Twórca "House of Cards" prosi na Twitterze o zdjęcia protestów z Polski

Amerykański scenarzysta Beau Willimon, który jest również twórcą jednego z najbardziej popularnych seriali - "House of Cards", dodał nietypową prośbę na swoim profilu na Twitterze. Poprosił on Polaków, aby wysyłali mu zdjęcia z odbywających się w wielu miastach Polski i świata protestów. "Polacy, prześlijcie proszę swoje zdjęcia. Jesteśmy z Wami i chcemy dzielić z Wami tę walkę, którą podejmujecie, by uchronić demokrację przed dyktatorem” - brzmiały słowa Willimona. Na reakcję nie musiał wcale długo czekać. Dostał mnóstwo zdjęć. Ponad 5 tys osób polubiło jego wpis i przekazało dalej. Scenarzysta podziękował za nie i dodał, że są wspaniałe i chce aby zobaczył je cały świat.Zapewnia też o tym że wspiera Polaków w walce o obronę demokratycznych rządów. Kto wie, może to właśnie wątek Polski będzie poruszany w jego kolejnych serialach?

polskademokracjapolitykaprotest

Uczniowie technikum zorganizowali strajk! Bronią szkoły?

W Jarosławiu uczniowie technikum geodezyjnego w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego zorganizowali protest. Wszystko ze względu na to, iż Starostwo powiatowe postanowiło przenieść ich szkołę do innej placówki. W samym budynku szkoły miałoby powstać II liceum ogólnokształcące, które łączyłoby inne szkoły miasta. Technikum geodezyjne od lat cieszy się renomą i popularnością. W rankingu Perspektyw znajduje się na 11 miejscu w województwie podkarpackim. Uczniowie przyznają, że dojeżdżają z różnych części województwa, aby właśnie w tym technikum zdać jak najlepiej egzaminy zawodowe oraz maturę. Podczas protestu dotyczącego reorganizacji szkoły, uczniowie spotkali się ze starostą - Tadeuszem Chrzanem. Ten zapewniał, że jest to na razie tylko pomysł, a on sam pragnie przywrócić wychowanie zawodowe w mjieście i połączyć technikum budowlane z geodezyjnym. Uczniowie mówią: "Nie chcemy przenosić się do innego miejsca, gdyż szkoła na tym dużo straci". Pomysłowi starostwa sprzeciwiają się dyrekcja i uczniowie. Już teraz sprawa ma duży odzew w mediach społecznościowych. Na Facebooku stworzono stronę "Stanowcze NIE! - likwidacji technikum geodezyjnego przy ZSDGiL". Zorganizowano także petycję przeciw likwidacji technikum. Czy uczniowie uratują swoją szkołę i miejsce, w którym spędzają najwięcej czasu?

protestszkołatechnikumgeodezyjne

Weganie przypalają się żelazem. W ten sposób "solidaryzują się z krowami"

Weganie z Francji wystąpili w kolejnej głośnej akcji pokazującej okrucieństwo wobec zwierząt. W kampanii nie zabrakło stałych elementów takich protestów: ludzi owiniętych folią, ubrudzonych czerwoną, przypominającą krew farbą ciał oraz szarpania kobiet i mężczyzn prowadzonych na łańcuchach. Obrońcy praw zwierząt tym razem w "solidaryzowaniu się z krowami" - jak mówią - poszli o krok dalej... Ten ruch dla wielu stał się przekroczeniem pewnych granic. Weganie wypalali na swoich ciałach numery - takie, jakimi oznacza się idące na rzeź zwierzęta. Dokładnie taką samą metodą... Rozżarzone żelazo pozostawiło na uczestnikach happeningu niezmywalne znamię. Nagranie z protestu możecie obejrzeć w pierwszym zamieszczonym poniżej linku.

wegetarianizmzwierzętaprotest

"Marsz bez podków" - protest przeciwko ciężkiej pracy koni na drodze do Morskiego Oka!

Już za nieco ponad tydzień odbędzie się na drodze do Morskiego Oka "Marsz bez podków". Protest ten ma zwrócić uwagę opinii publicznej na los koni pracujących na tej trasie. Jak piszą sami autorzy na specjalnym wydarzeniu: "Zastanawiałeś się kiedyś jak ciężko pracują konie, które ciągną przepełnione wozy do Morskiego Oka? Teraz możesz pokazać, że nie jest Ci obojętny ich los! Pójdź z nami nad Morskie Oko w niekonwencjonalny sposób – tak, jak nikt tego jeszcze nie robił - NA BOSO! Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na zbyt ciężką pracę koni oraz na promocję zdrowego trybu życia i aktywności sportowej. „Marsz bez podków” ma pokazać, że każdy komu pozwala na to zdrowie powinien tą drogę pokonać na własnych nogach! Wyzwanie to inicjatywa non-profit. Nie płacisz nic za wstęp, aby wyruszyć potrzeba Ci tylko dobrego nastawienia! Przyjdź, zdejmij „podkowy” i wejdź nad Morskie Oko razem z nami!". Co sądzicie o tego typu akcji?

morskieokoMarszBezPodkówprotest