Pierwszy na świecie park rozrywki dla osób niepełnosprawnych [GALERIA]

W San Antonio otwarto pierwszy na świecie park rozrywki dla osób niepełnosprawnych. Morgan’s Inspiration Island został dostosowany to potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i jest szczególnie bezpieczny dla dzieci z zespołem Downa. Atrakcje nowootwartego miejsca mają zapewniać rozrywkę, a także poczucie bezpieczeństwa, którego często brak w tradycyjnych aquaparkach. Założeniem twórców Morgan’s Inspiration Island było umożliwienie osobom niepełnosprawnym doświadczania podobnej zabawy, jak dzieciom i dorosłym bez specjalnych potrzeb. We współpracy z lekarzami, rodzicami, nauczycielami i terapeutami udało się stworzyć miejsce, które będzie mniej zatłoczone od tradycyjnych parków rozrywki, a jego atrakcje spełnią wymagania chętnych do zabawy dzieci.

rozrywkadlaniepełnosprawnychrozrywkadziecko

Czy 10 000 kur pokona 20 tyranozaurów? Dzięki tej grze rozegrasz najbardziej niesamowite starcia

Na pewno ktoś zadał Wam już pytanie: czy wolałbyś zmierzyć się kaczką wielkością konia czy może ze stoma końmi wielkości kaczki? Na odpowiedź możecie natrafić dzięki grze Super Duck Punch, do której link znajdziecie w materiałach poniżej. Dlaczego jednak podobna bitwa miałaby się kończyć na tych dwóch rodzajach zwierząt? Dzięki Ultimate Epic Battle Simulator możesz poznać wyniki dowolnie przeprowadzonej bitwy. Wyimaginowane starcie może dotyczyć np.10 000 kur i 20 tyranozaurów! Jesteście ciekawi, kto wygra tę walkę? Obejrzyjcie wideo! Twórcy gry zapewniają, że oprócz zwierzęcych widowisk, do porównania sił możemy powołać także rycerzy, hoplitów i centurionów, ale również orki, trolle i zombie.

wyimaginowanestarciagryrozrywka

W tym basenie niejednemu zmiękną nogi. Jest przeszklony i znajduje się 150 metrów nad ruchliwą ulicą!

W Houston w Teksasie, na 42. piętrze wieżowca Market Square Tower, 150 metrów nad ziemią, umieszczono Podniebny Basen (Sky-pool). Zachwycają się nim wszyscy, gdyż jego przeszklona część wystaje trzy metry za obrys budynku i pływając, można podziwiać to, co dzieje się pod nim, na ruchliwej, zatłoczonej ulicy. Zdjęcia i filmiki tych, którzy mieli okazję spędzić w nim już kilka chwil zapierają dech w piersiach. Ci, którzy mają lęk wysokości nie powinni tego próbować. Natomiast ci, którzy pragną zanurzyć się "nad miastem" powinni przygotować się na duży wydatek. Basen jest bowiem dostępny wyłącznie dla lokatorów luksusowego apartamentowca, a miesięczny czynsz najtańszego mieszkania to "jedyne" 7200 złotych. Piękna zdecydowanie nie można temu miejscu odmówić, to fakt. Ale co by było, gdyby ta misterna konstrukcja się rozpadła?

niesamowitybasenrozrywkaniezwykłemiejsca

105-latek urządził sobie ekstremalną przejażdżkę. Świętował urodziny i pobił rekord Guinessa!

Jack Reynolds to Brytyjczyk, które swoje 105. urodziny postanowił spędzić nie w domowym zaciszu, a w miejscu, które gwarem i ilością atrakcji przyciąga prawdziwe tłumy. Staruszek wybrał się do wesołego miasteczka w jednym celu - postanowił przejechać się rollercoasterem! Oczywiście dopiął swego! Podczas przejażdżki z jego twarzy nie schodził uśmiech, którego nie mogło także zabraknąć przy zdmuchiwaniu świeczek z urodzinowego tortu. Takiego świętowania nie powstydziłby się nikt! Jack swoją ekstremalną przejażdżką pobił rekord Guinessa - został bowiem najstarszym człowiekiem na świecie, który przejechał się rollercoasterem! Przy okazji tego wydarzenia mężczyzna rozkręcił zbiórkę pieniędzy na śmigłowcową służbę ratownictwa medycznego w Yorkshire. Jesteśmy pod wrażeniem! Na swoje 104. urodziny Jack też postanowił zrobić coś ekstremalnego - na ramieniu wytatuował swoje przezwisko "Jacko". Życzymy mu dwustu lat z tak niesamowitym uśmiechem, jaki miał na twarzy, gdy pędził kolejką!

szalonydziadekrozrywkarekordGuinnessa

Rosjanie urządzili samochodowy curling. Wideo z zawodów jest hitem sieci!

Curling to sport, który nie należy do najbardziej popularnych. Jego rosyjskie wydanie może jednak przyciągnąć fanów motoryzacji. W Rosji rozegrano pierwsze zawody w... samochodowym curlingu! Ciężkie granitowe kamienie, nazywane "czajnikami", postanowiono zastąpić samochodami z kierowcami w środku. Cztery zespoły liczące po dziesięć osób pchały pojazdy o nazwie Oka po oblodzonej nawierzchni. Celem gry było umieszczenie swojego auta jak najbliżej punktowanego obszaru. Obejrzyjcie nagranie z lodowiska w Jekaterynburgu i przekonajcie się sami, że Rosja to zupełnie inny stan umysłu!

samochodowycurlingrozrywkasamochody

Poszukują chętnych do zmagań na dzikiej wyspie. Show "Wyspa przetrwania" tylko dla nieustraszonych!

Zdaje się, że moda na programy typu reality show powróciła na dobre. Dla znanych TVN-owskich formatów jak "Agent-Gwiazdy" i "Azja Express" pojawi się konkurencja. "Wyspa przetrwania", którą emitować będzie telewizja Polsat, ma być polską wersją programu "Survivor", który bił rekordy popularności w wielu zakątkach świata (w USA doczekał się aż 34 edycji!). "'Wyspa przetrwania' to przygodowy program reality show dla każdego. Miejscem zmagań uczestników stanie się jedna z rajskich wysp na Pacyfiku. Spartańskie warunki i tropikalny klimat okażą się prawdziwym wyzwaniem dla każdego, kto będzie chciał przetrwać na niej jak najdłużej" - czytamy na stronie internetowej stacji. W odróżnieniu od TVN-owskich programów, w tym nie będą brali udziału celebryci. Castingi ruszyły! Czy wśród Was znajdzie się jakiś chętny na wypad w tropiki i ekstremalne wyzwania?

Wyspaprzetrwaniarozrywkaprogramtv

W Polsce powstaje gigantyczny park trampolin. Europa będzie nam miała czego zazdrościć!

W stolicy trwają prace nad najnowocześniejszym w Polsce parkiem trampolin. Budynek o wielkości 3000m2 (większy jest tylko wrocławski GOjump) ma oferować niesamowitą ilość atrakcji: park trampolin, gdzie odwiedzający będą mogli zagrać choćby w koszykówkę czy zbijaka, ścianę wspinaczkową (również dla najmłodszych uczestników zabawy), tor przeszkód, park linowy, a także strefę gimnastyczną! Zmęczeni wygibasami będą mogli odpocząć przy dobrej kawie w znajdującej się wewnątrz kawiarni, z której będzie rozpościerał się niezwykły widok na całą przestrzeń parku. Ten niezwykły punkt rozrywki na mapie naszego kraju powstaje na warszawskiej Ochocie, na tyłach centrum handlowego Blue City tuż przy dworcu Warszawa Zachodnia, przy ulicy Bohaterów Września 12. Na Facebooku "Stacja Grawitacja" znajdziemy zdjęcia przedstawiające postępy w pracach. Otwarcie prawdopodobnie jeszcze tej wiosny! Nie możemy się doczekać!

parktrampolinrozrywkapolska

Pod Warszawą powstaje największy park rozrywki w Polsce. W Europie większy jest tylko Disneyland!

Zaledwie 60 km od Warszawy powstanie największy w Polsce i (drugi po Disneylandzie w Europie!) park rozrywki. Obiekt w Mszczonowie będzie ogromnym aquaparkiem przypominającym stylem tropikalną wyspę. Oprócz pływalni, park rozrywki obfity będzie również w inne atrakcje. Obok wielkiego basenu z rozsuwanym dachem, plan inwestycji zakłada także budowę strefy odnowy biologicznej oraz kolejki górskiej. Park wodny będzie liczył 62 tysiące metrów kwadratowych! Też nie możecie się doczekać? Pierwsi szczęśliwcy przekonają się na własnej skórze o wspaniałościach tego kompleksu za dwa lata - mniej więcej tyle potrwa budowa parku. Kompleksy hotelowe powstaną nieco później - za osiem lat.

największyparkrozrywkirozrywkapolskierekordy

"Taniec z Gwiazdami" zostanie przetłumaczony na język migowy? Wszystko przez udział niesłyszącej uczestniczki!

Iwona Cichosz to 26- letnia kobieta, która w 2016 roku zdobyła tytuł Miss Świata Niesłyszących. Iwona na co dzień zajmuje się tłumaczeniami języka migowego. Kobieta nie słyszy, a jest to u niej dziedziczone genetycznie (jej rodzice i dziadkowie również byli głusi). Po wyemitowaniu pierwszego odcinka "Tańca z Gwiazdami", pojawiły się jednak liczne skargi. Wielu z fanów Iwony, którzy są również niesłyszący, nie mogło poznać opinii jurorów na temat jej tańca. Stacja nie zadbała o to, by pokazać napisy, które pomogą niesłyszącym w zrozumieniu przekazywanej treści. Prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji wysłał już oficjalny list do dyrektor programowej stacji Polsat Niny Terentiew z prośbą o przystosowanie telewizyjnej transmisji "Tańca z Gwiazdami" dla potrzeb osób niesłyszących. Stacja na razie nie odmówiła i rozważa wprowadzenie tłumacza lub napisów, jednak również nie potwierdziła tego, ponieważ ze względów technicznych i licencyjnych może być to znacznie utrudnione. To już kolejna edycja "Tańca z Gwiazdami", w której wystąpi osoba niepełnosprawna. Wcześniej w programie mogliśmy oglądać Janka Melę.

rozrywkaTanieczGwiazdami

Nowa konsola od Nintendo

Nintendo ogłosiło właśnie plany wprowadzenia na rynek nowej konsoli NX, która zastąpi model Wii U. Firma zrobiła to w dość dziwny sposób, publikując zdawkową informację w raporcie kwartalnym. Urządzenie ma trafić do sklepów w marcu 2017 roku. Przedstawiciele firmy nie chcą ujawniać szczegółów, ale zapowiedzieli, że można oczekiwać "zupełnie nowej koncepcji".

Nintendogryrozrywka