Papież Franciszek do matek: "Nie krępujcie się karmić piersią"

W niedzielę Chrztu Pańskiego, zgodnie z panującą tradycją, papież w Kaplicy Sykstyńskiej udzielił sakramentu chrztu niemowlętom. Było to 13 dziewczynek i 15 chłopców. Niektóre z nich niestety zaczęły w trakcie uroczystości płakać. Wtedy Franciszek zwrócił się do matek: "Matki, nie krępujcie się ich nakarmić piersią, nie bójcie się." Dodał również, że uroczystość jest długa, a niemowlęta mogą być bardzo głodne. To już kolejna sytuacja, kiedy papież w ten sposób zachęca matki do karmienia dzieci w bazylice i nie przejmowania się tym, iż jest to miejsce publiczne. Kobiety te porównuje nawet do samej Matki Bożej, która w ten sam sposób karmiła małego Jezusa.

papieżWatykankarmieniepiersią

McDonald's w Watykanie już działa!

Mimo licznych sprzeciwów ze strony kościelnych dostojników sieć restauracji fast food otworzyła swój lokal także w Watykanie! Nowy McDonald's powstał obok Bazyliki świętego Piotra, w kamienicy przy ulicy Borgio Pio. Tam też mieszkał wcześniej Benedykt XVI. Nad lokalem znajdują się pokoje należące do osób pełniących ważne funkcje w stolicy kościoła katolickiego. Restauracja nazywana jest "McVatican". Kwota jaką właściciele płacą za wynajem to około 300 tys. euro miesięcznie, a samym budynkiem zarządza Administracja Dziedzictwa Stolicy Apostolskiej. Czy McDonald's w takim miejscu to przesada? A może to żyła złota? Przecież głodni pielgrzymi chętnie skorzystają z baru szybkiej obsługi.

McDonaldwWatykaniepapieżstolicakościoła

Kontrowersyjny papież. Nowy zwiastun serialu

HBO zaprezentowało nowy zwiastun powstającego serialu "Młody papież". Serial ma budzić kontrowersję. Opowiada historię Piusa XIII - pierwszego amerykańskiego papieża (postać fikcyjna) . W jego postać wciela się aktor Jude Law. Papież różni się od znanej na postawy następcy św. Piotra. Słynie ze swoich niekonwencjonalnych poglądów, oraz uwielbia różne używki! Serial zostanie pokazany już 21 października. Czy papież będzie budził skrajne emocje? Obejrzycie?

serialewprodukcjipapieżJudeLaw

Prezent dla papieża Franciszka

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, papież Franciszek dostanie od marszałka województwa w prezencie m.in chlebowy różaniec. Został on wykonany przez niepełnosprawne dzieci: Martynę Gruca, Stanisława Kmiecika, Stanisława Jana Salacha i Rafała Skałka oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie. Chlebowe elementy są pomalowane na czerwono jako symbol czerwonych korali noszonych w Małopolsce.

papieżśdmŚDM2016