Wybiegł z metra i wsiadł do niego na następnej stacji. To trzeba zobaczyć! [WIDEO]

Zapoczątkowana w Londynie akcja "Race the Tube" polega na udowadnianiu, że człowiek może być szybszy od metra. 16 października swoich sił spróbował Polak, Paweł Krochmal. Amator biegania rzucił wyzwanie maszynie i zmierzył się z nią na warszawskiej trasie Świętokrzyska (C11) - Nowy Świat-Uniwersytet (C10). Odcinek prawie 600 metrów kolej podziemna pokonuje średnio w 2 minuty i 33 sekundy. Pawłowi udało się osiągnąć ten sam wynik, wsiadając dokładnie do tego samego wagonu, z którego wybiegł. Ekstremalny wyścig człowieka z metrem podziwiać możemy dzięki udostępnionemu na YouTubie wideo. Komentujący słusznie zauważają, że chłopak miał dużo szczęścia - nie powstrzymała go sygnalizacja świetlna ani tłumy przechodniów. Bieg rozpoczął o godzinie 11:18. Obejrzyjcie krótki film, który pokazuje, że - przynajmniej według Pawła - nie ma rzeczy niemożliwych.

szybszyodmetratransportpolskierekordy

"Ona tańczy dla mnie" już nie króluje. Znamy nowy najczęściej odtwarzany na polskim YouTubie film

Niedawno z tronu światowego YouTube'a spadł kawałek "Gangnam Style". Jego miejsce zastąpił numer "See You Again" Wiz Khalify. Teledysk z utworem znanym z 7. części "Szybkich i wściekłych" jest obecnie najczęściej odtwarzanym filmem na YouTubie. Podobne zmiany zaszły także na polskiej liście hitów. Rekordowa dotychczas piosenka "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend chcąc nie chcąc, ustąpiła miejsca innemu przebojowi disco polo. Pewnie się już domyślacie, o kogo chodzi ;) Najczęściej wyświetlanym polskim filmem na YouTubie jest kawałek "Przez Twe Oczy Zielone" zespołu Akcent. Obecnie liczba jego wyświetleń wynosi ponad 109 milionów razy! Trzecie miejsce na podium z ponad 84 milionami wyświetleń zajmuje piosenka "Ruda tańczy jak szalona" Czadomana. Fanom Zenka Martyniuka przypominamy, że w planach twórców filmowych jest ekranizacja biografii "kultowej postaci polskiej estrady". Daty premiery "Króla Disco Polo" jeszcze nie znamy. Więcej informacji szukajcie pod tagiem #ZenekMartyniuk ;)

KrólDiscoPoloYouTubepolskierekordy

Obraz Jana Matejki sprzedany za rekordową kwotę!

Obraz Jana Matejki pt. "Zabicie Wapowskiego podczas koronacji Henryka Walezego" sprzedano za prawie 3, 7 mln złotych. W ten sposób pobito dotychczasowych rekord na polskim rynku sztuki. W czasie licytacji, która odbyła się w warszawskim domu aukcyjnym DESA Unicum, szybko przebito cenę wyjściową (2,3 mln złotych). Nowy właściciel obrazu pozostaje anonimowy. Warto zaznaczyć, że pierwszeństwo w nabyciu tego dzieła sztuki otrzymały polskie muzea. Obraz Matejki ma niesamowitą historię. Od lat 30 XX wieku uznany był za zaginiony. Odnaleziono go dopiero w 2012 roku w Ameryce Południowej. Po sprowadzeniu do kraju prezentowano go na Wawelu w Krakowie. Być może wkrótce nowy właściciel ponownie udostępni obraz dla miłośników sztuki oraz twórczości Jana Matejki.

Matejkosprzedanysztukapolskierekordy

Pod Warszawą powstaje największy park rozrywki w Polsce. W Europie większy jest tylko Disneyland!

Zaledwie 60 km od Warszawy powstanie największy w Polsce i (drugi po Disneylandzie w Europie!) park rozrywki. Obiekt w Mszczonowie będzie ogromnym aquaparkiem przypominającym stylem tropikalną wyspę. Oprócz pływalni, park rozrywki obfity będzie również w inne atrakcje. Obok wielkiego basenu z rozsuwanym dachem, plan inwestycji zakłada także budowę strefy odnowy biologicznej oraz kolejki górskiej. Park wodny będzie liczył 62 tysiące metrów kwadratowych! Też nie możecie się doczekać? Pierwsi szczęśliwcy przekonają się na własnej skórze o wspaniałościach tego kompleksu za dwa lata - mniej więcej tyle potrwa budowa parku. Kompleksy hotelowe powstaną nieco później - za osiem lat.

największyparkrozrywkirozrywkapolskierekordy

Ratownik TOPR nominowany do tytułu Podróżnika Roku National Geopraphic

Ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) Krzysztof Starnawski został nominowany do tytułu Podróżnika Roku 2016 magazynu National Geographic. W konkursie o nagrodę Adventure of the Year Polak bierze udział po tym, jak we wrześniu tego roku odkrył najgłębszą jaskinię podwodną na świecie. Przypominamy, że w 2014 roku prestiżowy tytuł przypadł innemu naszemu rodakowi, Aleksandrowi Dobie. Autor książki "Na fali i pod prąd" jest pierwszym na świecie kajakarzem, który dwukrotnie przepłynął Atlantyk od kontynentu do kontynentu. Mamy nadzieję, że Starnawski powtórzy ten sukces! Na ratownika TOPR można glosować codziennie do 16 grudnia na stronie, którą znajdziecie poniżej.

polskierekordytatryNationalGeographic