Tomasz Karolak w roli Świętego Mikołaja powróci w listopadzie!

Temperatura w najbliższych dniach przekroczy 25 stopni. Komu będzie gorąco, niech przeniesie się myślami do niezwykłej zimowej nocy... Dokładnie na 10 listopada zaplanowano premierę kolejnej, trzeciej już, części "Listów do M" zatytułowanej "Listy do M. Czas niespodzianek". Postępujący wbrew stereotypom Święty Mikołaj wzbudził sympatię widzów, którzy tłumnie przybyli do kina na dwie części filmu. Choć pierwsza została lepiej oceniona przez krytyków, druga zdobyła jeszcze większą popularność. Świadczy to o tym, że udający Świętego Mikołaja mężczyzna, który potrafi włamać się do pokoju, prosząc dziecko o 30 złotych, mający przy tym poważne problemy w życiu osobistym, zdobył liczne grono wielbicieli z niecierpliwością oczekujących na premierę trzeciej części filmu. Na ekranie, prócz Tomasza Karolaka, zobaczymy znów m.in. Wojciecha Malajkata, Agnieszkę Dygant oraz Piotra Adamczyka (postaci grane przez dwoje ostatnich zostaną młodymi dziadkami!). W nowych bohaterów wcielą się: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Iza Kuna, Danuta Stenka, Andrzej Grabowski, Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Marcin Kwaśny i Grażyna Szapołowska. Autorami scenariusza są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, reżyserią zajmuje się Tomasz Konecki, zdjęciami zaś Marian Prokop. W oczekiwaniu na oficjalny zwiastun posłuchajmy, co o postaci Mikołaja mówili aktorzy przed premierą drugiej części.

ListyDoM3polskiekinokinowepremiery

Film osadzony w świecie "Wiedźmina" doczekał się zwiastuna. Obejrzyjcie zapowiedź "Pół wieku poezji później"

Film inspirowany światem Wiedźmina zrobiony pod hasłem "od fanów dla fanów" doczekał się pierwszego zwiastuna. "Pół wieku poezji później" będzie krótkometrażową produkcją powstałą dzięki projektowi Polak Potrafi. Autorzy pomysłu za pośrednictwem strony prosili o wsparcie finansowe w wysokości 27 tysięcy złotych. Otrzymali prawie dwa razy tyle. Dzięki zebranym funduszom już w grudniu poznamy efekty ich pracy. "Pół wieku poezji później" będzie mieć swoją premierę w grudniu na YouTubie. Fabuła 30-minutowego obrazu skupi się na Lambercie. W filmie wystąpi także Zbigniew Zamachowski w roli Jaskra. Obejrzyjcie zwiastun, który rozbudził nadzieje na (w końcu!) dobry film o Białym Wilku. Tymczasem przypominamy, że Netflix wydał ostatnio oficjalne oświadczenie o produkcji serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Więcej informacji w linkach poniżej!

PółWiekuPoezjiPóźniejWiedźminpolskiekino

Reżyser "Dnia Świra" i "Nic śmiesznego" pracuje nad kolejnym filmem. Znamy obsadę!

Marek Koterski, reżyser takich filmów jak "Dzień świra", "Nic śmiesznego" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" wraca po sześciu latach przerwy! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców w świecie rodzimej kinematografii szykuje dla nas następcę obrazu "Baby są jakieś inne". Na realizację swojej nowej produkcji zatytułowanej "7 uczuć" Koterski otrzymał od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych. Czy to oznacza powrót reżysera na filmowy szczyt? Nie wiemy jeszcze, czego dotyczyć będzie fabuła zapowiadanego obrazu, ale poznaliśmy szczegóły odnośnie do obsady. Marcin Dorociński udostępnił na Facebooku zdjęcie scenariusza, zdradzając tym samym nazwiska aktorów, którzy wystąpią w filmie Koterskiego. Będą to m.in.: Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Michał Koterski, Małgorzata Bogdańska, Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Cezary Pazura, Piotr Gąsowski, Edyta Herbuś, Izabela Dabrowska, Marta Chodorowska, Łukasz Simlat i Gabriela Muskała. Fani kultowych komedii Koterskiego zadają sobie pytanie - kto tym razem zagra Adasia Mauczyńskiego? :)

MarekKoterskipolskiekinofilmywprodukcji

"Szatan kazał tańczyć" - nowy film autorki "Galerianek" i "Bejby blues". Zobacz zwiastun!

"Sex, drugs & Instagram" - to podtytuł nowego filmu Katarzyny Rosłaniec, autorki takich produkcji jak "Galerianki" czy "Bejbi blues". Nagrodzoną Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale Rosłaniec kocha się lub nienawidzi. Jej trzeci obraz ma być tego kolejnym dowodem. "Szatan kazał tańczyć" opowie historię młodej Karoliny (w tej roli znana z "Bejbi blues" Magdalena Berus), która żyje intensywnie: wydawała pierwszą powieść - współczesną wersję "Lolity", dużo podróżuje, intensywnie imprezuje. "Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks" - zapowiada dystrybutor. W filmie zobaczymy m.in. Danutę Stenkę w roli matki głównej bohaterki oraz Łukasza Simlata jako kochanka dziewczyny (na to przynajmniej wskazuje zapowiedź wideo). Polska premiera niezapomnianego wizualnego doświadczenia, produkcji "Szatan kazał tańczyć" zapowiedziana jest na 5 maja 2017 roku. Tymczasem prezentujemy Wam zwiastun filmu!

polskiekinokinowepremieryKatarzynaRosłaniec

Pazura, Bołądź, Więckiewicz i Braciak w nowym filmie Machulskiego. Będzie hit na miarę "Kilera"?

Juliusz Machulski, reżyser odpowiedzialny za takie hity jak "Seksmisja", "Killer" czy "Vabank" oraz czołówka polskich aktorów: Cezary Pazura, Robert Więckiewicz, Tomasz Kot, Olga Bołądź i Jacek Braciak to przepis na niemal pewny filmowy sukces. Trwają prace nad komedią kryminalną, która może odmienić nasze spojrzenie na rodzime kino rozrywkowe ;) 7 lipca na duży ekran trafi "Volta", film, wobec którego pokładamy duże nadzieje. To może być najlepsza polska komedia od lat! Jeśli wierzyć plotkom, będziemy świadkami wyników pracy Machulskiego w najlepszej formie. W jego najnowszym dziele nie zabraknie wciągającej intrygi, niesamowitych zwrotów akcji i dialogów, które po raz kolejny mogą stać się kultowe. Fabuła opowie o Brunonie Volcie, współczesnym "killerze" oraz jego dużo młodszej partnerce Agnieszce. Wraz z ochroniarzem "Dychą" będą chcieli wejść w posiadanie drogocennego przedmiotu znalezionego w ścianie kamienicy przez dziewczynę o imieniu Viki. Bohaterowie mają być dla siebie godnymi rywalami. Na razie dystrybutor nie zdradza nic więcej, ale wierzymy, że jest na co czekać!

polskiekinofilmywprodukcjikinowepremiery

Przyznano polskie "Złote Maliny". "Smoleńsk" wyrównał rekord filmu "Kac Wawa"!

Węże, czyli najmniej chlubne nagrody filmowe w polskim kinie, zostały rozdane. Członkowie Akademii Węży zdecydowali, że "zwycięzcą" tegorocznej edycji zostanie film Antoniego Krauze "Smoleńsk". Produkcja poświęcona katastrofie prezydenckiego samolotu zdobyła aż 7 statuetek, wyrównując tym samym wynik filmu "Kac Wawa" z gali w 2013 roku. Oprócz oczywiście Wielkiego Węża, czyli nagrody dla najgorszego obrazu, "Smoleńsk" zdobył jeszcze kilka statuetek w następujących kategoriach: najgorszy scenariusz, najgorsza reżyseria (Tomasz Łysiak, Antoni Krauze, Maciej Pawlicki, Marcin Wolski), "żenujący film na ważny temat”, najgorsza rola żeńska (Beata Fido), najgorszy duet (Fido i Redbad Klijnstra) oraz "najbardziej żenująca scena" (Azjaci protestujący pod Wawelem). Poza "Smoleńskiem" wyróżnieni zostali m.in. Michał Lesień (najgorsza rola męska w filmie "Kobiety bez wstydu"), Marian Dziędziel (w kategorii "występ poniżej talentu" za film "Gejsza") i Maciej Stuhr (w kategorii "efekt specjalnej troski" za dubbingowanie samego siebie w filmie w produkcji "Czerwony Kapitan"). Wszystkich laureatów sprawdzicie, klikając w pierwszy poniższy link.

Węże2017polskiekinofilmowenagrody

Reżyser "Pitbulla" szykuje film o Popku. Główną rolę zagra "Majami"

Patryk Vega nie wyreżyseruje kolejnego "Pitbulla" (na stołku reżyserskim zasiądzie Władysław Pasikowski), ale filmowiec nie zwalnia tępa. W lutym poznaliśmy jego "Czerwony punkt" z udziałem Ewana McGregora, dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Vega zajmie się kolejnym filmowym projektem. Tym razem ma to być jednak pełnometrażowa produkcja ;) Jak informuje Filmweb, polski twórca nakręci film o... Popku. W biografii zatytułowanej "Ostatni król Albanii" w głównej roli zobaczymy Piotra Stramowskiego, który rozpoczął już przygotowania mające upodobnić go do rapera. Aktor zamierza przytyć 20 kg. Obecnie trenuje MMA pod okiem Mameda Chalidowa. Jak Wam się podoba wybór Vegi na filmowego "Króla Albanii"?

Popekpolskiekinofilmywprodukcji

Polityczny manifest Kuleszy na rozdaniu Orłów 2017: "Lubmy się trochę"

"Wszystkie trzy jesteśmy ambitne i mamy nerwicę. Kulesza jest katoliczką, Kuna jest ateistką, a Buzek jest chuda" - tymi słowami rozpoczęła swoją przemowę Agata Kulesza podczas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych - Orłów 2017. Aktorka za występ w "Jestem mordercą" została nagrodzona statuetką za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Na scenie, przed mikrofonem stanęła z dwiema rywalkami - Agatą Kuną oraz Izabelą Buzek. O jej manifeście mówią wszyscy. Kobiecy apel solidarności miał być aluzją do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Mowę aktorki napisały wspólnie. Niezależnie od werdyktu Akademii na scenę miały wyjść wspólnie. Obejrzyjcie nagranie z wystąpienia!

celebryciwpolitycepolskiekinofilmowenagrody

"Ksiądz" - zwiastuny nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego

Już 22 marca poznamy kolejne dzieło jednego z najbardziej cenionych polskich reżyserów i scenarzystów Wojciecha Smarzowskiego. W jego nowej produkcji nie zabraknie charyzmatycznego Arkadiusza Jakubika. W sieci pojawiły się już pierwsze zapowiedzi "Księdza". Linki do teaserów znajdują się poniżej. Co wiemy na temat obrazu utrzymywanego do tej pory w tajemnicy? Film będzie miał krótki metraż - formatem ma przypominać "Czerwony Punkt" Patryka Vegi. Zrealizowany został dla platformy ShowMax, młodego serwisu VOD. O fabule na razie nie wiadomo dużo. "Ksiądz Jan wypada przez okno i trafia do istnego piekła. W tym czasie Bożena patroszy rybę wyobrażając sobie, że to jej niewierny mąż Zygmunt. A koza… Jakubik, Wszołkówna i Gadomski – tercet egzotyczny w najnowszym filmie Wojtka Smarzowskiego" - podaje serwis Antyweb. ShowMax od stycznia 2017 roku proponuje za cenę 19,90 zł miesięcznie polskie filmy, serialowe premiery i światowej klasy produkcje. Swoim widzom ma zaoferować alternatywę dla Netflixa.

wojciechsmarzowskipolskiekinokinokrótkometrażowe

Poznaliśmy nominacje do Węży - nagród przyznawanych najgorszym polskim filmom

Akademia Węży ogłosiła nominacje do nagród przyznawanych najgorszym polskim filmom. To już 6 raz, kiedy 150 członków organizacji (dziennikarze, twórcy oraz animatorzy kultury) wyróżni rodzime produkcje, których lepiej unikać. Polskie Złote Maliny przyznawane są, jak określa Akademia, za "filmowe potknięcia" i mają skłonić do dyskusji o kondycji naszego kina oraz określić jego niepokojące trendy. Do tytułu tegorocznego "zwycięzcy" nominowano cztery obrazy: "Smoleńsk", "#wszystkogra", "Gejsza" i "Kobiety bez wstydu". Wielki Wąż, czyli nagroda przyznawana za Najgorszy Film, to tylko jedna z 13 kategorii Węży. Prawdziwym faworytem tegorocznej edycji jest "Smoleńsk". Obraz Antoniego Krauzego zebrał aż 17 nominacji (w niektórych kategoriach został nominowany kilkukrotnie). Laureatów antynagród polskiej branży filmowej poznamy 1 kwietnia - w Prima Aprilis.

polskiekinofilmowenagrodyguiltypleasurefilm

Powstanie film o Piłsudskim. W twórcę niepodległej Polski wcieli się Dawid Ogrodnik

Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące biografii Józefa Piłsudskiego. Akcja filmu obejmie lata 1900-1914. Na krześle reżyserskim zasiądzie Michał Rosa (reż. "Czas honoru"), a w główną postać wcieli się Dawid Ogrodnik. Zaledwie 30-letni aktor niejednokrotnie udowodnił, że perfekcyjnie odnajduje się w nawet najbardziej wymagających rolach. W 2013 roku w obrazie Macieja Pieprzycy wcielił się w chorego na porażenie mózgowe Mateusza, czym przekonał do siebie nie tylko publikę, ale również krytyków. Zeszłoroczny udział w "Ostatniej rodzinie" podzielił jednak fanów Ogrodnika. Dla niektórych filmowy Tomasz Beksiński był idealnym odzwierciedleniem wrażliwego radiowca, dla pozostałych - rolą przeszarżowaną. Biografia pierwszego marszałka Polski ma przywrócić nadzieję w rodzime kino historyczne. Zdjęcia ruszą w sierpniu 2017 roku.

kinohistorycznepolskiekinofilmywprodukcji

Kinom, które wyświetlą ten film, grozi pozew. Rodzina ofiary nie zgadza się na premierę "Amoku"

Kina wyświetlające zwiastun "Amoku" dostały pismo od Kancelarii Radców Prawnych wzywające do zaprzestania promocji filmu. Rodzina zamordowanego przez Kristiana Balę mężczyzny, którego dane (a także wygląd, wiek i zawód) zostały zmienione w produkcji Katarzyny Adamik, domaga się niepokazywania "Amoku". Obraz oraz jego materiały promocyjne mają ingerować w prywatność osób, które nie chcą "przeżywać tragedii na nowo". Kina, które wyświetlą film, muszą liczyć się z otrzymaniem pozwu sądowego. Zaplanowana na 24 marca premiera filmu stoi pod znakiem zapytania. Konflikt pomiędzy producentami a członkami rodziny ofiary rozpoczął się w ubiegłym roku, kiedy producenci filmowi podpisali umowę ze skazanym na 25 lat więzienia mordercą dotyczącą ekranizacji jego książki (więcej w materiałach poniżej). Reakcja rodziny ma raczej skutek odwrotny do zamierzonego - zainteresowanie kryminałem jest coraz większe. Obejrzyjcie ten "zakazany" zwiastun, póki jeszcze jest w sieci ;)

zakazanekinopolskiekinokinowepremiery

Maturzystki nagrały własną wersję "Pitbulla". Szkoła wyciągnie konsekwencje

Maturzystki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim nagrały własną wersję filmu Patryka Vegi. Ich "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" szybko stał się hitem internetu. Nie spodobało się to władzom szkoły... Możliwe, że wobec uczennic "zostaną wyciągnięte konsekwencje mieszczące się w ramach prawa oświatowego" - mówi dyrektorka placówki. Krótkie wideo częściowo zostało nakręcone na terenie ekonomika, w niektórych scenach udział wziął wychowawca uczennic, a wypowiedziane przez dziewczyny przekleństwa nie zostały "wypikowane". "Ekonomik. Niebezpieczne kobiety" miał być wstępem do studniówkowego filmu dostępnym w 20 kopiach. Wideo jednak, pomimo założeń uczennic, zostało publicznie udostępnione w sieci. W związku z negatywną reakcją dyrektorki szkoły oraz tych, którzy poważnie odebrali parodię dziewczyn, film usunięto. Na YouTubie dostępny jest tylko jego 20-sekundowy fragment.

remakePitbullapolskiekinoPitbull

Kolejny "Pitbull" bez Vegi i Stramowskego. Znamy nazwisko nowego reżysera

Kolejny "Pitbull" powstanie bez udziału Patryka Vegi. Reżyser poprzednich części i twórca całej serii wyjaśnił na Facebooku, że próbowano narzucić mu pomysł obsadowy. "Czuję się odpowiedzialny za własne kino jak za swoje dziecko. W tej sytuacji uznałem, że wolę w ogóle nie robić tego filmu, niż mam nakręcić coś, czego będę się wstydził latami" - napisał. W ślad za nim poszedł też Piotr Stramowski, filmowy Majami. Wiadomo już, że na stołku reżyserskim kolejnego "Pitbulla" zasiądzie Władysław Pasikowski, twórca takich filmów, jak "Psy", "Pokłosie" i "Jack Strong". Czy nazywany "ojcem chrzestnym polskiego kina akcji" reżyser będzie godnym następną Vegi i czy podoła realizacji filmu bez udziału jego głównego aktora? Tymczasem wiadomo, że Patryk Vega planuje w swojej najnowszej produkcji zastąpić policjantów lekarzami - filmowiec pracuje nad obrazem polskiej służby zdrowia.

Pitbullpolskiekinofilmywprodukcji

Jaki kraj, taki Wielki Gatsby. Obejrzyjcie zwiastun kinowego "Bodo"

Film fabularny "Bodo" trafi na ekrany kin 3 marca. Filmowa wersja serialu o tym samym tytule "może uratować tę postać" - uważają niektórzy. Inni, nastawieni bardziej sceptycznie do produkcji Michała Kwiecińskiego (reż. "Jutro idziemy do kina", "Miasto 44", "Katyń"), przewidują powtórkę z "Wiedźmina". Na to, że kinowy obraz będzie zlepkiem serialowych scen, wskazuje sam trailer (link do zwiastuna poniżej). Udostępniony dzisiaj przez Studio Akson oficjalny plakat przywodzi na myśl jeszcze inny film. Dostrzegacie podobieństwo? ;)

polskiekinokinowepremierypolskieseriale

"Listy do M. 3" - powstaje kolejna część uwielbianej przez Polaków komedii

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich wielbicieli polskich komedii romantycznych. Oficjalnie ruszyły zdjęcia do kolejnej części "Listów do M". Aktorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych dzielą się z nami wrażeniami z planu. Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk, a teraz Borys Szyc dodali na Instagram zdjęcia, którymi potwierdzają - prace nad "Listami do M. 3" ruszyły. Nie znamy jeszcze szczegółowych informacji dotyczących premiery filmu. Niewątpliwe jednak, że obraz na wielkim ekranie ukaże się w grudniu ;) Aktorzy na pewno czują niemałą presję. Ostatnia produkcja Macieja Dejczera przyciągnęła do kin prawie 600 tys. widzów w zaledwie 3 dni. Znane nazwiska, świąteczna atmosfera oraz ładne kadry to sprawdzony przepis rodzimych twórców filmowych na sukces. W bieżącym roku na pewno nie będzie inaczej!

ListyDoM3polskiekinofilmywprodukcji

Francuzki nie chcą Polańskiego. Reżyser zrezygnował z przewodniczenia gali Cezarów

Rolę przewodniczącego gali wręczenia Cezarów, których rozdanie odbędzie się 24 lutego tego roku, Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej chciała powierzyć Romanowi Polańskiemu. Z decyzją Akademii nie zgodziło się jednak tysiące francuskich kobiet, które jednoczyły się za pomocą Facebooka i Twittera i organizowały liczne protesty. Francuzki uznały, że wybór Polańskiego to obraza dla nich, jak i dla ofiar gwałtów. Pod petycją na stronie change.org we wtorek figurowało ponad 61,5 tys. wyrazów poparcia. W związku z tymi wydarzeniami adwokat reżysera wydał oświadczenie, w którym poinformował, że ta polemika "głęboko zasmuciła Romana Polańskiego i dotknęła jego rodzinę" i w konsekwencji reżyser postanowił nie przyjmować zaproszenia organizatorów. Polański w 1977 roku sąd w Los Angeles uznał go za winnego uprawiania seksu z nieletnią Samanthą Gailey (obecnie Geimer).

RomanPolańskipolskiekinofilmowenagrody

"Więzi" - film 21-letniej Polki, który ma szansę powalczyć o Oscara

Zofia Kowalewska oczarowała nas swoim filmem już podczas Festiwalu Filmowego Sundance. Mimo że nie ogłoszono jeszcze oficjalnej listy kandydatów do Oscarów, mówi się, że "Więzi" ma szansę (i to niemałą!) na zdobycie prestiżowej nagrody. Mamy nadzieję, że krótkometrażowy film dokumentalny zaledwie 21-letniej reżyserki powalczy o nominację do złotego ludzika. Maturzystka zaczęła kręcić obraz w nadziei, że produkcja otworzy przed nią drzwi łódzkiej filmówki. Nie spodziewała się, że obserwowanie dziadków zza obiektu kamery przyniesie jej aż taki rozgłos. Aby bliżej poznać sylwetkę reżyserki oraz fabułę filmu, zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi poniżej. Przypominamy, że oficjalne nominacje do Oscarów poznamy już za dwa dni!

Więzipolskiekinofilmowenagrody

"PolandJa" - ulepszony plakat i pierwszy zwiastun

"PolandJa", reżyserski debiut Cypriana T. Olenckiego w iście gwiazdorskiej obsadzie, zaliczył wpadkę już na samym początku promocji. Pamiętacie jak pisaliśmy Wam o plakacie filmu, który pretenduje do miana najgorszego plakatu w historii polskiego kina? Chyba wzięto pod uwagę krytyczne komentarze, gdyż miesiąc przed premierą zaprezentowano nowy, poprawiony poster. Ale czy lepszy? Przede wszystkim jednak pojawił się pierwszy zwiastun! Czy hasło promujące komedię "Life is brutal i full of zasadzkas" okaże się prorocze i będzie to wielka "zasadzkas" dla twórców? Premiera już 17 lutego! Zobaczcie zwiastun!

PolandJapolskiekinokomedia

W Berlinie pokazano "Smoleńsk". Jak zareagowali widzowie?

Klub Polskich Nieudaczników (działająca w Berlinie instytucja polsko-niemieckiej wymiany kulturalnej) zorganizował w stolicy Niemiec pierwszy pokaz głośnego filmu "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauze. Do popularnego kina Babylon w dzielnicy Mitte przybyło ponad 500 osób. Przeważali mieszkający w Niemczech Polacy, którzy na własne oczy chcieli zobaczyć film, o którym tyle słyszeli. Jakie były ich reakcje po premierze? "Czytałam, że jest fatalny, ale o tym, co zobaczyłam, trudno nawet cokolwiek powiedzieć. To nieudolna propaganda antyrosyjska, która jest straszna i prymitywna. Nie ma żadnej akcji, żadnego sensownego dialogu" - mówiła "Deutsche Welle" mieszkająca od 10 lat w Berlinie Urszula. Komentarzy utrzymanych w podobnym tonie było znacznie więcej. Niektórzy szczerze przyznawali, że trudno im było powstrzymać się od śmiechu. Po pokazie miała miejsce również dyskusja, której przewodniczył Adam Gusowski z Klubu Polskich Nieudaczników. Biorący w niej udział dyskutanci nie zostawili na filmie suchej nitki. Zabrakło jednak typowych dla dyskusji sporów, co nie umknęło czujnym słuchaczom. Gdzie następnie zostanie pokazany "Smoleńsk" i z jakimi reakcjami tam się spotka?

pokazSmoleńskapolskiekinoSmoleńsk