Jaki to kolor? Zdjęcia ubrań z Nike wywołały spore dyskusje

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Rachael Stewart postanowiła na swoim profilu na Facebooku wstawić zdjęcie przedstawiające ubrania firmy Nike. Zapytała przy tym swoich znajomych i obserwatorów jaki kolor widzą? Jak się okazało nie jest to tak oczywiste. Post wpadł w internetowy viral i został udostępniony już ponad 500 razy. Ludzie dyskutują na temat kolorów. Jedni widzą kolor turkusowy/zielony i szary a inni różowy z białym. Jest to kolejny taki przypadek. Kilka lat temu sieć obiegło zdjęcie niebiesko-czarnej sukienki lub też dla wielu - biało-złotej. Problem polega na innym postrzeganiu kolorów przez różnych ludzi. Według przeprowadzonych badań przez neuropsychologa z New York University, Pascala Wallischa wpływ na to jakie kolory widzimy, ma ludzkie wyobrażenie światła. To czy sukienka była niebieska czy złota określała pora dnia i założenie przez obserwującego czy oświetlenie jest sztuczne czy też przedmiot znajduje się w cieniu. Zaprzeczono, że wpływ na postrzeganie mają ludzkie geny. A wy jaki kolor widzicie?

koloryubrańnikeiluzja

Multimedialna ścieżka dla biegaczy. Nowy projekt Nike

Firma Nike skonstruowała pierwszą na świecie pełnowymiarową ścieżkę LED do biegania. Położona jest ona w centrum Manili -stolicy Filipin. Ma długość ponad 200 m. Swoim kształtem przypomina ósemkę, ale gdy popatrzymy na ten niezwykły stadion z lotu ptaka, dostrzec można, że konstrukcja przypomina podeszwę sportowego buta. Na ścianach zaprojektowano specjalne ekrany LED. Służą one do wyświetlania avatarów osób, które aktualnie tam biegną. Na początku należy wybrać czas w jakim ma się zamiar wykonać okrążenie. Biegacze mogą zainstalować w swoim bucie specjalny przyrząd, dzięki któremu mogą później konkurować ze swoim sobowtórem. Dzięki temu wzrasta poziom rywalizacji. Na obiekcie równocześnie może biec 30 lekkoatletów. Stadion zaprojektowała firma BBH Singapore.

sportniketechnika

Sportowe hidżaby dla kobiet. Nike robi krok w stronę muzułmanek

Czy pamiętacie zeszłoroczne Igrzyska Olimpijskie, a dokładnie mecz siatkówki plażowej, podczas którego mogliśmy oglądać spotkanie dwóch kultur? Reprezentantki Niemiec w sportowych strojach bikini oraz zakryte Egipcjanki. Było to wydarzenie szeroko komentowane w mediach. Sytuację wykorzystała firma Nike, która postanowiła stworzyć specjalny strój dla muzułmanek- Nike Pro Hijab. Jest to specjalne ubranie, wykonane z oddychającego materiału. Sportowy hidżab jest odpowiedzią na zmiany kulturowe zachodzące też w sporcie. Wiele muzułmanek cieszy się z tego pomysłu. Specjalne stroje pomogą w uprawianiu sportów. W krajach arabskich, gdzie temperatury są strasznie wysokie, zakrywa się całe ciało, strój Nike ma pomóc także w tym, że kobiety nie będą się w nich mocno pocić. Jest to spory krok w kierunku muzułmanek i tego by traktować je na równi z innymi zawodniczkami.

modanikemuzułmanki

Nike z kolekcją dla kobiet plus size!

Po zeszłorocznym wprowadzeniu na rynek specjalnych topów i biustonoszy dla pań, firma Nike idzie coraz dalej! Widząc, że trendy wciąż się zmieniają, a modelki plus size są coraz chętniej brane do licznych kampanii, postanowiło stworzyć nową i unikalną kolekcję. Nowa linia ubrań ma być przeznaczona tylko i wyłącznie dla kobiet o większych kształtach - w rozmiarach od XL do XXXL! Nową kolekcję promują znane modowe blogerki Danielle Vanier oraz Gracie Francesce." W dzisiejszym świecie sport nie jest już tylko tym, co ćwiczymy, ale też tym, kim jesteśmy. (...)Wszyscy możemy być sportowcami - bez względu na wiek, płeć, rasę czy masę ciała." - skomentowała całe przedsięwzięcie firma Nike.

modanikeuroda

Nike wypuści buty, które same się sznurują!

Koniec ze sznurowaniem butów - to rewolucja, którą zaprowadzi Nike. Model nazwany HyperAdapt 1.0 trafi do sprzedaży w Stanach już 28 listopada, ale będzie dostępny jedynie w wybranych sklepach obuwniczych. Nike aby zaprojektować buty, które same będą dopasowywały się do użytkownika, prowadziło badania z zakresu inżynierii cyfrowej, elektrycznej i mechanicznej! To tego chyba możemy się spodziewać od butów przyszłości! Na razie nie wiadomo, ile model HyperAdapt będzie kosztował i kiedy trafi do naszego kraju. Zobaczcie spot reklamowy Nike i powiedźcie, co sądzicie o takiej rewolucji ;)

butynike

Firma Nike przełamuje stereotypy

W najnowszym spocie reklamowym firmy Nike, głównym bohaterem jest Chris Mosier- transseksualny sportowiec, który dostał się do reprezentacji USA. Zaczął startować w triathlonach jako kobieta; swoją przemianę przeszedł w 2010 roku, aby już pięć lat później dołączyć do reprezentacji mężczyzn. W reklamie sportowiec odpowiada na pytania dotyczące swojej drogi do kariery i akceptacji przez innych. Mosier przekonuje widza o tym, że bez względu na wszystko można osiągnąć swój własny cel. Spot staje się częścią kampanii pod wiodącym hasłem " Unlimited Courage".

nowakampaniaNikenikesport

Perkusja z materiału do biegania

Na wystawie "The Nature of Motion" zaprezentowano perkusję wykonaną z materiału, z którego dotychczas szyto elementy butów sportowych. Projektantem jest Martino Gamper, który współpracował z marką Nike. Wykorzystał tworzywo Flyknit, którym wykłada się wnętrze obuwia, jest ono bowiem elastyczne i wytrzymałe. Bębny rożnią się od siebie zarówno wyglądem jak i dźwiękiem. Zobaczcie sami!

nikemuzykaperkusja