Zafarbowała psa na fioletowo. Zwierzę omal nie przypłaciło tego życiem!

Fioletowy odcień sierści suczki ze zdjęcia, która wabi się Violet, był zachcianką jej właścicielki. Do uzyskania pożądanego koloru kobieta użyła jednak na swojej pupilce farby do włosów przeznaczonej wyłącznie dla ludzi, czym wyrządziła jej ogromną krzywdę. Spuchnięte oczy, liczne poparzenia i odpadająca płatami sierść to tylko niektóre tragiczne skutki nieprzemyślanego zabiegu. Historią Violet, po trzech miesiącach od jej przyjęcia, podzielili się na Facebooku weterynarze z kliniki weterynaryjnej w Pinellas (Floryda), którzy opublikowali również jej szokujące zdjęcia (z racji tego, że są zbyt drastyczne zdecydowaliśmy się ich wszystkich nie publikować). Jak przyznają specjaliści, suczka mogła przypłacić życiem nieodpowiedzialność właścicielki, dlatego dzisiaj uczulają wszystkich właścicieli zwierząt na groźne chemikalia. Pod ich opieką Violet powoli odzyskuje siły. Wielka ma być w tym zasługa także jej nowego właściciela. Oby już nigdy nie musiała tak cierpieć!

fioletowypiespsyokrucieństwowobeczwierząt

Została porzucona w Boże Narodzenie. Po właścicielu pozostała jedynie okrutna kartka!

"Wesołych Świąt. Nazywa się 'Tosia'"- tylko tych kilka słów zapisanych niedbale na małym skrawku papieru pozostało po właścicielu uroczej kotki, która została podrzucona pod drzwi schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katowicach w Boże Narodzenie. Świąteczna atmosfera i wyjątkowo bezczelny sposób potraktowania żywego stworzenia sprawiły, że wolontariusze postanowili podzielić się swoimi odczuciami związanymi z tą historią na profilu schroniska na Facebooku. Ich wpis złamał serca wielu internautom, w tym także nam. "Jest chłodno, ale nie tak, żeby zamiast żywego zwierzęcia znaleźć sopel lodu. Miejsce tez całkiem dobrze wybrane. Teoretycznie schronisko w święta nie pracuje, ale dzięki tego rodzaju 'mikołajom', zawsze jest się czym zająć" - czytamy. Wolontariusze nie rozwodzą się nad prawdopodobnymi powodami porzucenia kotki. Wręcz przeciwnie! Piszą o tym, jakie uczucia wywołują w nich takie "znajdy". "(...) nam w takich sytuacjach serce, już i tak naruszone przez tyle zwierzęcych tragedii, kolejny raz pęka na jeszcze mniejsze kawałki. Czujemy wściekłość i bezsilność. Tak naprawdę po miłości do zwierząt, to dwa kolejne uczucia, które są z nami najczęściej. Nie wiemy, kto tę kotkę porzucił. Nie wiemy, dlaczego. Nie mamy świadków, nie mamy imienia, nie mamy nic. Mamy tę okrutną kartkę pozostawioną z tupetem razem z kotką, która nawet nie wiedziała, co w ten świąteczny dzień ją czeka" - napisali z bólem. Chociaż w ten zimny okres zwracajmy uwagę na zwierzęta. Mogą one potrzebować naszej pomocy. A na pewno miłości...

kotporzuconywBożeNarodzeniezwierzętaokrucieństwowobeczwierząt

Udusił smyczą i ugotował psa. Jego mięsem nakarmił inne zwierzę

27-letni Irlandczyk Dominic O'Connor został dzisiaj skazany za zabicie i ugotowanie swojego psa, a następnie podanie jego mięsa innemu zwierzęciu. W grudniu zeszłego roku mężczyzna udusił czteroletniego owczarka szkockiego przy użyciu smyczy, po czym ugotował go z dodatkiem cebuli, kostki rosołowej i przypraw. 27-latek zeznał policji, że psinę przyrządzał z niezmierną dbałością o każdy detal - kupionego na Facebooku czworonoga potraktował jak kulinarne wyzwanie. Jego mięso podał do zjedzenia innemu swojemu psu. Kości pociął na kawałki i spalił za domem. Popiół rozrzucił w porcie Portavogie. Podczas trwającego dwa dni procesu dowiedziono, że O'Connor miał problemy psychiczne. 27-latek cierpiał na zaburzenia osobowości. Do okrucieństwa wobec zwierzęcia przyznał się jednemu z lekarzy podczas pobytu w szpitalu. Kiedy zaalarmowani policjanci przeszukali jego dom, natknęli się na psie szczątki.

okrucieństwowobeczwierzątprzemocproblemypsychiczne

"Tak wygląda 200 tysięcy na wieszaku". Post Chajzera wywołał burzę

Filip Chajzer kolejnym emocjonującym wpisem na Facebooku podzielił internautów. Tym razem prezenter telewizyjny wyraził swoje oburzenie dotyczące osób kupujących naturalne futra. Kręcąc materiał o tematyce modowej, dziennikarz znalazł się w ekskluzywnym butiku, który w swojej ofercie posiada bardzo drogie okrycia wierzchnie. "Jeśli zastanawialiście się jak wygląda 200.000 PLN, to wygląda... właśnie tak (Dokładnie 199.850) Kawalerka w Warszawie na wieszaku. Ew. kilkadziesiąt soboli... Sobole to takie pocieszne puchate zwierzaki. Tak - są ludzie którzy to kupują" - pisze Chajzer. Wpis wywołał żywą dyskusję internautów. W ciągu 3 dni zareagowało na niego ponad 20 tys. osób. Większość komentujących popiera zdanie Chajzera. Post zaangażował aktywistów walczących o prawa zwierząt, ale udzielili się także zwolennicy naturalnych futer. Podział opinii publicznej na ten temat zawsze istniał i istnieć będzie. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, który tak uderzył Chajzera - w imię ludzkiej próżności, kosztem cierpienia zwierząt, w sklepowych witrynach wystawia się "kawalerkę na wieszaku".

okrucieństwowobeczwierzątFilipChajzerhejt

Przykuł zwierzę łańcuchem do trakcji elektrycznej. Tłumaczył, że nie wiedział, co z nim zrobić!

Inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals kilka dni temu otrzymali od mieszkanki miejscowości Łebieńska Huta (gmina Szemud, woj. pomorskie) zatrważające zgłoszenie. Roztrzęsiona kobieta podała, że przy jednej z gminnych dróg do betonowych słupów został przykuty daniel (ssak z rodziny jeleniowatych). Zwierzę zostało przywiązane łańcuchem tak krótko, że nie miało możliwości żadnego ruchu. Przerażone, szarpiąc się, raniło swoje ciało. Inspektorzy mieli nadzieję, że zgłoszenie nie okaże się prawdą, a jedynie głupim żartem. Niestety, widok, który zastali na miejscu, przerósł ich najgorsze oczekiwania (zdjęciami z akcji podzielili się na swoim profilu na Facebooku). "Bez schronienia, przy drodze, narażony ze wszystkich stron na niebezpieczeństwo pozostał sam sobie. Gdyby został zaatakowany przez watahę psów, konałby w męczarniach zjadany żywcem! (...) Jeszcze dwa dni i zwierzę mogło urwać rogi albo złamać kark" - zaznaczają pracownicy OTOZ. Z danielem w tak okrutny sposób obszedł się gospodarz, który "nie wiedział, co z nim zrobić"! Przybyłym służbom nie potrafił wytłumaczyć, gdzie zgłosił fakt znalezienia zwierzęcia... Danielowi udzielono pomocy. Jedno z jego poroży z powodu działania łańcucha było mocno uszkodzone. Jego nowym domem jest przytulisko "Rogate Ranczo". Dano mu tam imię Maciuś. Niewykluczone, że mężczyzną, który przykuł go do trakcji elektrycznej, zajmie się prokurator.

danielprzykutydotrakcjizwierzętaokrucieństwowobeczwierząt

Ktoś obciął kotu uszy i okaleczył oczy. Jest 1000 zł nagrody za wskazanie sprawcy

W Chojnie niedaleko Kalisza znaleziono kota, któremu ktoś obciął uszy i uszkodził oczy. Obrońcy praw zwierząt nie mają wątpliwości - zrobiono to celowo. Za wskazanie sprawcy bestialskiego czynu stowarzyszenie Help Animals oferuje 1000 zł nagrody. W czwartek po zgłoszeniu zaniepokojonej dziewczyny wolontariuszki udały się na wskazane miejsce, gdzie miały znaleźć poranionego rudego kota. Błąkające się po Chojnie zwierzę nie miało uszu, a jego oczy były bardzo czerwone. Jak się później okazało, zaniedbany, odwodniony kot ze świerzbem został skrzywdzony przez człowieka. "Bardzo możliwe, że zwierzę padło ofiarą osoby, która uczyła się na nim kopiowania, zabiegu mającego na celu ukształtowanie lub zredukowanie wielkości uszu" - twierdzi Marta Raszkowska, wiceprezes stowarzyszenia Help Animals. Obrońcy praw zwierząt złożyli już zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wierzą, że dzięki sile internetu szybko uda się odnaleźć winną tego potwornego czynu osobę. Każda pomoc jest istotna. Tymczasem "Rudy" szuka kogoś, kto zaakceptuje go takim, jaki jest i da mu nowy dom.

okrucieństwowobeczwierzątzwierzętaprzemoc

Przetrzymywała w lodówce 6 psów i kota. Kobieta, która miała prowadzić schronisko dla zwierząt, usłyszała wyrok

29-letnia kobieta, która prowadziła "domowy przytułek dla zwierząt", usłyszała właśnie wyrok za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Zara Brown miała opiekować się psami i kotami. Trafiały do niej pupile, których właściciele potrzebowali wyjechać na kilka dni. Zdarzało się, że "pod jej dach" podrzucano również znajdy. Zamiast troski, zapewniała im niewyobrażalny ból i długie cierpienia. Pracująca w Ayrshire Ark kobieta została skazana na 7 miesięcy pozbawienia wolności. "Zasłużyła na znacznie surowszą karę", "żaden wyrok nie będzie wystarczająco surowy, to wcielenie zła" - piszą internauci. Dramat, jaki zapewniła bezbronnym zwierzętom, wyszedł na jaw, kiedy na wskazane miejsce przyjechali przedstawiciele organizacji walczącej z okrucieństwem wobec zwierząt Scottish SPCA. W starej szkole podstawowej, w której kobieta przetrzymywała opuszczone czworonogi, znaleźli 9 psów w tragicznym stanie i 1 martwego. Jak się później okazało, Zara Brown miała przetrzymywać w lodówce jeszcze 6 innych psów i kota. W pozbawionym światła pomieszczeniu zamykała zwierzęta bez wody i jedzenia. Większość z nich cierpiała z powodu infekcji lub innych problemów zdrowotnych. Psy brodziły we własnym moczu i odchodach. Powód, dla którego zamykała je w opuszczonej szkole, był oczywisty - miały tam czekać na śmierć.

okrucieństwowobeczwierzątprawoprzemoc

Strażacy uratowali z pożaru prosięta. Pół roku później je zjedli i pochwalili się tym na Facebooku

W lutym bieżącego roku strażacy z Pewsey (Wielka Brytania) uratowali z płonącej stodoły 2 lochy i 18 prosiąt. Przyczyną pożaru, który zniszczył 60 ton siana, była wadliwa instalacja elektryczna. Kiedy świnie podrosły, Rachel Rivers, właściciel ocalałej farmy postanowił odwdzięczyć się funkcjonariuszom. Jak informują zagraniczne media (m.in. The Guardian, link do artykułu znajdziecie w materiałach zamieszczonych poniżej), rolnik ofiarował strażakom kiełbaski, które później trafiły na grilla. Mężczyznom tak smakowało przyrządzone przez żonę Rachela mięso, że postanowili podzielić się tym na Facebooku. Kiedy jednak na jaw wyszło, że zjedli uratowane pół roku wcześniej zwierzęta, wylała się na nich fala oburzenia, a post usunięto. Miejscowy rzeźnik tłumaczy, że życie na wsi rządzi się swoimi prawami, a zwierzęta hodowane są po to, by później je ubić. Sprawą zainteresowała się organizacja broniąca praw zwierząt PETA. Jej dyrektor Mimi Bekhechi zapowiedział, że strażakom z Pewsey wyśle wegańskie kiełbaski. W ten sposób ma im pokazać, jak łatwo zostać "prawdziwymi bohaterami".

okrucieństwowobeczwierzątpomoczwierzęta

Gwiazda "Gry o tron" prosi fanów, by przestali kupować psy husky. Problem jest większy, niż mogłoby się wydawać

"Psy husky to nie wilkory!" - apeluje Peter Dinklage, aktor wcielający się w postać Tyriona Lannistera w "Grze o tron". Popularność serialu HBO przełożyła się na liczbę zainteresowanych psami rasy husky. Coraz więcej osób przygarnia psiaki przypominające fantastyczne zwierzęta. Niestety, okazuje się, że czworonogi kupowane są pod wpływem impulsu i serialowej mody. "Proszę, błagam, jeśli zamierzacie wziąć psa pod swój dach, upewnijcie się, że jesteście odpowiednio przygotowani na tę ogromną odpowiedzialność i pamiętajcie - zawsze, ZAWSZE, adoptujcie zwierzaka ze schroniska" - pisze popularny aktor. W południowej Kalifornii odnotowano ogromny wzrost porzucanych psów, które wyglądem przypominają wilki. W Wielkiej Brytanii od daty premiery serialu liczba bezpańskich husky wzrosła o 700 procent! I nie jest to przypadek! Jak informują pracownicy schronisk, większość opuszczonych psiaków podobnych do wilkorów ma imiona nawiązujące do postaci z "Gry o tron". Zjawisko to jest niepokojące, dlatego Dinklage przyłączył się oficjalnie do apeli PETA. Organizacja broniąca praw zwierząt już wcześniej podkreślała wagę tego problemu, przypominając, że nie jest to pierwsza podobna zależność. Organizacja zanotowała podobne zachowania w związku z filmami "101 Dalmatyńczyków", "Sposób na blondynkę" czy "Beverly Hills Chihuahua".

okrucieństwowobeczwierzątGraoTronzwierzęta

Powiesił psa na traktorze i opublikował film w sieci. Policja znalazła sprawcę

"11 sierpnia 2017 r. na terenie gminy Osieck (pomiędzy miejscowościami Górki a Sobienki) doszło do bulwersującego zdarzenia. Nieznany sprawca powiesił na ciągniku psa, doprowadzając w ten sposób do jego śmierci. Być może wcześniej zwierzę zostało brutalnie pobite" - czytamy na facebookowym profilu Fundacji Zwierzęcej Polana (link do drastycznego filmu znajdziecie poniżej). Zwierzę, prawdopodobnie owczarek niemiecki, podczas ciągnięcia leśną ścieżką miało już zakrwawiony łeb. Widok bezwładnie zwisającego z traktora psa poruszył tysiące internautów. Wielu próbowało przyczynić się do znalezienia człowieka odpowiedzialnego za ten bezduszny czyn. Jak donosi rzeczniczka policji w Otwocku, udało się ustalić dane właściciela ciągnika widocznego na filmie. Prawdopodobnie odnaleziono mężczyznę odpowiedzialnego za okrutne potraktowanie psa. Podejrzanemu uśmiercenia w bestialski sposób zwierzęcia grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

okrucieństwowobeczwierzątzwierzętaprzemoc

W Korei z psiej farmy uratowano 150 psów. Miały wylądować w zupie!

Pisaliśmy już o trwającym w czerwcu festiwalu w Chinach, podczas którego zjada się przygotowane mięso z psa. Okazuje się, że takie rytuały w państwach azjatyckich to coś bardzo powszechnego. W Korei Południowej podczas najgorętszych dni lata czyli Bok-nal, przyrządza się specjalną zupę z psa! Ma ona pobudzać krew i zwiększać wytrzymałość u ludzi. W Korei istnieje wiele farm, które hodują psy właśnie do tego celu. Psy rażone są prądem, a następnie zabijane. Niedawno we wsi Yesan organizacja Humane Society International uratowała blisko 150 psów! Wszystko dzięki temu, że właściciel postanowił przerzucić się na inne uprawy i zgłosił się z pomocą zamknięcia swojej farmy. Psy zostały przewiezione do schronisk w USA. Piętnaście małych szczeniąt natomiast było za młodych na daleką podróż samolotem, pozostali więc z zastępczymi matkami do czasu, kiedy będą mogli już podróżować do Stanów. Psy były hodowane w małych klatkach, wiele z nich miało duże obrażenia ciała i głębokie rany. Jedna z osób, która brała udział przy uwalnianiu psów, opowiadała o momencie, kiedy otworzyła klatkę z młodym szczeniakiem. Ten wpadł wprost w jej ramiona, ciesząc się wyczekiwaną wolnością. W całej Korei rocznie hoduje się 2,5 mln psów, które mają służyć potem za pokarm ludzi. Sprzeciw wobec handlu mięsem tych zwierząt rośnie zarówno wśród obywateli koreańskich, jak i polityków. Niedawno nowo wybrany prezydent Moon Jae-in przygarną psa o imieniu Tory, który został uratowany z jednej hodowli. Mnóstwo młodych ludzi jest przeciwnych kultywowaniu tradycji jedzenia psów.

okrucieństwowobeczwierzątpsyprawazwierząt

W Chinach rozpoczął się festiwal psiego mięsa. Każdego roku w męczarniach giną tam tysiące psów!

21 czerwca w miejscowości Yulin w południowo-wschodnich Chinach rozpoczęły się obchody święta przesilenia letniego, które połączone są z jedzeniem psiego mięsa. Jego amatorzy za wszelką cenę starają się zdobyć jak najwięcej ofiar. Psy porywane są z ulicy, zdarza się również, że z prywatnych posesji. Następnie, zamknięte w ciasnych klatkach, oczekują na śmierć. Ich oprawcy dokładają wszelkich starań, żeby zadawany ból był jak największy, gdyż uważają, że im więcej wycierpią, tym ich mięso lepiej smakuje. Bite są pałkami do momentu, aż wykrwawią się na śmierć. Następnie wieszane są na hakach, gdzie pozbawia się ich wnętrzności i skóry. Tak przygotowane sprzedawane są jako mięso do jedzenia! Festiwal psiego mięsa to jedno z najbardziej okrutnych widowisk na świecie, podczas którego co roku życie traci nawet 15 tysięcy psów. Aktywiści z całego świata apelują do chińskich władz o zaprzestanie rzezi niewinnych czworonogów. "Psiaki muszą cierpieć potworne katusze. Badania wykazały, że jeśli chodzi o odczuwanie emocji, psi mózg niewiele się różni od ludzkiego, o czym od dawna dobrze wiedzą właściciele i miłośnicy czworonogów. Tortury, jakim te żywe, myślące i czujące istoty są poddawane podczas tzw. »festiwalu«, przechodzą wszelkie pojęcie" - mówią aktywiści z Avaaz, ogólnoświatowej organizacji obywatelskiej. Chociaż władze Yulin odpowiedziały na apel aktywistów i zakazały sprzedaży psiego mięsa na tegorocznym festiwalu, to jednak mieszkańcy dalej "kultywują tradycję", a internet zalewają przerażające zdjęcia tego procederu. Wielu organizuje akcje uwalniania schwytanych i przeznaczonych na rzeź psów, jednak nie są oni w stanie uwolnić ich wszystkich. Okrutny festiwal potrwa do końca miesiąca...

festiwalpsiegomięsazwierzętaokrucieństwowobeczwierząt

Kontrowersyjne zdjęcie ogolonego husky. Obrońcy zwierząt alarmują

Kiedy w sieci pojawiło się zdjęcie ogolonego psa husky, internauci podzieli się na dwie grupy. Niektórzy uważają fotografię za efekt świetnego żartu i nie kryją zachwytu nad "słodkim zwierzakiem" (trzeba przyznać - pies faktycznie wygląda komicznie). Inni zwrócili uwagę na bezmyślne zachowanie właściciela husky'ego i objaw ludzkiej głupoty. Pozbawiony niemal całkowicie sierści czworonóg prawie w ogóle nie przypomina przedstawiciela swojej rasy. Historia zdjęcia nie jest znana. Nie wiadomo, czy ktoś opublikował je dla żartu, czy w dobrej wierze skrócił włosie psa. Pewnym jest, że dla dobra pupila nikt nie powinien tego robić. "Moim zdaniem rasy psów z podwójną warstwą sierści nigdy nie powinny być golone, chyba, że jest to konieczne ze względów zdrowotnych zwierzęcia. Sierść jest naturalnym izolatorem, który pomaga utrzymać psu optymalną temperaturę ciała" - mówi weterynarz Karen Becker.

ogolonyhuskyzwierzętaokrucieństwowobeczwierząt

"Przekleństwo bycia matką". Kobiety z całej Polski protestują w dniu ich święta

Matki z całej Polski włączają się w kampanię, która ma na celu walkę o prawa zwierząt. 26 maja kobiety, w dniu ich święta, wyjdą na ulice ze świńskimi ryjkami w kształcie serc na piersiach. Panie chcą przede wszystkim zwrócić uwagę na niehumanitarny, wręcz bestialski sposób hodowania świń. W ramach akcji, której przewodzi hasło: "Jestem matką, współczuję", nakręcono półtoraminutowy film. Link do widea zatytułowanego "Przekleństwo bycia matką" znajdziecie poniżej. Kampania zorganizowana z okazji Dnia Matki powstała z inicjatywy CIWFu (Compassion in World Farming). Organizacja porusza temat hodowli świń-matek, które zamykane są w ciasnych, metalowych klatkach, a warunki, w jakich żyją, narażają je na choroby i przewlekły stres. Zwierzęta często mają odleżyny, przerośnięte racice i trudności z poruszaniem się.

JestemMatkąWspółczujęokrucieństwowobeczwierzątDzieńMatki

Dzieci dla zabawy topiły go w kleju i błocie. Dzięki interwencji dobrych ludzi przeszedł ogromną przemianę!

O 4-miesięcznym Pascalu w listopadzie zeszłego roku rozpisywały się zagraniczne media. Szczeniak w ciężkim stanie został odnaleziony na terenie jednej z tureckich fabryk. Jego oprawcami okazały się dzieci - wyłącznie dla zabawy wrzuciły zwierzę najpierw do zbiornika z klejem, a następnie przeciągnęli go przez błoto. Przerażony, wycieńczony, zdany sam na siebie Pascal nie przeżyłby, gdyby nie weterynarz, który zabrał go z ulicy i przewiózł do swojej kliniki. To dzięki niemu, a także dzięki tureckiej organizacji The He'art of Rescue psina powoli odzyskiwała zdrowie. Nie była to łatwa droga - Pascala trzeba było pozbawić całej sierści, gdyż "zabawa" dzieci z klejem i błotem sprawiła, że stał on się niemal nieruchomą figurką. Najtrudniejszym wyzwaniem dla jego opiekunów okazało się jednak wyleczenie go ze strachu przed ludźmi... Terapia odniosła jednak pożądany skutek. Zwierzę odzyskało dawny wygląd, a także radość życia i chęć do zabawy. Poza tym psiak znalazł nowy dom i oddanego przyjaciela, z którym nie rozstaje się nawet na krok. Przemianą Pascala zachwycają się wszyscy! I wszyscy dalej mu kibicują! My też trzymamy za niego kciuki!

piesPascalzwierzętaokrucieństwowobeczwierząt

Zakaz jedzenia psów i kotów na Tajwanie. Pierwszy taki w całej Azji

Tajwan jako pierwszy kraj w Azji zakazał jedzenia psów i kotów. Tamtejszy parlament znowelizował ustawę zabraniającą konsumpcji oraz sprzedaży mięsa tych zwierząt. Od 15 lat handel psim i kocim mięsem jest nielegalny. Teraz również jego spożywanie będzie karane. Rząd podwoił także wymiar kary za znęcanie się nad zwierzętami. Nieprzestrzeganie prawa grozi dwoma latami pozbawienia wolności i grzywną w wysokości 2 mln dolarów tajwańskich (265 tys. zł). Co ciekawe, władze będą mogły również upublicznić nazwiska i wizerunki osób, które złamią zakaz. Psina szczególnie popularna nadal jest w Chinach, gdzie wierzy się, że mięso to jest afrodyzjakiem. Chińczycy trzymają zwierzęta w domu i karmią smakołykami, by później z bestialski sposób je zabić. Podobno najsmaczniejsze jest dobrze obite mięso - psy morduje się tam drewnianymi pałkami, czekając, aż się wykrwawią. Zmiany w prawie idą jednak w dobrym kierunku. Miejmy nadzieję, że w ślad za Tajwanem pójdą także inne azjatyckie kraje.

okrucieństwowobeczwierzątprawojedzenie

Dzieci miały "zaprzyjaźnić się" ze zwierzętami, które później... ugotowały

Wokół programu "MasterChef Junior" wybuchł kolejny skandal. Widzowie, zarówno rodzice jak i ich pociechy, oburzeni są obecnością na wizji żywych zwierząt, które później zostały... podane na talerzach. Trójka prowadzących przedstawiła młodym uczestnikom nowe wyzwanie, trzymając na rękach główne składniki przyrządzanych wkrótce dań: gęś, kaczkę i indyka. "Jesteście gotowi się zaprzyjaźnić trochę?" - pytał dzieci Michel Moran. Oburzeni są nie tylko wegetarianie oraz organizacje walczące o prawa zwierząt, ale także widzowie popularnego programu. Przed telewizorami zasiadają także rówieśnicy "Juniorów". "Zaprzyjaźnianie się" z ptactwem, które później ma być zjedzone, jest dla nich szokiem. Przygotowywanie posiłku z kupionego w sklepie mięsa a gotowanie głaskanego wcześniej zwierzęta jest dla dzieci znaczącą różnicą. Rodzice komentują swoje niezadowolenie oraz stres i płacz swoich dzieci, a stacja TVN sukcesywnie te komentarze usuwa... "Wstydzicie się tego odcinka, że wrzucacie zdjęcie z ptakami, a po fali negatywnych komentarzy je kasujecie? 'Brawa' za lekcję podwójnej moralności!" - czytamy.

okrucieństwowobeczwierzątdzieckotvn

Ten wąż próbował zjeść jeżozwierza. Igły dosłownie podziurawiły go od wewnątrz [WIDEO]

Boa są jednymi z najdłuższych węży na świecie - mogą mierzyć nawet 4 metry. Zazwyczaj żywią się ptakami, jaszczurkami i małymi ssakami. Ofiary duszą, a następnie połykają w całości. Zdarza się, że polują również na większe zwierzęta. Udostępniony w sieci kilka dni temu film przedstawia węża, który połknął jeżozwierza. I to była prawdopodobnie jego ostatnia decyzja w życiu... Jedno z największych zwierząt na świecie zostało przebite kolcami od środka. Obrażenia wewnętrzne musiały być naprawdę poważne - widać, że wąż cierpi. Wideo zostało nakręcone w Brazylii. O dalszym losie zwierzęcia nic nie wiadomo.

wążvsjeżozwierzzwierzętaokrucieństwowobeczwierząt

Wbili psu gwóźdź w głowę i zakopali żywcem. "To najwłaściwsze, co mogliśmy zrobić"

Michael Heathcock oraz Richard Finch wbili 16-letniemu psu gwóźdź w głowę i, myśląc, że nie żyje, zakopali. Właściciel zwierzęcia twierdzi, że "to było najwłaściwsze, co mogli zrobić". Scamp, bo tak wabił się mały terier, był głuchy i miał sparaliżowane tylne łapy. "Opiekuna" nie było stać na jego uśpienie. Mężczyźni zabrali go do lasu, gdzie w okrutny sposób postanowili się go pozbyć. Jak wykazał weterynarz, gwóźdź musiał być sześciokrotnie uderzony młotkiem, by wejść wystarczająco głęboko. Nie spowodowało to jednak śmierci psiaka... Oprawcy zakopali go żywcem i odjechali. Skamlenie Scampa usłyszeli ludzie spacerujący w Kirkleatham Woods. Psa odwieziono do weterynarza, gdzie został uśpiony. Historią w bestialski sposób potraktowanego czworonoga zajęła się organizacja Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals. Obydwaj mężczyźni za znęcenie się nad psem zostali skazani na 4 miesiące pozbawienia wolności. Działające w Wielkiej Brytanii stowarzyszenia, które walczą z przemocą wobec zwierząt, domagają się zaostrzenia tego prawa do 5 lat.

okrucieństwowobeczwierzątzwierzętaprzemoc

Dzieci skatowały flaminga w ZOO. Chłopcy w wieku 5-8 lat nie czują się winni

W niedzielę trzech chłopców w wieku 5, 6 i 8 lat włamało się do czeskiego ZOO, gdzie patykami i kamieniami obrzucali tamtejsze zwierzęta. Gdy ranienie stada flamingów z odległości wydało im się mało atrakcyjną zabawą, przeskoczyli ogrodzenie i zaczęli się znęcać nad ptakami. Jedno zwierzę skopali na śmierci, pozostałe odniosły poważne obrażenia. Pracownicy ZOO zauważyli brutalny atak na monitoringu i od razu wezwali policję. Sprawców złapano. Jak mówi w rozmowie z czeską telewizją dyrektor ogrodu zoologicznego, dzieci nie wyraziły żalu za swój czyn. W sprawie prowadzone jest dochodzenie. Małoletnim oprawcom, a raczej ich rodzicom, grozi kara pieniężna. Flaming, który nie przeżył, 16-letnia samica, był jednym z nielicznych ptaków ocalałych z powodzi w praskim ZOO w 2002 roku.

okrucieństwowobeczwierzątzwierzętaprzemoc