Tak wygląda "najpiękniejsza ścieżka rowerowa na świecie" - jest cała różowa!

Ta ścieżka rowerowa zmieni patrzenie na świat nawet najbardziej zagorzałego pesymisty. Licząca zaledwie 600 m trasa znajduje się w Auckland (Nowa Zelandia). Mimo że została niedawno otwarta, internauci już okrzyknęli ją jedną z najpiękniejszych na świecie! Na tle szarych budynków wielkiego miasta wyróżnia ją niezwykle intensywny, różowy kolor. Wybór farby nie był jednak przypadkowy. Oprócz uśmiechu na twarzy, niecodzienna ścieżka rowerowa daje także coś więcej - poczucie bezpieczeństwa. Dzięki jaskrawemu kolorowi trasy rowerzyści są bardziej widoczni na drodze.

architekturarowerinnowacje

Nie ukradną ci roweru, bo...zwymiotują!

W międzynarodowym serwisie Indiegogo, który pozwala zabiegać o fundusze dla idei, działalności charytatywnej czy rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, pojawił się przedmiot, który wprawi w osłupienie przede wszystkim wielbicieli rowerów! Mamy na myśli blokadę SkunkLock, która różni się od typowych rowerowych zabezpieczeń - tak jak inne ma kształt litery "u", ale w jej środku znajduje się pojemnik z gazem nazywanym "formułą D_1", który uwalniany jest podczas próby kradzieży jednośladu! Gaz ten wywołuje u złodzieja....wymioty i problemy z oddychaniem, objawy podobne do zatrucia gazem pieprzowym! Blokada nie należy do tanich - każdy, kto chciałby ją nabyć, musiałby wesprzeć kampanię zbiórki w serwisie Indiegogo kwotą 109 dolarów. Nasz rower z takim zabezpieczeniem byłby pewnie nie do ruszenia!

blokadarowerowarowerwynalazek

3461 schodów na rowerze! Rekord Guinnessa Polaka!

Pochodzący z Rzeszowa cyklotrialowiec Krystian Herba trafił w sobotę do Księgi rekordów Guinnessa! Polak pokonał na rowerze aż 3461 stopni schodów znajdującej się w Chicago Willis Tower! Jest to drugi co do wielkości wieżowiec w Ameryce Północnej! Herba pobił tym samym osiągnięcie Davida Garcii z 30 kwietnia, który pokonał na swoim rowerze 3339 stopni schodów wieżowca Juriquilla Towers w Queretaro w Meksyku. Osiągnięcie Polaka jest naprawdę imponujące! Pewnie ciekawi Was, ile zajęło mu pokonanie tak dużej ilości schodów. Odpowiadamy: 3461 stopni pokonał on w...3 trzy godziny! To już 13 budynek Polaka zdobyty na rowerze! W tym wypadku 13 nie okazała się pechową liczbą! Jakie są jego plany na przyszłość? Herba marzy o rowerowej wspinaczce po schodach Tokyo Skytree (najwyższej wieży telekomunikacyjnej w świecie), czy Burdż Chalifa w Dubaju (najwyższym drapaczu chmur). Życzymy mu dalszych sukcesów!

rekordGuinnessarowerKrystianHerba

Pierwsza w Polsce świecąca ścieżka rowerowa

Polacy zainspirowani pomysłem Holendrów postanowili wykonać własną świecącą ścieżkę rowerową! Pomysł ten wprowadzili na drogi badacze z laboratorium TPA w Pruszkowie wraz z firmą Strabag. Ścieżką mogą już jeździć mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego. Powstała ona na szlaku prowadzącym nad Jezioro Wielochowskie. Nie jest ona na razie długa, ale to dopiero początek tego eksperymentu. W jaki sposób ścieżka świeci nocą? Pokryta jest luminoforami - syntetycznymi materiałami, które gromadzą energię słoneczną przez cały dzień, by oddawać ją w nocy. Trasa świeci aż do 10 godzin. To do tej pory dużo dłużej niż w Holandii! Czy taki pomysł sprawdzi się i już niedługo bezpiecznie będziemy mogli jeździć po świecących ścieżkach w innym miastach naszego kraju? Podoba wam się taki pomysł?

rowerpolska

Oszukać grawitację

Pochodzący z Krakowa Michał Kollbek w marcu 2015 roku pokonał na rowerze White Line. Jest to szlak zlokalizowany na klifie w pobliżu miasteczka Sedona w stanie Arizona. Aby go przejechać należy posiadać nie lada umiejętności. Michał został nominowany w tegorocznej 10. edycji Travelerów w kategorii Wyczyn Roku. Filmik, który musicie zobaczyć pokazuje to dokonanie.

travelerrowerklif