Wielkie odkrycie w Rzymie. Szczątki ucznia Jezusa odnalezione w kościele!

Podczas remontu ponad tysiącletniej świątyni w Rzymie-Santa Maria in Cappella, pracownicy odkryli niezwykłe znalezisko. W pobliżu ołtarza znajdowały się stare i zaplombowane donice. W ich wnętrzu spoczywały ludzkie szczątki. Inskrypcje wskazują do kogo mogą one należeć. Najprawdopodobniej są to ko0ści pierwszego papieża i samego ucznia Jezusa- świętego Piotra! O wydarzeniu został poinformowany Watykan, a także archeolodzy, którzy dokładnie zbadają szczątki pod względem tego, czy są one fragmentami ciała świętego. Jeśli okaże się prawdą archeolodzy staną przed kolejnym zadaniem, a mianowicie jak znalazły się on w świątyni. W chwili obecnej prawdopodobną wersją wydarzeń jest ta, że przeniósł je do świątyni Urban II podczas odbywającej się w kościele schizmy. W obecnej chwili relikwie św. Piotra są wystawione dla pielgrzymów w Watykanie, aby mogli oni sami zobaczyć je na własne oczy.

kościółarcheologiapapież

Tierra Santa, czyli religijny park tematyczny. "Christian Disneyworld"?

Tierra Santa w Buenos Aires to tematyczny park, pokazujący sceny biblijne. Został on otworzony w 1999 roku, a w 2008 błogosławił go sam papież Franciszek, kiedy był jeszcze biskupem w Buenos Aires. Wiele osób nazywa go prześmiewczo "Christian Disneyworld", jednak pracujący tam aktorzy twierdzą, że wszystko co robią jest dla nich bardzo poważną sprawą. Nie chcą być utożsamiani z bluźniercami. Do parku przybywa wielu odwiedzających. Powierzchnia, na której znajduje się Tierra Santa to ponad 17 hektarów. Znaleźć tam można sztuczne palmy, domy wzorowane na tych z Jerozolimy, specjalne drogi. Nad tym wszystkim góruje na Świętej Górze olbrzymi pomnik Jezusa, do którego zmierzają tłumy pielgrzymów. Park zawiera 37 najważniejszych wydarzeń biblijnych - od narodzin Jezusa po jego śmierć i ukrzyżowanie. Według dyrektor tego miejsca, wiele osób bardzo emocjonalnie podchodzi to tego co tam zobaczą. Szczególnie widać to przed samą sceną obrazującą moment ukrzyżowania. W parku zjeść można przeróżne potrawy z Bliskiego Wschodu, przygotowywane przez osoby przebrane w specjalne stroje. W tym miejscu na pewno można poczuć się tak, jak gdyby przenieść się do wydarzeń sprzed 2 tysięcy lat.

chrześcijaniepapieżparkrozrywki

Papież Franciszek do matek: "Nie krępujcie się karmić piersią"

W niedzielę Chrztu Pańskiego, zgodnie z panującą tradycją, papież w Kaplicy Sykstyńskiej udzielił sakramentu chrztu niemowlętom. Było to 13 dziewczynek i 15 chłopców. Niektóre z nich niestety zaczęły w trakcie uroczystości płakać. Wtedy Franciszek zwrócił się do matek: "Matki, nie krępujcie się ich nakarmić piersią, nie bójcie się." Dodał również, że uroczystość jest długa, a niemowlęta mogą być bardzo głodne. To już kolejna sytuacja, kiedy papież w ten sposób zachęca matki do karmienia dzieci w bazylice i nie przejmowania się tym, iż jest to miejsce publiczne. Kobiety te porównuje nawet do samej Matki Bożej, która w ten sam sposób karmiła małego Jezusa.

papieżWatykankarmieniepiersią

McDonald's w Watykanie już działa!

Mimo licznych sprzeciwów ze strony kościelnych dostojników sieć restauracji fast food otworzyła swój lokal także w Watykanie! Nowy McDonald's powstał obok Bazyliki świętego Piotra, w kamienicy przy ulicy Borgio Pio. Tam też mieszkał wcześniej Benedykt XVI. Nad lokalem znajdują się pokoje należące do osób pełniących ważne funkcje w stolicy kościoła katolickiego. Restauracja nazywana jest "McVatican". Kwota jaką właściciele płacą za wynajem to około 300 tys. euro miesięcznie, a samym budynkiem zarządza Administracja Dziedzictwa Stolicy Apostolskiej. Czy McDonald's w takim miejscu to przesada? A może to żyła złota? Przecież głodni pielgrzymi chętnie skorzystają z baru szybkiej obsługi.

McDonaldwWatykaniepapieżstolicakościoła

Kontrowersyjny papież. Nowy zwiastun serialu

HBO zaprezentowało nowy zwiastun powstającego serialu "Młody papież". Serial ma budzić kontrowersję. Opowiada historię Piusa XIII - pierwszego amerykańskiego papieża (postać fikcyjna) . W jego postać wciela się aktor Jude Law. Papież różni się od znanej na postawy następcy św. Piotra. Słynie ze swoich niekonwencjonalnych poglądów, oraz uwielbia różne używki! Serial zostanie pokazany już 21 października. Czy papież będzie budził skrajne emocje? Obejrzycie?

serialewprodukcjipapieżJudeLaw

Prezent dla papieża Franciszka

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, papież Franciszek dostanie od marszałka województwa w prezencie m.in chlebowy różaniec. Został on wykonany przez niepełnosprawne dzieci: Martynę Gruca, Stanisława Kmiecika, Stanisława Jana Salacha i Rafała Skałka oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie. Chlebowe elementy są pomalowane na czerwono jako symbol czerwonych korali noszonych w Małopolsce.

papieżśdmŚDM2016