12-letni Kamil Stoch w pierwszym wywiadzie

Kamil Stoch stanął wczoraj na najwyższym stopniu podium w Turnieju Czterech Skoczni! Jego koledzy z drużyny nie byli gorsi! Niesamowitą niespodziankę sprawił nam Piotr Żyła, który wbił się na drugie miejsce podium w turnieju i trzecie w konkursie! Z kolei Maciej Kot zakończył turniej na czwartym miejscu! Wcześniej TCS z polskich skoczków wygrał tylko Adam Małysz i jak wiadomo to właśnie on zaszczepił w Polakach miłość do tego sportu. W czasach "małyszomani" młodzi chcieli dorównać mistrzowi. Nie inaczej było z młodym Kamilem. Po tym jak w 1999 roku został mistrzem świata młodzików rozpoczęła się jego sportowa kariera. O czym marzył ten miły i uśmiechnięty chłopczyk? "Chciałbym wystartować na Olimpiadzie i zdobyć złoty medal". Jak widać ciężką pracą i wytrwałością w swoich życiowych celach można marzenia spełniać. Zobaczcie koniecznie cały materiał!

KamilStochskokinarciarskiesport

Puchar Świata w Zakopanem. Uwaga na oszustów!

W dniach od 26-28 stycznia odbędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Kibice bardzo chcą dopingować skoczków, jednak wielu ma problem z zakupem biletów na to wydarzenie. Jak się okazuje, spora część biletów została już wykupiona przez tzw. "koników", którzy, chcąc na nich zarobić, wystawiają je w internecie po zawyżonej cenie. "Powołując się na odpowiednie paragrafy kodeksu karnego, a także na regulamin sprzedaży biletów, zakazujących odsprzedaży wejściówek po wyższej cenie niż wartość nominalna, złożyłem zawiadomienie na policję i do prokuratury" - powiedział Wojciech Gumny z Komitetu Organizacyjnego PŚ w Zakopanem. Organizatorzy apelują, aby nie dać się wykorzystać i tym samym pozwolić na wzbogacenie się oszustom, którzy chcą zarobić kosztem prawdziwych kibiców skoków narciarskich.

biletynazawodywZakopanemskokinarciarskiesport

Polski skoczek zawiesza karierę! "Są równi i równiejsi"

Jan Ziobro, brązowy medalista konkursu drużynowego Mistrzostw Świata w Falun, zaskoczył całą Polskę ogłaszając, że zawiesza swoją karierę. Jako powód podjęcia takiej decyzji podaje, że nie jest traktowany poważnie. W filmiku opublikowanym na swoim profilu na Facebooku mówi, że "wielu ludzi z jego otoczenia chce go po prostu zniszczyć jako zawodnika", nie podając jednak żadnych konkretnych nazwisk. Skoczek wspomina również, że sytuacją, która uświadomiła mu, jak jest traktowany, był wybór ekipy do zawodów Pucharu Kontynentalnego. Jak twierdzi, "szereg tych skandalicznych sytuacji jest nie do zaakceptowania". Ziobro podkreśla jednak, że nadal chciałby skakać, ale obecna sytuacja nie pozostawia wątpliwości, że nie miałoby to sensu. Skoczek podziękował na koniec wszystkim kibicom, którzy go wspierali. Sytuację skomentował Adam Małysz, twierdząc, że cała akcja została dobrze zaplanowana. Nie kryje zdziwienia i oczekuje od skoczka konkretnych argumentów. Sprawa na pewno nie zostanie pominięta w momencie, gdy cała Polska żyje konkursem Czterech Skoczni i zwycięstwem Kamila Stocha.

Ziobrozawieszakarieręskokinarciarskieświatsportu

Fenomenalny skok Stocha! Pobił rekord skoczni

Podczas dzisiejszego konkursu drużynowego Pucharu Świata w Planicy nasi skoczkowie zajęli trzecie miejsce! To z kolei daje im pierwsze miejsce w rankingu Pucharu Narodów z przewagą ponad 276 punktów nad Austrią. W konkursie mogliśmy zobaczyć Piotra Żyłe z wynikiem 220 m oraz 233,5m po drugim skoku, Dawida Kubackiego - 201m oraz 209m, Macieja Kota z odległością 240 m oraz 241m, a także Kamila Stocha z wynikiem po pierwszej serii 227,5 m. Właśnie ten ostatni dostarczył kibicom nie lada emocji w drugiej serii skoków. Pierwszy skakał Stefan Kraft i osiągnął on po swoim skoku aż 251 metrów, ustanawiając nowy rekord skoczni. Ale cieszył się tym faktem tylko przez chwilę, ponieważ zaraz po nim wystąpił reprezentant Polski. Kamil Stoch poszybował na odległość 251,5 m, czyli o pół metra dalej od Krafta. Pobił przy tym ustanowiony chwile wcześniej rekord. Co więcej, swój skok oddał z niższej belki!

skokinarciarskiesportreprezentacja

Nieoczekiwane podium dla Żyły! Wszyscy Polacy w pierwszej ósemce!

W Mistrzostwach Świata w Lahti nasz skoczek Piotr Żyła zajął 3 miejsce na podium! Było to ogromnym zaskoczeniem, ponieważ w pierwszej serii zajął tylko 6 miejsce. Wcześniej w rankingu byli Kamil Stoch na 4 miejscu i Dawid Kubacki na 5 miejscu. Podczas drugiej serii dobry skok oddał Maciej Kot, który awansował przez to na 6 miejsce w końcowej klasyfikacji. Piotr Żyła wykonał fenomenalny skok na odległość 131 metrów,dzięki czemu objął prowadzenie! Kamil Stoch, który wstępnie nominowany był do zajęcia miejsca na podium, zajął ostatecznie 7 miejsce, a Dawid Kubacki 8. W ostatnich momentach turnieju Żyłę wyprzedzili tylko reprezentant Niemiec Andreas Wellinger ze srebrnym medalem oraz zwycięzca - Austriak Stefan Kraft - ze złotym. Nie skoczyli oni więcej w drugiej serii, jednak sędziowie przyznali im więcej punktów. Piotrowi serdecznie gratulujemy, a także reszcie drużyny, która znalazła się w pierwszej 8!

skokinarciarskieMistrzostwaŚwiata

Król piłki nożnej i król skoków w jednym miejscu!

O Puchar Świata w skokach narciarskich zawodnicy w tym roku walczyli na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. W sobotę nasz zawodnik Kamil Stoch zajął tam 3 miejsce na podium. Niestety w niedzielę było trochę gorzej. Kamil uplasował się na 9 miejscu, Piotr Żyła zajął z kolei 8 miejsce, a Maciej Kot 6. Odbyła się tam tylko jedna seria skoków. Na niedzielnym konkursie zjawił się także kapitan naszej piłkarskiej drużyny- Robert Lewandowski. Sportowiec obejrzał całe sportowe wydarzenie i kibicował naszym skoczkom. Później wyjechał także na górę skoczni, aby obejrzeć ją od góry. W jednym z wywiadów Robert powiedział, że chciał wspierać naszych zawodników, oraz że darzy ich wielkim szacunkiem. Sportowiec spotkał się również z Kamilem Stochem i resztą drużyny. O co skoczek zapytał piłkarza? Okazuje się, że Kamil jest fanem drużyny z Liverpoolu! "Zapytałem się Roberta czy by nie zechciał na kilka meczy pojechać do Liverpoolu i postrzelać trochę bramek". Jak powiedział w żarcie jeden z dziennikarzy: spotkały się najważniejsze cztery nogi w kraju". W linkach poniżej również rozmowa Lewego z Żyłą.

skokinarciarskiesportpiłkanożna

Piotr Żyła w przeboju Taylor Swift!

Coraz większą popularność zdobywa remix, w którym Piotr Żyła "śpiewa" utwór "Shake It Off" Taylor Swift. Od zabawnych wypowiedzi polskiego skoczka roi się w sieci, dlatego nie dziwi jego wybór na gwiazdę nowego hitu! Na wstępie autor przeróbki podkreśla, że nie ma zamiaru swym filmikiem nikogo obrazić. Jesteśmy pewni, że Żyła podejdzie do niego z charakterystycznym dla siebie szerokim uśmiechem ;) Nie przegapcie jego "niezwykłego" występu!

remixzŻyłąskokinarciarskieŻyła

Czy Żyła pokona Stocha w Zakopanem?

Dzisiaj, 22 stycznia, odbywać się będzie konkurs indywidualny w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Oczywiście wszyscy trzymamy kciuki za naszego polskiego faworyta Kamila Stocha. Transmisja konkursu narciarskiego rozpocznie się o godzinie 15:50 i będzie można ją zobaczyć w TVP1, TVP Sport oraz SPORT.TVP.PL. Jak się okazało po konkursie rozgrywanym 21 stycznia, jednym z poważniejszych rywali jest Piotr Żyła, który oddał dwa równie dobre skoki, zapewniającym tym samym drugie miejsce Polaków w konkursie drużynowym. Ciekawe czy tym razem papryka pomoże Piotrkowi? Jedno jest pewne - trzymamy kciuki za wszystkich polskich skoczków!

skokinarciarskieKamilStochzimowesporty

Kamil Stoch znów króluje w Wiśle!

Drugiego dnia zawodów rozgrywanych w Wiśle Kamil Stoch znów nie miał sobie równych! Polski skoczek zajął pierwsze miejsce i tym samym powiększył swoją przewagę w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata sezonu 2016/2017. Na 5. miejscu zawodów uplasował się Maciej Kot, a Piotr Żyła był 11. Kolejne konkursy - drużynowy i indywidualny - odbędą się za tydzień, 21 i 22 stycznia w Zakopanem. Emocje z pewnością będą sięgały zenitu! Trzymajmy kciuki!

KamilStochskokinarciarskiesport