Na dnie Bałtyku odnaleziono ślady osady sprzed 9000 lat!

Morze Bałtyckie skrywa w swoich głębinach mnóstwo tajemnic. Wiele z nich zostało już odkrytych, jednak to na pewno nie wszystko, co morze to ma nam do zaoferowania. Ostatnio przekonali się o tym naukowcy z Uniwersytetu w Lund, którzy badając dno Bałtyku u szwedzkiego wybrzeża, natrafili na pozostałości osady sprzed 9000 lat! Z miejsca okrzyknięto ją "Atlantydą epoki kamienia"! Pokryty inskrypcjami kilof wykonany z poroża łosia, pułapki na ryby z plecionych witek leszczyn oraz wiele wykonanych przez mieszkańców osady artefaktów - to tylko niektóre znaleziska. Zespół badaczy zgodnie twierdzi, że zamieszkujący osadę ludzie żyli w epoce mezolitu (w środkowej epoce kamienia). Mieli oni wieść obfite w pożywienie życie, w sprzyjającym klimacie. Trwają prace nad dokładniejszym zbadaniem dna morza. Kto wie, może już wkrótce poznamy nowe szczegóły na temat życia ludzi z tamtego okresu...

znaleziskowBałtykuodkrycianiesamowite

Rosjanie odkryli nazistowską bazę na...Arktyce

Grupa rosyjskich naukowców natrafiła na Arktyce (a dokładniej na należącej do Rosji wyspie Ziemia Aleksandry, położonej na Morzu Barentsa) na ślady tajnej bazy nazistów z czasów II wojny światowej! Baza Schatzgraber (Łowca skarbów) została zbudowana w 1942 roku i służyła jako taktyczna baza pogodowa. Nie działała ona zbyt długo - zamknięto ją w 1944 roku po zatruciu się załogi nieświeżym mięsem niedźwiedzia polarnego...Rosjanie podali, że na jej terenie znaleźli m.in. bunkry, zardzewiałe naboje, a także dokumenty zawierające przede wszystkim dane pogodowe. Nazwa bazy sugeruje, że w jej pobliżu mogą znajdować się o wiele cenniejsze przedmioty...Wiadomo już, że Rosjanie planują otworzenie w jej miejscu całorocznej bazy wojskowej.

nazistowskabazaodkryciaakrytka

Odkryto stary cmentarz sprzed 1300 lat!

W południowej Anglii archeolodzy odkryli 55 pochówków z okresu VII-VIII wieku. Znajdują się one koło miejscowości Tidworth. Jak podaje National Georaphic prawie wszystkie groby na stanowisku zostały wyposażone w rozmaite przedmioty grobowe, od żelaznych noży i kościanych igieł, po koraliki, przewiercone monety jako zawieszki oraz grzebienie.

odkryciacmentarzeanglia

Nastolatek odnalazł kolejne miasto Majów!

15-letni Kanadyjczyk, nie ruszając się z domu, odkrył zaginione miasto Majów. Posłużył się mapami konstelacji gwiezdnych oraz lokalizacjami największych miast tej cywilizacji. Badał tezę o rzekomej korelacji miast pradawnych Indian z układem ciał niebieskich. Zauważył, że do jednej z gwiazd nie jest przypisane żadne miasto. Następnie, korzystając z internetowych map satelitarnych, odszukał jego lokalizację. Odkrycie sprawdzane jest przez naukowców.

ZaginioneMiastaMajówodkrycia

Stworzyli spermę z komórek skóry!

W środę 27 kwietnia 2016 r dziennik "Telegraph" poinformował, iż naukowcy z Hiszpanii stworzyli ludzką spermę z komórek skóry. To odkrycie stanowi przełom w leczeniu niepłodności, może pomóc aż około 15 proc. par na całym świecie, które nie mogą mieć dzieci. Badanie i metoda opracowana przy współpracy z Uniwersytetem Standford w USA została szczegółowo opisane w pracy opublikowanej na łamach "Scientific Reports".

niepłodnośćzdrowieodkrycia