Nastolatek dostał nowe serce. Zobacz jak się cieszył po operacji

Amari Hall to 16-letni chłopiec mieszkający Maryland. Urodził się z wadą serca, a w wieku 2 lat przeszedł już trzy operacje. Przez kolejne 13 lat narząd sprawował się dobrze. jednak pod koniec ubiegłego roku podczas wizyty u kardiologa chłopiec dowiedział się, że niezbędna będzie kolejna operacja - tym razem dotycząca przeszczepu serca. W grudniu Amari został skierowany do o Centrum Medycznego Uniwersytetu Maryland w Baltimore, gdzie czekał na znalezienie dawcy. Po kilku miesiącach znaleziono odpowiedni narząd. Amari przeszedł operację, która zakończyła się pomyślnie. Kiedy obudził się i poczuł lepiej zaczął tańczyć na łóżku. Cieszył się z tego powodu, ze będzie żył! Razem z chłopcem tańczyły jego pielęgniarki, a rodzina wiwatowała ciesząc się, że syn czuje się dobrze. Bliscy twierdzą, że 16- latek jest bardzo dzielny. Kiedy dowiedział się o przeszczepie pocieszał swoja matkę mówiąc, że wszystko będzie dobrze, że musi stawić temu czoła. Zobaczcie jak cieszył się z nowego serca.

przeszczepzdrowie

Trener Developresu nie pojawi się na meczach - oddał nerkę umierającemu synowi

Jacek Sroka, trener siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów, nie pojawi się w co najmniej dwóch najbliższych meczach. Dzisiaj przeszedł zabieg, dzięki któremu pomoże w ratowaniu życia swojego syna - podaje serwis nowiny24, na łamach którego wypowiedział się wiceprezes Developres Rzeszów: "Trener jest na operacji, oddał nerkę swojemu synowi. Jego dziecko miało problem, nie znaleziono dawcy. Został nim nasz trener. Nic więcej nie mogę powiedzieć." - poinformował Wiesław Kozieł. 60-letni Jacek Sroka przed zostaniem trenerem sam był siatkarzem. Wraz z drużyną - Legią Warszawa - zdobył mistrzostwo Polski w piłce siatkowej. Wiadomo już, że trener jest po zabiegu i wszystko z nim w porządku. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

trenerDevelopresuprzeszczepsiatkówka

Przeszczep penisa w Stanach Zjednoczonych

w Massachusetts General Hospital w Bostonie przeprowadzono pierwszy w USA zabieg przeszczepu penisa. Pacjent to 64-letni Thomas Manning, który z powodu raka prostaty stracił swój narząd. przeszedł w dniach 8-9 maja 15 godzinną operację, gdzie przeszczepiono mu od zmarłego dawcy tą część ciała. Według lekarzy za kilka tygodni Manning będzie mógł oddawać mocz, a za kilka kilka miesięcy mężczyzna odzyska sprawność seksualną.Mężczyzna czuje się dobrze i twierdzi, że nie czuł prawie żadnego bólu. W szpitalu planowane są już kolejne zabiegi.

przeszczeprakzdrowie