Ulepił samochód ze śniegu i dostał mandat. Policja okazała się sprytniejsza!

33-letni Simon Laprise z Montrealu postanowił, że zrobi żart służbom odpowiedzialnym za przejezdność dróg w zimie, ale nie spodziewał się, na jak bystrych policjantów trafi! Mechanik i artysta poświęcił 4 godziny na ulepienie w zasypanej śniegiem Kanadzie samochodu marki DeLorean DMC-12 (model wehikułu czasu znany z filmu "Powrót do przyszłości"). Żartowniś zadbał odpowiednio o pozory autentyczności "pojazdu", dlatego na śniegu uformowanym w przednią szybę położył prawdziwą wycieraczkę samochodową. Rzeźba przypominająca futurystyczne auto stanęła w miejscu, w którym parkowanie jest niedozwolone. Kanadyjczyk liczył na otrzymanie mandatu za pozostawienie samochodu w przestrzeni, gdzie jest to zabronione i karane. Sam anonimowo zgłosił naruszenie przepisów i czekał na reakcję funkcjonariuszy. Policjanci przyjechali na wskazane miejsce i faktycznie pozostawili po sobie kartkę. Kiedy jednak zadowolony z siebie mężczyzna podszedł do "samochodu", uśmiech zszedł mu z twarzy. "Zrobiłeś nam noc hahahaha :)" - napisał jeden z funkcjonariuszy na fałszywym formularzu. Następnego dnia śnieżny pojazd zniknął z drogi, ale o historii SImona mówi cały świat!

śniegowysamochódsamochodypolicja

Rowerowy absurd! Policja każe rowerzystom chodzić pieszo

Green Velo to jeden z najciekawszych odcinków prowadzących przez Puszczę Białowieską. Niestety 1 stycznia niespodziewanie został tam wycofany ruch pojazdów. Policja stoi i łapie rowerzystów, grożąc im mandatami. Absurdalne jest również to, że funkcjonariusze dokonują kontroli jednośladów - sprawdzają światła, dzwonki, nawet numery ramy. Po złapaniu rowerzysty dają upomnienie, ale dalej osoba taka musi iść pieszo, trzymając obok siebie rower. Jak się okazuje, jakikolwiek ruch pojazdów na tym odcinku został wstrzymany z powodu remontu, który ma na celu utworzenie bitumicznej nawierzchni do końca 2018 roku. Z drugiej strony pojawia się teoria, że zakaz powstał dlatego, aby leśniczy mógł bez przeszkód wycinać i wywozić drzewa z lasu. Turyści już teraz boją się mandatów, więc jest ich coraz mniej na tym pięknym odcinku drogi. Gdy większa część ludzi dowie się o zamknięciu trasy, będzie to niewątpliwie klęska dla Puszczy Białowieskiej.

NIErowerzystomtransportpolicja

Na święta udekorowali dom setkami tysięcy lampek. Sąsiedzi zgłosili to na policji!

Któż z nas nie lubi dekorować domu na święta? To właśnie dzięki stroikom czy ozdobom w najróżniejszych kolorach w nasze wnętrza wkracza świąteczna, radosna atmosfera. Często też, przede wszystkim lampkami, przyozdabiamy balkony czy krzewy w ogrodzie. Nie wszystkim się to jednak może podobać, zwłaszcza kiedy "zaszalejmy"... Gene i Mary Halliwell z Fairfield (USA), o których rozpisują się zagraniczne serwisy, od 18 lat przystrajają swój dom znany jako "Kraina czarów w Roseville" tak, by robił jak największe wrażenie. W tym roku do jego dekoracji użyli aż 350 tysięcy kolorowych lampek! Dla turystów, którzy z zainteresowaniem odwiedzają ich dom, jest to niemal symbol świąt (rodzina nie pobiera od nikogo opłat, a chętni przekazują datki, które potem trafiają do szpitala dziecięcego w Springfield). Ale sąsiedzi mają już inne zdanie na ten temat... Po latach "męczarni" postanowili w końcu zebrać podpisy i wystosować do lokalnej policji pismo z prośbą o reakcję. Przede wszystkim sąsiedzi państwa Halliwell, z powodu natłoku turystów, obawiają się o swoje bezpieczeństwo i kradzieże. Poza tym głodni wrażeń "Krainy czarów" przyjeżdżają masowo samochodami, znacząco utrudniając ruch w okolicy. Setki tysięcy lampek i głośna, świąteczna muzyka również zaburzają ich spokój. Jak na ich apel zareagowały służby? Ustawiły one dodatkowe znaki ograniczające możliwość parkowania w sąsiedztwie, a także zapowiedziały wzmożone patrole. Gene i Mary są przygnębieni z powodu zachowania znajomych. Zapowiedzieli, że będą się starać mniej im "zawadzać". Co myślicie o takim rozwiązywaniu spraw?

kłopotliwaświątecznadekoracjapolicjachristmas

Dopuściła się kradzieży i została aresztowana. Policjanci zrobili coś, czego nie zapomni do końca życia

Zdarza się, że trudne sytuacje życiowe zmuszają nas do podejmowania decyzji, o których wcześniej nawet byśmy nie pomyśleli. Na początku listopada samotna matka z Północnej Karoliny dopuściła się kradzieży, ponieważ nie stać ją było na opłacenie zakupów. 44-letnia Theresa West została złapana przez policję i zawieziona na komisariat. Zmuszono ją do oddania produktów wartych 36 dolarów i pouczono grzywną pieniężną. Po usłyszeniu jej historii, funkcjonariusze postanowili jednak pomóc złodziejce. Policjanci Keith Bradshaw oraz Candace Spragins pojechali wieczorem do domu Theresy i podarowali jej zapasy żywnościowe - owoce, warzywa, mięso i inne towary. Matka trójki dzieci przyznała, że okradła sklep Food Lion w Hillsborough. Jej motywacja poruszyła jednak serca wrażliwych, choć stanowczych funkcjonariuszy. Kobieta przez trzy dni nie miała nic, czym mogłaby nakarmić swoje dzieci. Trudna sytuacja materialna zmusiła ją do podjęcia desperackiego czynu. Pomocy ze strony policjantów jednak się nie spodziewała. Ich postawa zasługuje na rozgłos!

pomocpolicjipomocpolicja

Ten pies został zwolniony z CIA! Powód rozbawi Cię do łez!

Podobno każdy człowiek ma swoje powołanie. Okazuje się, że dotyczy to również psów. 18-miesięczna sunia imieniem Lulu została wyrzucona z CIA za to, że zamiast wyszukiwania bomb wolała spędzać czas na zabawach ze swoim treserem i jego dziećmi. Oficjalny komunikat CIA w tej sprawie brzmi: "Przykro nam powiadamiać, że pomimo wielu tygodni treningu Lulu nie wykazuje żadnego zainteresowania wynajdywaniem zapachów podobnych do materiałów wybuchowych. Zdajemy sobie sprawę, że młode szczeniaki potrzebują się wyszaleć, niektóre wymagają opieki medycznej, inne dłuższych przerw, jednak tej suni po prostu nie jest przeznaczone zostać zawodowym K-9. Gdy młody pies zostaje odsunięty od zespołu, jest przekazywany do swojego tresera oraz jego rodziny w celach adopcyjnych. Będziemy za Tobą tęsknić Lulu, ale tak będzie dla Ciebie lepiej". Niedoszła K-9 została adoptowana przez swojego szkoleniowca i zajmuje się teraz poszukiwaniem królików i wiewiórek w przydomowym ogrodzie.

pieszwolnionyzciazwierzętapolicja

Nowy pojazd policjantów z Dubaju robi prawdziwą furorę. Funkcjonariusze będą "fruwać" za przestępcami! [WIDEO]

Znajdujący się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Dubaj to zdecydowanie najbardziej kosmiczne miasto na naszej planecie. Co rusz słyszymy o kolejnych śmiałych projektach, które mają czynić to miejsce jeszcze bardziej futurystycznym. Nic dziwnego, że mówi się o tym, że jeśli dręczy nas myśl, jak świat będzie wyglądał za 50 lat, wystarczy wybrać się właśnie tam. Przed kilkoma dniami Dubaj znów wprowadził świat w osłupienie swoim innowacyjnym pomysłem. Po wzbogaceniu floty samochodów policyjnych o najdroższe egzemplarze takie jak Aston Martin One 77, Lamborghini Aventador czy Ferrari FF, a także po wprowadzeniu policjantów-robotów (więcej znajdziecie na ten temat w trzecim poniższym linku) postanowiono przekazać służbom porządkowym "latające skutery"! Maszyna zwana Hoversurf Scorpion zasilana jest elektrycznie i może unieść się w górę nawet na 5 metrów. W powietrzu utrzymuje się ponad dwadzieścia minut, a maksymalna prędkość, jaką może uzyskać, to 70km/h. Hoverbike nie zastąpi jednak radiowozów, a będzie stanowić dla nich wsparcie. Kiedy dojazd na miejsce przestępstwa będzie utrudniony przez korki albo ścigany będzie groźny przestępca, wtedy może wkroczyć do akcji. Zobaczcie wideo, które przybliży Wam działanie tego osobliwego pojazdu. Trochę jak "Gwiezdne Wojny", czyż nie? ;)

maszynypolicjiwDubajutechnologiapolicja

Aktor omal nie zginął na planie filmowym z rąk policji. Wzięto go za przestępcę!

Praca na planie filmowym bywa bardzo niebezpiecznym zajęciem. Ostatnio przekonał się o tym aktor Jeff Duff (m.in. "Wielki Gatsby"), który omal nie zginął podczas zdjęć do najnowszego projektu z rąk funkcjonariuszy! Policjanci z Crawfordsville (miasto w stanie Indiana w USA) wzięli aktora za bandytę! Po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia podjechali pod budynek, w którym miały zostać nagrane kolejne sceny produkcji, i gdy zobaczyli zamaskowanego Duffa natychmiast przystąpili do akcji! Jak donoszą zagraniczne media, aktor miał usłyszeć od nich: "Rzuć broń i połóż się na ziemi". Zanim zdążył poinformować policjantów o zaistniałej pomyłce, padły strzały. Mogło skończyć się tragedią... Kolega Duffa z planu, Phillip Demoret, w rozmowie z dziennikarzami z kanału RTV6 wyznał, że niewiele brakowało, by kula dosięgnęła głowy niewinnego. Akcja wywołała w stanie Indiana ogromne poruszenie. Rzeczniczka tamtejszej policji stwierdziła, że działania funkcjonariuszy zostały przeprowadzone wzorcowo. Winę ponosi według niej firma producencka Montgomery County Movies, która nie zgłosiła żadnym władzom, że w okolicy będą odbywały się zdjęcia do filmu. Aktor został aresztowany, jednak zwolniono go, gdy ustalono, że faktycznie nie jest przestępcą.

wypadeknaplaniekinopolicja

Młoda kobieta udawała policjanta, by manipulować swoim byłym chłopakiem

21-letnia Lauren Adderley została aresztowana na 9 miesięcy po tym, jak wyszło na jaw iż podszywała się pod nazwiska licznych oficerów policji. Wszystko po to by zmanipulować swojego byłego chłopaka Mitchella Lloyda. Para spotykała się w 2014 roku. Jak przyznali przed sądem łączyły ich relacje seksualne. Chłopak nie był jednak gotowy na to, żeby spotykać się z dziewczyną i zakończył ich znajomość. 18-letnia wówczas Lauren nie mogła pogodzić się z jego zachowaniem, oraz tym, że może spotykać się z innymi kobietami. Zaczęła wtedy szukać w internecie nazwisk różnych policjantów, o różnych stopniach. Podszywając się pod osobę o imieniu Robert Hay, zaczęła pisać do Lloyda. Kiedy chłopak spotykał się z inną dziewczyną napisała do niego pod pretekstem śledztwa na temat domów publicznych. Robert Hay zakazał młodemu mężczyźnie uczęszczać do takich miejsc i spotykać się z różnymi ludźmi pod karą grzywny. Kobieta stworzyła także fikcyjne konta na Facebooku, i pisała z nich do chłopaka udając jego przyjaciół. Mężczyzna pod naciskiem opinii tych osób stracił totalnie swoje życie towarzyskie. Nie spotykał się z innymi kobietami, a nawet swoimi przyjaciółmi. W końcu opowiedział o zakazach znajomym z pracy, którzy skłonili go aby udał się na policję. Tam okazało się, że wszystkie konta są fałszywe a osobą kontrolującą życie chłopaka jest jego była dziewczyna. Sprawa trafiła do sądu. "Kobieta używała wyrafinowanego zachowania, aby całkowicie manipulować życiem ofiary, dyktując jej kiedy mógłby wyjść, gdzie mógłby odejść i kontrolowała jego społeczną interakcję z innymi ludźmi od ponad dwóch lat" brzmiały słowa w sądzie. Kobieta w momencie rozpoczęcia swoich działań była w wieku 18 lat, dlatego sąd skazał ją na karę aresztu. Kobieta przyznała się do śledzenia i kontrolowania swojego ex-partnera.

stalkingprawopolicja

Nagi mężczyzna biegał po parku. Wcześniej odciął sobie penisa [WIDEO]

W poniedziałek w jednym z parków Chicago biegał agresywny, nagi mężczyzna. Jego zachowanie i wygląd wzbudziły duże zainteresowanie przechodniów. Obserwatorzy z przerażeniem zwrócili uwagę także na krew. Po nogach nagiego mężczyzny spływały strużki czerwonej cieczy. Później okazało się, że Amerykanin odciął sobie penisa. Na miejsce przyjechała policja i zabrała go na komendę. Nagi, krwawiący w okolicach krocza mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Udostępnione w sieci wideo przedstawia go krzyczącego i przeklinającego zza żelaznej bramy.

ponarkotykachpolicjanarkotyki

Nad Bałtykiem, w górach... Policja ostrzega przed grą w "trzy kubki"!

Morze Bałtyckie i Tatry to wciąż najpopularniejsze wśród polskich turystów kierunki wakacyjnych wojaży. W podnieceniu związanym z wymarzonym urlopem ("w końcu!") można jednak zapomnieć, że nie tylko pogoda będzie miała wpływ na to czy wyjazd uznamy za udany. Ma być przede wszystkim bezpiecznie! W ramach akcji uświadamiających policja m.in. w Zakopanem i Kołobrzegu zaapelowała do turystów, by podczas wolnego nie dali się wciągnąć w nielegalną uliczną grę w "trzy kubki" (popularna wśród oszustów jest także gra w "trzy cukierki" lub "trzy karty"). Biorąc w nich udział można bowiem stracić tysiące złotych! Na czym to polega? Uliczny iluzjonista ma przed sobą trzy kubki i jedną kulkę. Kulka jest "chowana" pod jednym z kubków i jeśli zgadniemy pod jakim, wygrywamy pieniądze. Ale tylko w teorii, bo w tę grę nie da się wygrać! By przyciągnąć jak największe tłumy do swego stoiska, oszust wykorzystuje podstawionych ludzi, którzy na naszych oczach, po nieudolnych ruchach iluzjonisty, wygrywają pieniądze. Jednak gdy do gry przystępuje prawdziwy gracz, wtedy dla ulicznego oszusta rozpoczyna się zabawa. Kulka zamiast pod kubek wędruje z powrotem w ręce sprytnego prowadzącego. Od początku wakacji do funkcjonariuszy zgłaszają się poszkodowani turyści, którzy przegrali mnóstwo pieniędzy. W kołobrzeskich kurortach i ośrodkach znajdziemy ulotki informujące o zagrożeniu. Jeśli nie chcecie, by Wasz urlop był tak kosztowny, nie bierzcie w tych grach udziału!

grawtrzykubkiwakacjepolicja

Mężczyzna zatrzasnął się w bankomacie. Wysyłał karteczki z prośbą o pomoc

Klienci, którzy wybierali swoje pieniądze z jednego z bankomatów w Teksasie, byli bardzo zdziwieni, kiedy na wydrukowanym potwierdzeniu była jeszcze dodatkowa wiadomość. Zapisywał ją tam uwięziony w środku mężczyzna, potrzebujący pomocy. Jak się tam znalazł? Sprawdzał on działanie maszyny, a także naprawiał usterki. Jednak przez własną nieuwagę zatrzasnął się w środku. Nie miał przy sobie żadnego telefonu, dlatego nie mógł wezwać inaczej pomocy. Ludzie jednak ignorowali karteczki z prośbą o pomoc, sądząc, że to jeden z wielu żartów. W końcu ktoś zawiadomił policję. Kiedy pojawili się na miejscu, mężczyzna w środku zaczął wołać o pomoc. Jak twierdzą funkcjonariusze, taka sytuacja zdarza się im raz na całe życie.

mężczyznawbankomaciepolicjabankomat

Polska policja rozpoczęła walkę z glutenem w narkotykach. Ten post podbija sieć!

Półtora miesiąca temu pisaliśmy Wam o akcji policjantów z Kalifornii, którzy zaoferowali mieszkańcom bezpłatne sprawdzenie amfetaminy w celu wykrycia "śmiercionośnego" glutenu. Śladem amerykańskich kolegów wykorzystujących modę na dietę bezglutenową postanowili pójść polscy policjanci, którzy swoim najnowszym postem również puścili oko do internautów. "Chcesz sprawdzić czy Twoja metamfetamina lub inny narkotyk nie zawiera szkodliwego glutenu? Przyjdź na dowolny posterunek policji, aby ją bezpłatnie zbadać 😂😂😂😜Nie zapomnij przynieść informacji o dostawcy, który oszukał" - czytamy na profilu Polska Policja na Facebooku. Żartobliwy post policjantów podbija sieć! Do tej pory polubiło go 48 tysięcy użytkowników, a udostępniło ponad 6 tysięcy! Komentarzy od rozbawionych internautów przybywa równie szybko, co lajków. Niektórzy nawet oznaczają w nich swoich znajomych, sugerując, że są "nieuczciwymi" dilerami. Dla osób, które dbają o swoją kondycję oferta policjantów jest jak najbardziej atrakcyjna! ;) Ale tak bez żartów: ich minikampania skierowana przeciwko narkotykom pokazuje pewien paradoks panujący wśród sięgających po środki odurzające - uzależnienie jest nieistotne, liczy się tylko czystość działki... Zostawiliście im już swojego lajka? :)

akcjaprowokacjapolicjanarkotykibezglutenu

Ciągnęli psa za samochodem. Sprawa trafiła do sądu

W sobotę w Kuznocinie Górnym na Mazowszu podróżująca samochodem kobieta zauważyła przed sobą niepokojącą sytuacje. Jadący przed nią samochód miał doczepioną przyczepkę. Znajdowała się w niej dziura. Za przyczepką zaś, widać było psa na smyczy. Zwierze było przywiązane do samochodu. Kobieta jak najszybciej dogoniła pojazd właścicieli zwierzęcia. Byli bardzo zdziwieni sytuacją. Mówili, że pies zamknięty był w przyczepie i prawdopodobnie sam próbował z niej uciec. Dodajmy, że temperatura w niej wynosiła ponad 30 stopni. Zwierzę najprawdopodobniej ratowało swoje życie. Później było ciągnięte przez prawie 6 km drogą za pojazdem. Jego stan był bardzo zły. Pies był ledwo żywy. Właściciel obiecał zawieźć go do weterynarza.Kobieta rejestrująca całą sytuację zawiadomiła o sprawie policję oraz Fundację Zielony Pies. Kiedy Fundacja zgłosiła się do mężczyzny, okazało się, że pies zniknął. Właściciel przekonuje, że uciekł. Zwierzę było jednak w takim stanie, że ciężko byłoby mu się gdziekolwiek ruszyć. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Będzie rozpatrywana pod względem znęcania się nad zwierzęciem.

prawazwierzątpolicja

Policjanci zatrzymali auto z konającym szczeniakiem w środku. Ich reakcja jest niesamowita! [WIDEO]

W sieci pojawił się filmik z nietypowej akcji policji i od razu zachwycił internatów. Olsztyńska drogówka zatrzymała kierowcę Mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość. Kiedy jednak funkcjonariusze poznali powód pośpiechu kierowcy, postanowili mu pomóc. Mężczyzna wraz z pasażerką wieźli do weterynarza chorego psa. Zwierzak wymiotował krwią i potrzebował natychmiastowej pomocy specjalisty. "Policjanci bez chwili namysłu postanowili pomóc właścicielom czworonoga i pilotowali ich do lekarza weterynarii" - mówi Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Finał tej historii nie ma jednak szczęśliwego zakończenia... Mimo okazanego wsparcia i podjęcia wszelkich prób ratowania szczeniaka przez weterynarza, psiakowi nie udało się przeżyć.

policyjnaeskortapsapomocpolicja

Boisz się, że w Twoich narkotykach jest śmiercionośny gluten? Policja sprawdzi to za darmo!

Reklamy i telewizja coraz częściej straszą nas "cichym zabójcą", który znajduje się w naszym pożywieniu. I nie są to konserwanty czy cukier... Coraz więcej osób boi się "śmiercionośnego"... glutenu. W prozdrowotną akcję zaangażowała się także policja z Kalifornii. Funkcjonariusze z Newark Police Department udostępnili na Facebooku opiekuńczy post (służyć i chronić to przecież hasło przewodnie amerykańskiej policji!), którym oferują bezpłatne sprawdzenie, czy amfetamina obywateli wolna jest od śmiercionośnego glutenu. "Is your meth laced with deadly gluten? Not sure? Bring your meth down to the PD and we will test it for you for free!" - w ciągu tygodnia wpis udostępniono ponad 200 tysięcy razy. Trzeba przyznać, że pomysłowości policji nie brakuje ;)

narkotykibezglutenupolicjanarkotyki

Policjanci zostali pogryzieni przez niebezpieczne insekty. Komisariat zamknięty

W jednym z poznańskich komisariatów najprawdopodobniej doszło do rozprzestrzenienia się obrzeżka. Jest to pasożyt należący do rodziny kleszczowatych, pochodzący od gołębi. Ptaki, które przesiadywały na najwyższych piętrach komisariatu, co jakiś czas były odganiane przez pracowników. Jednak stan w jakim zostawiały parapety był opłakany. Wszędzie znajdowały się ich odchody. Gołębie budowały także gniazda i to tam najprawdopodobniej żył pasożyt. Kiedy ptaki odganiano, obrzeżek nie miał się czym żywić, więc przeniósł się na funkcjonariuszy komendy. U blisko 27 policjantów stwierdzono ślady po ugryzieniach tego insekta. Wszyscy funkcjonariusze dostali nakaz udania się do lekarza, a komisariat został tymczasowo, częściowo zamknięty. Odkażane zostały wszystkie pomieszczenia, w których pracowali ludzie, a także radiowozy. Pomimo odkażenia, jak informuje stacja TVN, po blisko tygodnia można było znaleźć jeszcze pojedyncze pasożyty. Uważajmy zatem co mamy za oknami, oraz dbajmy o czystość pomieszczeń, a także balkonów czy tarasów.

zdrowepolicja

Policja w Dubaju posiada najszybsze samochody na świecie!

Superszybkie samochody to marzenie nie jednego mężczyzny. Będąc w Dubaju - mieście przepychu - można spotkać wiele najnowszych pojazdów. Jednak, kiedy na ulicy natkniecie się na Bugatti Veyron, czyli najszybszy samochód na świecie nie łudźcie się, że kierowca będzie się z wami ścigał. Takie samochody otrzymała policja w tym kraju! Ma to służyć również marketingowemu wizerunkowi policji. Funkcjonariusze w Dubaju posiadają 14 superszybkich samochodów w tym limitowane edycje Aston Martin One-77, Lamborghini Aventador i Ferrari FF. Władze zapowiadają, że chcą by do roku 2030 samochody elektryczne i hybrydowe stanowiły jedną czwartą floty rządowej!

motoryzacjasamochodymarzeńpolicja

Ojciec poprosił policjantów z drogówki o eskortę. Uratowali życie dziecka

W poniedziałkowe popołudnie, do patrolujących w Poznaniu policjantów z drogówki, podjechał samochód marki Audi. W nim znajdował się mężczyzna, wiozący ze sobą kilkudniowe dziecko, które zaczęło się nagle dusić. Mężczyzna poprosił policjantów, aby pomogli mu jak najszybciej dostać się do szpitala i eskortowali jego samochód. Jak zareagowali funkcjonariusze? Bez chwili wahania pobiegli do radiowozu i ruszyli na sygnale w stronę najbliższej placówki opieki zdrowia. Na miejscu okazało się, że ojciec zdążył na czas z pomocą medyczną dla niemowlaka. Podziękował on serdecznie policjantom, którzy, jak podkreśla rzecznik szpitala Stanisław Rusek, stanęli na wysokości zadania.

policja

Walczą, by policyjny pies przeszedł na emeryturę ze swoim panem. Zebrano tysiące podpisów!

59-letni David Evans, policjant z hrabstwa Shropshire w zachodniej Anglii, w kwietniu tego roku przejdzie na emeryturę po 34 latach oddanej służby. Wierną towarzyszką i jednocześnie partnerką sierżanta była 4-letnia suczka Ivy, krzyżówka owczarka belgijskiego (malinois) i owczarka niemieckiego. Do Evansa dotarła wiadomość, że Ivy nie będzie mogła mu już towarzyszyć podczas emerytury i trafi pod opiekę kolejnego policjanta. Na wieść o tym mężczyzna załamał się. Zrozpaczonemu ojcu postanowiła pomóc córka Jennie, która stworzyła internetową petycję skierowaną do regionalnej policji, w której prosi, by Ivy mogła z nim pozostać. Dziewczyna podkreśla w niej, że psów nie powinno traktować się jak sprzętów i przekazywać ich z rąk do rąk... Sam David zaoferował, że wykupi Ivy od policji, byle mógł zatrzymać zwierzę, które jest dla niego jak członek rodziny. Apel Jennie doczekał się ogromnego odzewu. Do tej pory jej petycję podpisało ponad 23 tysiące osób! Dzięki tej akcji być może suczka zostanie z Evansem. Anthony Bangham, szef policji w zachodniej Anglii, oświadczył, że porozmawia osobiście ze swoim pracownikiem. Miłość do zwierząt jest przecież niepowtarzalna!

piespolicyjnyzwierzętapolicja

Niemcy: Na dworcu kobieta popchnięta została na tory!

Do niecodziennej sytuacji doszło na dworcu w Norymberdze, w Niemczech. Na peronie znajdowali się funkcjonariusze policji, a wraz z nimi policyjny pies, który głośno ujadał. W pewnym momencie obok policjanta i owczarka przechodziła kobieta w czerwonym szaliku Wtedy też, całkiem niespodziewanie, szczekający pies skoczył na nią, popychając ją z tak wielką siłą, że ta wpadła na tory. Na pomoc pasażerce ruszyli inni policjanci, którzy wyciągnęli ją z powrotem na peron. Prawdopodobnie kobieta skręciła sobie nogę. Sytuację nagrał inny pasażer, który chciał udokumentować obecność dużej liczby policjantów na dworcu. Jak sprawę tłumaczy policja? Twierdzi, iż psy są tak szkolone, że chronią swojego pana, a kiedy ktoś podchodzi za blisko reagują szczekaniem i skokiem. Na dworcu właśnie tak się stało. Kobieta podeszła od tyłu, zbyt blisko tej dwójki. Pies zareagował obronnie. Eksperci jednak twierdzą, że wina leży też po stronie policjanta, który nie wydał rozkazu, aby pies usiadł i nieodpowiednio przypilnował swojego towarzysza. A Wy co uważacie?

zwierzętapsypolicja