Twórca "House of Cards" prosi na Twitterze o zdjęcia protestów z Polski

Amerykański scenarzysta Beau Willimon, który jest również twórcą jednego z najbardziej popularnych seriali - "House of Cards", dodał nietypową prośbę na swoim profilu na Twitterze. Poprosił on Polaków, aby wysyłali mu zdjęcia z odbywających się w wielu miastach Polski i świata protestów. "Polacy, prześlijcie proszę swoje zdjęcia. Jesteśmy z Wami i chcemy dzielić z Wami tę walkę, którą podejmujecie, by uchronić demokrację przed dyktatorem” - brzmiały słowa Willimona. Na reakcję nie musiał wcale długo czekać. Dostał mnóstwo zdjęć. Ponad 5 tys osób polubiło jego wpis i przekazało dalej. Scenarzysta podziękował za nie i dodał, że są wspaniałe i chce aby zobaczył je cały świat.Zapewnia też o tym że wspiera Polaków w walce o obronę demokratycznych rządów. Kto wie, może to właśnie wątek Polski będzie poruszany w jego kolejnych serialach?

polskademokracjapolitykaprotest

Bijatyka w parlamencie Tajwanu. Użyto krzeseł

Podczas posiedzenia parlamentu w Tajwanie doszło do ostrej bijatyki. Stało się to raptem dzień po wcześniejszych zamieszkach, które rozpoczęły dwie panie, spierające się o reformę infrastruktury. Kobiety od kłótni przeszły do rękoczynów, nie pozwalając na przedstawienie aktualnych danych. Tym razem do bójki użyto krzeseł. Zaczęto rzucać też wodnymi balonami. Premier Lin Chuan znów nie był w stanie wygłosić raportu. Do starcia doszło po strajku opozycji. Ta partia (Kuomintang) jest przeciwna projektowi, mówiąc, że sprzyja on tylko miastom i powiatom wiernym Partii Demokratycznej, która aktualnie sprawuje władze. Już w kwietniu w Tajwanie wybuchły gwałtowne protesty, które pojawiły się poza parlamentem. Przeciwnicy reform emerytalnych zaatakowali polityków i policję, co skłoniło prezydenta Tsai do wezwania narodu do zachowania spokoju i powściągliwości.

polityka

Australijska senator podczas swojego wystąpienia karmiła dziecko piersią

Larissa Waters, australijska senator partii Zielonych wywołała nie lada sensację, kiedy podczas swojego środowego przemówienia dotyczącego występowania chorób wśród górników, karmiła swoje dziecko piersią. W australijskim senacie kobiety mogą karmić dzieci od 2003 roku bez żadnych tłumaczeń. Jednak dopiero kilka tygodni temu już podczas zebrania izby zrobiła to otwarcie Waters. Sama senator była bardzo zaskoczona reakcjami w sieci, kiedy zdjęcie z jej przemówienia obiegło świat. Sama zainteresowana mówi, iż jest to dla niej czymś naturalnym, każda matka powinna się tak zachować kiedy jej pociecha jest głodna. Dodała też, ze skoro fotografia wywołała tak dużą sensację w społeczeństwie, jeszcze długa droga do zaakceptowania w pełni kobiet karmiących w miejscach publicznych. Na Twitterze pojawiło się wiele głosów chwalących senator, ale również wiele krytycznych uwag, w tym np. słowa nauczycielki, czy ona również ma karmić swoje dziecko podczas zajęć, lub też komentarze określające takie zachowanie chęcią zwrócenia na siebie uwagi. Waters napisała natomiast: "Pierwszy raz przemawiałam w Senacie, karmiąc piersią! A moja wspólniczka miała swoje pierwsze wystąpienie tuż przy moim boku".

karmieniepiersiądzieckopolityka

Tusk Tower, czyli spotkanie Donalda Tuska z Donaldem Trumpem

Podczas odbywającego się w czwartek szczytu NATO w Brukseli prezydent USA Donald Trump spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, oraz przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem. Rozmowy dotyczyły walki z terroryzmem, sytuacji na Ukrainie oraz polityki klimatycznej i handlowej. Podczas wejścia do sali, gdzie odbywały się rozmowy, całej trójce towarzyszyły kamery. One zarejestrowały moment, kiedy Donald Tusk, pragnąc rozluźnić atmosferę powiedział do Trumpa, że wieżowiec za oknem nazywany jest "Tusk Tower". Miało być to aluzją do wieżowca znajdującego się w Nowym Jorku - Trump Tower - należącego do Donalda Trumpa. Jaka była reakcja prezydenta USA? Trump wydawał się wymijająco kiwać głową i nie zwracać uwagi na słowa przewodniczącego Rady Europejskiej. Co więcej, chwile wcześniej Tusk ustawiając się do zdjęcia z Trumpem i Junckerem, zapytał prezydenta, czy ten wie, że w tym momencie jest dwóch prezydentów w Unii Europejskiej. Trump odparł twierdząco. W tym momencie wtrącił się Juncker, który powiedział: "O jednego za dużo!" Miał być to żart, jednak niektórzy dopatrują się tu publicznego zakpienia z Donalda Tuska.

politykaUniaEuropejskaTrump

Beata Szydło zachwyciła amerykańskie youtuberki. "Kochamy ją!"

Po zamachu w Manchesterze, gdzie zginęło 22 osoby w tym polska para, premier Beata Szydło zabrała głos w tej sprawie. Prezes rządu mówiła: "Dokąd zmierzasz Europo ? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci!" Całą wypowiedź przetłumaczyła na język angielski jedna ze studentek - 22-letnia Olga. Umieściła ją na Twitterze. Film wraz z tłumaczeniem szybko rozniósł się po całym świecie. Udostępnił go na swoim profilu m.in. Milo Yiannopoulos - polityczny komentator życia publicznego z USA. Materiał został udostępniony już ponad 30 tys. razy! Na swoim blogu Milo podaje badania, z których wynika, że "w sumie 38 procent Polaków wolałoby, aby ich kraj został ukarany grzywną przez Unię Europejską, niż zaakceptowanie uchodźców z krajów dotkniętych wojną." Również amerykańskie youtuberki Masfaith3 dodały film, w którym komentują wystąpienie Szydło. Mówią: "We love her". Sprawa imigrantów jest wciąż gorącym tematem. Polska jako jeden z dwóch krajów UE nie zgadza się na tzw.relokację uchodźców. "Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. My chcemy pomagać ludziom, a nie elitom politycznym" grzmiała Szydło. W chwili obecnej nic nie wskazuje na zmianę decyzji w rządzie. W linkach poniżej materiały video.

rządimigrancipolityka

Ukrzyżowany Kaczyński, Macierewicz w rydwanie, Szydło jako Matka Boska... Kontrowersyjne karykatury "sprzeciwem wobec hipokryzji" polityków

Tryptyk "Polska Golgota, czyli Ołtarz Hipokryzji", najnowsze dzieło pochodzącego z Jaworzynki (woj. śląskie) Piotra Jakubczaka wywołało spore kontrowersje. Wszystko za sprawą bohaterów obrazów - czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy przedstawieni zostali jako postacie biblijne. Tryptyk otwiera karykatura Jarosława Kaczyńskiego wiszącego na krzyżu w biało-czerwonych slipkach, pod którym stoi Krystyna Pawłowicz z kotem na tacy, Jezus i prezydent Andrzej Duda z opaską na oczach w narodowych barwach. Równie kontrowersyjne są kolejne dwa dzieła - powożący rydwanem szef MON Antoni Macierewicz z opaską ze znakiem Polski Walczącej w tęczowych barwach, który ciągnięty jest przez byłych współpracowników: Bartłomieja Misiewicza i Edmunda Jannigera (w tle widnieje wrak Tu-154M), a także Beata Szydło w roli Matki Boskiej trzymającej na kolanach ojca Tadeusza Rydzyka. Wystawione na początku maja w Galerii Kukuczka w Istebnej wywołały oburzenie tamtejszych mieszkańców - uznano je za skandaliczne i obrażające uczucia religijne i patriotyczne. Na facebookowym profilu malarza również nie brak komentarzy utrzymanych w podobnym charakterze. "Po prostu wstyd...Ma Pan talent a tak panu namieszano w głowie. To nie jest sztuka i chyba kariery w Polsce pan już nie zrobi. Współczuję", "Sztuka ?!? Opaska w kolorach homosiów i w nim znak Polski Walczącej to sztuka?! WSTYD!!!", "Polski kicz" - piszą. Inni z kolei są zachwyceni sposobem interpretowania rzeczywistości przez autora, nawet wykazują zainteresowanie zakupieniem obrazów. "Trudno o lepszą definicję hipokryzji w 'miesiączkach u Kaczora'. Dla mnie BOMBA", "Cała seria mistrz!!!", "Brawo. Brawo... Dzieło wielce wymowne i wspaniałe. Gratulacje" - dodają. Jakubczak deklaruje, że jego obrazy nie są religijne, a polityczne. "To sprzeciw wobec tego, że ktoś może sobie uzurpować prawo do krzyża. Sprzeciw wobec hipokryzji i zakłamaniu"- mówił w jednym z wywiadów. A Wam obrazy przypadły do gustu?

tryptykPolskaGolgotapolitykakontrowersje

"Gejowska propaganda"? Chcą zakazu wyświetlania "Power Rangers" w Rosji!

W Rosji politycy skrytykowali film "Power Rangers". Firma WDSSPR postanowiła, iż film w tym kraju będzie pokazywany tylko widzom, którzy skończyli 18 lat. Wszystko przez liczne skargi środowisk antygejowskich, które sprzeciwiają się pokazywaniu na ekranie postaci homoseksualnych. Witalij Milonow, jeden z polityków, stwierdził nawet, że "Rangersi" powinni zostać całkowicie zakazani! Swoje opinie opiera teoriach ideologi faszystowskiej. Również polityk Aleksiej Zurawlew wypowiadał się bardzo krytycznie o produkcji, oraz o Ministerstwie Kultury, które pozwoliło na wyświetlanie tego filmu w kinach. Uważa, że film jest "gejowską propagandą". Kilka dni temu obaj polityce odnosili się też do filmu "Piękna i Bestia", o którym powiedzieli, że promuje "zboczone relacje seksualne”.

filmywprodukcjipolityka

Powstała animowana konkurencja dla "Ucha Prezesa". Będzie ostro!

"Ucho Prezesa" cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdy kolejny odcinek podbija YouTube'a. Czy takim samym zainteresowaniem będzie cieszyła się nowa, tym razem animowana satyra polityczna "Na Wiejskiej", której zwiastun właśnie trafił do sieci? Jak czytamy na oficjalnej stronie kreskówki na Facebooku, będzie ona dotyczyła "Polaków, Polskości i Polski oraz wydarzeń się w niej dziejących". Akcja ma rozgrywać się na wiejskiej farmie, a bohaterami będą zwierzęta. Serial będzie w prześmiewczy i bezpardonowy sposób przedstawiać realia naszego kraju, o których mało kto mówi wprost. W zwiastunie "Na Wiejskiej" poznajemy m.in. prezesa Mirosława Nielota i szefa MON Macieja Antosiewicza. Zobaczcie wideo! Premiera kreskówki 1 maja!

NaWiejskiejpolitykaUchoPrezesa

Wiceminister z chorym synkiem podbija internet. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa opublikował specjalny filmik!

Oprócz świętowania pierwszego dnia wiosny, dziś obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa. W tym roku hasłem przewodnim całej akcji jest „Mój głos. Moja społeczność”. Swoje wsparcie można wyrazić również tym, by założyć kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki. Również w Europarlamencie ma zostać pokazana specjalna wystawa, mająca na celu zmuszenie polityków do podjęcia prac nad zwiększeniem finansowania badań nad tą chorobą. Dziś również święto to obchodzi Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, którego dziecko urodziło się z zespołem Downa. Jaki umieścił na swoim Twitterze filmik pokazujący, jak bawi się razem ze swoim dzieckiem. Dodał też do niego wymowny podpis: "Dziś jest Światowy Dzień osób z Zespołem Downa. Pokażmy, że osoby, które są nazywane "zepsutym płodem" zasługują na życie i wygłupy z Tatą:)". Na wideo widzimy szczęśliwe dziecko, które cieszy się z tego, że spędza czas na zabawie z tatą. Sam Jaki mówił w rozmowie z Super Expresem: "Musimy z żoną wykonać więcej pracy. To, co u innych dzieci przychodzi łatwo, u nas z trudem. Ale to też ogromna satysfakcja. Walczymy, aby Raduś mówił, rozumiał, ma intensywną rehabilitację każdego dnia".

chorobapolitykaminister

"Ministrze! Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!". Farmaceuta z Opola pisze, jak naprawdę jest z pigułkami "dzień po"

Rząd zadecydował, że antykoncepcja awaryjna nie będzie już dostępna bez recepty. Jako główny powód podano masowe zakupowanie tabletek "dzień po" przez nastolatki... Decyzja polityków i ich argumentacja oburzyła wielu, w tym także lekarzy i farmaceutów. "Robimy wielki krok w tył. Dlaczego ogranicza się nam prawo do stanowienia o sobie, do decydowania, z kim i kiedy chce się mieć dziecko? Co jeszcze można nam zabrać? Boję się jako kobieta, jako matka, jako lekarz" - mówiła ginekolożka, prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, kierownik Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Głos w sprawie ograniczenia dostępu do środków antykoncepcyjnych zabrał także opolski farmaceuta i członek Rady Krajowej Partii Razem Jerzy Przystajko. Na swoim profilu na Facebooku opublikował post, w którym obala mity, jakie narosły wokół tabletek "dzień po". Według niego po pigułki przychodzą zazwyczaj mężczyźni, a kobiety dzwonią wcześniej, "by upewnić się, że nie trafią w okienku na homilię któregoś ze 'świętych aptekarzy'". Pigułka "po" wcale nie jest kupowana często - według aptekarza raz na kwartał... Przystajko pisze również, że projekt wcale nie powstał w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet. "(...) ocena EMA obejmuje dowody, że lek jest bezpieczny, nie ma potencjału nadużywania i że może być prawidłowo stosowany bez nadzoru lekarza" - zauważa. Jego post (opublikowany w czwartek 16 lutego) doczekał się już 4,4 tysięcy polubień! A Wy co myślicie o decyzji rządu?

antykoncepcjanareceptępispolityka

Tymi wydarzeniami żyliśmy w 2016 roku!

To był intensywny rok dla Polski! Nasz kraj był na ustach całego świata! Pierwsze strony gazet zdobiły nagłówki o Światowych Dniach Młodzieży, "Czarnym proteście", sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego czy programie "Rodzina 500+". Kontrowersje w sieci budziła Natalia Przybysz i Doda, a także "Wiadomości" TVP i ostatnio również protestujący posłowie opozycji. Oczywiście to nie wszystko! Zobaczcie, z jakimi jeszcze wydarzeniami będzie nam się kojarzył 2016 rok!

wydarzenia2016gwiazdypolityka

Szydło "szczerze" o sytuacji w Polsce - rewelacyjna przeróbka internautów

Beata Szydło swoim ostatnim "żywiołowym" wystąpieniem dała internautom powód do kolejnych głośnych salw śmiechu. Z jej ust padały bowiem słowa, co do których prawdziwości wydaje się, że ona sama nie miała przekonania. Wykorzystali to autorzy satyrycznej strony na Facebooku "Ach ta Beata", którzy z wypowiedzi pani premier zmontowali ponad 2-minutowy film, w którym przyznaje ona, że rządy jej partii doprowadzają do destabilizacji państwa. Możemy usłyszeć: "Prawo i Sprawiedliwość (...) niszczy demokrację, uderza w jej podstawy. Rujnuje nas jako naród, jako wspólnotę. Nie ma to nic wspólnego z zasadami demokratycznego państwa prawa, ze standardami europejskich demokracji. Wszystkie nasze działania są skandaliczne, hańbiące wręcz. Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja - tu są metody, które niestety stały się narzędziem partii Prawo i Sprawiedliwość". Internauci piszą, że Szydło mówi w końcu jak jest! Wideo odtworzono już ponad 70 tysięcy razy! Widzieliście je już?

orędzieSzydłodobrazmianapolityka

Lech Wałęsa apeluje: "Wyrzucić Polskę z Unii Europejskiej"!

"Nie lubię mówić źle o Polsce, ale nie mam już wyboru. Musi być tak, że jeżeli wchodzisz do jakiegoś klubu, ale nie przestrzegasz jego reguł, to cię z niego wyrzucają. Utrata prawa głosu w UE to za mało. Muszą nas wyrzucić" - mówił o Polsce Wałęsa w rozmowie z "Politico". Skąd u byłego prezydenta tak ostre słowa? W ten sposób komentuje on spór jaki polski rząd prowadzi z Komisją Europejską i kilkoma innymi unijnymi instytucjami. Jedynym ratunkiem dla naszego państwa, czyli według Wałęsy powstrzymania Jarosława Kaczyńskiego, który łamie konstytucję, jest właśnie wyrzucenie Polski z Unii! "On jest niebezpieczny i nieobliczalny. To się nie może dobrze skończyć" - mówił o prezesie PiS. Jednocześnie Wałęsa zapewnia, że dopóki starczy mu sił to nie pozwoli na niszczenie kraju. Do jego ostrej wypowiedzi odniósł się już Leszek Miller, który napisał na Twitterze: "Lech Wałęsa powinien wiedzieć, że żadnego kraju nie można 'wyrzucić' z UE. Kraj członkowski może natomiast dobrowolnie wystąpić z Unii". Ten prztyczek w nos na pewno nie spodoba się byłemu prezydentowi... A jak zareagują posłowie PiS? Tylko czekać na ich reakcje! Wałęsa uciekł się do ostateczności? Pogrążył Polskę, by zareagował świat?

apelWałęsypolitykaPolskazagranicą

Donald Trump Człowiekiem Roku tygodnika "Time"!

Amerykański magazyn "Time" od 1927 roku przyznaje tytuł Człowieka Roku. Nagroda trafia do osoby, która miała największy wpływ na wydarzenia zarówno w kraju, jak i na świecie. W tym roku tytuł Człowieka Roku trafił do Donalda Trumpa! Po ogłoszeniu wyników prezydent elekt nie krył zdziwienia, ale przyznał, że to dla niego ogromny zaszczyt. W tegorocznym wyścigu o prestiżowy tytuł brali udział także Hillary Clinton, Beyoncé, Władimir Putin oraz prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Gdyby to zależało od Was, komu przyznalibyście tytuł Człowieka Roku?

CzłowiekRokuDonaldTrumppolityka

Polska nie dla ateistów i cudzoziemców? Posłanka PiS chce ich deportacji!

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mateusiak-Pielucha, wywołała spore zamieszanie swoim nowym felietonem opublikowanym w serwisie wPolityce.pl. Nieznana szerszej publiczności posłanka postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi sytuacji życia katolików w Polsce, gdzie nie brakuje ateistów, muzułmanów czy prawosławnych, a co za tym idzie także cudzoziemców. Swoje wywody Mateusiak-Pielucha rozpoczęła od...filmu "Wołyń". Największe kontrowersje wzbudził ten oto fragment tekstu pani polityk: "Wolni w swoim myśleniu i działaniu powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby. Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji". Internauci już zaczęli zgłaszać propozycje krajów, do których chętnie udaliby się w ramach deportacji. Karaiby, Nowa Zelandia, Czechy, Norwegia, Madagaskar - to tylko niektóre pomysły! Na Facebooku grupa o nazwie "Lista pasażerów pierwszej deportacji Beaty Mateusiak" ma już 16 tysięcy członków! Myślicie, że swój pomysł pani polityk postanowi wcielić w życie?

deportacjaateistówpolitykakontrowersje

Wałęsa inspiracją dla Trumpa? Internet zareagował!

"Otrzymałem wczoraj od przedstawicieli Polonii obecnych w sztabie wyborczym Donalda Trumpa informację, że Prezydent Elekt przesyła mi serdeczne pozdrowienia. Cieszę się, że pamięta on naszą rozmowę w 2010 w jego klubie na Florydzie. Podobno wtedy pomyślał: 'Skoro w Polsce możliwe było aby robotnik obalił komunizm i został prezydentem, to dlaczego w kapitalistycznej Ameryce milioner nie może zostać prezydentem…' Jak widać i dla niego moja historia była inspiracją do działania." - to część wpisu Lecha Wałęsy z 10 listopada, który opublikował na swoim profilu na Facebooku. W sieci wywołał on niemałe zamieszanie. Dlaczego? Otóż internauci śmieją się z wielkiego ego byłego prezydenta, który święcie przekonany jest o tym, że to właśnie on był inspiracją dla startującego w wyborach Donalda Trumpa! Co Wy na to? Uśmiejecie się do łez ;)

memyzWałęsąwyboryUSApolityka

Równouprawnienie przyczyną śnieżnego paraliżu miasta!

Zaczyna nam brakować słów, żeby opisywać kolejne pomysły polityków nie tylko z naszego, ale też zagranicznego podwórka. Tym razem przenosimy się do stolicy Szwecji, gdzie rok temu wprowadzono politykę odśnieżania opartą na... równości płci! Rządzący w państwie socjaldemokraci i Zieloni, podążając za statystykami (i skargami kobiet), doszli do wniosku, że mężczyźni częściej korzystają z samochodów poruszających się po drogach, dlatego trzeba zaangażować więcej środków w odśnieżanie chodników i ścieżek rowerowych przemierzanych przez płeć piękną. Podróżujące częściej pieszo kobiety ślizgały się na oblodzonych chodnikach, co doprowadziło do ​​skarg, że system był seksistowski. Efektem nowego "pięknego" zapisu, jak twierdzi opozycja, był paraliż miasta po ostatnich opadach śniegu! Przez odwołane kursy autobusów i pociągów dzieci nie mogły dotrzeć do szkoły, a ich rodzice do pracy. Dotąd sprzyjające władzom Sztokholmu media z dziennikiem „Dagens Nyheter” na czele skrytykowały rozwiązania w miejskiej polityce odśnieżania. Przedstawiciel Zielonych, Daniel Hellden, stwierdził, że nie należy winić obowiązujących metod odśnieżania, gdyż w praktyce... nie były one stosowane! Nic dodać, nic ująć.

równouprawnienietransportpolityka

Jedno z europejskich państw chce zakazać...memów!

Ten pomysł zmroził krew w żyłach wszystkim "śmieszkowym" internautom. Władze jednego z europejskich państw chcą wprowadzić reformę, która może skutkować zakazem rozpowszechniania memów! O jakim państwie mowa? Mowa o Hiszpanii! Rządząca tam Partia Ludowa chce "ograniczenia rozpowszechniania obrazów, które naruszają szacunek dla człowieka". Hiszpańskie organizacje zajmujące się wolnością słowa zwracają jednak uwagę na to, że tworzone przez obywateli memy często są krytyczne dla władz i być może właśnie to jest powodem proponowanych zmian. Na razie założenia rządzących nie zostały dokładnie określone i zakazu formalnie nie będzie, ale wygląda na to, że to kwestia czasu. Internauci nie byliby sobą, gdyby nie podsumowali tego... memami. Hasztag #SinMemesNoHayDemocracia rządzi na hiszpańskim Twitterze! Oby naszym politykom nie przyszło coś podobnego do głowy!

koniecmemówmemypolityka

TVN i TVN24 stracą koncesję?

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiło ponad 5,5 tysiąca petycji mówiących o tym, że stacja powinna stracić koncesję na nadawanie programów. Osoby, które podpisały się pod tym twierdzą, że telewizja milczy na temat niewygodnych faktów dla poprzedniej władzy politycznej w Polsce. Co więcej stara się dzielić swoimi wiadomościami polskie społeczeństwo. Jan Dworak, były szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji twierdzi, że jest to zorganizowana akcja, jednak Jarosław Kaczyński nie powinien zabrać stacji tych koncesji. Inni politycy np. Krystyna Pawłowicz, są odmiennego zdania. Czy stacja może być zagrożona?

koncesjaTVNtelewizjapolityka

Ostra wymiana zdań czy awantura w TVP?

Gościem Michała Rachonia w programie "Minęła 20" był były prezes TK- Jerzy Stępień. Jest on szefem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i sędzią w stanie spoczynku. Na samym wstępie pan Stępień zarzucił TVP, że planowali posadzić go obok prof. Zaradkiewicza, i że było to celowe działanie. Później dziennikarz zaczął wypytywać go o kontakty ze światem polityki. Konsekwentnie przytaczał słowa ustawy mówiące, że sędzia w stanie spoczynku nie może utożsamiać się z żadną partią polityczną. W fundacji Stępnia honorowymi członkami są natomiast przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Stępień próbował tłumaczyć na jakiej zasadzie pozyskuje pieniądze. Pomiędzy mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań i obydwaje mówili do siebie podniesionym tonem. Zobaczcie zresztą sami!

awanturawTVPtvppolityka