Fenomenalny skok Stocha! Pobił rekord skoczni

Podczas dzisiejszego konkursu drużynowego Pucharu Świata w Planicy nasi skoczkowie zajęli trzecie miejsce! To z kolei daje im pierwsze miejsce w rankingu Pucharu Narodów z przewagą ponad 276 punktów nad Austrią. W konkursie mogliśmy zobaczyć Piotra Żyłe z wynikiem 220 m oraz 233,5m po drugim skoku, Dawida Kubackiego - 201m oraz 209m, Macieja Kota z odległością 240 m oraz 241m, a także Kamila Stocha z wynikiem po pierwszej serii 227,5 m. Właśnie ten ostatni dostarczył kibicom nie lada emocji w drugiej serii skoków. Pierwszy skakał Stefan Kraft i osiągnął on po swoim skoku aż 251 metrów, ustanawiając nowy rekord skoczni. Ale cieszył się tym faktem tylko przez chwilę, ponieważ zaraz po nim wystąpił reprezentant Polski. Kamil Stoch poszybował na odległość 251,5 m, czyli o pół metra dalej od Krafta. Pobił przy tym ustanowiony chwile wcześniej rekord. Co więcej, swój skok oddał z niższej belki!

skokinarciarskiesportreprezentacja

Kadra narodowa piłki nożnej rozpoczyna swoje zgrupowania przed eliminacjami do MŚ 2018

Już dziś piłkarska reprezentacja Polski zbiera się w Warszawie, aby rozpocząć przygotowania do niedzielnego meczu z Czarnogórą. Mecz ten jest bardzo ważnym wydarzeniem, bowiem są to eliminacje do Mistrzostw Świata w 2018 roku. Aktualnie Polska w tabeli grupy E, znajduje się na 1. miejscu z 10 pkt. Tuż za nią jest Czarnogóra z 7 pkt. Selekcjoner polskiej drużyny Adam Nawałka twierdzi, że samopoczucie przed tym spotkaniem jest doskonałe. I mimo, że w 2012 roku, podczas spotkania z Czarnogórą zachowania kibiców były niebezpieczne ( ogłuszono naszego bramkarza), dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan zapewnia, że zdają się na profesjonalizm gospodarzy, którzy tym razem mają zabezpieczyć obiekt lepiej. Od jutra rozpoczną się standardowe zajęcia: spotkania z trenerami, siłownia, treningi na boisku. Do drużyny wraca też gracz Napoli- Arkadiusz Milik, który był kontuzjowany. Na razie nie wiadomo czy napastnik zagra w niedzielnym meczu. Mecz Polska-Czarnogóra odbędzie się w Podgoricy o 20:45. Kolejne mecze eliminacyjne przewidziane są na początku czerwca.

piłkanożnareprezentacjaMŚ2018

Nawałka wybrał kadrę

Adam Nawałka- selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej ogłosił dziś 28 nazwisk powołanych do kadry. Nie obyło się bez niespodzianek. Wybrany został m.in Paweł Dawidowicz, który do tej pory zagrał tylko raz. Na zgrupowanie w Jałcie i Arłamowie nie pojedzie natomiast Sebastian Mila. Ostateczną kadrę, która pojedzie na mistrzostwa do Francji poznamy 30 maja.

euro2016piłkanożnareprezentacja