Jedna z najpopularniejszych polskich serii filmowych doczeka się 3. części!

Znana polska scenarzystka, Ilona Łepkowska, ogłosiła, że zakończyła prace nad scenariuszem filmu "Kogel-mogel 3". To znakomita wiadomość dla fanów dwóch poprzednich części. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl autorka zdradziła, że do napisania kolejnej części namówiła ją gwiazda serii - Ewa Kasprzyk: "Powiedziała: Ilona, nie chodzi mi o to, że koniecznie chcę grać, tylko ilekroć jestem na spotkaniu z publicznością, za każdym razem pada pytanie, dlaczego nie ma dalszej części 'Kogla mogla'. I ludzie przerzucają się cytatami, przytaczają sceny z tego filmu. Nigdy nie przypuszczałam, że 'kogle mogle' będą miały grupę fanów jak choćby 'Seksmisja'". Według zapowiedzi film będzie wolny od polityki i opowie historię o polskich obyczajach. Do obsady ma dołączyć m.in. Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk i Stanisława Celińska. Nie możemy się doczekać!

nowykogelmogelpolskiekinofilmywprodukcji

Karolina Korwin Piotrowska zaskoczyła recenzją "Listów do M. 3". Warto wybrać się do kina?

"Film powinien nosić tytuł 'Aborcja', botoks to zmyła. 'Martwica mózgu' też odpowiednio brzmi. Na premierze słowo 'dzieło filmowe' padało częściej niż podczas Festiwalu w Gdyni, gdzie pojawiły się filmy ważne, wybitne, wielkie. Praca domowa dla całej ekipy: znaleźć w Wikipedii definicję słowa 'pokora'. Wbić do głowy na pamięć. Na blachę" - pisała Karolina Korwin Piotrowska po premierze "Botoksu" Patryka Vegi. Chociaż filmowi twórcy drżą przed każdą recenzją dziennikarki (zwłaszcza po ostrych słowach na temat wspomnianej produkcji), żadna oficjalna premiera nie może się bez niej obejść. Tym razem Korwin Piotrowska brała udział w premierowym pokazie filmu "Listy do M.3", który do kin w całej Polsce trafi już w ten piątek. Druga część tej uwielbianej przez widzów serii nie znalazła uznania w jej oczach, dlatego dla wielu zaskoczeniem jest pozytywna recenzja trzeciej odsłony. "Szłam jak na ścięcie a wyszłam...Uradowana. Bo to jest dobre. Dokładnie takie, jakie ma być kino w okresie około świątecznym: zabawne, momentami liryczne, wzruszające, ironiczne, ale przede wszystkim ciepłe, takie, by widzowi po wyjściu z kina gęba się śmiała i miał dobre, a nie robaczywe myśli. Nieco schematyczne, proste w obsłudze, czasem narysowane grubsza kreską, ale nie schodzące poniżej pewnego poziomu. Ten film ma radować i to robi." - pisze na Facebooku. Po lekturze recenzji (koniecznie przeczytajcie ją w całości) nabiera się ochoty na seans i... jeszcze bardziej wyczekuje się świąt! Widzimy się w kinie? ;)

ListyDoM3polskiekinokinowepremiery

Krytycy wybrali 50 najlepszych filmów wszech czasów. Na 2. miejscu polska produkcja!

Serwis Independent postanowił stworzyć ranking 50 najlepszych filmów na podstawie ich ocen na stronie metacritic.com. Opierano się wyłącznie na recenzjach krytyków, dlatego wiele osób może się z tą listą nie zgodzić. 3. miejsce zajął zeszłoroczny laureat Oscara w kategorii najlepszy film "Moonlight". Na drugiej pozycji, ku naszemu zaskoczeniu, znalazła się polska produkcja stworzona przez Krzysztofa Kieślowskiego: "Trzy kolory: czerwony". Zwycięzcą został "Boyhood" Richarda Linklatera. Na pozostałych miejscach znajdują się takie klasyki jak np: "Gwiezdne wojny: Epizod IV - Nowa Nadzieja", "Pulp Fiction", "Lista Schindlera" czy "Ran". Pełna lista dostępna jest na stronie serwisu Independent. Według nas na liście brakuje kilku bardzo znaczących tytułów. A Wy co o tym myślicie?

50najlepszychfilmówkinopolskiekino

Patryk Vega szykuje film z Bogusławem Lindą. Do kin trafi już za 4 miesiące!

O tym, jak Patryk Vega spełnia się w roli reżysera, dyskutować można długo. Jednego, czego w kwestii produkcji filmów Vedze na pewno nie można odmówić, to bycie dobrym biznesmenem. Kiedy po premierze "najchętniej oglądanego polskiego filmu w roku 2017" (więcej w materiałach poniżej) wydawać się mogło, że sukces kasowy chwilowo usatysfakcjonuje twórcę, okazuje się, że Patryk Vega zapowiada swój kolejny film. Następcą "Botoksu" ma być obraz utrzymany w klimacie "Pitbulla". Premiera "Kobiet mafii" przewidziana jest na 23 lutego 2018 roku. W głównych rolach wystąpić mają Sebastian Fabijański, Bogusław Linda i Katarzyna Warnke. Tymczasem legenda polskiego kina Władysław Pasikowski pracuje nad czwartą częścią popularnej serii - "Pitbull: Ostatni pies". Dzisiaj w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu.

KobietyMafiiVegipolskiekinokinowepremiery

Powstanie serial na podstawie "Botoksu". Showmax wierzy w sukces Patryka Vegi

Niejeden reżyser marzy o podobnej promocji, jaką miał "Botoks". Nic dziwnego, że film Patryka Vegi obejrzało w kinie niemal 1,5 miliona widzów w zaledwie 10 dni. Twórca podziękował na Facebooku za zaufanie Polaków, sugerując jednocześnie, że negatywne recenzje jego najnowszego dzieła były "pisane na zlecenie". Trudno odnieść się do słów Krzemienieckiego, niemniej pewnym jest, że Polacy z jakiś powodów uwielbiają kino typu guilty pleasure. Sukces kasowy "Botoksu" przełożył się na zainteresowanie serwisu ShowMax. W planach dotyczących kolejnych projektów platformy znalazła się kontynuacja wizji Vegi o polskiej służbie zdrowia. Już niedługo ma pojawić się czteroodcinkowy miniserial oparty na wydarzeniach "Botoksu". Za jego realizację odpowie Patryk Vega.

BotoksVegiserialepolskiekino

"Botoks" pobił rekord "Pitbulla". Liczba widzów robi wrażenie!

Wzbudzająca ogromne emocje najnowsza produkcja Patryka Vegi mimo druzgocących recenzji odnosi kolejne sukcesy. Na początku października dystrybutor filmu, firma "Kino Świat" podała, że "Botoks", który wszedł na ekrany kin 29 września, z liczbą 711 tysięcy 906 widzów zaliczył najlepsze otwarcie w 2017 roku. Wtedy był to drugi najlepszy wynik w historii polskiej kinematografii - miejsce pierwsze bowiem należało do innego filmu Vegi, a mianowicie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, który przez pierwsze trzy dni zgromadził aż 835 tysięcy widzów. Nieprzychylne opinie na temat "Botoksu" nie przełożyły się na liczbę ściągających na seansy osób, gdyż produkcja po upływie kilku dni jest nowym liderem zestawienia najchętniej oglądanych filmów w historii rodzimego kina! Po drugim weekendzie od premiery wynik jest imponujący - 1 460 000 osób, które zakupiły bilety! Biorąc pod uwagę wynik produkcji "Pitbull: Nowe porządki" (schodził on z ekranów z wynikiem 1 428 000 widzów) możemy spodziewać się kolejnych rekordów!

BotoksVegikinopolskiekino

Długo oczekiwany, pierwszy zwiastun filmu "Listy do M. 3" już jest! [WIDEO]

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Tomasza Koneckiego "Listy do M. 3". Zapowiedź komedii z Tomaszem Karolakiem, Piotrem Adamczykiem, Agnieszką Dygant i Magdaleną Różdżką wprawiła nas w świąteczny nastrój! Dwie pierwsze części polskiej komedii romantycznej okazały się prawdziwym hitem, który pokochały miliony Polaków. 6 lat temu "Listy do M." w kinach obejrzało ponad 2,5 miliona osób, natomiast "Listy do M. 2" z 2015 roku zdobyły niemal 3 milionową publiczność. Czy kolejna część popularnej serii odniesie podobny sukces, dowiemy się już niebawem. Oficjalna premiera długo oczekiwanego filmu zapowiedziana jest na 20 listopada. Niewykluczone, że produkcja nie skończy się na trylogii. Jak zdradzają twórcy, istnieją duże szanse na powstanie 4 i 5 części hitowej komedii.

ListyDoM3polskiekinokinowepremiery

Korwin-Piotrowska ostro o "Botoksie" Vegi: "Brońmy kobiety przed takimi filmami"

Od oficjalnej premiery długo zapowiadanego filmu Patryka Vegi, a raczej Patryka Krzemienieckiego, dyskusja na jego temat nie ustaje. Produkcja, która miała być opartym na faktach, niezwykle brutalnym obrazem funkcjonowania polskiej służby zdrowia, nie przypadła do gustu krytykom ani publiczności. "Nie przypadła do gustu" to mało powiedziane... Na "Botoks" wylała się prawdziwa fala hejtu. O tym, dlaczego to film "społecznie szkodliwy", usłyszycie w wideorecenzji Sfilmowanych, do której link znajdziecie w materiałach zamieszczonych poniżej. W sposób nie mniej krytyczny o obrazie wypowiedziała się Karolina Korwin-Piotrowska. "Jest: straszliwie nudno, strasznie dłuuugo, momentami kompletnie bez sensu, a dialogi, w czym Vega do teraz był prawdziwym mistrzem, sięgneły bruku, są drętwe jak dialogi w polskich komediach romantycznych albo w docu soapach, są dobre zdjęcia i muzyka oraz montaż, i to ratuje ten film przed kompletnym upadkiem" - pisze dziennikarka. "Minister Zdrowia powinien, na chwilę przed wprowadzeniem zmian w ustawie o aborcji, przyznać filmowi nagrodę. Tak, brońmy kobiety. Nawet przed filmami. takie czasy nastały. Chcę wierzyć, że to zdarzyło się przypadkiem, chcę wierzyć, że nie zrobiono tego z rozmysłem" - dodaje na Facebooku.

BotoksVegipolskiekinohejt

"Fanatyk wędkarstwa" coraz bliżej. Mamy fragment filmu na podstawie słynnej "pasty"! [WIDEO]

Na tekst zaczynający się słowami: "Mój stary to fanatyk wędkarstwa" prędzej czy później trafi każdy internauta. Nic dziwnego, że informacja o planach zekranizowania słynnej "pasty" wywołała duże poruszenie internetowej społeczności. Film z Piotrem Cyrwusem (znanym jako Rysiek z Klanu) ma się ukazać jeszcze w tym roku. Tymczasem światło dzienne ujrzał jego pierwszy teaser. Obejrzyjcie fragment "Fanatyka", bo taki oficjalnie tytuł przyjęła produkcja, w którym tytułowy bohater uczestniczy w zebraniu znienawidzonego przez siebie lokalnego oddziału Polskiego Związku Wędkarstwa. Oprócz Cyrwusa w obsadzie znaleźli się także: Marian Dziędziel, Jan Nowicki i Juliusz Chrząstowski. Data premiery długo oczekiwanego filmu nie jest jeszcze znana.

fanatykwędkarstwapolskiekinokinowepremiery

Pierwszy polski serial dla Netflixa. Holland wyreżyseruje "historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła"

Netflix wydał oficjalną informację o produkcji pierwszego polskiego serialu. Za reżyserię odpowiedzą Agnieszka Holland, której film "Pokot" ma szansę na otrzymanie nominacji do Oscara 2018, wraz z córką Kasią Adamik. Producentami wykonawczymi będą Frank Marshall ("Szósty zmysł", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona") oraz Robert Zontoski ("House of Cards"). Thriller kategorii political fiction "zaprezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła". 8 odcinków premierowego sezonu obejrzymy w przyszłym roku. Tytuł ani dokładna data premiery serialu nie są jeszcze znane. Niemniej decyzja Netflixu o inwestowaniu w polskojęzyczne produkcje, za które odpowiedzą polscy twórcy (i to jacy!), daje nadzieje na przyszłość. Czekamy na kolejne informacyjne dotyczące serialu Holland oraz następnych europejskich pozycji wzbogacających katalog popularnego serwisu!

HollanddlaNetflixaserialepolskiekino

Kinowy zwiastun "Botoksu" zdradza jeszcze więcej! Nowy film Vegi będzie najmocniejszym tej jesieni?

Do sieci trafił kinowy zwiastun najnowszej produkcji Patryka Vegi "Botoks". Filmy z serii "Pitbull" przyniosły reżyserowi nie tylko kasowy sukces, ale także miano twórcy poruszającego tematy, o jakich do tej pory w Polsce milczano. Jego kolejny obraz ma być bezkompromisowym uderzeniem w polską służbę zdrowia. W główne postacie kobiece wcielą się Agnieszka Dygant, Olg Bołądź i Katarzyna Warnke. "Myślę, że to będzie mój najmocniejszy film!" - zapowiada Vega. O tym, czy obraz życia i pracy lekarek oraz pielęgniarek w Polsce naprawdę okaże się wielkim hitem, przekonany się już jesienią. "Botoks" trafi na ekrany rodzimych kin 29 września 2017 roku. Tymczasem obejrzyjcie drugi już zwiastun oczekiwanej od dawna produkcji!

BotoksVegipolskiekinokinowepremiery

"Listy do M. 3" z pierwszą zapowiedzią i uroczymi spotami. Aktorzy przypominają, co jest w życiu ważne! [WIDEO]

Chociaż lato w pełni, twórcy "Listów do M." postanowili przypomnieć o kolejnej części swojej zimowej produkcji, której premiera zbliża się wielkimi krokami. To już bowiem 10 listopada tego roku na ekranach znów zobaczymy m.in. Tomasza Karolak jako nieprzewidywalnego Świętego Mikołaja czy Macieja Stuhra w roli sympatycznego radiowca. W sieci jako pierwsze zadebiutowały dwa spoty z bohaterami "Listów do M. 3" będące częścią kampanii, która ma na celu przypominanie o tym, że bliskość i życzliwość jest ważna nie tylko od święta. "Do roboty psia dupa. Zbliżamy się. Przytulamy. Bądźmy blisko!" - mówi w jednym z nich Tomasz Karolak. Spoty z tej akcji pod hasłem #ZBLIŻAMYSIĘ zobaczycie w poniższych linkach. Dzisiaj twórcy komedii zaskoczyli fanów produkcji pierwszym zwiastunem teaserowym, w którym również pojawił się niezawodny Karolak. Koniecznie go zobaczcie! Przyznajemy, że nie możemy się doczekać premiery! Myśl o zimie w tak upalne dni działa na nas jakoś tak kojąco! ;)

ListyDoM3polskiekinofilmywprodukcji

Jest zwiastun nowej produkcji Patryka Vegi! "Botoks" będzie najmocniejszym filmem tej jesieni! [WIDEO]

"Botoks", najnowsza produkcja Patryka Vegi mająca być bezkompromisowym uderzeniem w polską służbę zdrowia zadebiutuje na ekranach kin już 29 września tego roku. Z racji zbliżającej się wielkimi krokami premiery wypuszczono zwiastun, który potwierdza wcześniejsze zapowiedzi reżysera o kinie w swym najlepszym, najbardziej brutalnym wydaniu. Po rozkładającym na czynniki pierwsze pracę w policji "Pitbullu" Vega skierował bowiem swoją uwagę na drażniącą nas Polaków kwestię jaką jest praca szpitali i koncernów farmaceutycznych. "Botoks" będzie inspirowany prawdziwymi zdarzeniami! "Spędziłem rok na rozmowach z kilkudziesięcioma lekarzami. Ich opowieści stały się budulcem dla scenariusza. Powstał porażający obraz, w którym pokazujemy ciemną stronę medycyny" - mówił Vega. Film skupi się na losach czterech kobiet, które staną się ofiarami służby zdrowia (wcielą się w nie znakomite aktorki: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Marieta Żukowska i Katarzyna Warnke). W rolach męskich zobaczymy m.in. Piotra Stramowskiego, Tomasza Oświecińskiego i Sebastiana Fabijańskiego. Jesteśmy przekonani, że to będzie najmocniejsza produkcja tej jesieni! Koniecznie zobaczcie zwiastun!

BotoksVegipolskiekinozwiastuny

Powstanie film o Zenku Martyniuku. Ekranizacja biografii "kultowej postaci" wejdzie do kin

5 lipca na sklepowych półkach ukazała się książka Zenka Martyniuka pt. "Życie to są chwile". To właśnie wydanie biografii lidera zespołu Akcent zainspirowało twórców filmowych do zrealizowania obrazu, na który od dawna czekają wszyscy fani disco polo. Jak podaje "Super Express", już niedługo na dużym ekranie obejrzymy historię "kultowej postaci polskiej estrady". Za reżyserię odpowiadać będzie córka Grażyny Szapołowskiej, Katarzyna Jungowska. O planach nakręcenia biografii (roboczo zatytułowanej "Król Disco Polo") przychylnie wyraził się sam zainteresowany: "Czuję się wyróżniony, że moja historia jest na tyle interesująca, by przenieść ją na ekran. Lubię filmy o artystach. Podobał mi się 'Skazany na bluesa"' - mówi Zenek Martyniuk. Ku niezadowoleniu fanów muzyka nie zobaczymy na kinowym ekranie. W jego postać wcieli się zawodowy aktor. Podobno Jungowska ma już kandydata do głównej roli swojego filmu. Szczegółów premiery jeszcze nie znamy.

filmoZenkuMartyniukupolskiekinoZenekMartyniuk

"Mój stary to fanatyk wędkarstwa": Zobacz, jak na planie radzi sobie Piotr Cyrwus

O tym, że opowiadanie "Mój stary to fanatyk wędkarstwa" zostanie zekranizowane, dowiedzieliśmy się w październiku zeszłego roku. Wtedy też ogłoszono, że w główną rolę wcieli się Piotr Cyrwus, znany jako Rysiek z Klanu. Wczoraj do sieci trafił pierwszy "making of" filmowej produkcji. Reżyser projektu Michała Tylka, student krakowskiego filmoznawstwa, otrzymał 110 tysięcy złotych dofinansowania od Krakowskiego Klastera Filmowego na jego realizację. Filmowców wsparli również internauci za pośrednictwem strony polakpotrafi.pl - tam w sumie zebrano prawie 60 tysięcy złotych. "Fanatyka" obejrzymy prawdopodobnie jeszcze jesienią 2017 roku. Tym z Was, którzy nie wiedzą, czym dokładnie jest "Mój stary to fanatyk wędkarstwa", polecamy zapoznać się także z materiałem zamieszczonym poniżej. Na youtubowym kanale Pastella znajduje się cały tekst popularnego w sieci opowiada autorstwa użytkownika Malcolm XD. "Całą ideą pasty o ojcu wędkarzu było kręcenie beki w internecie. Z winy internetu (czyli Was) sprawa wymknęła się jednak spod kontroli i zanim się obejrzeliśmy historia znana była w całej Polsce" - pisał o swoim dziele Malcolm XD.

StaryFanatykWędkarstwapolskiekinokinowepremiery

Film, który stał się obrazem. 10-minutowa owacja na stojąco dla "Loving Vincent"

Polska koprodukcja "Loving Vincet" to pierwszy na świecie film animowany stworzony techniką farby olejnej. Dzięki niej najsłynniejsze obrazy Van Gogha niemal dosłownie zostały przeniesione na ekran. Prace nad filmem trwały ponad 4 lata. Nad 80 minutami jego trwania pracowało 100 malarzy z 20 krajów. Artyści stworzyli 65 tysięcy klatek-ilustracji, które "przywróciły holenderskiego artystę do życia" (tak przynajmniej twierdzą ci, którzy obejrzeli już "Loving Vincent"). Animacja miała swoją premierę podczas Annecy International Film Festival we Francji. Twórców obrazu witano owacjami na stojąco przez 10 minut. Dorota Kobiela, pomysłodawczyni i reżyser filmu o Van Goghu, mówiła: "Pomysł wziął się z potrzeby połączenia dwóch mediów: malarstwa i filmu i opowiedzenia historii o artyście za pomocą jego sztuki, malarstwa, które zostaje ożywione poprzez animacje". Koprodukcję Miasta Wrocław, Dolnośląskiego Funduszu Filmowego oraz Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu obejrzymy 13 października, kiedy film trafi na ekrany polskich kin. Tymczasem obejrzyjcie zwiastun tego niesamowitego obrazu!

polskiekinosztukaanimacje

Nagradzany polski film, który warto poznać. Obejrzyj zwiastun "Najpiękniejszych fajerwerków ever"

"Sytuacja na świecie, nie tylko w naszym kraju, zaczęła się bardzo mocno radykalizować. To sprawia, że zaczęłam się zastanawiać co by się wydarzyło, gdyby wojna naprawdę wybuchła" - mówi o swoim nowym filmie reżyserka Aleksandra Terpińska. Obraz "Najpiękniejsze fajerwerki ever" otrzymał prestiżowe wyróżnienia: Nagrodę Canal+ oraz nagrodę Rails d'Or dla najlepszego filmu krótkometrażowego w Cannes. W 30-minutowej produkcji udział wzięła m.in. Justyna Wasilewska znana z roli Wandy w filmie "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Pochlebne opinie na temat polskiej produkcji skupione są przede wszystkim na jej wartościach wizualnych oraz samej akcji. Widz zostaje wciągnięty w brutalny świat wojny. Nie wiadomo kto z kim walczy, ale uliczne demonstracje, oderwani od swojego życia 20-latkowie i ich zaprzepaszczone marzenia wskazują na liczne wydarzenia, do których fabuła może nawiązywać. Głównym przesłaniem autorki filmu miało być uzmysłowienie odbiorcom, że wojna może wydarzyć się wszędzie, w każdej chwili i w każdym życiu. Obejrzyjcie zwiastun "Najpiękniejszych fajerwerków ever" - filmu, który daje do myślenia!

NajpiękniejszeFajerwerkiEverpolskiekinofilmowenagrody

Wulgarna zapowiedź polskiej komedii nie szczędzi k*rw. Obejrzyj trailer "Ataku paniki"

Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź filmu w reżyserii Pawła Maślona "Atak paniki". Młody filmowiec był współautorem scenariusza do dobrze przyjętego przez krytyków i widzów dreszczowca Marcina Wrony "Demon". Jego najnowszy obraz ma opowiedzieć historię kilku bohaterów "powiązanych ze sobą w nieoczywisty sposób" - tak przynajmniej zapowiada dystrybutor. W "Ataku paniki" wystąpić mają znani aktorzy, m.in. Artur Żmijewski, Dorota Segda, Magdalena Popławska i Nicolas Bro. Na co przygotowuje nas zapowiedź? Film z pewnością nie będzie wolny od siarczystych wulgaryzmów... Premiera komedii przewidziana jest na 19 stycznia 2018 roku.

AtakPanikipolskiekinokinowepremiery

Tomasz Karolak w roli Świętego Mikołaja powróci w listopadzie!

Temperatura w najbliższych dniach przekroczy 25 stopni. Komu będzie gorąco, niech przeniesie się myślami do niezwykłej zimowej nocy... Dokładnie na 10 listopada zaplanowano premierę kolejnej, trzeciej już, części "Listów do M" zatytułowanej "Listy do M. Czas niespodzianek". Postępujący wbrew stereotypom Święty Mikołaj wzbudził sympatię widzów, którzy tłumnie przybyli do kina na dwie części filmu. Choć pierwsza została lepiej oceniona przez krytyków, druga zdobyła jeszcze większą popularność. Świadczy to o tym, że udający Świętego Mikołaja mężczyzna, który potrafi włamać się do pokoju, prosząc dziecko o 30 złotych, mający przy tym poważne problemy w życiu osobistym, zdobył liczne grono wielbicieli z niecierpliwością oczekujących na premierę trzeciej części filmu. Na ekranie, prócz Tomasza Karolaka, zobaczymy znów m.in. Wojciecha Malajkata, Agnieszkę Dygant oraz Piotra Adamczyka (postaci grane przez dwoje ostatnich zostaną młodymi dziadkami!). W nowych bohaterów wcielą się: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Iza Kuna, Danuta Stenka, Andrzej Grabowski, Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Marcin Kwaśny i Grażyna Szapołowska. Autorami scenariusza są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, reżyserią zajmuje się Tomasz Konecki, zdjęciami zaś Marian Prokop. W oczekiwaniu na oficjalny zwiastun posłuchajmy, co o postaci Mikołaja mówili aktorzy przed premierą drugiej części.

ListyDoM3polskiekinokinowepremiery

Film osadzony w świecie "Wiedźmina" doczekał się zwiastuna. Obejrzyjcie zapowiedź "Pół wieku poezji później"

Film inspirowany światem Wiedźmina zrobiony pod hasłem "od fanów dla fanów" doczekał się pierwszego zwiastuna. "Pół wieku poezji później" będzie krótkometrażową produkcją powstałą dzięki projektowi Polak Potrafi. Autorzy pomysłu za pośrednictwem strony prosili o wsparcie finansowe w wysokości 27 tysięcy złotych. Otrzymali prawie dwa razy tyle. Dzięki zebranym funduszom już w grudniu poznamy efekty ich pracy. "Pół wieku poezji później" będzie mieć swoją premierę w grudniu na YouTubie. Fabuła 30-minutowego obrazu skupi się na Lambercie. W filmie wystąpi także Zbigniew Zamachowski w roli Jaskra. Obejrzyjcie zwiastun, który rozbudził nadzieje na (w końcu!) dobry film o Białym Wilku. Tymczasem przypominamy, że Netflix wydał ostatnio oficjalne oświadczenie o produkcji serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Więcej informacji w linkach poniżej!

PółWiekuPoezjiPóźniejWiedźminpolskiekino