Uniwersytet Warszawski proponuje swoim studentom przedmiot o... Jarosławie Kaczyńskim!

Miesiąc temu pisaliśmy Wam o nietypowych, podyplomowych studiach, podczas których studenci będą zgłębiać wiedzę na temat wina. Pomysł na tak oryginalny kierunek Collegium Civitas, jednej z niepublicznych warszawskich uczelni, zyskał wielu zwolenników. A jak to będzie z nowym przedmiotem Uniwersytetu Warszawskiego, który dotyczyć będzie prezesa Prawa i Sprawiedliwości? Od semestru letniego studenci Instytutu Socjologii UW w ramach zajęć ogólnouniwersyteckich będą mogli uczęszczać na "Socjologię Jarosława Kaczyńskiego". Profesor Paweł Śpiewak podczas 30-godzinnego fakultetu będzie starał się przybliżyć wizję świata głowy PiS, a także sposób, w jaki zdobył i utrzymuje on władzę. W czasie seminarium poruszony zostanie też m.in. temat mitu smoleńskiego. Niewielu będzie jednak mogło poznać tajniki sukcesu Kaczyńskiego, gdyż liczba miejsc jest bardzo ograniczona... Moda na nietypowe przedmioty i kierunki trwa w najlepsze :D Co będzie następne?

socjologiaKaczyńskiegopolskastudia

Wiedza o winie to nietypowy kierunek studiów na tej polskiej uczelni. Chętnych na pewno nie zabraknie!

Wino staje się coraz popularniejszym trunkiem w Polsce. Statystyki pokazują, że na jedną osobę przypada rocznie aż 7 litrów tego alkoholu! Nic dziwnego, że przybywa tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. Collegium Civitas, jedna z niepublicznych uczelni w Warszawie, postanowiła wyjść tym wszystkim naprzeciw i utworzyła specjalny kierunek, który ma sprawić, że jego świat nie będzie już żadną tajemnicą. Wiedza o winie to studia podyplomowe skierowane przede wszystkim do absolwentów dziennikarstwa chcących specjalizować się w tej tematyce, do przyszłych dyplomatów, sommelierów, sędziów w konkursach winiarskich czy handlowców. Jak zapowiadają wykładowcy, studenci dowiedzą się, jak wygląda produkcja tego trunku, jakie jego gatunki są najlepsze do poszczególnych potraw, a także gdzie leżą najlepsze winnice na świecie. Degustacja... też jest przewidziana! Co ciekawe, program zaproponowany przez Collegium Civitas dostosowany jest do wymagań programowych najlepszej szkoły winiarskiej - Wine & Spirits Education Trust London. Czy wśród Was znaleźliby się chętni?Jesteśmy przekonani, że tak! To jakie wino wybierzecie na dzisiejszy wieczór? ;)

wiedzaowiniealkoholstudia

9-latek skończył sesję. Najmłodszy student w Polsce

9-letni Kamil Wroński właśnie zakończył sesję na Politechnice Lubelskiej. Na zaliczenie projektu na uczelni wykonał sterownik silnika. Jakie przedmioty lubi najbardziej? Napędy elektryczne i fizykę! Chłopiec zajęcia na Politechnice łączy też z lekcjami w podstawówce. Rodzice Kamila są dumni z chłopca, ale też czasem przerażeni tym, o czym im opowiada. Mama małego studenta twierdzi, że syn często robi jej wykłady, np. jak działa prawo Ohma. Sama nie rozumie nic z rzeczy, które syn jej tłumaczy. Wiele wynalazków, które Kamil wynalazł mogą zostać opatentowane, ale dopiero, kiedy skończy on 13 lat. Teraz Kamil ma zamiar zbudować samochód elektryczny. Jego budowa kosztuje około 2 miliony złotych! Jego marzenie? Wynaleźć w przyszłości teleport, aby nie tracić czasu na dojazd do dziadka!

studiadzieckosesja

"6 typów studentów". Którym jesteś?

Rok akademicki właśnie się zaczął, więc od teraz prawie codziennie będziemy oglądać twarze naszych towarzyszy niedoli... tzn. kolegów i koleżanki z roku! YouTuberka, która prowadzi kanał "wobecobiektywu" przygotowała filmik, w którym przedstawia 6 typów studentów. Kim Wy jesteście na studiach? My to oczywiście ten trzeci typ!

studiaYouTubestudent