Pieniądze za to, że się urodziłeś. Eksperyment czy realne zdarzenie?

W Finlandii testowany jest trwający do dwóch lat projekt, gdzie dwa tysiące losowo wybranych bezrobotnych co miesiąc dostaje od państwa po 560 euro. Władze chcą zobaczyć czy takie świadczenia pomogą zmniejszyć biedę lub całkowicie ją zredukować, a także zmniejszyć wykluczenie społeczne i wyeliminować biurokrację. Jeśli plan się powiedzie, kolejnym krokiem będzie wprowadzenie stawki 800 euro miesięcznie dla każdego Fina niezależnie od wieku - od urodzenia aż do śmierci. Wszystko przez rozwijające się nowe technologie i zmniejszenie liczby potrzebnych pracowników, którzy będą w niedalekiej przyszłości zmuszeni zrezygnować z wykonywanego zawodu i zająć się mniej płatną pracą (np. bibliotekarze, telemarketerzy, recepcjoniści). Być może niedługo wszystkie państwa za przykładem Finlandii wprowadzą tzw. ideę Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego, gdzie każdy obywatel będzie dostawał stałą kwotę pieniędzy. Taki system pomógłby wielu ludziom, którzy wykonują pracę bo muszą zarabiać pieniądze, ale ni jest ona dobrze płatna. Podobna idea jest aktualnie prowadzona w amerykańskim stanie Alaska, gdzie mieszkańcy otrzymują rocznie ok 2 tys. dolarów. Idea brzmi utopijnie i aktualnie żaden kraj w pełni nie wykorzystuje tych pomysłów. Przy wprowadzeniu tego planu w życie spadła by również wartość pieniądza. A może w ciągu kilkunastu najbliższych lat właśnie tak będzie wyglądał nasz rynek gospodarczy?

finanserodzinapaństwo

16-latek otrzymał urodzinowy prezent od zmarłego ojca. Jego reakcja wyciska łzy

16-letni Johnny Crow w kwietniu stracił ojca, który zmarł nagle na zawał serca. Chłopak nie spodziewał się, że tata jeszcze na początku roku zamówił jego urodzinowy prezent. Młody fan metalu w dniu swoich urodzin udał się do sklepu muzycznego, gdzie zaprowadził go starszy brat. Chandler wiedział o niespodziance, jaką kilka miesięcy temu zaplanował ich ojciec i razem z właścicielem sklepu wręczyli solenizantowi prezent. Johnny otrzymał napisaną przez tatę kartkę z życzeniami oraz wymarzoną gitarę. Jego emocjonalna reakcja wzruszyła dziesiątki tysięcy internautów. Gwarantujemy, że to wideo poruszy serce nawet najzagorzalszego twardziela.

prezentodzmarłegoojcaniespodziankarodzina

3-latka upodabnia się do silnych kobiet. To jej sposób na wsparcie chorej babci [GALERIA]

Scout to zalewnie 3-letnia dziewczynka, na punkcie której internet oszalał. Z pomocą rodziny dziewczynka przebiera się za sławne, silne kobiety, a jej zdjęcia publikowane są na Instagramie. W naszej galerii macie okazję zobaczyć Scout jako Mamalę, Fridę Kahlo, Carrie Fisher, Adele, Moanę, Ellen Degeneres, Zooey Deschanel, Maryl Streep oraz Ellen Page - a to tylko wybrane kreacje tej małej! Wśród zdjęć z popularnymi kobietami znajdziecie także fotografię przedstawiające 3-latkę ze starszą, nieznaną panią. Ta jest niewątpliwe najważniejsza dla Scout. Na czarno-białym zdjęciu widzicie wnuczkę z babcią. Projekt zaczął powstawać rok temu, kiedy Nonnie, babcia Scout, rozpoczęła walkę z rakiem. Droga, którą przeszła, miała także nauczyć dziewczynkę, że kobiecość to ogromna siła. Dzięki realizacji tych niesamowitych zdjęć, rodzina spędziła ze sobą bezcenny czas. Dla samej Scout to podobno babcia jest największą bohaterką :)

rodzinakobietachoroba

Ten 66-latek dzięki rodzinie po raz pierwszy w życiu zobaczył kolory. Jego reakcja wzruszyła świat! [WIDEO]

Z powodu wady genetycznej ponad 180 milionów ludzi na całym świecie nie rozpoznaje kolorów. W przypadku całkowitej niezdolności rozpoznawania barw można rozróżnić jedynie różne odcienie szarości... Trudno nawet wyobrazić sobie, że nagle niebo przestaje być niebieskie, trawa zielona, kwiaty przestają urzekać feerią barw, a wszystko staje się czarno-białe, szare i bez wyrazu. Z taką przypadłością zmaga się pewien 66-latek z Florydy, o którym świat dowiedział się za sprawą niezwykłego nagrania, które przedostało się do sieci. Nie tak dawno mężczyzna świętował w gronie najbliższych swoje urodziny. Były one wyjątkowe z powodu prezentów, jakie otrzymał. Pierwszym prezentem było sześć kolorowych balonów, drugim natomiast wyjątkowe okulary, dzięki którym dotknięci ślepotą barw ludzie mogą widzieć świat tak jak zdrowe osoby! 66-latka nie trzeba było długo namawiać do ich założenia. Tego, jak zareagował później, nie opiszą żadne słowa! Senior na nowo odkrył świat! Zobaczcie to wzruszające wideo!

światwkolorachniespodziankarodzina

Animowany film przedstawia codzienną rzeczywistość z życia zapracowanych ludzi. Czy odnajdą jego sens?

Ta krótka animacja zdobyła mnóstwo nagród w kategoriach filmów krótkometrażowych. Film, który powstał już w 2015, został jakiś czas temu dopiero udostępniony w sieci. Twórcy animacji "Alike"- Daniel Martínez Lara i Rafael Cano Méndez - postanowili w prosty i minimalistyczny sposób ukazać, jakie wartości w życiu są ważne. Wcześniej jednak ukazując nam brutalną prawdę o większości z nas - zapracowani, biegnący za karierą ludzie. W ten sposób większość osób traci kreatywność popadając w rutynę, a także zapał do swoich pasji. Film pokazuje historię ojca pracującego w korporacji i jego małego synka który wciąż musi się uczyć. Ciągła rutyn wpędza obydwoje do stanu wyczerpania. A w życiu przecież nie chodzi tylko o pracę! Obejrzyjcie sami!

animacjakampaniaspołecznarodzina

Gwiazda polskiej muzyki znika ze sceny? Dlaczego?

Znany wokalista Dawid Podsiadło ogłosił, że zawiesza swoją karierę. Ma zamiar zniknąć ze sceny na co najmniej rok. Artysta chce skupić się teraz na innym życiu. Ma zamiar również poszukać inspiracji dla siebie, aby móc później tworzyć. "Skorzysta na tym sztuka, więc to dobrze" – powiedział w jednym z wywiadów. Wolny czas muzyk postanowił poświęcić najbliższym. Sam zaznaczył, że koncertując nie miał dla rodziny zbyt wiele czasu a to prowadziło również do tęsknoty. Mamy nadzieje, że po tej przerwie muzyk wróci z jeszcze większymi hitami!

DawidPodsiadłopolskamuzykarodzina