Studenci wyjdą na ulice! Ogólnopolski protest już 25 stycznia!

Co najmniej dwanaście uczelni wyższych z całego kraju zadeklarowało już chęć wzięcia udziału w ogólnopolskim "Proteście studentów i studentek", który zaplanowany został na 25 stycznia 2017 roku! Młodzi wyjdą na ulicę w ramach sprzeciwu wobec poczynań obecnej władzy. Będą protestować przeciwko reformie edukacji, ograniczaniu praw obywatelskich, ustawie o zgromadzeniach, łamaniu Konstytucji, czy ograniczeniom nakładanym na wolne media. "(....) nie jesteśmy z ramienia żadnej partii, ani nie jesteśmy przez nikogo sponsorowani. Nie idziemy walczyć o czyjąś wygraną tylko za siebie! My polityków 'zatrudniamy' i mamy prawo im powiedzieć czego chcemy! - wyjaśniają. Manifest studentów możecie przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/233765517058562/ .

proteststudentówedukacjastudent

Politechnika Rzeszowska wyrzuca studentów z akademika!

Reorganizacja zakwaterowania - to oficjalny powód jaki podają władze Politechniki Rzeszowskiej studentom, którzy do końca lutego muszą opuścić jeden z należących do uczelni akademików! Dla wielu z nich opuszczenie Arcusa (tak nazywa się owy akademik) wiąże się z ogromnymi problemami! Większość żaków może bowiem zostać bez mieszkania, ponieważ liczba wolnych miejsc w innych budynkach Politechniki Rzeszowskiej nie wystarczy do ich zakwaterowania! A znalezienie mieszkania czy pokoju w lutym nie należy do najłatwiejszych... Studenci zwrócili się już do rektora z prośbą o przesunięcie terminu opuszczenia Arcusa do końca roku akademickiego, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Anna Worosz, rzecznik rzeszowskiej uczelni, tłumaczy, że studenci nie pozostaną całkiem na lodzie - przenoszeni są już do innych akademików, w których doliczono się 80 wolnych miejsc, a w planach jest także akcja "Pokój dla żaka" mająca pomóc im w znalezieniu zakwaterowania. Czy to nie prawda, że z uczelniami studenci zawsze mają pod górkę?

akademikPRzpolskarzeczywistośćstudent

Tylko jedno polskie miasto na liście najprzyjaźniejszych dla studentów miast w Europie

Rok akademicki trwa w najlepsze. Wielu studentów już w ciągu tych trzech tygodni zdążyło zmienić kierunek, a także uczelnię! Są jednak i tacy, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie studiować, z jakim miastem związać swoją przyszłość, którzy chodzą jeszcze do liceów i techników i intensywnie myślą o późniejszej edukacji. Właśnie dla tych niezdecydowanych, ale i dla tych, którzy chcą choć na chwilę wyrwać się ze swojej Alma Mater został przygotowany przez portal collegemagazine.com ranking 10 najprzyjaźniejszych w Europie miast dla studentów! W wyborze kierowano się tym, co żakom dane miasto może zapewnić pod względem edukacji, sztuki i oczywiście nocnego życia. Prócz Edynburga, Barcelony czy Paryża na liście znalazło się jedno polskie miasto - nie Kraków, nie Warszawa, a Lublin! Zaskoczeni? Lublin został doceniony za możliwości kształcenia cudzoziemców, przyjazną atmosferę i zabytki! Całą listę możecie zobaczyć w pierwszym poniższym materiale!

miastadlastudentóweuropastudent

Wykładowca UŚ powiedział do ziewającej studentki: "Mój by się nie zmieścił"

Wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach grozi kara dwóch lat pozbawienia prawa wykonywania zawodu. Studentki oskarżają nauczyciela akademickiego o werbalne molestowanie. Naukowiec miał mówić podczas wykładów np.: "człowiek i kobieta powinni mieć równe prawa", "kobieta należy przez swoje nazwisko do ojca lub męża. Kobiety z podwójnymi nazwiskami muszą mieć schizofrenię" lub "chciałbym posiadać sześć Syryjek. Chętnie je przyjmę do siebie. Jedna będzie od gotowania, druga od sprzątania, trzecia do łóżka. One są w sumie obrzezane, ale to nie im seks ma sprawiać przyjemność". Podczas jednego z wykładów pracownik Uniwersytetu Śląskiego powiedział także do ziewającej studentki: "no, mój by się nie zmieścił". Wykładowca poniesie stosowną karę - obiecuje rzecznik uczelni.

dyskryminacjastudentseksizm

"6 typów studentów". Którym jesteś?

Rok akademicki właśnie się zaczął, więc od teraz prawie codziennie będziemy oglądać twarze naszych towarzyszy niedoli... tzn. kolegów i koleżanki z roku! YouTuberka, która prowadzi kanał "wobecobiektywu" przygotowała filmik, w którym przedstawia 6 typów studentów. Kim Wy jesteście na studiach? My to oczywiście ten trzeci typ!

studiaYouTubestudent