Policjanci zarzucali mu jazdę po alkoholu. Po mistrzowsku udowodnił, że jest trzeźwy! [WIDEO]

Student University of Central Arkansas Blayk Puckett piątkowej nocy wracał z kampusu. Zdając sobie sprawę z niedziałającego światła stopu, powoli prowadził samochód - chciał uniknąć zatrzymania przez policję. Ostrożna jazda wydała się jednak podejrzana funkcjonariuszom, którzy akurat tej nocy mijali auto Blayka. Jak widać na policyjnym nagraniu, mężczyźni przeprowadzili ze studentem krótką rozmowę, po czym poprosili, by wysiadł z samochodu. Nietypowe zachowanie kierowcy prowadzącego pojazd w weekendową noc może przecież wskazywać na to, że jest on pod wpływem alkoholu! Chłopak szybko udowodnił, że jest trzeźwy. Obejrzyjcie wideo!

dowódtrzeźwościpoalkoholunadrogach

"Kac-kostium" nowym wynalazkiem Forda

Siadanie za kółko z syndromem dnia wczorajszego jest równie niebezpieczne jak jazda pod wpływem alkoholu. Ból głowy, nudności, światłowstręt oraz niewyspanie wpływają na wydłużony czas reakcji kierowcy. Aby uświadomić nam wagę problemu, Ford opracował tzw. "kac-kostium". Ważący ponad 17 kg zestaw składa się ze specjalnej kamizelki, obciążników nadgarstków i kostek, czapki i okularów. Wszystkie te elementy symulują klasyczne objawy kaca. Dzięki niemu 20 000 kierowców z 13 krajów Europy przekona się, jak niebezpieczne jest prowadzenie samochodu po zakrapianej imprezie.

kackostiuminnowacjepoalkoholu

Pijana kobieta prosto z meliny trafiła na salę porodową. Dziecko walczy o życie

W jednym ze szpitali na Dolnym Śląsku dziecko urodziła kompletnie pijana 30-latka! Przez jej alkoholizm jej synek przyszedł na świat o 6 tygodni za wcześnie. Maciuś waży zaledwie 1700 gramów! Kobieta upijała się w okolicznej melinie, gdzie libacje są na porządku dziennym. Jej upojenie alkoholowe w pewnym momencie przerwały bóle brzucha, z powodu których szybko znalazła się w karetce, a następnie w szpitalu. Pijana matka równie szybko znajdzie się także na sali sądowej! Za narażenie zdrowia i życia dziecka grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności! Sytuacja trudnego porodu i na pewno całej ciąży najgorzej jednak skończyć się może dla małego Maciusia. Dzieci z alkoholowym zespołem płodowym są bowiem nadpobudliwe, nieporadne, nieprzystosowane społecznie, mogą mieć oznaki debilizmu, być nierozgarnięte, permanentnie zalęknione... Według statystyk aż 30% kobiet sięga po alkohol i papierosy w czasie ciąży!

poródpijanejdzieckopoalkoholu

Naukowcy przypadkowo odkryli jak zrobić alkohol z powietrza!

Naukowcy z Oak Ridge National Laboratory w Tennessee przeprowadzali badania i przez przypadek udało im się odkryć coś niesamowitego! Za pomocą jednego katalizatora z dwutlenku węgla i wody wytworzyli bezpośrednio... etanol! Wcześniej ten sam zespół szukał już takiego sposobu, jednak nie sądzili, że jest to aż tak proste. Aby tego dokonać potrzeba "nanomateriału pokrywającego chip w rozmiarze zaledwie centymetra kwadratowego. Jego powierzchnia najeżona jest maleńkimi „kolcami” zbudowanymi z azotu, mającymi przekrój kilku atomów. Każdy z „kolców” znajduje się w osłonce węglowej, a całość zwieńczona jest maleńką kulką miedzi osadzoną na szczycie. Miedź działa jak mikroskopijny piorunochron, który przyciąga energię elektryczną, rozpoczynając proces przekształcania dwutlenku węgla i wody w alkohol. Następnie cząsteczki wędrują do osłonki węglowej", która to kończy reakcję tworząc ciekły etanol. Cała reakcja odbywa się w temperaturze pokojowej.

DwutlenekWęglawAlkoholnaukapoalkoholu

"Kiedy na imprezie było tak grubo, że rano telewizja chce robić z tobą wywiady''

Hitem w internecie staje się krótki filmik przedstawiający rozmowę prezentera telewizyjnego Filipa Chajzera z Agatą. O dziewczynie nie wiemy nic poza tym, że imprezę rozpoczęła w piątek i robi to regularnie. Przed kamerą i mikrofonem stoi o 8 rano w sobotę. W rękach trzyma napój energetyczny, butelkę soku, paczkę papierosów oraz najprawdopodobniej kubek z alkoholem. Nie ma na sobie rajstop, co jest "super historią", ale nie dane nam było jej poznać. Według internautów, pomimo stanu Agaty, która bezsprzecznie jest pijana, wygląda na miłą, zadowoloną z życia dziewczynę. Imprezowiczka zyskała sympatię najzagorzalszych hejterów. My mamy nadzieję, że autobus, do którego wsiadła, był tym właściwym :)

poalkoholuFilipChajzerYouTube