Sześć sypialni, sala balowa, biblioteka... A wystawiono go na aukcji za 1 euro!

Oglądając w dzieciństwie bajki, których akcja rozgrywała się w przepięknych pałacach, zdarzało się nam puścić wodze fantazji i wyobrażać sobie siebie w samym środku luksusowych wnętrz wartych miliony. Wielu, którzy przeczytali o tej dość nietypowej aukcji, na pewno nie tyle wrócili do tych wspomnień, co poczuli, że dziecięce fantazje mogą w końcu się urzeczywistnić. Francuska posiadłość w Dolinie Loary - Château de Blancafort - została bowiem wystawiona na sprzedaż w domu aukcyjnym Concierge Auctionsza za jedynie 1 euro, czyli niewiele ponad 4 złote! Nie, to nie żart! Jednak trzeba zejść na ziemię... Dlaczego? Françoisa de Boucarda i jego żonę Marguerite de Cugnac, właściciele tej nieruchomości o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 2000 metrów kwadratowych, nie podali ceny minimalnej, gdyż uznali, że sprzeda się nie za mniej niż wynosi jej wartość rynkowa, czyli 4,95 milionów euro (ponad 21 milionów złotych). Na rezydencję z sześcioma sypialniami, salą balową, piwnicą z winami, biblioteką i nieziemskim ogrodem będziemy musieli chyba jeszcze trochę zarobić ;)

zamekzagroszeniezwykłemiejscaaukcja

W tym basenie niejednemu zmiękną nogi. Jest przeszklony i znajduje się 150 metrów nad ruchliwą ulicą!

W Houston w Teksasie, na 42. piętrze wieżowca Market Square Tower, 150 metrów nad ziemią, umieszczono Podniebny Basen (Sky-pool). Zachwycają się nim wszyscy, gdyż jego przeszklona część wystaje trzy metry za obrys budynku i pływając, można podziwiać to, co dzieje się pod nim, na ruchliwej, zatłoczonej ulicy. Zdjęcia i filmiki tych, którzy mieli okazję spędzić w nim już kilka chwil zapierają dech w piersiach. Ci, którzy mają lęk wysokości nie powinni tego próbować. Natomiast ci, którzy pragną zanurzyć się "nad miastem" powinni przygotować się na duży wydatek. Basen jest bowiem dostępny wyłącznie dla lokatorów luksusowego apartamentowca, a miesięczny czynsz najtańszego mieszkania to "jedyne" 7200 złotych. Piękna zdecydowanie nie można temu miejscu odmówić, to fakt. Ale co by było, gdyby ta misterna konstrukcja się rozpadła?

niesamowitybasenrozrywkaniezwykłemiejsca

Jak za dotknięciem magicznej różdżki zmieniają japoński krajobraz w cud natury!

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak piękny, nieprzewidywalny może być otaczający nas krajobraz. W jego najciemniejszych zakamarkach kryją się niezwykłe bogactwa, tajemnice, które odkrywamy stopniowo, krok po kroku. Właśnie jednym z takich zapierających dech w piersiach cudów natury są morskie świetliki (umi-hotaru), które powodują, że Morze Wewnętrzne (morze znajdujące się pomiędzy japońskimi wyspami) nocą rozbłyska niezwykłym światłem! Zobaczcie zdjęcia! Niesamowite prawda?

świecącemorzeJaponianiezwykłemiejsca

Niezwykłe posągi w Japonii

Lubicie zwiedzać niezwykłe i tajemnicze miejsca? Fureai Sekibutsu no Sato czyli wioska " gdzie możesz spotkać figury Buddy" będzie w takim razie w sam raz dla ciebie! W położonym niedaleko miasta Osawano w Japonii wielkim parku, znajdują się wielkie posągi przedstawiające postaci Buddy jak i również zwykłych ludzi ubranych w garnitury. Skąd się tam wzięły? Są one dziełem miejscowego rzemieślnika, który wyrzeźbił je na polecenie bogatego prezesa Mutsuo Furukawa. Biznesmen zainwestował ponad 6 miliardów jenów ( 44 miliony funtów) a obecnie w dziwnym parku znajduje się ponad 800 figur. Są to podobizny osób, które mężczyzna spotkał kiedyś w swoim życiu.Pragnął aby ich podobizny przetrwały w nieskończoność, nawet po ich śmierci. Turyści nazywają to miejsce wyjątkowym, i jednocześnie czymś co wydaje się być zakazane. Może i wam uda się odkryć ten niezwykły park?

podróżeJaponianiezwykłemiejsca