Facebook chce zbudować własne miasteczko. Ten projekt imponuje rozmachem!

Dzięki Facebookowi Markowi Zuckerbergowi udało się stworzyć gigantyczną e-społeczność (ostatnio portal społecznościowy pochwalił się, że osiągnął pułap dwóch miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie!).Nie ma jednak mowy o spoczęciu na laurach. Zuckerberg myśli bowiem o przeniesieniu wirtualnego świata do rzeczywistości, a dokładniej marzy mu się budowa własnego miasta! Jego firma ogłosiła, że w pobliżu swojej głównej siedziby w Menlo Park w Kalifornii, na zakupionej w 2015 roku działce za 400 milionów dolarów w ciągu dziesięciu najbliższych lat powstanie miasteczko, które będzie przeznaczone nie tylko dla pracowników firmy, ale też dla zwykłych śmiertelników. Facebookowe miasto ma obfitować m.in. w mieszkania (ich cena ma być niższa od tej rynkowej), sklepy i hotele! Czy kolejna inwestycja światowego giganta okaże się sukcesem? Z pewnością turyści nie przepuszczą okazji zobaczenia Facebooka na żywo! Pierwsza faza projektu obejmująca budowę sklepu spożywczego i lokali mieszkalnych ma zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku. Czekamy z niecierpliwością! Wy też?

miastoFacebookaFacebookprzyszłość

W przyszłości tak będziemy robić idealne selfie. To wideo cieszy oko!

Już za kilka lat robienie zwykłego selfie będzie... niezwykłe! Dlaczego? Firma Adobe Research pracuje obecnie nad nową technologią, którą określa mianem "potencjalnej przyszłości fotografii typu selfie". Powstaje ona dzięki zaprezentowanej w listopadzie zeszłego roku platformie opartej na systemie sztucznej inteligencji Adobe Sensei. Chociaż wciąż trwają testy nad nową technologią, firma postanowiła pochwalić się już pierwszymi, zniewalającymi efektami, które zobaczycie na filmiku. Wykonane przez nas selfie będziemy mogli poddać gruntownemu przeobrażeniu! Zmiana wyglądu sfotografowanej twarzy, modyfikacja ustawienia głowy, stylizacja kolorystyki zdjęcia w oparciu o inne zdjęcie, czyli tak naprawdę zlikwidowanie wszelkich defektów naszego selfie - właśnie to przyniesie nam przyszłość! Niestety firma nie podała dokładnej daty wprowadzenia produktu na rynek. Liczymy, że nastąpi to prędzej niż później! ;)

selfietechnologiaprzyszłość

5 kilometrowy budynek, który pochłonie smog? Pomysł przyszłości!

Na pomysł zbudowania tak wielkiego wieżowca, wpadli specjaliści z Arconic. Firma zajmuje się projektowaniem i użyciem materiałów do nowych technologii. Głównym założeniem budowy takiego budynku jest wykorzystanie druku 3D. Cała akcja ukrywa się pod kryptonimem "The Jestsons". Kojarzy się Wam to z popularną kreskówką? I macie racje! Projekt wybiega daleko w przyszłość- aż do 2062 roku, czyli tego, w którym toczy się akcja z bajki. Budynek ma mieć m.in. wysuwane balkony, które w przeciągu minuty mogą zamienić się również w okno oraz materiały, które będą w stanie pochłaniać z powietrza smog. W przyszłości nie brakować będzie ( według firmy) terenów zielonych, które samoistnie wytwarzać będą energię. Ciekawym jest tu, zastosowanie specjalnych hologramów, które mają tworzyć przeróżne wizje miejsc, a nawet i tworzyć obrazy ludzi! Ciekawe, czy w przyszłości będziemy żyć jak Jetsonowie?

smogprzyszłośćnowebudynki

Maszyny zastępują nawet... tatuażystów!

Znalezienie tatuatora, którego prace odpowiadają naszym wyobrażeniom, zazwyczaj zajmuje długie tygodnie, miesiące, a nawet lata. Powierzamy przecież w cudze ręce modyfikacje naszego ciała. A gdyby ograniczyć kontakty międzyludzkie nawet w dziedzinie permanentnego upiększania? Powstały już pierwsze tatuaże w całości wykonane przez roboty. Maszyny się nie męczą, są bardziej precyzyjne i dokładne. W niejednej konkurencji pokonały już ludzi. Myślicie, że w przyszłości tatuowanie przez roboty będzie bardziej powszechne od ludzkiej pracy? Oddalibyście się w "ręce" maszyny? ;)

tatuażrobotprzyszłość