Wszyscy mówią o radioaktywnym rutenie nad Polską. Czy jest się czego obawiać?

Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała niedawno, że nad Europą, w tym także nad Polską, wykryto niewielkie ilości promieniotwórczego izotopu, którego źródło emisji pozostaje tajemnicą. Ruten-106, bo o nim właśnie mowa, jest odmianą rutenu (z tego pierwiastka korzystają dentyści czy jubilerzy), a wykorzystuje się go m.in. w medycynie do leczenia nowotworów. Ze względu na swoją radioaktywność jest niebezpieczny, ale wtedy, kiedy jego stężenie przekracza normy... Wiele tysięcy Polaków zaczęło zastanawiać się, czy aby na pewno nie zagraża on zdrowiu. Wspomniana wyżej Agencja uspokaja jednak, że jego znajdujące się w powietrzu ilości nie mają wpływu na ludzkie zdrowie. "Najwyższe stężenie rutenu wstępnie oznaczone na terenie Polski wynosi 6,4 mBq/m3. Jest to bardzo niewielka ilość. Oznacza to, że człowiek musiałby wdychać powietrze z wykazanym stężeniem rutenu-106 przez okres wielokrotnie przekraczający czas życia ludzi, aby otrzymać roczną dawkę promieniowania jonizującego uznawaną za bezpieczną (tj. 1 milisievert)" - podaje. Specjaliści podkreślają, że nie należy przyjmować żadnych preparatów z jodem czy tych osłonowych, gdyż stosowane bez uzasadnienia mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie. Jak podejrzewają, ruten-106 przedostał się do powietrza z laboratorium, które zajmuje się jego wytwarzaniem, albo z powodu źle przeprowadzonej utylizacji.

radioaktywnyrutennadPolskąpolskaniebezpieczne

Regularnie dewastowali przystanek. Z myślą o nich pojawił się tam bokserski worek treningowy!

Spóźniający się po raz kolejny autobus może doprowadzić do prawdziwej furii. Być może właśnie ten fakt był jednym z powodów, dla których w gminie Trzebież pod Szczecinem (woj. zachodniopomorskie) regularnie dochodziło do dewastowania przystanku autobusowego i niszczenia tablicy ogłoszeń. Za każdym razem na ich naprawę wydawano minimum 500 zł. Sołtys Małgorzata Siemianowska postanowiła położyć temu kres. Na jednym z przystanków, z jej inicjatywy, został powieszony bokserski worek treningowy, który od tej pory ma odciągać uwagę tamtejszych wandali od wiaty i służyć im do wyładowywania agresji! Pomysł już cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a worek spełnia powierzoną mu rolę. Do gminy przybywają nawet "wycieczki" ciekawych nietypowego rozwiązania. Pani Małgorzata ciesząc się z sukcesu, planuje postawić w gminie jeszcze jeden worek, który prawdopodobnie znajdzie się na przystanku w pobliżu plaży. Tam mieszkańcy będą mogli w niego walić np. z powodu niesprzyjającej opalaniu aury! ;)

worekbokserskinaprzystankupolskatransport

W ten weekend nad Polską może pojawić się zorza polarna! Jak to możliwe?

Po niestety pochmurnej nocy spadających gwiazd apetyt na niezwykłe zjawiska na niebie nie został zaspokojony. Jest jednak szansa, że ten weekend właśnie z powodu zapowiadanego przez naukowców z NASA niebnego fenomenu zapamiętamy na długo. Z ich obserwacji wynika, że w ostatnich dniach Słońce wykazało znacznie większą niż dotychczas aktywność, emitując więcej rozbłysków niż w całym 2017 roku. To sprawia, że mieszkańcy dużych szerokości geograficznych mogą spodziewać się silniejszych niż zwykle zórz polarnych, a obserwatorzy nieba na średnich szerokościach geograficznych (w tym także w Polsce), do których inny rozbłysk ma dotrzeć za dwa lub trzy dni, być może dzięki temu zobaczą ją po raz pierwszy w życiu! Zorza polarna występuje na wysokich szerokościach, głównie za kołami podbiegunowymi, dlatego możliwość jej wystąpienia nad naszym krajem można zaliczyć do kategorii "niecodziennych zjawisk". Największe szanse na jej zobaczenie będą mieli mieszkańcy Pomorza. Jak zaobserwować zorzę? Jak czytamy na fanpage'u "Z głową w gwiazdach", najlepiej wyjechać na północ od miasta i znaleźć miejsce z odsłoniętym, północnym horyzontem. Liczymy na to, że tym razem pogoda nas nie zawiedzie i będziemy mogli z zapartym tchem obserwować to, co dzieje się na niebie!

zorzapolarnanadPolskąpolskaniebo

Otwarto pierwsze w Polsce kino wirtualnej rzeczywistości. Można przenieść się w sam środek filmowej akcji!

Kto z nas choć raz nie zastanawiał się nad tym, jakby to było znaleźć się nagle w samym środku akcji swojego ulubionego filmu, tuż obok swoich idoli? Marzenie wielu powoli staje się możliwe! Warszawa dołączyła ostatnio do grona nielicznych europejskich miast, które mogą pochwalić się kinem VR (wirtualnej rzeczywistości, z ang. virtual reality). 4 sierpnia w specjalnej sali kinowej znajdującej się na drugim piętrze warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach rozpoczęły się pierwsze seanse w technologii VR. Miłośnicy filmowych produkcji dzięki smartfonom Samsung Galaxy S8 oraz goglom Gear VR mogą stać się bohaterami oglądanego przez siebie filmu, a nawet jego reżyserami (to bowiem widz decyduje, jaki element wirtualnego świata chce w danej chwili oglądać). Multikino VR by Samsung ma w swej ofercie filmy skierowane do każdej grupy wiekowej. Zostały one pogrupowane w cztery kategorie: Podróże, Niesamowite doświadczenia, Dla rodzin, Sztuka, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie! Ile kosztuje przyjemność zakosztowania wirtualnej rzeczywistości? Cena biletu ulgowego na trwającą maksymalnie 20 minut projekcję wynosi 15 zł w dzień powszedni, a 20 zł trzeba wydać na bilet normalny. W weekendy, kiedy kino otwarte jest przez cały dzień (od poniedziałku do piątku seanse zaczynają się po godzinie 16), bilety są droższe o 4 złote. Więcej na temat tego niezwykłego miejsca na mapie Polski znajdziecie w poniższych linkach. Czy o takim kinie właśnie marzyliście? ;)

kinowirtualnejrzeczywistościrozrywkapolska

Pomógł starszej kobiecie przejść przez jezdnię. Jego gest i to zdjęcie wzruszyły internautów!

W Nowej Soli (woj. lubuskie), w pobliżu Ronda Ojca Medarda, przed kilkoma dniami miała miejsce dość "niecodzienna" sytuacja. Młody mężczyzna widząc starszą panią, która miała problemy z przejściem przez jezdnię, wstrzymał ruch w centrum miasta i pomógł jej bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy. Moment, w którym prowadził ją za rękę został uchwycony przez kobietę, która jechała tuż za nim. Właśnie dzięki niej o jego niezwykłym geście dowiedzieli się internauci. Kobieta umieściła fotografię na profilu "Spotted: Nowa Sól" na Facebooku. "(...) Zachowanie godne naśladowania 😊 Oby więcej takich ludzi na drogach" - napisała. Zdjęcie stało się prawdziwym hitem, a wzruszeni nim internauci w komentarzach nie szczędzą życzliwemu mężczyźnie pochwał. "Już myslałam, że tacy ludzie wygineli !!!! Wielki szacunek dla tego pana", "Wiara w człowieka w takich chwilach wraca...;) Pośród tych wszystkich wyrachowanych zachowań wielu ludzi wobec innych, miło zobaczyć cos takiego. Nie Każdy by się na to odważył ;)", "Rodzice mogą być dumni, to się wynosi z domu" - piszą. Choć znaleźli się też tacy, którzy zwrócili uwagę, że przepisy ruchu drogowego mogły zostać złamane, to stanowią oni zdecydowaną mniejszość. Mężczyzna, który prowadził staruszkę to Jakub Przytomski, który skromnie napisał pod zdjęciem, że każdy na jego miejscu by tak postąpił. Gdy widzimy coś takiego, świat od razu wydaje się lepszy!

ludzkażyczliwośćpolskainternet

W Polsce powstaje gigantyczny park trampolin. Europa będzie nam miała czego zazdrościć!

W stolicy trwają prace nad najnowocześniejszym w Polsce parkiem trampolin. Budynek o wielkości 3000m2 (większy jest tylko wrocławski GOjump) ma oferować niesamowitą ilość atrakcji: park trampolin, gdzie odwiedzający będą mogli zagrać choćby w koszykówkę czy zbijaka, ścianę wspinaczkową (również dla najmłodszych uczestników zabawy), tor przeszkód, park linowy, a także strefę gimnastyczną! Zmęczeni wygibasami będą mogli odpocząć przy dobrej kawie w znajdującej się wewnątrz kawiarni, z której będzie rozpościerał się niezwykły widok na całą przestrzeń parku. Ten niezwykły punkt rozrywki na mapie naszego kraju powstaje na warszawskiej Ochocie, na tyłach centrum handlowego Blue City tuż przy dworcu Warszawa Zachodnia, przy ulicy Bohaterów Września 12. Na Facebooku "Stacja Grawitacja" znajdziemy zdjęcia przedstawiające postępy w pracach. Otwarcie prawdopodobnie jeszcze tej wiosny! Nie możemy się doczekać!

parktrampolinrozrywkapolska

Ranking najszczęśliwszych krajów świata. Polska awansowała, ale i tak zostaje daleko w tyle

Tegoroczny World Happiness Report, czyli ranking najszczęśliwszych krajów świata ujrzał właśnie światło dzienne. W porównaniu z poprzednim rokiem zaszło kilka istotnych zmian. Za miejsce, w którym ludziom żyje się najlepiej została uznana Norwegia. Tym samym z pozycji lidera na drugie miejsce spadła Dania, która jeszcze do niedawna cieszyła się tym pożądanym tytułem. Pierwszą trójkę zamyknęła Islandia. Poza nimi w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze m.in. Szwajcaria, Finlandia, Holandia, Kanada, czy Nowa Zelandia. Nasz kraj zajął dopiero 46 miejsce. Jednak jest się z czego cieszyć, gdyż awansowaliśmy aż o 11 pozycji! W rankingu brano pod uwagę realne PKB na jednego mieszkańca, oczekiwaną długość życia w zdrowiu, dostęp do opieki medycznej, relacje rodzinne, bezpieczeństwo zatrudnienia, poziom korupcji oraz przestrzeganie swobód obywatelskich. Może za rok będzie lepiej ;)

szczęśliwekrajepolskarankingi

Urządzili zawody w piciu wódki. Skończyło się tragedią...

W barze przy ulicy Wolności w Zabrzu dwóch mężczyzn postanowiło zmierzyć się w piciu wódki. 54-latek i jego 50-letni kompan byli już pod wpływem alkoholu, gdy na stole przed nimi pojawiła się butelka wódki. Zwyciężyć miał ten, kto wypije więcej... Świadkowie twierdzą, że mężczyźni nie zdążyli opróżnić całej butelki, bowiem padli pod stół. Do nieprzytomnych "zawodników" wezwano karetkę. Niestety 54-latka nie udało się uratować. Ilość wypitego alkoholu w tak krótkim czasie okazała się dla jego organizmu zbyt duża. Drugi mężczyzna miał więcej szczęścia. Z objawami zatrucia alkoholowego trafił do szpitala, gdzie został poddany odtruciu. Policja pracująca na miejscu zabezpieczyła alkohol, który feralnej nocy spożywali koledzy. Badania wykażą, czy jego skład mógł przyczynić się do śmierci 54-latka i zatrucia drugiego mężczyzny. Prokurator zalecił także sekcję zwłok. Dlaczego świadkowie "zawodów" nie zareagowali? Gdzie podziała się zasada, że osobie nietrzeźwej alkoholu się nie sprzedaje?

procentowezawodypolskaalkohol

To miejsce jest zoologicznym cudem świata i znajduje się w Polsce! A dokładniej we Wrocławiu...

Zdaje się, że zapominamy o tym, że "cuda świata" znajdują się również na terenie naszego kraju. Muszą nam o tym przypominać zagraniczne media... Portal zoomoments.com zajmujący się tematyką ogrodów zoologicznych na świecie oraz zwierząt w nich żyjących opublikował zestawienie "Siedmiu nowych zoologicznych cudów świata", w którym zaszczytne czwarte miejsce przypadło pierwszemu w Polsce Afrykarium. Znajdujący się na terenie wrocławskiego ZOO budynek ma 60 metrów długości i 54 metry szerokości, podziwiać w nim można ponad 100 gatunków zwierząt, a liczba odwiedzających to miejsce w ciągu roku liczy średnio ok. 600 tys. osób! To właśnie tam poczujecie prawdziwy klimat Czarnego Lądu i poznacie jego zadziwiającą faunę. Wrocławski obiekt jest pierwszym obiektem na liście portalu zoomoments.com, który znajduje się na terenie Europy! Pierwsze trzy miejsca zajęły bowiem amerykańskie ogrody zoologiczne: Giants of the Savanna z Dallas, African Grasslands będące częścią Omaha ZOO i Conrad Prebys Africa Rocks z San Diego. Oceniający zoologiczne cuda zwrócili uwagę na nowoczesne rozwiązania architektoniczne wrocławskiego Afrykarium, a także bogatą kolekcję gatunków zwierząt i rosnącą popularność miejsca. Pod wpływem zdjęć z przygotowanej przez nas galerii na pewno w mig zapragniecie się tam znaleźć!

Afrykariumpolskazwierzęta

Uratowano niedźwiedzia, który spacerował po bieszczadzkich drogach

Spacerujący ruchliwą drogą, jak gdyby nigdy nic, młody niedźwiedź napędził niezłego stracha mieszkańcom Bieszczad. Zwierzę dało się we znaki zwłaszcza kierowcom, którzy w okolicach Polany (wsi położonej w powiecie bieszczadzkim w gminie Czarna) musieli zachowywać szczególną ostrożność. Zdjęcia z nietypowych spotkań z misiem z prędkością światła obiegły sieć. Wielu zachwycało się pięknym zwierzęciem, inni z kolei zwracali uwagę na fakt, że jego obecność w pobliżu ludzkich gospodarstw może stanowić zagrożenie zarówno dla mieszkańców, jak i samego niedźwiedzia. Sugerowano, że może on być chory i mieć zaburzenia psychofizyczne, dlatego Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie apelowała o przekazywanie wszelkich informacji, które mogłyby pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu. Wczoraj rzecznik tejże instytucji, Łukasz Lis, poinformował, że niedźwiedzia odłowiono i zbadano. Weterynarz określił jego stan jako dobry i zadecydował o jego wypuszczeniu. Zwierzę znajduje się teraz z dala od zabudowań i musi poradzić sobie w innym dla siebie otoczeniu. Weterynarze oznakowali go, dzięki czemu będzie można sprawdzić jak się aklimatyzuje. Problemem stał się fakt, że zaczął on kojarzyć ludzi z pokarmem, gdyż współczujący mu mieszkańcy dokarmiali go... A dlaczego niedźwiedzia brano za chorego? Wszystko przez to, że za wcześnie wybudził się z zimowego snu! Niski poziom glukozy w jego organizmie przyczynił się do tego, że wydawał się otępiały. Oby przyjaznemu misiowi wiodło się teraz jak najlepiej ;)

niedźwiedźwBieszczadachpolskazwierzęta

Gmina podarowała listonoszce... meleksa!

Pani Dorota pracuje jako goniec urzędowy w Głogówku (woj. opolskie). Andrzej Kałamarz, burmistrz miasta, chcąc poprawić komfort pracy pani listonosz, zakupił dla niej nowego, żółtego meleksa. Teraz Pani Dorota nie musi już jeździć rowerem, a mróz i zima nie są dla niej straszne, bo pojazd jest ogrzewany. Dodatkowy plus tej inwestycji to fakt, że poczta urzędowa jest dostarczana znacznie szybciej niż kiedyś. Zakup takiego pojazdu nie należał do najtańszych - kosztował on 54 tys. zł, ale jeśli ma się na uwadze bezpieczeństwo i komfort pracy, to w grę nie wchodzą pieniądze. Czy meleksy to będzie nowy trend wśród listonoszy? ;)

meleksdlalistonoszkipolskatransport

Przez stan wojenny nie zorganizowali studniówki. Po 35 latach zatańczą jednak poloneza!

Maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Zamościu zaprosili do udziału w tegorocznej studniówce swoich starszych kolegów z rocznika 1982, którzy z powodu trwającego wówczas stanu wojennego nie mogli zorganizować wymarzonego balu studniówkowego. Godzina policyjna, a także aresztowania kolegów i nauczycieli przyczyniły się do odrzucenia przez nich propozycji dyrekcji, która chciała zorganizować dla nich zabawę. Po 35 długich latach dzięki trzecioklasistom otrzymali jednak szansę na zatańczenie poloneza! Oficjalne zaproszenie do absolwentów skierował przewodniczący samorządu uczniowskiego. Chętni wciąż zgłaszają się do organizatorów. "Chyba nikomu z nas nie marzyło się, że jeszcze będziemy mieć studniówkę. Jesteśmy zachwyceni" - mówiła Barbara Bajak, maturzystka z 1982 roku. Pomysł młodych uczniów zasługuje na pochwałę! Niezwykły bal odbędzie się 4 lutego. Na pewno w oczach niejednego z uczestników pojawią się łzy wzruszenia...

studniówkapolskazabawa

Arktyczne mrozy w Polsce. Padł rekord!

11 stycznia 1940 roku w Siedlcach termometry na stacji meteorologicznej odnotowały aż -41°C. Teraz siarczyste mrozy znów zawitały do naszego kraju i padł kolejny rekord! Należąca do Arnolda Jakubczyka stacja pomiarowa znajdująca się na Biegunie Zimna Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, na Puściźnie Rękowiańskiej koło Czarnego Dunajca, pokazała w nocy z 7 na 8 stycznia -38,7°C! Przy gruncie temperatura była jeszcze niższa - termometry zanotowały -42,9°C! Z powodu tak wysokich mrozów władze gminy Czarny Dunajec odwołały zajęcia w szkołach. Kiedy nastąpi ocieplenie? Serwis tvnmeteo.tvn24.pl podaje, że dopiero w czwartek napłynie do nas nieco cieplejsze powietrze, ale mróz do -6°C w ciągu dnia będzie się utrzymywał nawet do 19 stycznia.

mrózpolskapogoda

Językoznawcy i internauci wybrali. Te słowa były najpopularniejsze w 2016 roku!

Organizowany przez Uniwersytet Warszawski i Instytut Języka Polskiego UW plebiscyt na "Słowo roku 2016" został rozstrzygnięty! Już wiemy, jakie słowa były w minionym roku na ustach milionów Polaków. Kapituła, w której zasiedli m.in. prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jan Miodek i prof. Jerzy Bartmiński, jako najważniejsze uznała słowo "trybunał", gdyż, jak uzasadnia, słowo to przez cały rok było obecne we wszystkich mediach. Prócz "trybunału" językoznawcy wyróżnili następujące słowa: "Brexit", "demokracja", "edukacja", "dobra zmiana", "miłosierdzie", "Pięćset Plus", "post-prawda", "(czarny) protest"oraz "suweren". Internauci również zagłosowali. Według nich najważniejszym słowem 2016 roku było "Pięćset Plus". Ich inne typy to: "protest", "edukacja", "Brexit", "ekshumacja", "marsz", "Trybunał Konstytucyjny", a także..."koleś". Według prof. Bartmińskiego różnica między wyborem kapituły a internautów pokazuje "co komu jest bliskie, co kogo najbardziej boli i cieszy: wartości obywatelskie czy sprawy socjalno-bytowe". A Wy dodalibyście jeszcze coś do tej listy?

SłowoRokupolskanauka

Planujesz zrobić prawo jazdy? Przeczytaj o zmianach!

Jeśli jesteś w trakcie robienia prawa jazdy, albo dopiero planujesz zapisać się na kurs, to powinieneś zapoznać się ze zmianami, które weszły w życie 1 stycznia. A jest ich niemało! Przez pierwsze 8 miesięcy od otrzymania dokumentu kierowca będzie musiał respektować limity prędkości większe niż kierowcy z długoletnim stażem. Między 4 a 8 miesiącem od pomyślnego zdania egzaminu kierowca będzie musiał wziąć udział w doszkoleniu teoretycznym i praktycznym. Przez wspomniane 8 miesięcy nie można także podjąć pracy w charakterze kierowcy. Trzy wykroczenia w okresie próbnym bądź jedno przestępstwo drogowe skutkują utratą prawa jazdy, więc warto przestrzegać wszystkich tych reguł.

prawojazdypolskaprzepisy

SuperPKS podbija krajowy rynek!

Od kilku lat na polskim rynku króluje szkocka firma Polski Bus, która oferuje połączenia między największymi miastami w Polsce. Najbardziej przyciąga swoimi cenami...1 zł za bilet plus 1 zł opłaty transakcyjnej. Każdy by się skusił! Teraz kolej na polską markę: SuperPKS! Do dzisiaj posiada ona 8 tras, a ceny biletów są jeszcze bardziej atrakcyjne niż w Polskim Busie. Oferta biletów zaczyna się od 1 zł plus opłata transakcyjna, która wynosi 10 proc. wartości biletu, ale nie więcej niż 5 zł. Łatwo więc policzyć, że gdy płacimy za bilet 1 zł, to opłata transakcyjna wynosi tylko 10 groszy! Aby sprostać konkurencji, do marki SuperPKS dołączyły firmy: PKS Elbląg, PKS Suwałki, Lubelskie Linie Autobusowe i PKS Polonus. Obecnie autobusy kursują głównie we wschodniej części kraju, ale w przyszłym roku mają zacząć kursować po całej Polsce. Zwiększy się również liczba autokarów - z 15 do aż 100 pojazdów!

SuperPKSpolskatransport

Poland is beautiful - Hel z lotu ptaka

Na YouTube pojawia się coraz więcej filmików, które powstały dzięki umieszczonym na dronach kamerom. Wiele z nich ukazuje nasze rodzime, urokliwe krajobrazy, których piękno odkrywamy na nowo. Pokazywaliśmy Wam już "Polskę z lotu ptaka", a teraz mamy dla Was kolejne wideo, które podbija internet, właśnie dlatego że obnaża jedno z najbardziej ulubionych przez turystów miejsc - Półwysep Helski. Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel i okolice - nie można tego nie zobaczyć! Poniżej przygotowaliśmy dla Was zestaw kilku innych filmów, które (tak jak ten) nie tylko są świetną promocją Polski poza granicami kraju, ale też doskonałą podpowiedzią miejsc na kolejny wakacyjny wypad. Zachwyt gwarantowany!

HelzdronapolskaYouTube

Tego nie wolno Ci w kościele! Księża opublikowali listę zakazów i nakazów

Księża z Parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Białymstoku postanowili wyjść naprzeciw swoim "zagubionym" w kościelnych zasadach parafianom (bardziej chyba jednak parafiankom) i opublikowali na stronie internetowej parafii listę stanowiącą zbiór najważniejszych reguł panujących podczas mszy. Zacznijmy od tego, czego nie wolno. „Kobieta siedząca w pierwszej ławce ubrana w krótką sukienkę czy spódnicę, rozstawiająca nogi czy zakładająca nogę na nogę przeszkadza swym widokiem osobom będącym przy ołtarzu w spełnianiu ich posługi i daje im też w ten sposób wyraz swojego lekceważenia i nonszalancji” - to jeden z punktów listy. Warto dodać do tego także zakaz siadania w pobliżu konfesjonału podczas spowiedzi czy rozkładania osobistych rzeczy na ławce. Dokładnie określono również ułożenie kobiecych i męskich kolan - kolana kobiet koniecznie muszą się stykać, natomiast kolana panów muszą znajdować się w odległości kilku centymetrów od siebie. Krzyżowanie nóg surowo zabronione! Czy publikowanie takich list to dobry pomysł? Może najlepiej podsumuje to komentarz jednej z internautek, która napisała: "Drodzy parafianie, uwolnijcie swoich pasterzy od swojego nieobyczajnego widoku i pozostańcie w domach. Dla dobra stanu swoich nerwów, jak i kręgosłupów, czy kolan".

zakazywkościelepolskakościół

Orgie dresiarzy na oczach emerytów

Emeryci mieszkający przy ulicy Armii Krajowej 31 w Ełku na Mazurach zmagają się z nie lada problemem - pod ich oknami regularnie odbywają się alkoholowe libacje, awantury, a także seksualne orgie z udziałem prostytutek! Mieszkańcy skarżą się przede wszystkim na bezwstydność chuliganów, którzy ustawili na osiedlu sofę (nazywaną przez nich "sekstapczanem") służącą im właśnie do publicznego uprawiania seksu. Na grupę, która w dużej mierze składa się z dresiarzy i i alkoholików, jak na razie nie znaleziono dobrego sposobu - policja po każdym wezwaniu przegania jedynie zbirów, co nie przeszkadza im ponownie stawiać się na miejscu schadzek...Regularnie z powodu podpalanych śmietników zjawia się też straż pożarna. Z kolei zainstalowany przez mieszkańców monitoring stał się przyczyną zastraszania lokatorów...Kiedy skończy się męczarnia mieszkańców? Czy na takie akty wandalizmu naprawdę nie ma rady?

mazurscychuliganipolskaprzemoc

"Polska z lotu ptaka" - niezwykły film ukazujący piękno naszego kraju

Kraków, Zakopane, Gdańsk, Gdynia, Warszawa...Góry, morze, jeziora, niziny, wyżyny...Krajobraz Polski jest bardzo zróżnicowany, a przez to wyjątkowo urokliwy! Teraz o pięknie naszego kraju będą mogli się przekonać także wszyscy ci, którzy jeszcze go nie widzieli! Umożliwi im to 6-minutowy filmik autorstwa Stanisława Szewczyka "Polska z lotu ptaka". Szewczyk pracował nad nim 4 miesiące, a efekt jaki uzyskał jest oszałamiający! Przyznamy, że urzekły nas nie tylko niesamowite ujęcia, ale też dźwięk! Zobaczcie sami! Nas nie trzeba przekonywać, że Polska jest piękna, ale domyślamy się, że niektórzy dopiero teraz zdadzą sobie z tego sprawę!

polskazlotuptakapolskakrajobrazy