Nie ukradną ci roweru, bo...zwymiotują!

W międzynarodowym serwisie Indiegogo, który pozwala zabiegać o fundusze dla idei, działalności charytatywnej czy rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, pojawił się przedmiot, który wprawi w osłupienie przede wszystkim wielbicieli rowerów! Mamy na myśli blokadę SkunkLock, która różni się od typowych rowerowych zabezpieczeń - tak jak inne ma kształt litery "u", ale w jej środku znajduje się pojemnik z gazem nazywanym "formułą D_1", który uwalniany jest podczas próby kradzieży jednośladu! Gaz ten wywołuje u złodzieja....wymioty i problemy z oddychaniem, objawy podobne do zatrucia gazem pieprzowym! Blokada nie należy do tanich - każdy, kto chciałby ją nabyć, musiałby wesprzeć kampanię zbiórki w serwisie Indiegogo kwotą 109 dolarów. Nasz rower z takim zabezpieczeniem byłby pewnie nie do ruszenia!

blokadarowerowarowerwynalazek

3461 schodów na rowerze! Rekord Guinnessa Polaka!

Pochodzący z Rzeszowa cyklotrialowiec Krystian Herba trafił w sobotę do Księgi rekordów Guinnessa! Polak pokonał na rowerze aż 3461 stopni schodów znajdującej się w Chicago Willis Tower! Jest to drugi co do wielkości wieżowiec w Ameryce Północnej! Herba pobił tym samym osiągnięcie Davida Garcii z 30 kwietnia, który pokonał na swoim rowerze 3339 stopni schodów wieżowca Juriquilla Towers w Queretaro w Meksyku. Osiągnięcie Polaka jest naprawdę imponujące! Pewnie ciekawi Was, ile zajęło mu pokonanie tak dużej ilości schodów. Odpowiadamy: 3461 stopni pokonał on w...3 trzy godziny! To już 13 budynek Polaka zdobyty na rowerze! W tym wypadku 13 nie okazała się pechową liczbą! Jakie są jego plany na przyszłość? Herba marzy o rowerowej wspinaczce po schodach Tokyo Skytree (najwyższej wieży telekomunikacyjnej w świecie), czy Burdż Chalifa w Dubaju (najwyższym drapaczu chmur). Życzymy mu dalszych sukcesów!

rekordGuinnessarowerKrystianHerba

Pierwsza w Polsce świecąca ścieżka rowerowa

Polacy zainspirowani pomysłem Holendrów postanowili wykonać własną świecącą ścieżkę rowerową! Pomysł ten wprowadzili na drogi badacze z laboratorium TPA w Pruszkowie wraz z firmą Strabag. Ścieżką mogą już jeździć mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego. Powstała ona na szlaku prowadzącym nad Jezioro Wielochowskie. Nie jest ona na razie długa, ale to dopiero początek tego eksperymentu. W jaki sposób ścieżka świeci nocą? Pokryta jest luminoforami - syntetycznymi materiałami, które gromadzą energię słoneczną przez cały dzień, by oddawać ją w nocy. Trasa świeci aż do 10 godzin. To do tej pory dużo dłużej niż w Holandii! Czy taki pomysł sprawdzi się i już niedługo bezpiecznie będziemy mogli jeździć po świecących ścieżkach w innym miastach naszego kraju? Podoba wam się taki pomysł?

rowerpolska

Oszukać grawitację

Pochodzący z Krakowa Michał Kollbek w marcu 2015 roku pokonał na rowerze White Line. Jest to szlak zlokalizowany na klifie w pobliżu miasteczka Sedona w stanie Arizona. Aby go przejechać należy posiadać nie lada umiejętności. Michał został nominowany w tegorocznej 10. edycji Travelerów w kategorii Wyczyn Roku. Filmik, który musicie zobaczyć pokazuje to dokonanie.

travelerrowerklif