Prawiczek, chudy, w różowych ciuchach? Nowa reklama Axe łamie stereotypy dotyczące nastolatków! [WIDEO]

Czy to ok być chudym? Czy to ok nie lubić sportu? Czy ok jest być prawiczkiem? Ok jest eksperymentowanie z innymi chłopakami? Czy ok jest, jeśli chłopak ubiera się na różowo? Czy to ok, jeśli się denerwuje, nosi długie włosy, lubi koty? Czy to ok, jeśli chłopak ma depresję, odczuwa strach? Narzucone standardy każą nam myśleć, że nie, że nie jest ok, jeśli chłopak nie lubi sportu, jeśli nie ma doświadczenia z dziewczynami, jeśli ubiera różowe ciuchy, które przecież przeznaczone są "wyłącznie" dla laleczek Barbie... Ale dlaczego mamy myśleć stereotypami? Dlaczego mamy mieć tak ciasne poglądy? Nowa reklama marki kosmetyków dla mężczyzn Axe, która wcześniej promowała "boskich Adonisów", rozpoczęła walkę ze stereotypami jakie narosły wokół męskości. Axe mówi, że najlepiej jest być po prostu sobą! Pomysł na nowy spot pojawił się dzięki Google. Okazuje się bowiem, że wiele sugerowanych wyszukiwań zaczyna się właśnie od pytania "czy to ok, jeśli chłopak...?". Nie tylko dorastające dziewczyny obciążone są pewnymi oczekiwaniami, nie tylko one borykają się ze stereotypami. Warto z nimi walczyć! Axe wraz z organizacją działającą na rzecz prześladowania nastolatków zachęca chłopaków do opowiadania swoich historii i tagowania ich jako #isitokforguy. Ich wideo daje do myślenia. Zobaczcie!

reklamaAxereklamystereotypy

Kim są "janusze", "grażyny" i "seby"? PWN idzie z duchem czasu i tłumaczy!

Białe, wysokie skarpety w komplecie z sandałami, piwny brzuch i reklamówka z Biedronki, obok narzekająca na wszystko małomiasteczkowa żona goniąca okazje, a dalej syn - obowiązkowo w ortalionowym dresie, "kołczanem prawilności" i stuningowaną "beemką"... O tym, kim jest "janusz", "grażyna" i "seba" nikogo nie trzeba uświadamiać. Eksperci z PWN postanowili jednak nieco tę naszą wiedzę usystematyzować. Za sprawą plebiscytu na Młodzieżowe Słowo 2016 określenie "janusz" trafiło do słownika. Nadszedł również czas na "grażynę" - czyli nie grzeszącą inteligencją, lubującą się w zakupach i plotkach życiową partnerkę "janusza" - oraz "sebę" lub "sebixa" - ogolonego na łyso lub krótko, spędzającego dzień włócząc się po osiedlu z kolegami. "Rodzina taka skupia na sobie główne negatywne cechy Polaków, które sami zauważamy i których najbardziej się wstydzimy. Tak jak kiedyś telewizyjna rodzina Kiepskich, tak teraz Janusz z rodziną są źródłem żartów i drwin" - komentują językoznawcy. Co ciekawe, te stereotypowe określenia piszemy z małych, nie wielkich liter!

polskarzeczywistośćedukacjastereotypy

To, co potrafi zrobić ze swoim ciałem, zachwyciło internautów! Obserwuje ją setki tysięcy osób! [GALERIA]

Dana Falsetti, 23-latka z Pensylwanii, od czasów szkolnych zmagała się z zaburzeniami odżywiania. Dziewczyna wstydziła się swojego wyglądu, za każdym razem, gdy sięgała do lodówki, czuła się winna, zażenowana. Rozmaite diety nie przynosiły oczekiwanego rezultatu. Intensywne ćwiczenia Dana zaczęła w college'u, kiedy jej waga doszła do 136 kilogramów. Schudła aż 32 kilogramy, jednak wciąż czegoś jej brakowało. Postanowiła sięgnąć więc po coś więcej niż aktywność fizyczną. Postawiła na jogę, która miała przywrócić w jej życiu harmonię. Nie było łatwo, często z bezsilności wylewała wiele łez. Jednak nie poddała się! Dziś dziewczyna przyznaje, że joga pomogła jej przekroczyć własne granice. Zdjęcia, które umieszcza na swoim Instagramie zapierają dech w piersiach! Niejedna szczupła osoba zazdrości jej takiej gibkości. Dana jest świetnym przykładem na to, że niemożliwe wcale nie jest niemożliwe. Zobaczcie sami!

magiajogikobietastereotypy

"Skupmy się na tym, co nas łączy". Wzruszająca kampania podbija sieć

"Łatwo jest szufladkować ludzi. Jesteśmy my i oni. Bogaci i ci, którzy zarabiają by przetrwać. Ci, którym ufamy i ci, których staramy się unikać" - tymi słowami zaczyna się trzyminutowy spot reklamowy duńskiej telewizji TV2. Wideo poruszyło nie tylko Duńczyków. W zaledwie kilka dni wersję angielską oraz oryginalną wyświetlono ponad 20 mln razy. Jego autorzy pokazali, jak błędne jest posługiwanie się stereotypami. W momencie poznania drugiego, z pozoru zupełnie innego człowieka, pierwotne podziały szybko tracą aktualność. "Być może łączy nas więcej, niż myślimy"...

równouprawnieniekampaniaspołecznastereotypy