponadczasowe dzieła sztuki zyskują nowe życia, a ludzkie ciała stają się ich nośnikami. Obejrzyjcie naszą galerię 10 zdjęć, a być może i Wy zainspirujecie się obrazami Van Gogha, Leonarda da Vinci, Fridy Kahlo lub Salvadora Dali!

tatuażeinspirowanesztukąsztukatatuaż

Brutal Black to tatuowanie ekstremalne. Klienci mają trząść się z bólu [GALERIA]

Wykonanie nawet najmniejszego tatuażu wiąże się z niemałym bólem, dlatego normalnym widokiem w salonie tatuażu są klienci ze śladami łez na policzkach po zakończonej sesji. Nie dziwi więc, że większość z nich najchętniej wolałaby, żeby ich wymarzony malunek nie miał nic wspólnego z takimi katuszami. Jednak są i tacy, którzy właśnie do tego bólu dążą! Trzech tatuażystów - Cammy Stewart, Valerio Cancellier i Phillip 3Kreuze stworzyło projekt Brutal Black, który polega na intensywnym odczuwaniu procesu tatuowania. Tatuaże, jak wskazuje nazwa tego nietypowego projektu, są wykonywane w bardzo brutalny sposób. Największy fragment skóry ma zostać wypełniony tuszem w jak najkrótszym czasie! Według twórców odczuwany ból pozwala lepiej poznać samego siebie. "W projekcie Brutal Black nie ma miejsca na współczucie, czy empatię. Przyznam, że ciężko było mi tak traktować tatuowane przeze mnie osoby, bo widziałem w ich oczach ból i czułem, jak ich ciało całe się trzęsie. Jednak mimo to odczuwałem dumę, że mogłem z moimi klientami osiągnąć właśnie taki wymiar tatuowania. Chodzi o przełamanie własnej woli, bo ból przemija, a duma pozostaje wiecznie" - opowiada jeden z tatuażystów. Na zdjęciach, które znajdziecie w galerii, doskonale widać ból w oczach jego klientów. Poszlibyście na coś takiego?

BrutalBlacktatuażekstremalnie

Jego magiczny tatuaż zachwycił świat! Widziało go ponad 38 milionów osób!

Austriak André Zechmann z Tattoo Design Art Studio Andre tworzy niezwykłe kompozycje na ciałach swoich klientów. Jego realistyczne prace przyciągają wzrok, zachwycają niezwykłą kreską i kolorami. Zwłaszcza o jego ostatnim dziele zrobiło się bardzo głośno! Zechmann na plecach swojej klientki wykonał tatuaż powstającego z popiołów Feniksa! Cała magia rysunku tkwi w tym, że gdy kobieta podnosi ramiona mamy wrażenie, że ptak porusza skrzydłami! Już ponad 38 milionów razy odtworzono na Facebooku nagranie, które przedstawia dziarę w pełnej okazałości! Kto by pomyślał, że jeden tatuaż może wywołać takie zamieszanie! Też jesteście pod wrażeniem?

wyjątkowadziaratatuażartysta

Wytatuują chore dzieci z Instytutu Matki i Dziecka. Rusza nowa akcja

"To nie festynowe malowanie buziek - TU NA SKÓRZE NASZYCH DZIELNYCH PACJENTÓW POWSTANĄ PRAWDZIWE DZIEŁA!" - piszą organizatorzy akcji "Dziarą w raka". Profesjonalni tatuatorzy 21 listopada upiększą ciała podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń z Instytutu Matki i Dziecka. Mali pacjenci "tatuowani" będą przy pomocy aerografu, a dziary zmyją się po pewnym czasie :) Przypuszczamy, że dzieciaki będą długo unikać prysznica! Dzięki niezwykłej inicjatywie zainspirowanej działalnością amerykańskiego artysty Benjamina Lloyda najmłodsi będą mogli poczuć się jak prawdziwi twardziele. Ich ramiona ozdobią wizerunki superbohaterów i ulubionych postaci z kreskówek. Poza tym w ręce chorych dzieci trafi też prawdziwa maszynka do tatuażu, tusz oraz igły. Będą mogły stworzyć własne dzieła na prawdziwej skórze... banana!

dziarąwrakadzieckotatuaż

Oddał się w ręce 6 tatuażystów na 6 godzin. Efekt powala!

Na The International London Tattoo Convention 23-letni Cornelius Hermansen odważył się na największy tatuaż na swoim ciele! Na jego plecach przez 6 godzin 6 artystów stworzyło prawdziwe dzieło sztuki! Tatuażyści mimo że mają całkiem inny styl, zgodzili się co do koncepcji swojego dzieła, które można podziwiać nie tylko na Instagramie każdego z nich, ale także na YouTube, gdzie trafił filmik przedstawiający w skrócie pracę mężczyzn i końcowy efekt. To zdecydowanie najpiękniejszy (i największy!) tatuaż jaki kiedykolwiek widzieliśmy! Zobaczcie koniecznie!

odważnytatuażYouTubetatuaż

Wytatuował sobie podobiznę Krystyny Pawłowicz. "Po prostu mnie to śmieszy"

"Szanuję osobę Krystyny Pawłowicz za fakt bycia człowiekiem, natomiast nie szanuję poglądów, które wyznaje i praw, które sobie uzurpuje" - powiedział Przemek ze Słupska, mężczyzna, który wytatuował sobie na nodze podobiznę posłanki PiS. Dodał także, że geniusz jego decyzji polega na tym, że nie każdy uwieczniłby na swoim ciele osobę, którą uważa za "wrogi element". Na pytanie dlaczego postanowił sobie wydziarac podobiznę polityk, odpowiedział, że "po prostu go to śmieszny". Tatuaż Przemka za pośrednictwem Facebooka (na którym często się udziela) skomentowała Krystyna Pawłowicz: "Mojego 'fana inaczej', Pana 'PRZEMKA ze Słupska', który na znak protestu przeciwko moim poglądom wytatuował sobie - niezbyt jednak udatnie - mój szlachetny wizerunek, choć zapomniał Pan domalować mi wąsów - serdecznie POZDRAWIAM. Wzajemnego wizerunku na nodze nie będzie".

KrystynaPawłowicztatuaż

Tatuaże za darmo? Tak, ale tylko pod pewnymi warunkami

Planujesz zrobić sobie tatuaż? Chciałbyś po wymarzoną dziarę zgłosić się do jednego z najlepszych tatuażystów na świecie? Możesz! Między 7 a 9 października Scott Campbell (na co dzień ozdabiający ciała gwiazd) przyjedzie do Londynu i wykona tatuaże całkowicie za darmo! Oczywiście jest haczyk i to nie jeden! Chętni zostaną wylosowani ze specjalnej urny, która będzie znajdowała się w Covent Garden. Wylosowana osoba nie będzie jednak mogła zobaczyć artysty, ani też go usłyszeć - pomiędzy nimi wyrośnie ściana z dziurą pośrodku, w którą chętny włoży rękę będącą "płótnem" artysty. To nie wszystko! Poza tym nikt nie będzie mógł wybrać sobie upatrzonego wzoru, oj nie! Jak podkreśla Campbell, liczy się tylko jego inwencja, a powstałe tatuaże mają być przede wszystkim dziełami sztuki! Pomysł tylko dla odważnych? Jacyś chętni?

tatuażtatuażyściScottCampbell

Tatuaż symbolem szatana?

Ostrzeżenie przed wykonywaniem tatuaży wydało Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach w Gdańsku. Na specjalnym plakacie tej instytucji możemy przeczytać, iż tatuowanie własnego ciała otwiera się na "złego ducha". Jest to według duszpasterzy pieczęć diabła i nie należy wykonywać tego typu czynności. Tatuaże bywają także uzależniające przez co "sprzyjają próżności i grzechom nieczystym poprzez wystawienie swojego ciała na pokaz". Co zatem mają zrobić osoby, które już posiadają na swoim ciele ten "nieczysty znak"? Najlepiej jest usunąć tatuaż i wyspowiadać się, a także zasięgnąć pomocy kapłana, który może nas uzdrowić.

tatuażkościółkara

Tatuaż ma uchronić Niemki przed gwałtami na basenach

Liczba napaści seksualnych, do których doszło w tym roku na pływalniach, "nie jest wcale wyższa niż w poprzednich latach" - pisze niemiecki dziennik "Die Welt". Niemki jednak unikają kąpielisk i odkrytych basenów. Boją się uchodźców. Władze, chcąc zapewnić kobietom poczucie bezpieczeństwa, oferują zmywalny tatuaż. Kolorowy napis "NIE" na ramieniu ma dać uchodźcom do zrozumienia, że oznaczonych w ten sposób pań nie można dotykać... Pełnomocnik powiatu ds. kobiet i rodzin, Veronika Wäscher-Göggerle, uważa, że "młodzi ludzie są niepewni. Nie wiedzą jak się zachowywać, co jest dozwolone" i chce mi w ten sposób pomóc. Przypomina nam to trochę pomysł fińskiej telewizji... Obejrzyjcie materiał wideo, jeśli zapomnieliście, jak policja radziła bronic się kobietom przed gwałtem.

Niemcytatuaż

Maszyny zastępują nawet... tatuażystów!

Znalezienie tatuatora, którego prace odpowiadają naszym wyobrażeniom, zazwyczaj zajmuje długie tygodnie, miesiące, a nawet lata. Powierzamy przecież w cudze ręce modyfikacje naszego ciała. A gdyby ograniczyć kontakty międzyludzkie nawet w dziedzinie permanentnego upiększania? Powstały już pierwsze tatuaże w całości wykonane przez roboty. Maszyny się nie męczą, są bardziej precyzyjne i dokładne. W niejednej konkurencji pokonały już ludzi. Myślicie, że w przyszłości tatuowanie przez roboty będzie bardziej powszechne od ludzkiej pracy? Oddalibyście się w "ręce" maszyny? ;)

tatuażrobotprzyszłość