Straciła w pożarze rodzinę. Na ich cześć zrobiła sobie niezwykłą pamiątkę

Jako ciocia uwielbiała spędzać czas ze swoimi siostrzenicami: 11-letnią Elli, 7-letnią Adilynn, 5 letnią Emmą oraz najmłodszą 2-letnią Anniston. Andrea Cortes studentka i oddana siostra. Na czas nauki zamieszkała w domku gościnnym u rodziny starszej siostry. Jej życie legło w gruzach, kiedy 19 października 2016 r. w nocy wyjrzała przez okno i zobaczyła płonący dom gospodarzy. Zginęli wszyscy: czwórka dzieci i małżeństwo. Andrea próbowała ratować rodzinę, ale przez dym nie mogła wejść do domu. Przyczyną pożaru był dym z kominka, który opanował dywan i podłogę. Po minionych miesiącach żałoby Andrea postanowiła zrobić coś, aby upamiętnić na zawsze ukochane siostrzenice. Niezgrabnym i dziecięcym pismem wytatuowała sobie znalezione podpisy trzech sióstr. Brakowało tylko podpisu najmłodszej, która nie potrafiła pisać. Wtedy Andrea przypomniała sobie o zdjęciu, które dostała od siostry. Jest na nim mała Anniston stojąca przy popisanej przez nią ścianie. Andrea postanowiła odbić to na swojej ręce, mając na sobie już wszystkie podpisy. Dla mnie jest to kawałek ich.Jeśli nie miałabym takich podpisów nie czułabym, że to takie osobiste. Czuje się dobrze mając to na swoim ciele" - mówiła Andrea.

niezwykłetatuażepożarrodzina

Ten zakład pogrzebowy prowadzi warsztaty z pozytywnego umierania. Jego celem jest oswojenie śmierci!

Czy można uporać się ze śmiercią bliskiej osoby? Lepiej poradzić sobie z żałobą? By pomóc rodzinom i bliskim zmarłego oswoić się z jego odejściem, zakład pogrzebowy "Lebensnah" w Berlinie (nazwę zakładu tłumaczy się jako "Bliżej życia") postanowił prowadzić warsztaty z pozytywnego umierania. Poprzez zaangażowanie najbliższych w organizację ceremonii pochówku, pracownicy chcą pomóc im przejść przez te pierwsze, najtrudniejsze chwile po śmierci bliskiej osoby. Dekorowanie trumny kolorowymi malunkami, kontakt z ciałem zmarłego, projektowanie całego otoczenia pogrzebu to tylko kilka punktów z oferty niemieckiego zakładu, które mają sprawić, że ceremonia pogrzebowa będzie jak najbardziej indywidualna, a przez to oczyszczająca. W warsztatach pozytywnego umierania biorą udział przede wszystkim dzieci. To tam uczą się m.in. jak pielęgnować pamięć o zmarłym z rodziny lub jak pocieszyć przyjaciela po śmierci bliskiej mu osoby. Za całym przedsięwzięciem stoi Eric Wrede, który konsekwentnie, od 7 lat (tyle istnieje już "Lebensnah"), przybliża ludziom śmierć. Według niego pogrzeb może być głębokim i jednocześnie radosnym przeżyciem. Zgadzacie się z nim?

warsztatyzpozytywnegoumieraniapogrzebrodzina

Niezwykła sesja zdjęciowa z okazji 90 urodzin!

Fotograf z"Pardon my French Photography" Brigitte postanowiła zrobić niespodziankę swojej babci Nan. Razem z bratem zabrała ją na specjalną sesję zdjęciową z okazji 90 urodzin. Kobieta ubrana była w tiulową spódnicę a na głowie miała diadem oznaczający, że to właśnie ona jest solenizantką. Nan po raz pierwszy w życiu doświadczyła takiej przygody, ale jak sama twierdzi, nigdy nie jest za późno aby spróbować coś zrobić pierwszy raz. Babcia Brigitte zaszokowana niespodzianką, była też z niej bardzo zadowolona. W studiu fotograficznym bawiła się doskonale, a kiedy już rozkręciła się na dobre chętnie pozowała z rekwizytami dostępnymi na miejscu. W tym z tabliczką z napisem: "Cheers Bitches". Po sesji babcia z wnuczką oglądały stary album, w którym znalazły się zdjęcia ze ślubu Nan, kiedy miała zaledwie 18 lat. Brigitte postanowiła przebrać się razem z babcią w suknie i futra i odbyć z nią spacer po parku, aby Nan poczuła się jak za lat swojej młodości. To naprawdę wspaniałe doświadczenie dla obu pań, a zdjęcia z urodzinowej sesji rozczulają. Zobaczcie sami!

90urodzinyniespodziankarodzina

"Rodzina zatrzymanego wieku". 63-letnia matka i jej córki zachwycają świat swoją urodą [GALERIA]

Podobno Azjatki się nie starzeją... Patrząc na zdjęcia tej rodziny, nietrudno w to uwierzyć! Lure Hsu to jedna z trzech sióstr, u których proces starzenia chyba zatrzymał się 20 lat temu. Lure, Sharon oraz Fayfay mają odpowiednio 41, 36 i 40 lat, chociaż wyglądają na studentki. Figury i nieskazitelnej urody z pewnością zazdrości im niejedna nastolatka. Siostry są dość popularne za granicą. Tajwańskie media je i ich matkę nazwały "rodziną zatrzymanego wieku". Kobiety przyznają, że sekret ich urody tkwi w genach. 63-letnia matka celebrytek, była tancerka często mylona jest z ich siostrą. Pytane o sposoby zachowania młodzieńczego uroku odpowiadają, że jedną z najważniejszych kwestii jest picie dużych ilości wody oraz regularne spożywanie posiłków. Niby żadna tajemnica, a działa ;) Obejrzyjcie naszą galerię i poznajcie "rodzinę zatrzymanego wieku". My wciąż nie możemy się nadziwić!

3pokoleniakobietinstagramrodzina

Pieniądze za to, że się urodziłeś. Eksperyment czy realne zdarzenie?

W Finlandii testowany jest trwający do dwóch lat projekt, gdzie dwa tysiące losowo wybranych bezrobotnych co miesiąc dostaje od państwa po 560 euro. Władze chcą zobaczyć czy takie świadczenia pomogą zmniejszyć biedę lub całkowicie ją zredukować, a także zmniejszyć wykluczenie społeczne i wyeliminować biurokrację. Jeśli plan się powiedzie, kolejnym krokiem będzie wprowadzenie stawki 800 euro miesięcznie dla każdego Fina niezależnie od wieku - od urodzenia aż do śmierci. Wszystko przez rozwijające się nowe technologie i zmniejszenie liczby potrzebnych pracowników, którzy będą w niedalekiej przyszłości zmuszeni zrezygnować z wykonywanego zawodu i zająć się mniej płatną pracą (np. bibliotekarze, telemarketerzy, recepcjoniści). Być może niedługo wszystkie państwa za przykładem Finlandii wprowadzą tzw. ideę Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego, gdzie każdy obywatel będzie dostawał stałą kwotę pieniędzy. Taki system pomógłby wielu ludziom, którzy wykonują pracę bo muszą zarabiać pieniądze, ale ni jest ona dobrze płatna. Podobna idea jest aktualnie prowadzona w amerykańskim stanie Alaska, gdzie mieszkańcy otrzymują rocznie ok 2 tys. dolarów. Idea brzmi utopijnie i aktualnie żaden kraj w pełni nie wykorzystuje tych pomysłów. Przy wprowadzeniu tego planu w życie spadła by również wartość pieniądza. A może w ciągu kilkunastu najbliższych lat właśnie tak będzie wyglądał nasz rynek gospodarczy?

finanserodzinapaństwo

16-latek otrzymał urodzinowy prezent od zmarłego ojca. Jego reakcja wyciska łzy

16-letni Johnny Crow w kwietniu stracił ojca, który zmarł nagle na zawał serca. Chłopak nie spodziewał się, że tata jeszcze na początku roku zamówił jego urodzinowy prezent. Młody fan metalu w dniu swoich urodzin udał się do sklepu muzycznego, gdzie zaprowadził go starszy brat. Chandler wiedział o niespodziance, jaką kilka miesięcy temu zaplanował ich ojciec i razem z właścicielem sklepu wręczyli solenizantowi prezent. Johnny otrzymał napisaną przez tatę kartkę z życzeniami oraz wymarzoną gitarę. Jego emocjonalna reakcja wzruszyła dziesiątki tysięcy internautów. Gwarantujemy, że to wideo poruszy serce nawet najzagorzalszego twardziela.

prezentodzmarłegoojcaniespodziankarodzina

3-latka upodabnia się do silnych kobiet. To jej sposób na wsparcie chorej babci [GALERIA]

Scout to zalewnie 3-letnia dziewczynka, na punkcie której internet oszalał. Z pomocą rodziny dziewczynka przebiera się za sławne, silne kobiety, a jej zdjęcia publikowane są na Instagramie. W naszej galerii macie okazję zobaczyć Scout jako Mamalę, Fridę Kahlo, Carrie Fisher, Adele, Moanę, Ellen Degeneres, Zooey Deschanel, Maryl Streep oraz Ellen Page - a to tylko wybrane kreacje tej małej! Wśród zdjęć z popularnymi kobietami znajdziecie także fotografię przedstawiające 3-latkę ze starszą, nieznaną panią. Ta jest niewątpliwe najważniejsza dla Scout. Na czarno-białym zdjęciu widzicie wnuczkę z babcią. Projekt zaczął powstawać rok temu, kiedy Nonnie, babcia Scout, rozpoczęła walkę z rakiem. Droga, którą przeszła, miała także nauczyć dziewczynkę, że kobiecość to ogromna siła. Dzięki realizacji tych niesamowitych zdjęć, rodzina spędziła ze sobą bezcenny czas. Dla samej Scout to podobno babcia jest największą bohaterką :)

rodzinakobietachoroba

Ten 66-latek dzięki rodzinie po raz pierwszy w życiu zobaczył kolory. Jego reakcja wzruszyła świat! [WIDEO]

Z powodu wady genetycznej ponad 180 milionów ludzi na całym świecie nie rozpoznaje kolorów. W przypadku całkowitej niezdolności rozpoznawania barw można rozróżnić jedynie różne odcienie szarości... Trudno nawet wyobrazić sobie, że nagle niebo przestaje być niebieskie, trawa zielona, kwiaty przestają urzekać feerią barw, a wszystko staje się czarno-białe, szare i bez wyrazu. Z taką przypadłością zmaga się pewien 66-latek z Florydy, o którym świat dowiedział się za sprawą niezwykłego nagrania, które przedostało się do sieci. Nie tak dawno mężczyzna świętował w gronie najbliższych swoje urodziny. Były one wyjątkowe z powodu prezentów, jakie otrzymał. Pierwszym prezentem było sześć kolorowych balonów, drugim natomiast wyjątkowe okulary, dzięki którym dotknięci ślepotą barw ludzie mogą widzieć świat tak jak zdrowe osoby! 66-latka nie trzeba było długo namawiać do ich założenia. Tego, jak zareagował później, nie opiszą żadne słowa! Senior na nowo odkrył świat! Zobaczcie to wzruszające wideo!

światwkolorachniespodziankarodzina

Animowany film przedstawia codzienną rzeczywistość z życia zapracowanych ludzi. Czy odnajdą jego sens?

Ta krótka animacja zdobyła mnóstwo nagród w kategoriach filmów krótkometrażowych. Film, który powstał już w 2015, został jakiś czas temu dopiero udostępniony w sieci. Twórcy animacji "Alike"- Daniel Martínez Lara i Rafael Cano Méndez - postanowili w prosty i minimalistyczny sposób ukazać, jakie wartości w życiu są ważne. Wcześniej jednak ukazując nam brutalną prawdę o większości z nas - zapracowani, biegnący za karierą ludzie. W ten sposób większość osób traci kreatywność popadając w rutynę, a także zapał do swoich pasji. Film pokazuje historię ojca pracującego w korporacji i jego małego synka który wciąż musi się uczyć. Ciągła rutyn wpędza obydwoje do stanu wyczerpania. A w życiu przecież nie chodzi tylko o pracę! Obejrzyjcie sami!

animacjakampaniaspołecznarodzina

Gwiazda polskiej muzyki znika ze sceny? Dlaczego?

Znany wokalista Dawid Podsiadło ogłosił, że zawiesza swoją karierę. Ma zamiar zniknąć ze sceny na co najmniej rok. Artysta chce skupić się teraz na innym życiu. Ma zamiar również poszukać inspiracji dla siebie, aby móc później tworzyć. "Skorzysta na tym sztuka, więc to dobrze" – powiedział w jednym z wywiadów. Wolny czas muzyk postanowił poświęcić najbliższym. Sam zaznaczył, że koncertując nie miał dla rodziny zbyt wiele czasu a to prowadziło również do tęsknoty. Mamy nadzieje, że po tej przerwie muzyk wróci z jeszcze większymi hitami!

DawidPodsiadłopolskamuzykarodzina