Choinka w Iraku znakiem solidarności muzułmanów i chrześcijan?

Iracki biznesmen został fundatorem 30 metrowej choinki, która ma być znakiem solidarności z chrześcijanami mieszkającymi w tym kraju. Są oni prześladowani przez ISIS. Drzewko stoi w centrum stolicy państwa i ma przypominać o chęci budowania zgody między dwiema religiami. Budową choinki w ramach wolontariatu zajęli się iraccy żołnierze. Od 2003 roku liczba chrześcijan na tamtych terenach bardzo zmalała. Również w innych częściach miasta pojawiły się dekoracje świąteczne, aby uczcić Święta Bożego Narodzenia.

christmaspaństwoislamskieirak

Abu Mohammad al-Adnani, jeden z głównych liderów Państwa Islamskiego nie żyje!

Jak podają media związane z ISIS (Waszyngton nie potwierdził jeszcze tej informacji), nie żyje rzecznik prasowy Państwa Islamskiego Abu Mohammad al-Adnani. 37-letni mężczyzna był jednym z liderów syryjskich terrorystów, znajdował się na szczycie celów amerykańskiej armii do zlikwidowania. To właśnie on najgłośniej nawoływał do ataków terrorystycznych. Był głównym ideologiem ISIS tworząc wszystkie propagandowe przemówienia oraz był odpowiedzialny za ataki terrorystyczne m.in. w Europie. Amerykanie wyznaczyli za głowę al-Adnaniego nagrodę wysokości 5 milionów dolarów. Zginął podczas nalotów na Syrię. Państwo Islamskie grozi odwetem za zabójstwo jednego z ich liderów.

ISISwiadomościpaństwoislamskie

Chłopcy w szeregach ISIS zabijają dorosłych

W Internecie opublikowano drastyczny materiał filmowy, na którym widoczna jest egzekucja 5 dorosłych mężczyzn. Film nagrany został przez ISIS. Co więcej, osobami, które dokonują zabójstwa przez strzał z pistoletu, są chłopcy w wieku około 10 lat. Ofiary to Kurdowie. Jeden z chłopców to prawdopodobnie Brytyjczyk przedstawiający się jako Abu Abdullah al-Britani (Brytyjczyk). Są to jednak niepotwierdzone informacje.

ISISislampaństwoislamskie