Sąd zdecydował o śmierci dziecka. Rodzice mają 24 godziny, by się pożegnać

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii zdecydował, że ze względu na rzadką chorobę genetyczną 10-miesięcznego Charlie'go, utrzymywanie go przy życiu jedynie przedłuża jego męki. Wydany został wyrok, który przewiduje odłączenie chłopca od aparatury umożliwiającej mu oddychanie. Dla Chrisa Garda i Connie Yates to będzie najgorsza doba w ich życiu. Rodzice mają 24 godziny na pożegnanie synka. Charlie całe życie spędził w szpitalach. Zaburzenia mitochondrialne powodują, że jego mięśnie się osłabiają, a w mózgu zachodzą nieodwracalne zmiany. Kiedy lekarze oświadczyli, że żadne leczenie nie pomoże chłopczykowi, zwrócili się do sądu o pozwolenie na jego całkowite zaprzestanie. Zrozpaczeni rodzice nie mogli dopuścić do siebie decyzji sądu i zebrali 1,2 mln funtów na eksperymentalne leczenie w USA. Terapia jednak nie rozpocznie się, ponieważ w transporcie dziecka do Stanów Zjednoczonych nie chce pomóc szpital. Ostatnią deską ratunku dla rodziców może okazać się Europejski Trybunał Praw Człowieka.

prolifeprawodziecko

Wzruszająca kampania w obronie życia z okazji Dnia Matki. Ta reklama podbija internet!

W Brazylii Dzień Matki obchodzony jest 14 maja. Z tej okazji marka JOHNSON'S zrealizowała reklamę, jakiej do tej pory nie zrobiła żadna firma produkująca kosmetyki dla dzieci. W zaledwie 1-minutowym filmie nie pada ani jedno słowo, a mimo to wideo niesie piękne przesłanie. W pierwszych sekundach widzimy dziecięce paluszki i pulchne nóżki. Kiedy obraz obejmuje roześmianą buzię małego człowieka, okazuje się, że dziecko ma zespół Downa. JOHNSON'S swoją reklamą zyskała sympatię internautów, którzy wykorzystanie wizerunku niepełnosprawnego malucha traktują jako przełamanie społecznego tabu. Przypominamy, że w zeszłym roku francuski rząd uznał, że publikowanie obrazu uśmiechniętych dzieci z zespołem Downa nie powinno być dozwolone. Mogłoby to urazić "sumienia kobiet, które legalnie dokonały innych osobistych wyborów". Spot JOHNSON'S w ciągu kilku dni wyświetlono ponad 7 milionów razy.

prolifedzieckoDzieńMatki

Księża wręczają uczniom model nienarodzonego dziecka. Psycholog: "To straszenie nieletnich"

Bractwo Małych Stópek to organizacja działająca w obronie życia poczętego. Grupa stworzyła aplikację Adoptuj Życie, która opiera się na duchowej adopcji dziecka nienarodzonego, edukacyjną grę dla najmłodszych, talię kart obrazujących rozwój dziecka w okresie prenatalnym, oraz model 10-tygodniowego płodu "Jaś". O tym ostatnim było niedawno szczególnie głośno... Podczas rekolekcji w Szczecinie księża katecheci wręczali 5-centymetrowe figurki uczniom gimnazjum. "Pomagają one wizualizować prawdę o biologicznym rozwoju życia każdego człowieka" - tłumaczy rzecznik kurii ks. Sławomir Zyga. Akcja nie spodobała się jednak rodzicom dzieci. Według nich "uświadamianie dzieci w taki sposób jest niemoralne". Więcej o tej sprawie piszą redaktorzy serwisu Głos Szczeciński (link poniżej). Najbardziej kontrowersyjną opinią jest jednak zdanie dr n. med. Agaty Gizy-Zwierzchowskiej. Psycholog jest przekonana, że "lalka imitująca płód" to "element lękotwórczy" edukacji najmłodszych. Jej wypowiedzią oburzony jest ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek. Duchowny odniósł się do zarzutów w emocjonalnych filmach (linki poniżej). "Nie przenoście swoich lęków na nasze dzieci" - mówi.

prolifereligiaciąża

4 tys. zł za urodzenie chorego dziecka? - nowa propozycja rządu

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy "Za życiem", który przewiduje pomoc kobietom w przypadkach tzw. trudnych ciąż. Projekt zakłada m.in. jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł przyznawane rodzicowi lub opiekunowi dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu. Wsparcie ma dotyczyć także dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Realizowane będzie bez względu na dochód rodziny. Inicjatywą rządu oburzone są uczestniczki czarnych marszy. Pomysł wprowadzenia nowego prawa nazywają "wycenieniem donoszenia trudnej ciąży".

zażyciemkobietaprolife

Projekt ustawy antyaborcyjnej trafił do Sejmu

Przedstawiciele organizacji pro-life złożyli dzisiaj w Sejmie projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce. Wolontariuszom komitetu inicjatywy ustawodawczej udało się zebrać prawie pół miliona podpisów Polaków. Marszałek Sejmu musi wyznaczyć termin pierwszego czytania projektu nie później niż za trzy miesiące. Politycy PIS podają nieoficjalne informacje o tym, że wprowadzony zostanie zakaz tzw. aborcji eugenicznej, czyli kiedy dziecko może urodzić się chore.

ustawaantyaborcyjnaprojektustawyprolife