Zdjęcie Donalda Trumpa z papieżem Franciszkiem podbija sieć. Wszyscy to zauważyli!

W środę 24 maja papież Franciszek spotkał się w Watykanie z Donaldem Trumpem. Pierwsza oficjalna audiencja prezydenta Stanów Zjednoczonych, podczas której papież wyraził pragnienie, by Trump był "narzędziem pokoju", trwała niecałe 40 minut. Po wizycie polityka wykonano pamiątkowe zdjęcie, które z miejsca przykuło uwagę internautów. Dlaczego? Roześmiany Donald Trump stoi bowiem obok papieża, którego mina jest dość nietęga. Internauci udostępniając to zdjęcie, zastanawiają się nad powodem przygnębienia Franciszka. Podkreślają, że jest on przecież znany ze swojego promiennego uśmiechu, więc według nich rozmowy musiały nie pójść po myśli Ojca Świętego. Internauci zwracają uwagę też na to, że zupełnie inaczej prezentował się papież podczas spotkania z poprzednim prezydentem USA, Barackiem Obamą. Wtedy to uśmiech nie schodził z ich twarzy. Pozostałe zdjęcia z audiencji Trumpa wyglądają równie przygnębiająco... Co takiego zrobił lub powiedział prezydent, że doprowadził papieża do takiego humoru? Tego nie wiadomo. Trump nie skomentował szumu, jaki powstał wokół fotografii. A szkoda, bo na pewno zrobiłby to w swoim stylu i zakończyłby wszystkie dyskusje. Jak myślicie, co mogło być powodem strapienia Franciszka?

TrumpupapieżaDonaldTrumppapieżFranciszek

Papież Franciszek upoważnia wszystkich kapłanów do rozgrzeszania aborcji!

W kościele katolickim kończy się Rok Miłosierdzia. W Watykanie zostały zamurowane na kolejne kilka lat Drzwi Święte, przez które mogło przejść nawet w ciągu tego roku ponad 20 milionów ludzi. Jednak zakończenie Roku Miłosierdzia nie znaczy, że ludzie mają przestać szanować się wzajemnie. Franciszek mówi "drzwi miłosierdzia naszego serca są zawsze szeroko otwarte". W ramach zakończenia roku liturgicznego papież ogłosił, że kapłani będą mogli rozgrzeszać z aborcji! Papież wciąż jednak wskazuje na to, że jest to grzech ciężki, ale "nie ma żadnego grzechu, którego nie mogłoby objąć i zniszczyć Boże miłosierdzie, gdy znajduje serce skruszone, które prosi o pojednanie się z Ojcem". W swoim liście apostolskim papież pisze, że kapłani mają stać się przewodnikami i otaczać wsparciem osoby, które dokonały tego czynu. Franciszek chce, aby w ten sposób więcej ludzi przystąpiło do sakramentu spowiedzi i żeby była ona centralną częścią życia, pomagającą w dostępie do Eucharystii, czyli dla chrześcijan jednego z najważniejszych sakramentów.

rozgrzeszeniepoaborcjipapieżFranciszekaborcja

Papieskie golfy sprzedane! 250 tys. zł na pomoc Syryjczykom

W niedzielę zakończyły się licytacje papieskich samochodów. Trzy golfy, którymi papież Franciszek jeździł w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży, sprzedano w sumie za 253 tys. zł. Zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup mobilnej kliniki, która poprawi jakość opieki medycznej w libańskim obozie dla uchodźców. Przebywający w Libanie Syryjczycy będą mogli skorzystac z zabiegów kardiologicznych oraz ginekologicznych. Częśc funduszy przeznaczonych zostanie na wyposażenie i odnowienie obiektów w Brzegach - "Dom Miłosierdzia" i "Dom Chleba".

papieskigolfpapieżFranciszekŚDM2016

Dziś początek Światowych Dni Młodzieży

Długo wyczekiwany przez organizatorów i pielgrzymów z całego świata dzień w końcu nadszedł - rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które potrwają do 31 lipca. Po południu o godz. 17.30 na krakowskich Błoniach odbędzie się Ceremonia Otwarcia i Msza Święta pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Dzisiaj także zostanie otwarte Centrum Powołaniowe i rozpocznie się Festiwal Młodych, w ramach którego odbywać się będą różnorodne koncerty, wystawy, warsztaty, wydarzenia sportowe czy teatralne. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i wszystkie uroczystości będą miały bezpieczny przebieg. A już jutro do Polski przyleci papież Franciszek! Jesteście ciekawi, gdzie się uda, co zobaczy? Sprawdźcie poniższe linki.

ŚDM2016KrakówpapieżFranciszek

Premier Beata Szydło na audiencji u papieża Franciszka

Pani Premier Beata Szydło została dzisiaj przyjęta przez papieża Franciszka w Watykanie na audiencję. Jak zdradziła, rozmawiali o trwających w Polsce przygotowywaniach do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się tego roku w Krakowie w dniach 27–31 lipca. Beata Szydło zaznaczyła, że priorytetem dla władzy jest bezpieczny pobyt papieża w tym czasie na terenach naszego kraju. Dla papieża Pani Premier miała prezent – reprint Biblii z 1599 roku w tłumaczeniu księdza Jakuba Wujka.

premierupapieżaBeataSzydłopapieżFranciszek