Roger Waters (Pink Floyd) zagra "The Wall" na granicy USA i Meksyku?

Roger Waters, jeden z założycieli słynnego zespołu Pink Floyd, otwarcie sprzeciwia się polityce prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Muzyk ogłosił, że chce wykonać utwory z albumu "The Wall" na granicy amerykańsko-meksykańskiej w ramach walki z planami budowy muru granicznego między USA a Meksykiem. Album traktuje o tym, jak niszczące jest tworzenie podziałów między ludźmi. "Przekaz tej płyty jest dziś bardzo istotny, odkąd pan Trump został prezydentem. Jego plany budowy muru tworzą ogromną wrogość między rasami i religiami" - mówi Waters i dodaje, że "muzyka to uzasadniony środek protestu". To nie pierwszy raz, kiedy brytyjski muzyk wykonuje "The Wall" z pobudek politycznych - album ten rozbrzmiał już w 1990 roku w Berlinie z okazji pierwszej rocznicy upadku muru berlińskiego.

politykawmuzycelegendyrockaograniczeniaTrumpa

"Jestem imigrantem" - ikony mody w akcji przeciwko polityce Trumpa

"Jestem imigrantem" - mówią Anja Rubik, Adriana Lima, Joseph Altuzarra i 78 innych znanych postaci ze świata mody. Modelki, projektanci, fotografowie wzięli udział w akcji przeciwko polityce prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump zapowiedział, że z USA zniknie 2-3 miliony imigrantów, a jego pierwszym działaniem mających spełnić tę obietnicę było podpisanie dekretu o wstrzymaniu wiz przedstawicielom siedmiu krajów, głównie muzułmańskich. Gwiazdy pochodzenia nieamerykańskiego zwracają uwagę na to, że przysłużyły się Ameryce - z wzajemnością. "Jestem imigrantem i Ameryka jest dla mnie dobra" - tymi słowami kończy się ich półtora minutowe wystąpienie.

ograniczeniaTrumpaimigrancicelebryciwpolityce

7-latka z Syrii odpowiada Trumpowi. Jej wpis robi furorę w sieci!

"Wszyscy się spierają, czy to jest ZAKAZ czy nie. Nazywajcie to jak chcecie, ale chodzi o trzymanie złych ludzi (ze złymi intencjami) z dala od tego kraju" - napisał na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w nawiązaniu do wydanego dekretu w sprawie uchodźców. Rozporządzenie dotyczy zakazu wydawania wiz obywatelom siedmiu państw arabskich. Trump podjęcie decyzji tłumaczył względami bezpieczeństwa i obroną przed terroryzmem. Na jego wpis odpowiedziała 7-letnia Syryjka: "Czy jestem terrorystką?". Bana Alabed stała się znana po tym, jak relacjonowała przebieg walk w Aleppo. Tydzień temu napisała do Donalda Trumpa list otwarty, w którym za pomoc dzieciom w Syrii obiecała prezydentowi USA... swoją przyjaźń. Więcej w linkach poniżej.

ograniczeniaTrumpasyriadziecko

Nominowany do Oscara reżyser nie wjedzie do USA. Powód? Polityka Trumpa

Asghar Farhadi, laureat Oscara za "Rozstanie" z 2011 roku oraz powtórnie nominowany w tym roku w kategorii najlepszego filmu obcojęzycznego nie będzie mógł uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród. Oficjalnie potwierdził to szef National Iranian American Counclil. Filmowiec pochodzenia irańskiego nie zostanie wpuszczony do USA z uwagi na dekret, którego podpisanie przez Donalda Trumpa spowodowało wstrzymanie wydawania wiz dla obywateli krajów zamieszkanych w większości przez muzułmanów. Ograniczenie miało na celu nieprzepuszczanie przez granice islamskich terrorystów. Okazuje się, że godzi ono bezpośrednio także w twórców pochodzenia innego niż amerykańskie, wartości Akademii oraz samą sztukę filmową.

ograniczeniaTrumpaDonaldTrumpOscary