"Wataha" powraca z mocnym zwiastunem! Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami

Uwielbiany przez widzów serial "Wataha", którego akcja rozgrywa się w zjawiskowych bieszczadzkich terenach powróci tej jesieni na ekrany telewizorów. Data dokładnej premiery nie jest jeszcze znana, ale po zaprezentowanym przez produkcję zwiastunie wiadomo już, że jest na co czekać! Akcja drugiego sezonu "Watahy" rozpocznie się 4 lata po wydarzeniach z pierwszej części. Wiktor Rebrow (w tej roli Leszek Lichota) będzie oficjalnie poszukiwany, ale bieszczadzka głusza zaoferuje mu schronienie. Z kolei prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska) po odkryciu przerażającej zbrodni będzie musiała zmierzyć się z nowym śledztwem. Sprawy z przeszłości wszystkim bohaterom dadzą się we znaki... Po mało satysfakcjonującym zakończeniu pierwszej serii widzowie liczą na to, że nowy sezon wejdzie z prawdziwym przytupem. "Ucieczka nigdy się nie kończy" - głosi zwiastun. Wy nie uciekajcie, tylko zobaczcie emocjonujący wstęp do drugiego sezonu znakomitej produkcji HBO!

Wataha2serialepolskieprodukcje

Dwa polskie filmy nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

Podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego w Sewilli zostały ogłoszone nominacje do Europejskich Nagród Filmowych, które 10 grudnia zostaną wręczone we Wrocławiu. Polskę będą reprezentowały dwa tytuły: w kategorii Europejski Film Dokumentalny nominowany został dokument Piotra Stasika "21xNowy Jork", natomiast Tomasz Wasilewski ma szansę na nagrodę za najlepszy scenariusz do filmu"Zjednoczone stany miłości". Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej są niezwykle ważne, uważa się je za odpowiedniki amerykańskich Oscarów. W tym roku gospodarzem imprezy będzie Wrocław pełniący obecnie tytuł Europejskiego Miasta Kultury. Trzymamy kciuki za nasze polskie produkcje!

EuropejskieNagrodyFilmowekinopolskieprodukcje

Mamy zwiastun "Wołynia"

"Wołyń" zapowiadany jako jeden z najciekawszych filmów polskiej kinematografii 2016 roku trafi do kin dopiero październiku, ale produkcja udostępniła już drugi zwiastun, którym właśnie się z Wami dzielimy. Akcja filmu Wojciecha Smarzowskiego rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Wybuch wojny, okupacja sowiecka, a następnie atak Niemców na ZSRR na zawsze odmienią życie jej mieszkańców...Kogo zobaczymy w "Wołyniu"? Jacka Braciaka, Izabelę Kunę czy Kingę Preis! Jak Wam podoba się zwiastun? My jesteśmy jak najbardziej na tak!

zwiastunWołyniaWołyńSmarzowskiegopolskieprodukcje