Samotna noc w zamku? Otwarto pierwszy na świecie zamek-hotel tylko dla jednej osoby

W Piemoncie na północy Włoch otwarto hotel, który jest wymarzonym miejscem każdego introwertyka, a także wszystkich osób szukających relaksu i odpoczynku od miejskiego zgiełku. Wyjątkowość Castel Rosso polega na tym, że jest przeznaczony wyłącznie dla... jednej osoby! Jak przekonują włoskie media, to pierwszy na świecie taki zamek-hotel. Żeby jedyny gość luksusowego przybytku nie narzekał jednak na brak rozrywek, zadbano o różne atrakcje, z jakich może skorzystać. Wrażenie robi już sposób dotarcia do zamku - można się tam dostać helikopterem lub balonem. Na miejscu do dyspozycji gościa są majordomus, nauczyciel jogi, masażysta, instruktor jeździectwa oraz kucharze. Za nocleg w jednym z dwóch apartamentów o powierzchni 100 metrów kwadratowych trzeba zapłacić 1,5 tysiąca euro. Jeśli jednak macie zamiar wybrać się do "Czerwonego Zamku" w weekend, musicie liczyć się z dwa razy większymi kosztami!

zamekhotelpodróżeturystyka

Kobiety, które są Australijkami. Stereotypy wśród ludzi

"Skąd pochodzisz?" "Jestem z Australii." "Nie wyglądasz jak Australijka."Naprawdę? Cóż, jestem."A jak wygląda Australijka?" Tak właśnie wygląda filmik stworzony przez Pop Box Project, który pokazuje kilkanaście różnych kobiet mieszkających w Australii, mających różne korzenie. Różnią się one od znanego i stereotypowego postrzegania kobiet z tamtego państwa - blondynki z niebieskimi oczami surfujące w oceanie. Jedna pochodzi z Somalii, inna z Turcji. Wszystkie mają różny kolor skóry, i jak mówią to właśnie ta różnorodność czyni je Australijkami. Należy pamiętać, że Australia została zasiedlona przez rząd brytyjski w XIX w. Wcześniej prowadzono jej liczne badania. Jej rdzenni mieszkańcy to Aborygeni. Nie jest więc prawdą, że istnieje jakaś jedna rasa, o konkretnym kolorze skóry, która jest ściśle związana z Australią (może oprócz rdzennych mieszkańców). Kampania ma być zatem pokazaniem tolerancji, a także nawoływaniem do zaprzestania negatywnych komentarzy wobec innych ludzi. Najczęściej pojawiających się w sieci.

kampniapodróżeYouTube

Ta firma zapłaci Ci 10 500 zł miesięcznie za wyruszenie w podróż dookoła świata!

Organizacja World Life Experience poszukuje 6 kobiet i 6 mężczyzn w wieku 20-35 lat, którzy zgodziliby się na podróż dookoła świata - 40 państw, 5 kontynentów w jeden rok. Wszystkie koszty podróży oraz utrzymania pokrywa firma. Mało tego, oferuje także 10 500 zł miesięcznie dla każdego podróżnika! Aby rozpocząć pracę marzeń wystarczy spełnić dwa warunki. Po pierwsze - formalność: uzupełnienie formularza na stronie www.worldlifeexperience.com. Po drugie - umiejętność prowadzenia bloga i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Akcja ma celu zwiększenie świadomości o różnicach kulturowych, wspieranie organizacji pozarządowych oraz dzielenie się z innymi przygodą życia! Chętni, którzy swoją podróż rozpoczną 15 września w Lizbonie, będą zobowiązani do krótkiego relacjonowania wycieczki. Ich posty w mediach społecznościowych powinny informować o kulturze, rozrywce oraz odpowiedzialności społecznej.

pracamarzeńpodróżepraca

Lubisz podróżować i kochasz zwierzęta? Dzięki tej stronie wyjedziesz na darmowe wakacje!

Marzysz o wakacjach w odległym zakątku świata? Chciałbyś poznać inne kultury, obce państwa, mieszkając w imponującej posiadłości, nie płacąc prawie nic? Lubisz zwierzęta? Portal Trusted Housesitters może Ci to zapewnić! Strona zrzesza właścicieli psów i kotów (a także innych zwierząt), którzy chcą wyjechać na wakacje, ale nie mają z kim zostawić swoich pupili oraz osoby zgłaszające chęć zaopiekowania się nimi. Koncepcja funkcjonowania oferty jest bardzo prosta i korzystna dla obu stron. Właściciele czworonożnych przyjaciół często nie chcą zostawiać zwierzaków u znajomych lub w tzw. "psich hotelach", więc "zatrudniają" opiekuna, który jednocześnie zajmie się ich dobytkiem. To niezwykła szansa na przeżycie wakacji życia dla tych, którzy kochają zwierzęta. Zanim jednak wyruszą w podróż do Francji, Australii czy Miami, chętni muszą przejść trzystopniowy proces weryfikacyjny. Kandydat powinien wykazać się wiarygodnością, doświadczeniem oraz dobrą reputacją. Po spełnieniu określonych warunków nie zostaje nic innego, jak wyjazd za granicę i spędzenie wakacji w luksusowej posiadłości z sympatycznym psiakiem lub opieka nad kurami w Walii :)

podróżepracazwierzęta

Ceną za egzotyczne podróże jest seks! Ta aplikacja wywołuje wiele kontrowersji!

Kto z nas nie marzy o tym, by wyrwać się z dobrze sobie znanych terenów i odbyć podróż w dalekie kraje, a najlepiej zwiedzić cały świat? Niestety wiąże się to z niemałymi kosztami, chociaż niektórzy potrafią sprytnie zaplanować naprawdę tanio taką eskapadę, podróżując np. jedynie stopem. Sposobem na "tanie" podróżowanie ma być również aplikacja Miss Travel. Jednak pod pojęciem "tanie" kryje się pewien haczyk. Jak twierdzi część jej użytkowników, jest nim seks. Miss Travel niewiele różni się od aplikacji randkowych - zakłada się profil, dodaje się zdjęcia, opisy, podróżnicze plany... Kolejnym krokiem jest wybór jednej z trzech dostępnych opcji: pierwszą jest opcja "Zabierz mnie ze sobą" skierowana do tych, którzy oferują swoje towarzystwo w wojażach, druga "Mam swój własny bilet" zakłada poszukiwanie kogoś do podziału kosztów pobytu, a trzecia "Mam wolny bilet" to wariant dla poszukujących kompana. Użytkownicy aplikacji, którzy z niej skorzystali, w wywiadzie udzielonym internetowemu magazynowi TheCultureTrip.com mówią wprost, że każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z Miss Travel ma świadomość tego, że walutą jaką płaci się za egzotyczne podróże jest seks.Większość zarejestrowanych na platformie osób to mężczyźni, których średnia wieku to 35 lat, natomiast średnia u kobiet to 27 lat. Czy zamiarem twórców było podróżowanie za seks, czy aplikacja sama rozwinęła się w taki sposób?

podróżowaniezasekspodróżekontrowersje

Skarb ukryty w górach. Znaleźć go można tylko poprzez analizę specjalnego wiersza

Poszukiwacze skarbów będą zachwyceni! Forrest Fenn to mężczyzna pochodzący z amerykańskiego stanu Nowy Meksyk. Przekonuje on, że kilka lat temu w Górach Skalistych ukrył skarb! Zakopał on tam szkatułkę z brązu wypełnioną złotymi monetami o wartości 3 milionów dolarów. Już wtedy chciał aby ktoś odnalazł jego szkatułkę, jednak zachorował na raka i nie kontynuował wtedy swojego planu. Niedawno jednak poczuł się dużo lepiej. Ułożył specjalny wiersz, który ma pomóc poszukiwaczom w odnalezieniu lokalizacji szkatułki. "Chciałem dać ludziom nadzieję i coś, w co mogą wierzyć " mówił. Wydał również dwie książki, które są swoistymi wskazówkami dla osób pragnących podjąć się walki. Do tej pory jeszcze nikt nie znalazł szkatułki, lub też nie powiedział o tym publicznie. Najprawdopodobniej jeszcze każdy z Was ma duże szanse, aby się wzbogacić. Możemy podpowiedzieć, że wiele osób doszło do tego, że szkatułka znajduje się blisko miasta Santa Fe, na wysokości 1524 metrów nad poziomem morza.

skarbpodróżepieniądze

Pragnie zostać najstarszym człowiekiem, który zdobędzie Mount Everest

85-letni Min Bahadur Sherchan zamierza wspiąć się w przyszłym miesiącu na najwyższy szczyt ziemi- Mount Everest (8 848 m). Już kiedy miał 76 lat został pierwszym najstarszym człowiekiem, który wspiął się na szczyt, jednak jego rekord pobił w 2013 roku Japończyk Yuichiro Miura. Nepalczyk zrezygnował później z powodów finansowych, aby po raz kolejny zdobywać górę, a w 2015 następna próba została anulowana, po tym, kiedy potężna lawina przetoczyła się przez obóz bazowy, dzień przed dotarciem tam Sherchana. Teraz mężczyzna pragnie zdobyć szczyt, aby być wzorem dla młodych ludzi oraz udowodnić wszystkim, że wiek nie stanowi przeszkody dla osiągnięcia celu. Bahadur Sherchan wychował się w górach, choroba wysokościowa nie jest dla niego, więc problemem. Wszystkie badania, które wykonał przed próbą, ma również prawidłowe. "Jestem pewien, że tym razem mi się uda. Nie mam żadnych problemów, które mogłyby powstrzymać mnie przed wspinaczką na Everest, a jedynym może być tylko pogoda"- mówił w jednym z wywiadów. Dodał również, że jeśli uda się mu zdobyć Górę Gór, ma zamiar prowadzić kampanię na rzecz pokoju na świecie. Planuje też podróż do objętej konfliktem Syrii.

MountEverestpodróżealpinizm

Słuchawki wybuchły w samolocie. "Poczułam pieczenie na twarzy"

Australijka podczas lotu z Pekinu do Melbourne słuchała muzyki na bezprzewodowych słuchawkach. Po dwóch godzinach od startu samolotu obudził ją wybuch. "Kiedy chciałam się odwrócić, poczułam pieczenie na twarzy" - relacjonuje kobieta. Jej słuchawki płonęły. Niewiele myśląc, pasażerka odruchowo strąciła je z głowy. Kilka sekund później sprzęt eksplodował - wybuchła zasilająca go bateria. Dzięki szybkiej interwencji personelu pokładowego ogień szybko został ugaszony, a nikomu nic się nie stało. Australijka, której danych nie ujawniono, miała osmaloną twarz i poparzoną dłoń. Mimo że do wypadku doszło 19 lutego 2017 roku, Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu dopiero wczoraj opublikowało zdjęcia i opis incydentu. Fotografie mają ostrzec przed używaniem potencjalnie niebezpiecznych urządzeń podczas lotów - w tym przypadku akumulatora litowo-jonowego.

niebezpiecznesłuchawkipodróżeelektronika

Rekord Guinnessa pobity. Samotna wyprawa na desce przez Atlantyk

Pochodzący z Afryki Wschodniej Chris Berish po raz pierwszy w historii samotnie przepłynął Atlantyk na tak zwanej stand up paddle board (SUP). Bez żadnej asysty i pomocy z zewnątrz pokonał 4500 mil morskich. Swoją podróż rozpoczął 6 grudnia w Maroko, a zakończył 9 marca w Anglii. Zarówno święta, jak i Nowy Rok spędził samotnie na oceanie. W ciągu 93 dni swojej żeglugi Berish codziennie przebywał odległość porównywalną do długości maratonu, używając do tego jedynie wioseł i siły własnych mięśni. Cel jaki mu przyświecał to pozyskanie pieniędzy na budowę co najmniej pięciu nowych szkół w Afryce Wschodniej. Do tej pory mu się zebrać kilkaset tysięcy dolarów! Rekordzista swój wyczyn komentuje krótko: "Im więcej czasu mogę spędzić na oceanie, bez względu w jakiej formie, tym lepiej. Jestem człowiekiem morza i moją inspiracją jest ocean. Właśnie tam naprawdę czuję, że żyję, jestem usatysfakcjonowany, szczęśliwy i wolny".

samotnieprzezAtlantykpodróżerekordGuinnessa

Nieograniczone loty od WizzAir dla studentów!

Niemal na każdym lotnisku w Europie możemy dostrzec wyraźnie wyróżniające się różowe samoloty WizzAir - jednej z najlepiej rozwiniętych tanich linii lotniczych na Starym Kontynencie. Oprócz nietypowego koloru, charakteryzują się one również niestandardowymi pomysłami, jak na przykład nielimitowane loty przez cały rok. Co trzeba zrobić, aby latać bez ograniczeń? Wystarczy wziąć udział w pierwszej edycji Wizz Youth Challenge, międzynarodowego konkursu dla studentów dotyczącego tematyki lotniczej i marketingowej. Zapisy chętnych grup trwają do 5 kwietnia 2017 roku. Wszyscy uczestnicy otrzymają szczegółowe wytyczne wraz z materiałami i zadaniami do wykonania typu "case study". Finał konkursu ma odbyć się na żywo, 17 maja w Budapeszcie.

lotydlastudentówpodróżestudent

Hołd dla mistrza. Opowieść o Afryce

W przeddzień 85. rocznicy urodzin Ryszarda Kapuścińskiego, mistrza reportażu, ukazało się wspaniałe wideo, które ma być hołdem dla publicysty. Michał Wiślicki to podróżnik, przejechał całą Afrykę w ślad za opisanymi przez Kapuścińskiego terenami. Mistrz swoja wyprawę opisał w książce "Heban" . Wiślicki podczas wypraw nagrywał swoje podróże i świat jaki przyszło mu oglądać i odkrywać. Zwieńczeniem tych podróży jest właśnie materiał filmowy , wideo-esej. Cały materiał jest wykonany przy akompaniamencie cytatów z reportaży Kapuścińskiego. Pokazuje on świat, jaki mógł zobaczyć podróżnik. Zobaczcie sami wspaniałe wideo i przekonajcie się jaka fascynująca jest Afryka!

podróżefilmyreportaze

To będzie wyjątkowa podróż! Para turystów okrąży Księżyc już w 2018 roku!

Para turystów, których tożsamość nie została jeszcze podana do informacji publicznej, pod koniec 2018 roku wybierze się w niezwykłą podróż, w trakcie której okrąży Księżyc! Poza Ziemią spędzą aż tydzień! Organizacją przedsięwzięcia zajmuje się prywatna firma kosmiczna SpaceX z wizjonerem Elonem Muskiem na czele. W ten sposób firma chce świętować 50. rocznicę pierwszego lotu wokół Księżyca. Pierwszy załogowy lot do Księżyca odbył się w 1968 roku. Wzięli w nim udział trzej astronauci: Frank Borman, James Lovell i William Anders, którzy wtedy okrążyli naszego satelitę 10 razy! Wybrańcy Muska wpłacili już zaliczki. Nie podano jednak, jak duża była to suma. Na pewno zawrotna! Dennis Tito, który w 2001 roku przez ponad tydzień znajdował się na orbicie, za podróż zapłacił Rosjanom... 20 milionów dolarów! Para turystów została już poinformowana o ryzyku lotu, zostaną teraz poddani szczegółowym badaniom, które ocenią ich stan zdrowia i kondycję. Gdybyście mieli środki, zdecydowalibyście się na tak odważne posunięcie?

turyściwkosmosieKosmospodróże

Jak żyłoby się nam na drugim końcu świata? Ta strona to powie!

Rzucić wszystko i wyjechać, być może już nigdy nie wracać - chyba każdy choć raz miał taką myśl. Problemem stawał się niejednokrotnie budżet, ale też wybór kraju, który mógłby stać się naszym rajem na ziemi. Z myślą właśnie o ludziach pragnących zmiany otoczenia na dłużej niż kilka dni powstała strona, która szybko porówna państwa z całego świata! Ifitweremyhome.com zestawia dwa wybrane kraje, dzięki czemu dowiadujemy się np. jak w porównaniu z Wielką Brytanią, czy odległą Argentyną wypada nasza polska służba zdrowia, nasze zarobki, średnia długość życia, czy nawet prawdopodobieństwo tego, że... zostaniemy zamordowani! Planując emigrację lub dłuższy wyjazd warto sprawdzić, który kraj w pełni by nas usatysfakcjonował. Wyniki potrafią być naprawdę zaskakujące!

porównywaniekrajówpodróżeturystyka

Co Australijczycy wiedzą o Polsce?

Kanał na Youtubie "Gdzie Bądź" prowadzony jest przez Piotra Jurkowskiego. Ten mężczyzna porzucił swoją dobrze płatną pracę i wyruszył w podróż swoich marzeń. Odwiedził już państwa Afryki, Zjednoczone Emiraty Arabskie, poprzez Azję dotarł aż do Australii. Właśnie tam, po drugiej stronie globu, postanowił zapytać Australijczyków, co wiedzą na temat Polski, jej historii oraz ludzi. Wiele z nich kojarzyło Polskę z czasami II wojny światowej. Niektórzy nawet odwiedzili nasz kraj, zwłaszcza miasta takie jak Warszawa oraz Kraków. Piotr w ciekawy sposób zadawał zagadkowe pytania na temat tego, gdzie leży Polska, jakie miasto jest stolicą Polski. O ile te pytania nie sprawiały dużej trudności, o tyle znajomość sławnych obecnie Polaków już tak. Większość osób skojarzyło z Polską papieża Jana Pawła II oraz Lecha Wałęsę, ale mało kto interesuje się tam piłką nożną i zna np. Roberta Lewandowskiego. Na koniec mieszkańcy Australii starali się wymówić polskie słowa. Jak wiadomo dla obcokrajowców nasz język wcale nie jest taki prosty. Obejrzyjcie koniecznie filmik i oceńcie jak Australijczycy poradzili sobie w quizie na temat naszego państwa!

podróżeyoutuberzy

Cały świat w niecałe 3 minuty! Niezwykłe wideo od Google Maps

Pewnie nie raz marzyliście o podróży dookoła świata, o zobaczeniu wszystkich najpiękniejszych zakątków naszego globu. Niestety realizacja tego marzenia jest kosztowna i wymaga wiele wysiłku, dlatego mogą sobie na to pozwolić jedynie nieliczni... Powstało jednak wideo, które w niecałe trzy minuty zabierze Was w niezwykłą wyprawę do Rzymu, Londynu, Rio de Janeiro, San Francisco i wielu, wielu innych wspaniałych miejsc na świecie. Imponujący filmik powstał z okazji dwunastych urodzin usługi Google Maps. Jego autorem jest Matteo Archondis. Do jego wykonania posłużyło mu aż 3305 screenshotów z Google Maps! Autor filmu zaleca założenie słuchawek dla lepszego efektu. Zobaczcie koniecznie jego dzieło!

światzGoogleMapspodróżeYouTube

Kobieta nagrała moment katastrofy

W Brazylii kilkoro turystów postanowiło skorzystać z atrakcji lotu helikopterem, aby podziwiać płynącą rzekę i roztaczające się wokoło niej widoki. Dwójka z nich nagrała ten niezwykły moment. W kabinie znajdował się pilot, obok niego kobieta filmująca całą akcję i mężczyzna. Obydwoje byli bardzo podekscytowani lotem, co słychać w filmiku. Później byli zachwyceni tym, w jaki sposób maszyna poruszała się nad ziemią. Jednak zachwyt nie trwał długo, ponieważ pilot stracił kontrolę nad helikopterem, a ten razem z pasażerami runął do rzeki. Sytuacja do końca została sfilmowana przez kobietę. Cała trójka przeżyła na szczęście tę katastrofę. Zobaczcie materiał.

wypadekpodróżesamoloty

Sprzedał firmę Snapchatowi i wyruszył w podróż dookoła świata!

28 letni Garett Gee wraz z przyjaciółmi stworzył technologię Scan, która umożliwia wyszukiwanie innych użytkowników aplikacji za pomocą tzw. Snapcode'ów. W 2014 roku Snapchat wykupił firmę Garetta, płacąc za nią 54 mln dolarów. Młody milioner zmęczony pracą dla wielkiej korporacji, sprzedał jednak cały swój majątek i wyruszył wraz ze swoimi bliskimi w podroż dookoła świata! Towarzyszyła mu żona Jessica i dwójka dzieci w wieku 2 i 4 lat. Przygody ze swoich wypraw relacjonowali w mediach społecznościowych. Jak się okazało, prowadzenie bloga "The Bucket List Family" stało się całkiem dochodowym biznesem. "(..) nasze kanały w mediach społecznościowych zaczęły być coraz bardziej popularne i zaczęły z nami współpracować hotele, linie lotnicze oraz różne marki" – opowiada Garett. Jego blog, który znajdziecie na http://www.thebucketlistfamily.com/, cieszy się ogromną popularnością! Trudno nie poczuć ukłucia zazdrości, patrząc na zdjęcia z ich rodzinnych wypadów. Zobaczcie je sami!

TheBucketListFamilypodróżesnapchat

Polscy artyści wyruszą na Antarktykę!

Aktor i reżyser Olaf Lubaszenko, lider zespołu Raz Dwa Trzy Adam Nowak oraz fotograf Bartosz Stróżyński 12 lutego rozpoczną podróż swojego życia. Na jachcie żaglowym popłyną na sam konie świata- Antarktykę! Jest to wyjątkowe i ekstremalne przedsięwzięcie. Projekt nosi nazwę "Trzy sztuki w Antarktyce". Dlaczego? "Będziemy realizowali zamysł trzech sztuk w Antarktyce - filmu, fotografii i muzyki"- mówi Adam Nowak. Wyprawa ma potrwać miesiąc, a w jej ramach powstać ma koncert, transmitowany przez radiową Trójkę, wystawa fotografii wykonanych w technice kolodionowej oraz film pokazujący zmagania polskich artystów z dziką przyrodą Antarktyki. "Jestem dumny, że mogę w tak wybornym towarzystwie zdobywać nieodkryte dotąd artystycznie przylądki ludzkiej wrażliwości"- mówił Bartosz Stróżyński.

podróżesztuka

Martyna Wojciechowska nie jest już redaktor naczelną "National Geographic Polska". Dlaczego?

Po 10 latach obejmowania stanowiska redaktor naczelnej, w jednym z bardziej prestiżowych magazynów podróżniczych na świecie, Martyna Wojciechowska zrezygnowała z tego stanowiska. Nową naczelną National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler zostanie Agnieszka Franus. Nowa naczelna związana jest z "NG" od ponad 15 lat! Dlaczego Martyna Wojciechowska zrezygnowała z funkcji? Wszystkiego dowiedzieć możemy się na jej profilu na Facebooku. Dziennikarka napisała tam : "Teraz przede mną nowe wyzwania. Wierzę, że odwaga polega na tym, żeby nieustannie szukać nowych możliwości i mieć otwartość na to, co nieznane - to esencja mojego życia. Ruszam dzisiaj w kolejną podróż, tym razem z Travel Channel. Zostałam dyrektor programową kanału podróżniczego, którego celem jest inspirowanie Was i zabieranie na niesamowite krańce świata. Także z kolejną serią mojego programu już jesienią i nowymi, polskimi produkcjami". Pozostaje nam życzyć pani Martynie powodzenia w nowej pracy i spełnienia wszystkich zawodowych planów!

MartynaWojciechowskapodróżedziennikarstwo

Naśladowcy podążają za parą zakochanych podróżników, duplikując ich zdjęcia

Lauren Bullen i Jack Morris są znaną parą podróżników. Swoje zdjęcia publikują na Instagramie. Niedawno odkryli, że dwoje ich fanów podąża za nimi, robiąc identyczne zdjęcia w identycznych miejscach. Naśladowcy dbają o odpowiednie kompozycje fotografii, o te same stroje i formę. Podróżnicy przyznają, że jest to jedna z najdziwniejszych rzeczy, jaka spotkała ich w życiu.

naśladowanipodróżnicyinstagrampodróże