Czy Apple wypuści własną markę samochodu?

Azjatycka firma Contemporary Amperex Technology Limited nawiązała współpracę z Apple. Wspólnie opracowywują rozwiązania do baterii dla elektrycznych samochodów. Dokładniejsze szczegóły nie są jeszcze dokładnie znane. Wiadomo jednak, że Apple wprowadzało także specjalne oprogramowania dla aut. Również firma z USA miała testować własne samochody - projekt pod nazwą Titan, jednak zaprzestano tego pomysłu i skupiono się tylko na programowaniu. Na chwilę obecną Apple wspomaga tylko inne firmy i nie ma zamiaru wypuszczać na rynek swoich własnych markowych pojazdów.

samochodymarzeńTechnologieapple

Automat z samochodami stoi już w Singapurze! To hit

W Singapurze mieszkańcy mogą od niedawna korzystać ze specjalnego automatu samochodów. Działa on na podobnej zasadzie, jak zwykłe automaty znane z codziennego naszego życia z napojami, czy przekąskami. Wszystko trwa raptem dwie minuty. W ponad 45-metrowej wieży znajduje się 60 używanych samochodów takich jak Bentley, Ferrari czy Lamborghini. Za pomocą specjalnej aplikacji na swoim urządzeniu klienci wybierają konkretny model pojazdu, a ten po krótkim czasie zjeżdża na dół. Od tego momentu można już udać się na wymarzoną przejażdżkę swoim własnym luksusowym samochodem.

transportTechnologiesamochodymarzeń

Policja w Dubaju posiada najszybsze samochody na świecie!

Superszybkie samochody to marzenie nie jednego mężczyzny. Będąc w Dubaju - mieście przepychu - można spotkać wiele najnowszych pojazdów. Jednak, kiedy na ulicy natkniecie się na Bugatti Veyron, czyli najszybszy samochód na świecie nie łudźcie się, że kierowca będzie się z wami ścigał. Takie samochody otrzymała policja w tym kraju! Ma to służyć również marketingowemu wizerunkowi policji. Funkcjonariusze w Dubaju posiadają 14 superszybkich samochodów w tym limitowane edycje Aston Martin One-77, Lamborghini Aventador i Ferrari FF. Władze zapowiadają, że chcą by do roku 2030 samochody elektryczne i hybrydowe stanowiły jedną czwartą floty rządowej!

motoryzacjasamochodymarzeńpolicja

MOTO SHOW już w ten weekend!

Fanów motoryzacji czeka prawdziwa frajda! W dniach 21-22 maja w EXPO Kraków odbędzie się 3. edycja Targów MOTO SHOW. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to nie lada wydarzenie. Co zobaczymy? Pierwszy polski samochód wodorowy, premierowe modele największych światowych marek motoryzacyjnych, pokazy mistrzów kierownicy czy najlepiej stuningowane pojazdy. Nie zabraknie oczywiście Krzysztofa Hołowczyca i Leszka Kuzaja. Zobaczcie zapowiedź MOTO SHOW już teraz! Czy wy też włączycie piąty bieg żeby się tam pojawić?

motoshowwKrakowiesamochodymarzeńmotoryzacyjnafrajda