Studniówka dla gejów, lesbijek i transseksualistów. Zobacz, jak się bawili! [GALERIA]

Przełom stycznia i lutego to czas balów maturalnych. Młodzież przygotowuje się do najważniejszej imprezy w życiu, którą zapamięta na zawsze. "Wyczekiwany wieczór" - chciałoby się powiedzieć... Jednak nie dla każdego. Wśród tych, którzy studniówkowej zabawy wolą uniknąć, są też ci, których na bal nie zaproszono. W podobnej sytuacji znalazły się Vicki Cook oraz jej partnerka Jules Haydon Guaitamacchi (na dwóch ostatnich zdjęciach galerii). Dziewczyny nie mogły pojawić się na studniówce jako para, dlatego zorganizowały własną imprezę dla społeczności LGBTQ. "Rozmawiałyśmy z osobami z naszego środowiska i nikt nie wiązał własnych doświadczeń studniówkowych z pozytywnymi wspomnieniami. Wszystko ze względu na ich orientację seksualną" - wspominają dziewczyny. I tak własnie narodził się pomysł Queer Prom. Dwa tygodnie temu w Brighton (Wielka Brytania) odbył się bal maturalny dla gejów, lesbijek i transwestytów, gdzie każdy mógł być sobą i czuć się swobodnie. "To było magiczne" - mówi Cook. Po wielkim sukcesie Queer Prom dziewczyna planuje zorganizować podobne imprezy w Londynie, Bristolu i Manchesterze. Obejrzyjcie naszą galerię i zobaczcie, na jak szczęśliwych wyglądali uczestnicy tej studniówki!

studniówkaLGBTQrównouprawnienieLGBTQ

Znana sieć sklepów wprowadza wspólne przymierzalnie po skardze transseksualisty

Jeden z klientów sieci sklepów Topshop poczuł się dyskryminowany ze względu na "niepewność swojej seksualności", jak niektórzy tłumaczą. Artysta i performer Travis Albanza podający się za "trans-kobietę" zarzucił marce transfobię, ponieważ nie pozwolono mu na przymierzenie sukienki w damskiej przebieralni. W związku z oskarżeniami właściciele brandu postanowił zlikwidować różnice rażące oburzonego klienta. Już niedługo przymierzalnie w salonach Topshopu będą "gender-neutral". Oznacza to, że ze wszystkich będą mogły korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Reakcja osób odpowiedzialnych za tę decyzję budzi ogromne kontrowersje. Największą grupę klientów Topshopu stanowią młode kobiety. Rodzice nastolatek zaniepokojeni są tym, że panowie mogą naruszać ich prywatność. Najśmielsze głosy sprzeciwu wobec przebieralni dostępnych dla wszystkich bez względu na płeć sugerują nawet, że nowe przepisy stworzą "raj dla pedofilii". Niepokój budzą także techniczne aspekty sklepowych boksów, które nie mają zamykanych drzwi sięgających sufitu, a jedynie materiałowe zasłonki. Czekamy na rozwój sprawy i Wasze zdanie!

wspólneprzymierzalnierównouprawnieniezakupy

Transgenderowa modelka w "Playboyu"! Jakie reakcje wywołała?

Listopadowo-grudniowy numer "Playboya" jest szczególny pod wieloma względami. W związku z niedawną śmiercią legendarnego założyciela marki, Hugh Hefnera, czasopismo postanowiło uhonorować jego dokonania. Prócz materiałów poświęconych temu słynnemu wydawcy znajdziemy w numerze również zdjęcia pierwszej modelki, która oficjalnie przyznaje się do zmiany płci. Ines Rau pozowała wcześniej dla takich marek jak: Vogue, Balmain czy Hood by Air. Jak sama przyznaje, długo żyła w ukryciu, jednak trzyma się jednej, prostej zasady: "Tu nie chodzi o bycie kochanym przez innych, tylko o kochanie samego siebie". Niestety wielu internautów zarzuca magazynowi, że gdyby żył Hugh Hefner, to nigdy by nie pozwolił na jej "występ". Warto przypomnieć jednak Caroline Cossey, która po sesji dla "Playboya" w latach 80. przyznała się do bycia trans. W 1991 roku założyciel postanowił jednak ponownie umieścić ją na okładce swojego magazynu.

transgenderowamodelkawPlayboyumodarównouprawnienie

Artystka stworzyła lalki z bielactwem, by dodać pewności siebie "innym" dzieciom [GALERIA]

Lalki, po które coraz chętniej sięgają kilkulatki, nie przypominają już długonogich blond piękności o nierzeczywistych proporcjach i wyidealizowanych buziach. Producenci zabawek dla dzieci walczą ze stereotypizacją kobiecego piękna, docierając tym samych do rodziców walczących o równouprawnienie i dorastanie ich pociech w przekonaniu o własnej wartości. Słyszeliśmy już o lalkach "plus-size", lalkach astronautkach oraz lalkach "w ciąży". Kay Black, znana jako Kay Customz, stworzyła dziecięcą zabawkę ze szczególną myślą o osobach z bielactwem. Jej lalki mają ciemny kolor skóry, która pokryta jest jaśniejszymi plamami. Kilka tygodni temu zrobiło się głośno o kanadyjskiej modelce i aktywistce Winnie Harlow, której odmiennym kolorem skóry zachwycił się cały świat. 23-latka przekonuje młode dziewczyny, że niezależnie od tego, jak wygląda ich ciało, mogą być z niego dumne.

lalkizbielactwemdzieckorównouprawnienie

Papież pogratulował homoseksualnej parze chrztu adoptowanych dzieci. "Pochwalił krzywoprzysięstwo"?

Papież Franciszek w oficjalnym liście pogratulował homoseksualnej parze podjęcia decyzji o ochrzczeniu adoptowanych dzieci. Słowa oraz gratulacje głowy Kościoła przekazał asesor ds. ogólnych w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej prał. Paolo Borgia. Sprawa ta jest głośno komentowana na całym świecie. Wśród wielu głosów aprobaty znalazły się też takie, które otwarcie krytykują stanowisko papieża. "W trakcie chrztu padają słowa w stosunku do rodziców i rodziców chrzestnych: 'czy wychowasz swoje dziecko w wierze katolickiej'. Papież pochwalił właśnie krzywoprzysięstwo" - pisze jeden z komentujących Łukasz B. Para, o której mowa, to 53-letni Toni Reis i 59-letni David Harrad. Mężczyźni są parą od 27 lat, a ślub wzięli w 2011 roku, kiedy brazylijski sąd najwyższy uznał prawnie związki homoseksualne. Od tego czasu zaadoptowali trójkę dzieci: 16-letniego Allysona, 14-letnią Jessikę oraz 2 lata młodszego od biologicznej siostry Filipe (cała rodzina na zdjęciu). Po wielu odmowach ze strony Kościoła katolickiego homoseksualnej parze udało się ochrzcić adoptowane dzieci 23 kwietnia w katedrze w Kurytybie. Swoją historię jeden z małżonków opisał w liście do papieża. Niedługo potem dostał odpowiedź, jakiej wcale się nie spodziewał. "Papież Franciszek życzy Panu szczęścia, przyzywając dla jego rodziny obfitości łask Bożych, abyście stale i wiernie żyli po chrześcijańsku jako dobre dzieci Boże i Kościoła" - napisał prał. Borgia, a niżej odręcznie podpisał się sam papież Franciszek. "Jestem bardzo szczęśliwy. Teraz mogę już umrzeć spokojny" - mówi Reis, autor listu.

papieżdohomoseksualistówreligiarównouprawnienie

Gejowska miłość w krótkiej animacji dla dzieci. Internet oszalał na jej punkcie! [WIDEO]

Pixar udostępnił w sieci swój nowy animowany film krótkometrażowy, który ze względu na tematykę okazał się... niezwykle istotny. Od strony technicznej nie można mu niczego zarzucić - ładne, kolorowe obrazy naprawdę przykuwają wzrok. To jednak nie grafika jest najważniejsza w "In a Heartbeat". Powód, dla którego film stał się popularny w krótkim czasie, to zdecydowanie temat, jaki porusza. W zaledwie trzy dni animację wyświetlono ponad 5,5 miliona razy! Pixar zaskoczył historią chłopca, który darzy uczuciem swojego kolegę. Nieco zawstydzony pierwszą miłością bohater niemal dosłownie oddaje mu swoje serce. To jednak zostaje złamane. Czy na długo? Obejrzyjcie tę 4-minutową animację i przekonajcie się, o czym ostatnio mówi cały internet! Film został ciepło przyjęty jest internetową społeczność. Sporo komentujących prosi o sequel poruszającej historii. Mamy nadzieję, że jej twórcy pomogli chociaż jednej zagubionej osobie poradzić sobie z własnymi emocjami.

Pixarogejachanimacjerównouprawnienie

4-letni chłopiec chce być księżniczką. Mama jest z niego dumna

Dzieci na całym świecie pokochały animację Disneya "Kraina Lodu". "Mam tę moc" śpiewają również dorośli, a niemal każda sieć sklepów z artykułami dla najmłodszych oferuje gadżety związane z popularnymi siostrami. Dziewczynki odnalazły w Annie oraz Elsie swoje autorytety i chętnie noszą ich kostiumy. Lodowa księżniczka i jej młodsza siostra zawładnęły także sercem niejednego chłopca. Jak rodzice i rówieśnicy reagują na takie upodobania kilkulatków? Jennie Sager, mama chłopca o imieniu Noah mieszkająca w Sydney, uważa, że różnice w ubieraniu dzieci zależnie od ich płci wynikają jedynie z "norm" narzuconych przez społeczeństwo. Kiedy 4-letni Noah oświadczył w przedszkolu, że będzie reagował jedynie na imię Elsa, jego rodzice w pełni zaakceptowali zachowanie synka. Chłopiec lubi przebierać się w niebieską sukienkę z wszystkimi pasującymi dodatkami - różdżką, koroną i pantofelkami. Elsa jest dla niego przykładem i inspiracją od dwóch lat. "Chcemy, by był wolny w wyrażaniu siebie" - tłumaczy Jennie. "Niektórzy członkowie rodziny pytają, czy zastanawiałam się nad tym, że Noah wyrośnie na geja. Inni dociekają, dlaczego pozwalam mu chodzić w sukience" - dodaje. Mimo uwag społeczeństwa kierowanych w stronę jej rodziny, mama trójki dzieci zapewnia, że swoje pociechy wychowuje na pewne siebie, kochające i dobre osoby. Ze wszystkich synów jest bardzo dumna.

równouprawnienieDisneyrodzicielstwo

Transseksualista kontrowersyjnym zdjęciem tłumaczy, dlaczego "okres mają nie tylko kobiety"

Cass Clemmer nie identyfikuje się ani z płcią męską, ani żeńską. Transseksualista urodził się jednak dziewczynką i tak funkcjonuje jego ciało. "Dostawanie okresu, kiedy nie czujesz się kobietą, jest podwójną comiesięczna bitwą - z twoim ciałem i społeczeństwem, które nie rozumie, że nie utożsamiasz się z żadną płcią" - mówi o sobie Cass. Artysta i aktywista udostępnił w sieci kontrowersyjne zdjęcie przedstawiające jego siedzącego na ławce w miejscu publicznym, prawdopodobnie w parku. Na białych spodniach między nogami ma czerwoną plamę, a w ręce tabliczkę z napisem "Okres mają nie tylko kobiety". Swoim postem chciał uświadomić internautom, że z comiesięczną dolegliwością borykają się również transseksualiści. Zamiast tego wywołał prawdziwą burzę i kolejną dyskusję dotyczącą równouprawnienia i szeroko pojętej wolności. "Jesteś obrzydliwy", "Weź trochę testosteronu" - to najmniej obraźliwe komentarze pod zdjęciem Cassa. Więcej na ten temat znajdziecie w linkach zamieszczonych poniżej.

LGBTQrównouprawnieniehejt

Pierwszy taki ślub w historii Wielkiej Brytanii. "Można być jednocześnie gejem i muzułmaninem!"

W Urzędzie Stanu Cywilnego w miasteczku Walsall ślub wzięli 24-letni Jahed Choudhury oraz 19-letni Sean Rogan. To pierwszy w historii związek małżeński muzułmańskich gejów zawarty w Wielkiej Brytanii. Małżonkowie symboliczne "tak" wypowiedzieli w tradycyjnych islamskich strojach, sprawiając, że ten przełomowy moment stał się jeszcze bardziej wyjątkowy (poniżej znajdziecie link do ślubnego wideo). Historia pierwszego jednopłciowego związku dwóch muzułmanów nie zawsze jednak była usłana różami. Odmienność seksualna w konserwatywnym otoczeniu często bywa powodem wykluczenia społecznego, a nawet odrzucenia ze strony rodziny. Nie inaczej było w przypadku Jaheda, któremu najbliżsi kazali się "leczyć z homoseksualizmu". Kiedy znalazł sobie partnera, grożono mu śmiercią. 24-letni obecnie chłopak miał myśli samobójcze i depresję. Od targnięcia się na swoje życie uratowała go znajomość z Seanem. Tak zaczęła się wielka miłość. Ich ślub udowodnił, że "można być jednocześnie gejem i muzułmaninem".

pierwszytakiślubrównouprawnieniezakochani

Pierwsze dziecko na świecie bez przypisanej płci. Transseksualna matka walczy o kolejne zmiany

Searyl Atli jest pierwszym na świecie dzieckiem, którego karta zdrowia nie ma wypisanej określonej płci. W odpowiedniej rubryce znajduje się jedynie litera "U", co ma oznaczać "nieokreślona" (undertermined) lub "nieprzypisana" (unassigned). Matka dziecka Kori Doty, transseksualna Kanadyjka, walczy o podobny zapis w akcie urodzenia. Według niej płci nie da się określić poprzez spojrzenie na genitalia, a przypisanie komuś cech kobiecych lub męskich tuż po urodzeniu jest naruszeniem praw człowieka. Pragnie, by jej dziecko dojrzewało i poznawało siebie bez narzuconych przez normy kulturowe wzorców. W rozmowie z CNC News Kori Doty wyjaśnia, że chce wychować Searyl w sposób, jaki samo wybierze po osiągnięciu świadomości dotyczącej swojej płci - bez ograniczeń wynikających z bycia dziewczynką lub chłopcem. Do walki z lekarzami i sądami matka zaangażowała prawniczkę barbarę findlay - która swoje nazwisko każe pisać małymi literami. Wyrok sądu odnośnie do karty lekarskiej był jasny - dziecko może być wpisane jako "bezpłciowe". Kanadyjskie media podają, że to pierwszy taki przypadek na całym świecie. My jesteśmy pewni, że nie ostatni... Więcej informacji na ten temat znajdziecie w materiałach zamieszczonych poniżej.

dzieckobezpłcidzieckorównouprawnienie

Córka Angeliny i Brada rozpoczęła kurację. 11-latka nigdy nie stanie się kobietą

Córka najpopularniejszej pary Hollywood już niedługo zostanie chłopcem. 11-letnia Shiloh Pitt, za przyzwoleniem rodziców, rozpoczęła kurację hormonalną, dzięki której zmieni płeć. Angelina Jolie i Brad Pitt zaakceptowali transseksualnośc dziecka 6 lat temu, kiedy dziewczynka zaczęła wybierać chłopięce ubrania. Mała Shilon ubiera się w garnitury, nosi krótkie włosy i chce, by rodzice nazywali ją John lub Peter. "Nigdy nie zabronię komukolwiek z moich dzieci być tym, kim chcą. Ja i Brad zawsze będziemy dawać im wolność wyboru" - niejednokrotnie podkreślała Angelina. Decyzja 11-letniej Shilon, a przede wszystkim zgoda jej rodziców na tak istotne i nieodwracalne zmiany, wywołała liczne dyskusje na temat transseksualności wśród dzieci. Środowiska prawicowe podkreślają, że dziecko nie powinno w tak młodym wieku decydować o swoim całym życiu.

brangelinadzieckorównouprawnienie

Wmawiano im, że to tylko chwilowe zauroczenie. Minęło 25 lat, a oni wciąż się kochają

54-letni Nick Cardello i 2 lata od niego młodszy Kurt English są parą od 25 lat. Kiedy 24 lat temu uczestniczyli w paradzie równości w Waszyngtonie, inni próbowali wmówić im, że homoseksualizm jest jedynie pewną "fazą" w ich życiu, a ich poglądy jeszcze ulegną zmianom. Tego samego dnia mężczyźni zrobili sobie wspólne zdjęcie. Pokazanie go znajomym miało być "drugim coming outem", jak wspomina Nick. Para wzięła ślub w 2008 roku i nadal udowadnia, że ich miłość jest czymś więcej, niż chwilowym zauroczeniem. Podczas tegorocznej parady mężowie odtworzyli zdjęcie sprzed 24 lat. Zestawienie fotografii podbija media społecznościowe i cieszy się dużym szacunkiem. Historię Nicka i Kurta opisują media na całym świecie. Droga ich życia przywraca wiarę w prawdziwą miłość :)

równouprawnienieLGBTQ

Tęczowe opakowania w McDonald's wywołują skrajne reakcje. Nie wszystkim się spodobały

Z okazji Miesiąca Dumy na Facebooku pojawiły się tęczowe reakcje, a w McDonald's tęczowe opakowania na frytki. Poparcie społeczności LGBTQ przez giganta fast-foodu wywołało skrajne emocje. Wśród wielu popierających tę ideę znaleźli się też tacy, których akcja popularnej sieci barów szybkiej obsługi zbulwersowała. "To obrzydliwe! McDonald's wypuścił dziś TĘCZOWE FRYTKI na cześć GEJOWSKIEJ DUMY! (...) Ich jedzenie i tak jest do niczego" - to jeden z komentarzy oburzonych internautów.

MiesiącDumyrównouprawnienieMcDonalds

Kupując w tym sklepie, nie masz rozmiaru 34 czy 44. Jesteś "wspaniała" lub "oszałamiająca"

Brytyjska marka bieliźniana walczy ze stereotypowym obrazem kobiecego piękna i rezygnuje z tradycyjnej rozmiarówki swoich produktów. Kupując w Neon Moon, nie opisujesz siebie przez pryzmat rozmiaru, jaki nosisz. Jesteś "wspaniała", "śliczna", "piękna" lub "oszałamiająca" - wymiarowi bielizny odpowiada konkretny przymiotnik. Marka rezygnuje także z komputerowego "upiększania" modelek. W ich kampaniach reklamowych zamiast ingerencji photoshopa, zobaczymy naturalne, "prawdziwe" kobiecie piękno - kobiety pozują często z widocznym, cellulitem lub nadmiernym owłosieniem. Ponadto twórcy marki zwracają uwagę na prawa człowieka - także osób zatrudnionych w firmie. Pracownicy przebywają w atmosferze wolnej od seksizmu, uprzedmiotowienia oraz wyzysku ekonomicznego.

niejesteśrozmiaremkobietarównouprawnienie

Ludzie na całym świecie całują się, by wesprzeć społeczność LGBT w Rosji

Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT jest tematem nieustającego sporu w Rosji. W ostatnich dniach szczególnie dużo mówi się o nieludzkim traktowaniu gejów. Jak podaje Nowa Gazieta, homoseksualiści są przetrzymywani i torturowani w tajnych czeczeńskich więzieniach. Rzecznik prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa nazwał owe doniesienie kłamstwem, ponieważ "nie można zatrzymywać i prześladować kogoś, kogo po prostu nie ma" (więcej informacji w linkach poniżej). W geście solidarności z rosyjskimi przedstawicielami ruchu LGBT ruszyła globalna kampania #kiss4lgbtqrights. Ludzie z całego świata publikują w sieci zdjęcia, do których chętnie pozują, całując przedstawicieli tej samej płci.

LGBTinstagramrównouprawnienie

Pozując jako kobieta i mężczyzna, obnaża prawdę o naszym postrzeganiu płciowości [GALERIA]

Rain Dove Dubilewski to androgyniczna modelka, która swoim wyglądem budzi liczne kontrowersje. Jej profil na Instagramie obserwuje prawie 100 tysięcy osób i wśród osób zafascynowanych jej nietypową urodą, znajdują się też tacy, których widok niesprecyzowanej płci oburza. Kiedyś Rain uwagi hejterów przyjmowała bardzo osobiście i uważała się za "bardzo brzydką kobietę", ale dzisiaj swoją inność traktuje jako atut. Na wybiegach mody prezentuje zarówno ubrania dla pań, jak i dla panów. Przed obiektywami znanych fotografów chętnie pozuje w podobnych sceneriach jako kobieta oraz mężczyzna. Jak przyznaje w wywiadach, problemy społeczeństwa z określeniem jej płci często wykorzystuje na swoją korzyść. "Płciowość nie istnieje, to wymysł społeczeństwa" - mówi modelka. Obejrzyjcie naszą galerię 13 zdjęć, którymi Rain próbuje udowodnić, że osobowość i charakter ważniejsze są od płci.

kobietaczymężczyznainstagramrównouprawnienie

"Z czego zrobione są dziewczynki?" - Nike odpowiada w nowej kampanii

Chłopcy zrobieni są z baterii, energii i innych ważnych rzeczy, dziewczynki zaś z kwiatków, dzwoneczków, plotek i marmolady - to słowa tradycyjnej, rosyjskiej piosenki. Do innych wniosków dochodzi Nike, reinterpretując utwór nadal śpiewany podczas szkolnych apeli. Mała bohaterka nowej kampanii sportowej marki odzieżowej zmienia słowa krzywdzącej piosenki. Do działania inspirują ją rosyjskie lekkoatletki. Dziewczynki są zrobione także z metalu, ambicji, siły, odwagi, umiejętności i osiągnięć. Są tym, czego same dokonają - przekonuje Nike.

równouprawnieniekobietareklamy

"Oto przyszłość, jakiej chcą liberałowie". Poznaj historię zdjęcia, o którym mówią wszyscy!

O fotografii przedstawiającej drag queen i siedzącą obok niej muzułmankę już w dniu opublikowania zrobiło się głośno. W tę środę użytkownik Twittera o nicku @polNewsNetwork1 udostępnił zdjęcie w sieci, tytułując je wymownie: "Oto przyszłość, jakiej chcą liberałowie". Uwiecznione podczas wspólnej podróży środkiem publicznego transportu postaci skłoniły internautów do dyskusji i zadawania pytań. Odpowiedzi na większość z nich znaleźliśmy w serwisie Wired (link do artykułu poniżej). Widoczna na fotografii drag queen to Samuel Themer występujący na scenie jako Gilda Wabbit. 19 lutego mężczyzna wsiadł do metra, którym miał dojechać do centrum Manhattanu, gdzie pracuje. Na to, że usiadł obok kobiety w burce, nawet nie zwrócił uwagi. Nie wydawało mi się to w żadnym wypadku "niespotykane". Inaczej jednak pomyślała Boubah Barry, imigrantka z Gwinei. Studentka chciała udokumentować tę chwilę świadectwa tolerancji i zrobiła zdjęcie. Obrazek zamieściła na Instagramie. "Siedzą obok siebie i nikogo to nie obchodzi" - napisała. Barry nie utożsamia się z konserwatystami ani liberałami, ale przeciwna jest polityce Donalda Trumpa. Emocjonalne zdanie "Oto przyszłość, jakiej chcą liberałowie" jest pomysłem News Network. Ponieważ zdjęcie miało publiczny status, szybko obiegło świat i sprowokowało do dyskusji. Stało się też memem!

liberalizmTwitterrównouprawnienie

"Skupmy się na tym, co nas łączy". Wzruszająca kampania podbija sieć

"Łatwo jest szufladkować ludzi. Jesteśmy my i oni. Bogaci i ci, którzy zarabiają by przetrwać. Ci, którym ufamy i ci, których staramy się unikać" - tymi słowami zaczyna się trzyminutowy spot reklamowy duńskiej telewizji TV2. Wideo poruszyło nie tylko Duńczyków. W zaledwie kilka dni wersję angielską oraz oryginalną wyświetlono ponad 20 mln razy. Jego autorzy pokazali, jak błędne jest posługiwanie się stereotypami. W momencie poznania drugiego, z pozoru zupełnie innego człowieka, pierwotne podziały szybko tracą aktualność. "Być może łączy nas więcej, niż myślimy"...

równouprawnieniekampaniaspołecznastereotypy

Pierwszy mężczyzna w kampanii Maybelline!

Marka Maybelline stworzyła nową kampanię reklamową maskary. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wystąpił w niej mężczyzna! W reklamie obok znanej blogerki Shayli Mitchell pojawił się autor makijażowych tutoriali Manny Gutierrez, znany szerzej jako MannyMua733. Jego konta na Instagramie i YouTubie obserwują miliony użytkowników. To pierwszy mężczyzna zaproszony do współpracy reklamowej z tą marką kosmetyczną. Nie jest on jednak jedynym mężczyzną reklamującym kosmetyki. Niedawno głośno było o udziale Jamesa Charlesa w kampanii Cover Girl. Co myślicie o jego występie?

równouprawnieniemakijażkosmetyki