Nietrzeźwi kierowcy urządzili sobie rajd w Olsztynie [WIDEO]

Policjanci z Olsztyna opublikowali film, na którym widzimy żółte auto dostawcze, jak slalomem przemierza miasto. Samochodem na zmianę kierowały dwie osoby. Jak się okazało, obydwie były pijane. Auto najpierw uderzyło w latarnię, następnie w znak drogowy. Po złapaniu mężczyzn przyznali się oni do kierowania w stanie nietrzeźwości i zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. Dostawczakiem poruszali się kierowcy, którzy, według ustaleń, mieli 1,5 oraz 2 promile alkoholu. Grożą im 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kilka tysięcy złoty grzywny.

rajdpijanychkierowcówtransportpoalkoholu

Z sylwestra wracał taksówką. Zapłacił... równowartość 7 tysięcy złotych!

Noc sylwestrowa dla większości z nas jest pamiętna. Dla innych... nieco mniej. Zabawa do białego rana i dobry alkohol mogą okazać się przepisem na utratę pamięci i postąpienie w sposób, jakiego powstydzilibyśmy się, będąc trzeźwymi. Do jednego z milionów balangowiczów, którzy zaszaleli, witając rok 2018, należy anonimowy 40-latek z Norwegii. Mężczyzna po hucznej imprezie postanowił wrócić do domu taksówką. Byc może zapomniał jednak, że odległość, jaką musi pokonać z Kopenhagi do Oslo, to ponad 600 km! Wezwany kierowca spełnił prośbę będącego pod wpływem alkoholu klienta i odwiózł go we wskazane miejsce. Kiedy poprosił o zapłatę, równowartość 7 tys. zł (!), czyli ok. 12 tys. duńskich koron, Norweg po prostu zniknął w mieszkaniu. Konieczna okazała się interwencja policji. "W końcu skontaktowaliśmy się z mężczyzną. Spał we własnym łóżku" - relacjonuje Vidar Pedersen, kierownik ds. Operacyjnych w Oslo. 40-latek nie pamięta, dlaczego zdecydował się na tak kosztowny powrót do domu. 1 stycznia, oprócz głowy, z pewnością bolał go też portfel! Jego historia niech będzie przestrogą dla innych!

7tysięcyzataksówkętransportpoalkoholu

Kraków: Nakrył żonę z kochankiem, po czym urwał mężczyźnie jądro

W nocy 21 listopada doszło w Krakowie do małżeńskiej zdrady, która zakończyła się... urwanym jądrem. W mieszkaniu znajdującym się w jednej z krakowskiej dzielnic, Nowej Hucie, 53-letni Piotr K. przyłapał żonę i kolegę w niedwuznacznej sytuacji. Jego reakcja była natychmiastowa. Chcąc zrzucić przyjaciela (już pewnie byłego) z łóżka, chwycił go i gwałtownie szarpnął. Niefortunnie złapał za jądra. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe i policja. Zanim jednak pomoc przybyła, poszkodowany zdążył już wrócić do domu. Sanitariusze na miejscu zdarzenia znaleźli i zabezpieczyli wyrwaną część ciała mężczyzny. Kochanek żony Piotra K. nie zgłosił jednak chęci jej odzyskania. Do tragicznego finału małżeńskiej zdrady doszło ok. godziny 5.30. Tej nocy trójka znajomych spożywała wspólnie alkohol. Nad ranem Piotr K. wyszedł z mieszkania na spacer z psem. Kiedy wrócił, zastał nagich kochanków w łóżku. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Wcześniej nie był karany.

tragiczneskutkizdradyprzemocpoalkoholu

Na porodówkę trafiła kompletnie pijana. Urodziła pijane bliźnięta!

Z soboty na niedzielę do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie) została przyjęta 40-latka w trakcie porodu (34.tydzień ciąży). Kobieta przed przyjazdem do szpitala spożyła znaczną ilość alkoholu, co znacznie utrudniło lekarzom działanie. Ostatecznie zdecydowali oni o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. W chwili zabiegu ich pacjentka miała 1,3 promila (wcześniej informowano, że było to aż 2,7 promila). Gdy maluchy, wcześniaki, pojawiły się na świecie, stwierdzono, że są pijane! W organizmie dziewczynki wykryto promil alkoholu, a u jej brata niewiele mniej. Specjaliści uspokajają, że ich stan jest stabilny. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się miejscowa prokuratura. Funkcjonariusze przesłuchali już konkubenta 40-latki (zeznania jego partnerki nie są jeszcze możliwe ze względu na jej stan). Mężczyzna zeznał, że lubiła ona wypić, a przez cały okres ciąży nigdy nie była na badaniach. Kobieta odpowie prawdopodobnie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, za co grozić jej może 5 lat pozbawienia wolności.

pijanamatkakobietapoalkoholu

Pijani celebryci będą "uczyć" nas historii Polski. "Drunk History" w telewizji już tej jesieni

Jeśli myślicie, że w telewizji widzieliście już wszystko, zapytamy: A będących pod wpływem alkoholu celebrytów uczących historii? Już w październiku tego roku na mały ekran trafi nowy program rozrywkowy. W "Drunk History - Pół litra historii" znani aktorzy, piosenkarki i tancerze opowiedzą swoje wersje historii Polski. Żeby jednak nie zanudzić widzów, do swojej dyspozycji będą mieć cały arsenał alkoholi. Ten format reality-show szczególnie popularny jest w Wielkiej Brytanii. Celebryci, influencerzy oraz gwiazdy kabaretu opowiadają o zabawnych sytuacjach wielkich wydarzeń historycznych. Następnie fabuła jest inscenizowana, a na ekranie pojawiają się aktorzy. Pierwszymi uczestnikami polskiej wersji programu mają być Katarzyna Kołeczek i Bartek Kasprzykowski w rolach narratorów oraz Piotr Cyrwus, Mirosław Baka czy Rafał Mohr w historycznych inscenizacjach. "Fakty z historii Polski odtworzone zostaną w bardzo nietypowy i zabawny sposób" - zapewnia producent wykonawczy ATM Grupa.

PółLitraHistoriiprogramtvpoalkoholu

Lek na kaca skuteczny u 80 proc. badanych. Stworzył go inżynier Tesli!

Sisun Lee, 26-letni były inżynier Tesli, odszedł od przedsiębiorstwa motoryzacyjnego Elona Muska na rzecz własnej firmy, która ma szansę wpisania się na stałe na listę największych wynalazków ludzkości. Tak przynajmniej mogą uważać ci, którzy choć raz w życiu doświadczyli nieprzyjemnych skutków "dnia następnego" ;) "Morning Recovery" ma być ostatecznym narzędziem w walce z kacem. Cudotwórczy lek powinien trafić na rynek już 5 lipca. Na czym polegało opracowanie receptury, nad którą ludzkość głowi się praktycznie od początku istnienia? Sekretnym składnikiem ma być dihydromyricetyna pozyskiwana z howenii słodkiej zwanej też japońskim drzewem rodzynkowym. Podobno przyspiesza metabolizm i pozwala pozbyć się z organizmu nadmiaru aldehydu octowego - głównej przyczyny bólu głowy czy nudności. Oprócz tego napój zawiera również taurynę, elektrolity, ekstrakt z opuncji i ostropestu plamistego. Pierwsze badania dotyczące faktycznego wpływu "Morning Recovery" na skacowany organizm Sisun przeprowadził na sobie. Pozytywnie zaskoczony wynikami, w doświadczenie zaangażował także znajomych - 80 proc. badanych stwierdziło, że specyfik pomaga. Kolejno produkt znalazł się na stronie polecającej nowe rozwiązania (głównie technologiczne) - Product Hunt. Pierwszego dnia aż 10 tysięcy osób zapisało się na listę oczekujących do wypróbowania "leku na kaca". O remedium zrobiło się głośno na całym świecie. Trzeba to przyznać, że przez Koreańczykiem ważne zadanie. W jego rękach leży przyszłość wielu osób ;)

leknakacazdrowiepoalkoholu

Policjanci zarzucali mu jazdę po alkoholu. Po mistrzowsku udowodnił, że jest trzeźwy! [WIDEO]

Student University of Central Arkansas Blayk Puckett piątkowej nocy wracał z kampusu. Zdając sobie sprawę z niedziałającego światła stopu, powoli prowadził samochód - chciał uniknąć zatrzymania przez policję. Ostrożna jazda wydała się jednak podejrzana funkcjonariuszom, którzy akurat tej nocy mijali auto Blayka. Jak widać na policyjnym nagraniu, mężczyźni przeprowadzili ze studentem krótką rozmowę, po czym poprosili, by wysiadł z samochodu. Nietypowe zachowanie kierowcy prowadzącego pojazd w weekendową noc może przecież wskazywać na to, że jest on pod wpływem alkoholu! Chłopak szybko udowodnił, że jest trzeźwy. Obejrzyjcie wideo!

dowódtrzeźwościpoalkoholunadrogach

"Kac-kostium" nowym wynalazkiem Forda

Siadanie za kółko z syndromem dnia wczorajszego jest równie niebezpieczne jak jazda pod wpływem alkoholu. Ból głowy, nudności, światłowstręt oraz niewyspanie wpływają na wydłużony czas reakcji kierowcy. Aby uświadomić nam wagę problemu, Ford opracował tzw. "kac-kostium". Ważący ponad 17 kg zestaw składa się ze specjalnej kamizelki, obciążników nadgarstków i kostek, czapki i okularów. Wszystkie te elementy symulują klasyczne objawy kaca. Dzięki niemu 20 000 kierowców z 13 krajów Europy przekona się, jak niebezpieczne jest prowadzenie samochodu po zakrapianej imprezie.

kackostiuminnowacjepoalkoholu

Pijana kobieta prosto z meliny trafiła na salę porodową. Dziecko walczy o życie

W jednym ze szpitali na Dolnym Śląsku dziecko urodziła kompletnie pijana 30-latka! Przez jej alkoholizm jej synek przyszedł na świat o 6 tygodni za wcześnie. Maciuś waży zaledwie 1700 gramów! Kobieta upijała się w okolicznej melinie, gdzie libacje są na porządku dziennym. Jej upojenie alkoholowe w pewnym momencie przerwały bóle brzucha, z powodu których szybko znalazła się w karetce, a następnie w szpitalu. Pijana matka równie szybko znajdzie się także na sali sądowej! Za narażenie zdrowia i życia dziecka grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności! Sytuacja trudnego porodu i na pewno całej ciąży najgorzej jednak skończyć się może dla małego Maciusia. Dzieci z alkoholowym zespołem płodowym są bowiem nadpobudliwe, nieporadne, nieprzystosowane społecznie, mogą mieć oznaki debilizmu, być nierozgarnięte, permanentnie zalęknione... Według statystyk aż 30% kobiet sięga po alkohol i papierosy w czasie ciąży!

poródpijanejdzieckopoalkoholu

Naukowcy przypadkowo odkryli jak zrobić alkohol z powietrza!

Naukowcy z Oak Ridge National Laboratory w Tennessee przeprowadzali badania i przez przypadek udało im się odkryć coś niesamowitego! Za pomocą jednego katalizatora z dwutlenku węgla i wody wytworzyli bezpośrednio... etanol! Wcześniej ten sam zespół szukał już takiego sposobu, jednak nie sądzili, że jest to aż tak proste. Aby tego dokonać potrzeba "nanomateriału pokrywającego chip w rozmiarze zaledwie centymetra kwadratowego. Jego powierzchnia najeżona jest maleńkimi „kolcami” zbudowanymi z azotu, mającymi przekrój kilku atomów. Każdy z „kolców” znajduje się w osłonce węglowej, a całość zwieńczona jest maleńką kulką miedzi osadzoną na szczycie. Miedź działa jak mikroskopijny piorunochron, który przyciąga energię elektryczną, rozpoczynając proces przekształcania dwutlenku węgla i wody w alkohol. Następnie cząsteczki wędrują do osłonki węglowej", która to kończy reakcję tworząc ciekły etanol. Cała reakcja odbywa się w temperaturze pokojowej.

DwutlenekWęglawAlkoholnaukapoalkoholu

"Kiedy na imprezie było tak grubo, że rano telewizja chce robić z tobą wywiady''

Hitem w internecie staje się krótki filmik przedstawiający rozmowę prezentera telewizyjnego Filipa Chajzera z Agatą. O dziewczynie nie wiemy nic poza tym, że imprezę rozpoczęła w piątek i robi to regularnie. Przed kamerą i mikrofonem stoi o 8 rano w sobotę. W rękach trzyma napój energetyczny, butelkę soku, paczkę papierosów oraz najprawdopodobniej kubek z alkoholem. Nie ma na sobie rajstop, co jest "super historią", ale nie dane nam było jej poznać. Według internautów, pomimo stanu Agaty, która bezsprzecznie jest pijana, wygląda na miłą, zadowoloną z życia dziewczynę. Imprezowiczka zyskała sympatię najzagorzalszych hejterów. My mamy nadzieję, że autobus, do którego wsiadła, był tym właściwym :)

poalkoholuFilipChajzerYouTube