Meble z IKEA złożymy bez użycia narzędzi? Nowe rozwiązanie szwedzkiej sieci!

Montaż regału, szafki kuchennej, czy łóżeczka dla dziecka wielu przyprawia o mdłości. W sieci roi się od przezabawnych filmików, które pokazują ogromny wysiłek wkładany najpierw w zrozumienie instrukcji złożenia mebla, a później w jego prawidłowe zmontowanie. IKEA, która słynie z prostego montażu swych produktów, postanowiła jeszcze bardziej ułatwić życie swym klientom. Znacie ten problem, kiedy w zestawie brakuje potrzebnych części albo śrubek jest za mało i za nic nie powstanie pożądana konstrukcja? Teraz montaż mebli kupionych w IKEI będzie się odbywał bez użycia jakichkolwiek narzędzi! A wszystko dzięki zastosowaniu klinów wsuwanych w odpowiednio wyprofilowane otwory. Pierwsze produkty z tym rewolucyjnym rozwiązaniem są już dostępne w sprzedaży! Oszczędzi to kłótni o to, gdzie powinno wkręcić się daną śrubkę, czyż nie? ;)

Ikeainnowacjesklepy

Gdy po raz pierwszy otwierają się drzwi galerii...

My Polacy większość wolnego czasu spędzamy na spacerach po... galeriach handlowych (!), dlatego tak wielkim zainteresowaniem cieszą się zawsze nowe obiekty na naszej zakupowej mapie. Nie inaczej było w Mielcu, gdzie 16 listopada odbyło się otwarcie Galerii Navigator, które przyciągnęło prawdziwe tłumy zainteresowanych mieszkańców. Miało być pięknie, z klasą, kulturalnie, a wyszło jak zawsze! Promocje wyzwoliły najgorsze instynkty! Gdy tylko otworzyły się drzwi, zdziczały tłum wbiegł do środka z krzykiem. Mało tego! Ludzie popychali się wzajemnie i przewracali się! Co było powodem tak brutalnych przepychanek? Prawdopodobnie zniżki na obuwie i skrzydełka z kurczaka po złotówce dla pierwszych stu klientów! Wideo z otwarcia Galerii Navigator jest na ustach wszystkich. W pierwszym powiązanym linku zobaczycie z kolei, jak tłum zachowywał się przed galerią. Zakupowe szaleństwo nabrało całkiem nowego znaczenia!

otwarciegaleriipolskarzeczywistośćsklepy

Więzienie za handel w niedziele

Dziś do Sejmu trafi projekt ustawy zaproponowany przez NSZZ „Solidarność” o zakazie handlu w niedziele. Miałby on obejmować większość placówek handlowych. Wyjątek stanowiłyby dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem, niedziela przed Wielkanocą, ostatnia niedziela stycznia, czerwca, sierpnia oraz w pierwsza niedziela lipca. Jedynie osoby prowadzące własną działalność, stacje benzynowe, piekarnie czy apteki byłyby zwolnione z tego zakazu. Za jego złamanie mogą grozić kary. Od grzywny do dwóch lat pozbawienia wolności! Całkowity zakaz handlu wprowadzono już m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii czy Norwegii.

handelpolitykasklepy