Niebezpieczny incydent podczas lotu. Pilot uderzył koleżankę!

Na pokładzie samolotu linii Jet Air lecącego z Londynu do Mumbaju doszło do niebezpiecznego incydentu. W czasie, gdy samolot znajdował się już w powietrzu, doszło do sprzeczki w kokpicie między pilotem a jego koleżanką. Mężczyzna uderzył kobietę, która pełniła role drugiego pilota, a następnie oboje opuścili kokpit, pozostawiając samolot bez kontroli! Na pokładzie maszyny znajdowały się 324 osoby. W oświadczeniu linie Jet Air opisały zdarzenie jako"nieporozumienie, które zostało szybko wyjaśnione". "W Jet Airways bezpieczeństwo gości i załogi ma ogromne znaczenie, a linie lotnicze mają zerową tolerancję na wszelkie działania swoich pracowników, które zagrażają bezpieczeństwu" - czytamy. Incydent został dokładnie zbadany, a piloci ponieśli już konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

incydentpodczaslotuniebezpiecznesamoloty

Zdolny 5-latek wprawił w osłupienie pilotów. W przyszłości na pewno zostanie kapitanem saolotu!

Wielu małych chłopców fascynuje się w dzieciństwie samolotami. Zdobywające przestworza maszyny (również te w miniaturowych wersjach) urzekają ich swoimi możliwościami i... ilością kolorowych kontrolek. Niektóre dzieci, jak prawie 6-letni Adam Mohammed Amer, podchodzą do nich jednak zdecydowanie poważniej. Adam podczas lotu do Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, opowiedział jednej z obecnych na pokładzie stewardes o swojej miłości do samolotów. Kobieta nie potrafiła przejść obok jego słów obojętnie, dlatego po lądowaniu zabrała go do najważniejszej części maszyny, a mianowicie kokpitu. To właśnie tam maluch dał niezwykły popis. Piloci długo nie mogli wyjść z podziwu! Co takiego zrobił rezolutny 5-latek? Opowiedział im dokładnie o funkcjach poszczególnych przycisków i budowie "stalowego ptaka". Nawet dorośli nie mają takiej wiedzy! By nikt nie miał wątpliwości, że Adam wykazał się taką znajomością rzeczy, jeden z pilotów nakręcił filmik, którym podzielił się w sieci. Nie obeszło się bez nagrody za niemal profesjonalny egzamin! ;) Adam mógł usiąść za sterami symulatora lotów. Poszło mu śpiewająco! Jesteśmy przekonani, że za kilkanaście lat jeszcze o nim usłyszymy!

małyprzyszłypilotdzieckosamoloty

Pasażer samolotu przejął się tym, co odkrył. Jego szokujące wideo zobaczyło setki tysięcy internautów!

Kilka dni temu do sieci trafiło zaskakujące nagranie. Pewien pasażer, który podróżował tanimi liniami lotniczymi, nagrał podczas lotu nad Chile całkowicie rozluźnioną ramę okalającą okno samolotu. Jego wideo zatytułowane "Czy powinienem się martwić?" w serwisie YouTube odtworzono ponad 670 tysięcy razy. Mężczyzna przyznaje, że cała sytuacja wyglądała naprawdę niepokojąco, dlatego postanowił ją zarejestrować. Jego wątpliwości rozwiał jednak pilot Patrick Smith, który zapewnił, że nie ma się czym martwić. Część, którą nagrał pasażer to bowiem nie rzeczywiste okno, a jedynie wkładka, która pomaga je chronić. Pilot przyznał, że wygląda to żenująco i nieprofesjonalnie, lecz nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa kogokolwiek na pokładzie. Jego wypowiedź potwierdził dyrektor naczelny brytyjskiego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Lotniczego. "To zdecydowanie nie jest kwestia bezpieczeństwa. To po prostu kawałek luźnej kabiny" - mówił. Jak Wy zareagowalibyście na coś takiego?

niepokojącenagraniezsamolotupodróżesamoloty

Z luku bagażowego wypadł skorpion! Kolejna wpadka linii United Airlines

Ostatnio pisaliśmy o incydencie jaki nastąpił w liniach United Airlines, kiedy załoga brutalnie wyrzuciła z samolotu jednego z pasażerów. Cóż. To nie koniec dziwnych sytuacji pojawiających się w tych liniach. Tydzień temu pewne małżeństwo z Kanady korzystało z usług tejże firmy. Kiedy mężczyzna spożywał posiłek, nagle z luku bagażowego wypadł prosto na jego głowę skorpion. Pasażer wyczuł, że coś na nim siedzi i zdjął go z siebie. Złapał pajęczaka za ogon i rzucił go na podłogę. Wcześniej został ukąszony przez niego w palec. Jak podała w wywiadzie żona mężczyzny, ten wcale początkowo nie wiedział, że to skorpion. Uświadomił go inny pasażer z Meksyku, mówiąc, że te pajęczaki są bardzo groźne. Załoga samolotu pozbyła się natychmiast nieproszonego gościa. Jedna z lecących osób posiadała ze sobą lek przeciwhistaminowy. Załoga zawiadomiła o zdarzeniu lekarzy. Na mężczyznę na lotnisku czekał już personel medyczny. Jak się na szczęście okazało ukąszenie nie było groźne. Małżeństwu zaproponowano rekompensatę za to zdarzenie.

transportsamolotyskorpion

Wojskowy śmigłowiec ląduje na drodze. Piloci pytają o trasę

Do nietypowego zdarzenia doszło na stepach Kazachstanu. Kiedy jadący w konwoju kierowcy ciężarówki zauważyli, że przed nimi ląduje śmigłowiec, nie szczędzili przekleństw. Nagle z pokładu wysiadł żołnierz (pilot) i podbiegł do kierowcy. Przywitał się i zapytał o drogę. Kierowca tira twierdzi, że załoga zabłądziła i szukała drogi do wojskowej bazy. Jednak ministerstwo obrony Kazachstanu podaje, że były to specjalne ćwiczenia, podczas których piloci mieli za zadanie zorientować się w jakim są położeniu i uzyskać informacje od "źródeł osobowych".

wojskosamolotykazachstan

80 sokołów w samolocie! Co one tam robią?

W jednym z samolotów linii Qatar Airways na pokładzie znalazło się około 80 ptaków! Oczywiście zwierzęta miały przywiązane skrzydła, tak że nie mogły latać. Fotografię w sieci udostępnił jeden z użytkowników, który rzekomo otrzymał te zdjęcia od kapitana samolotu. Wszystkie 80 miejsc zostało specjalnie wykupionych dla ptaków przez saudyjskiego księcia. Przewożone były one na polowania. Co więcej taki widok nie jest niczym wyjątkowym w tamtym rejonie. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie sokoły są jednym z symboli kraju, można wykupić im specjalny paszport! "Akceptujemy przewóz sokołów w głównej kabinie samolotu, pod warunkiem, że wszystkie niezbędne dokumenty zostały uzyskane. Przyjmujemy również sokoły jako bagaż rejestrowany" - mówią tamtejsi przewoźnicy.

ptakisamolotyZjednoczoneemiratyarabskie

Kobieta nagrała moment katastrofy

W Brazylii kilkoro turystów postanowiło skorzystać z atrakcji lotu helikopterem, aby podziwiać płynącą rzekę i roztaczające się wokoło niej widoki. Dwójka z nich nagrała ten niezwykły moment. W kabinie znajdował się pilot, obok niego kobieta filmująca całą akcję i mężczyzna. Obydwoje byli bardzo podekscytowani lotem, co słychać w filmiku. Później byli zachwyceni tym, w jaki sposób maszyna poruszała się nad ziemią. Jednak zachwyt nie trwał długo, ponieważ pilot stracił kontrolę nad helikopterem, a ten razem z pasażerami runął do rzeki. Sytuacja do końca została sfilmowana przez kobietę. Cała trójka przeżyła na szczęście tę katastrofę. Zobaczcie materiał.

wypadekpodróżesamoloty

Świat z punktu widzenia pilota! Selfie w kokpicie!

Zastanawialiście się jak wygląda praca pilot w kokpicie samolotu? Swoimi niezwykłymi zdjęciami na Instagramie dzielą się szwedka Maria, która na co dzień lata na pokładzie Boeinga 738 oraz Zahid Sultan-Khan pokazujący swoim odbiorcom świat "z punktu widzenia pilota". Te niesamowite selfie pokazują wielkie samoloty od środka oraz miejsce odpowiedzialne za całość lotu. Jak twierdzą oboje, sytuacji do zrobienia niezwykłych zdjęć nigdy im nie brakuje i zawsze mają ze sobą GoPro i selfiesticka. Obejrzyjcie koniecznie galerię!

selfiepilotsamoloty

Samolot zderzył się z inną maszyną w Warszawie na lotnisku

Dziś rano doszło do niebezpiecznego incydentu na lotnisku w Warszawie. Samolot rosyjskich linii lotniczych kołował na niewłaściwym pasie. Przez to uderzył w stojącą tam maszynę -samolot polskich linii lotniczych. Na całe szczęście było to tylko lekkie zderzenie. Pasażerowie musieli opuścić pokłady samolotów, a loty opóźniły się. Oba pojazdy zostały sprawdzone przez mechaników.

samolotywypadek