Skarb ukryty w górach. Znaleźć go można tylko poprzez analizę specjalnego wiersza

Poszukiwacze skarbów będą zachwyceni! Forrest Fenn to mężczyzna pochodzący z amerykańskiego stanu Nowy Meksyk. Przekonuje on, że kilka lat temu w Górach Skalistych ukrył skarb! Zakopał on tam szkatułkę z brązu wypełnioną złotymi monetami o wartości 3 milionów dolarów. Już wtedy chciał aby ktoś odnalazł jego szkatułkę, jednak zachorował na raka i nie kontynuował wtedy swojego planu. Niedawno jednak poczuł się dużo lepiej. Ułożył specjalny wiersz, który ma pomóc poszukiwaczom w odnalezieniu lokalizacji szkatułki. "Chciałem dać ludziom nadzieję i coś, w co mogą wierzyć " mówił. Wydał również dwie książki, które są swoistymi wskazówkami dla osób pragnących podjąć się walki. Do tej pory jeszcze nikt nie znalazł szkatułki, lub też nie powiedział o tym publicznie. Najprawdopodobniej jeszcze każdy z Was ma duże szanse, aby się wzbogacić. Możemy podpowiedzieć, że wiele osób doszło do tego, że szkatułka znajduje się blisko miasta Santa Fe, na wysokości 1524 metrów nad poziomem morza.

skarbpodróżepieniądze

Będzie ciąg dalszy poszukiwań "Złotego pociągu"

W sierpniu ubiegłego roku bardzo głośno było o odnalezieniu w Wałbrzychu tzw. "Złotego pociągu" - niemieckiego składu z czasów II wojny światowej, który według legend miał zawierać złoto, kosztowności i tajne dokumenty zrabowane przez nazistów w Polsce i Związku Radzieckim. Po uzyskaniu zgód od kilku instytucji firma Piotra Kopera i Andreasa Richtera, którzy zgłosili rzekome znalezisko, rozpocznie poszukiwania pociągu już w tym tygodniu! Przede wszystkim poszukiwacze chcą przeprowadzić trzy przekopy wzdłuż nasypu kolejowego w okolicach 65. kilometra trasy łączącej Wałbrzych z Wrocławiem, gdzie ma się podobno znajdować cenne znalezisko. O efektach ich prac będziemy pewnie informowani na bieżąco! Czekamy z niecierpliwością na zdjęcia skarbu ;)

złotypociągskarbposzukiwania

Pod Sanokiem znaleziono skarb!

do Muzeum Historycznego w Sanoku trafiły znalezione przez Mieczysława Skrowrońskiego mieszkańca pobliskiej wsi, monety pochodzące z XVII w. Zostały znalezione niedaleko dworu. Jak podaje portal Nowiny24, był to skarb monet z II połowy XVII wieku, tzw. depozyt. Składały się na niego srebrny szóstak króla Jana Kazimierza, siedem srebrnych trójkrajcarówek cesarza austriackiego Leopolda I Habsburga oraz 29 miedzianych szelągów, najpewniej bitych również w trakcie panowania Jana Kazimierza. Badacze nie wykluczają,że w okolicy może być więcej takich skarbów.

sanokhistoriaskarb