To nie Photoshop! To miejsce przeżywa prawdziwą inwazję motyli! [GALERIA]

Ogromne chmary pięknych motyli pojawiły się na Syberii w okolicach Tomska i Nowosybirska, a zdjęcia z tej niezwykłej inwazji zalały media społecznościowe. Chociaż zjawisko to w tych okolicach występuje dość często, to w tym roku jego natężenie w porównaniu z poprzednimi latami jest o wiele większe, a ilość owadów imponuje. Gatunek, który "zaatakował" na Syberii to niestrzęp głogowiec przypominający swym wyglądem popularnego bielika, a występujący w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Za wymarłego bądź zagrożonego uważa się go w Wielkiej Brytanii i części Skandynawii. Larwy i motyle niestrzępa głogowca obsiadają przede wszystkim drzewa owoce, tworząc imponujące kompozycje. Zobaczcie kilka zdjęć tego niezwykłego zjawiska! Przyznajcie, że jest piękne! ;)

inwazjamotylizdjęcianiezwykłe

Tajemnicze znalezisko na plaży w Wielkiej Brytanii! Wygląda jak syren!

Na plaży w Norfolk we wschodniej Anglii pewien mężczyzna podczas spaceru natrafił na niezwykłe znalezisko. To szczątki, które swoim wyglądem przypominają...martwego syrena! Korpus jest ludzki, czaszka należy do mężczyzny, ale najbardziej zastanawia wszystkich...ogon! Zdjęcia rozkładającego się ciała wyrzuconego na plażę przez morskie fale z prędkością światła obiegły media społecznościowe! Pod zdjęciami toczy się zażarta dyskusja na temat pochodzenia zwłok.Niektórzy twierdzą, że to martwa foka. Inni z kolei wskazują na to, że znalazca jest zapalonym modelarzem i mógł sam wykonać "martwego syrena". A Wy jak myślicie, to postać z ogonem niczym z bajki Disneya, czy ktoś nas tu po prostu wkręca?

syrenzAngliiwielkabrytanianiezwykłe

Ten fotograf odkrywa historie ludzi kryjących się za tatuażami! Niesamowite zdjęcia!

Fotograf Mark Leaver jest autorem niezwykłego projektu, który pokazuje ludzi z tatuażami na twarzy! Jego zdjęcia są hipnotyzujące i od pierwszego spojrzenia fascynują. Za ich pomocą próbuje on walczyć ze stereotypami, które narosły wokół ludzi, którzy niemal od stóp do głów pokryci są kolorowymi malunkami. Wielu bowiem, patrząc na osoby z dziarami (zwłaszcza na twarzy), bierze je (oczywiście niesłusznie) za recydywistów, chorych psychicznie lub...niedoszłych samobójców! Fotograf twierdzi, że mimo że tatuaże są coraz bardziej akceptowalne przez społeczeństwo, to te znajdujące się na twarzy wciąż budzą kontrowersje! Chyba się z nim zgodzicie prawda? W swoim cyklu fotografii Leaver starał się pokazać autentycznych, szczęśliwych ludzi z różnych środowisk, mających rodziny i świetną pracę, ludzi, którzy pomimo pokrytych tatuażami twarzy są tacy jak my! I przyznajemy, że świetnie mu się to udało! Zobaczcie zdjęcia!

zdjęciatatuażeniezwykłe