Kobieta męczyła konia. Teraz odpowie za to przed sądem

Od listopada 2015 roku do kwietnia 2016 roku, niejaka Kamila M. znęcała się nad jedenastoma końmi i trzema sztukami bydła. Do zdarzenia doszło w Pyrzycach, na terenie Uczniowskiego Klubu Jeździeckiego „JAKOSS”. Prokuratura postawiła jej już zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd może wymierzyć kobiecie karę 10 miesięcy ograniczenia wolności, polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz zapłatę kwoty 500 zł na ochronę zwierząt. Co takiego zrobiła kobieta? Zwierzęta były hodowane w złych warunkach, z kojców nie usuwano nadmiernej ilości obornika, przez co zmniejszała się liczba dostępnej przestrzeni dla koni i bydła. Zwierzęta były wychudzone, ponieważ nie otrzymywały odpowiedniej ilości paszy! Kamila M. ostatecznie przyznała się do stawianych jej zarzutów.

prawazwierzątsądhodowla

Decyzja w sprawie ekstradycji Romana Polańskiego !

Dnia 6 grudnia 2016 roku, o godzinie 9 rano sędziowie Izby Karnej Sądu Najwyższego zebrali się , aby podjąć ostateczną decyzję w sprawie Romana Polańskeigo. Reżyser został oskarżony o odurzenie narkotykami i gwałt Samanthy Geimer. Ekstradycji domagły się bowiem władze Stanów Zdjednoczonych, to właśnie w tym kraju w 1977 roku polski artysta zostal oskarżony o wyżej wymienione przestępstwa. Sąd Najwyższy uznał jednak, iż ekstradycja byłaby niedopuszczalna prawnie. "Roman Polański odbył już karę, którą przewidywała ugoda z USA z lat 70." - tak sędzia uzasadnił oddalenie kasacji. Dzięki takiej decyzji Roman Polański będzie mógł przylecieć do Polski bez obaw o aresztowanie.

wyroksądekstradycja

Dariusz K. skazany na 7 lat więzienia

Były mąż Edyty Górniak, Dariusz K. został skazany na 7 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów samochodowych. Mężczyzna oskarżony został o śmiertelne potrącenie 63-letniej kobiety na pasach. Dwa lata temu wjechał na przejście dla pieszych na czerwonych światłach, przekraczając przy tym prędkość. Dodatkowo badania wykazały, że mężczyzna był pod wpływem kokainy.

gwiazdywyroksąd